Krvavé evangelium

Krvavé evangelium https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177647/bmid_sangviniste-krvave-evangelium-tj2-177647.jpg 4 447 103

Sangvinisté série

Zemětřesení v izraelské Masadě zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – seržant Jordan Stone, vojenský forenzní expert, otec Rhun Korza, kněz z Vatikánu a doktorka Erin Grangerová, brilantní, ale rozčarovaná archeoložka – jsou vysláni, aby prozkoumali děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Ale po brutálním útoku na naleziště musí uprchnout a vypukne závod o to, aby vrátili, co bylo kdysi ukryto v sarkofágu hrobky: knihu napsanou prý vlastnoručně Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství. Avšak nepřítel, který jim je v patách, není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí. V rozpadající se hrobce i v okázalých chrámech musí Erin se svými společníky bojovat s minulostí vedoucí tisíce let zpět do doby, kdy v temných koutech světa lovily nečisté stvůry, až k okamžiku, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť, smlouvu o spasení pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , BB art

The Blood Gospel , 2013

Chesterton
08.01.2018 1 z 5

čef to napsal velice kulantně za mne, to budu používat :)) "kniha je za mou hranicí snesitelnosti". To neurazí a vyhnu se tak hodnocení "odpad", které používám jen opravdu nerada:))

Melein
02.01.2018

Jako všechny autorovy knihy i tato je perfektní.

Miruš
01.01.2018 5 z 5

Už se těším na pokračování...

Gynger
26.11.2017 5 z 5

Super příběh. Knihy od James Rollinse miluji.

Život-s-Kačí
24.10.2017 5 z 5

James se řadí mezi mé nejoblíbenější autory a i zde mi to opět potvrdil. Líbí se mi propojení s jinou autorkou, kniha je napsaná v trochu jiné rovině a je zajímavější, než kdyby byla napsáná jedním člověkem. Děj je velice zvláštní a celkem složitý, proto myslím, že nesedne úplně každému.

evilunicorn
27.09.2017 4 z 5

Tak tohle nebylo ale vůbec špatné! Jediné,co tomu bere dech,je ta "romantická" dějová linka..

Pav
09.07.2017 3 z 5

Když si čtenář zvykne, že se jedná o fantasy, je to docela čtivé. Zase taková červená knihovna, jak někteří uvádějí v komentářích, to zase
není. Jen jsem od Jamese Rollinse zvyklá na poměrně uvěřitelnější příběhy. Pokračování Sangvinistů ještě zvážím.

Hajana
13.06.2017 4 z 5

na knihu jsem narazila náhodou a rozhodně nelituji, v podstatě to byla má první kniha od Rollinse a velmi se mi líbila, asi nejvíc z celé série, jedinou výtku kterou mám k této trilogii - Cantrellová to až moc osladila takže mi to jednak k autoru nesedělo a bylo to spíš na škodu, ale je fakt že se více projevila až v následujících dvou dílech, jinak mohu celou trilogii vřele doporučit.

elisza
25.04.2017 2 z 5

Nevím, první stránky vypadaly opravdu slibně navnadilo mě to ke četní, ale potom můj zájem upadal, až jsem knihu ve třech čtvrtinách odložila. Taková jiná upířina bez jiskry - slátanina která měla dodat na důležitosti zkrz biblické téma...což se prostě nepovedlo.

Majdule
22.04.2017 5 z 5

Od první stránky dost hustá jízda. Sympatičtí a přitom rozporuplní hrdinové nás přitahují blíž a blíž. Napětí se stupňuje, co kapitola, to zvrat, navíc i zajímavé čtení.
Podivuhodné, jak autoři dokázali nenásilně propojit tolik legend. A použité fantasy prvky jsou osvěžující. Oceňuji vývoj postav i děje i to, jak chytře nás autoři zaháčkovali na další díl.

Atak
19.04.2017 5 z 5

Pro mě nová série super, zavzpomínal jsem na místa která jsem měl tu možnost navštívit osobně :)

Briv
19.04.2017 4 z 5

Konečně taky upíři a podobné bytosti, které nemají na tváři hromadu makeupu a nerozdávají zasněné pohledu všude kolem. Rollins mě jako obvykle baví. Ještě ke všemu je hlavní hrdinka archeoložka a tou jsem chtěla být celé své dětství. Rozhodně mě to zaujalo a jdu na další díl.

Ladinek
01.04.2017 4 z 5

Další rollinsovská bizarnost posouvající tohoto autora tentokrát spíš na úroveň Františka Kotlety. Nicméně stále je to třeskutá zábava a šupajdím do knihovny pro další díl.

medvidek
04.03.2017 4 z 5

Opet to ma vynikajici spad, ale postavy mi hrozne moc pripominaji postavy ze Sigmy, jsou tu jasne paralely (Jordan-Painter, Erin-Lisa, Rhun-Vigor). Kazdopadne je to rollercoaster od zacatku do konce. Totalne ctive!

hastings
17.02.2017 3 z 5

Zábavné, napínavé, oddechové čtení. Malé osobní mínus za to , že lehce sklouzává k červené knihovně.

Susanah
29.12.2016 5 z 5

Perfektna dobrodruzna trilogia. Ma vsetko-napatie,fantasy postavy,postavy z dejin v necakanych ulohach. Radim medzi moje naj za uplynuly rok.

Jido
10.12.2016 3 z 5

Rollinsův styl psaní mám ráda, ale tohle se nějak nepovedlo... Začátek byl slibný, ale pak se děj zvrhl a vznikla z toho podivná slátanina. Knihu jsem sice dočetla, ale zpětně díky špatně zvolenému tématu hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

bukiet
23.11.2016 4 z 5

Sice to začíná jako můj oblíbený mix thrilleru a archeologie, ale záhy se to zvrhne v dobrodružnou upířinu. Naštěstí příběh není nakažen modní vlnou ženských vampírských milostných srágor, které upíry a vlkodlaky dehonestovaly na desetiletí dopředu. (Zlatá Anne Riceová, jejíž Upíří kroniky ještě u nás ani celé nebyly přeloženy!) Líbí se mi, že autoři mají svůj originální náhled na upíry, ale neničí ustálené pojetí těchto monster.

nycol
23.11.2016 5 z 5

Další skvělý příběh. Překvapení v podobě upírů a vlkodlaků mě příjemně překvapilo. U mě dobrý :)

kalache
02.11.2016 3 z 5

...myslím si,že to už je příliš...