Černý řád

Třetí kniha série Sigma Force. Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1085/sigma-force-cerny-rad-Gdb-1085.jpg 4.4341

Sigma Force 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art

Black Order, 2006

Kniha Černý řád

tlllk

Hodnotím to ako oddychovku, B-čkový triler, kde človek nesmie moc zapájať vyššiu mozgovú kôru a len sa nechá unášať akciou. Ten pokus vtiahnuť čitateľa do konšpiračných hier je oproti Brownovi trochu silený a historicko-vedecký základ je na úrovni Psíčka s Mačičkou keď tortu varili. Kniha je ale čtivá, postavy jednoduché, dej pekne odsýpa, čo viac si želať na reset po ťažkom dni ...

saez

Ten autor, ten to s náma zase koulel...Vůbec jsem se od toho nemohla urvat. Jeho náměty jsou veskrze originální, postavené na faktech i fikcích.

WolfIssen

Mistrovské strhující dílo. Nic jiného není, co bych dodal.

Rolada88

No co napsat určitě autor nemá špatné knihy v budoucnu se k němu zase vrátím u černého řádu jsem chtěl dát všech pět hvězdiček jako u Amazonie ta byla dobrá. Černý řád mě bavil sám se zajímám o nacismus a tak podobně plno věci mi tam tak hezky příjemně sedlo ale konec to už autor přidal hodně fantazie a šlo to do kopru a přišlo docela zklamání proto nemohu dat plný počet

INCOGNITOREADER

Opět jsem poslouchal jako audioknihu. Opět je načtení skvělé.
Co už není tak skvělé je příběh. Teoreticky se jedná o naprosto úžasné téma.
Začínáme v období druhé světové války a celý děj by se měl točit okolo vylepšování lidí a dovedení myšlenky nadřazené árijské rasy do úplného a "dokonalého" konce.
Zní to dobře, co?
Výsledek bohužel tak dobrý není. Kniha je hodně roztříštěná a děj skáče z několika lokací, aby se spojil ve velkolepé finále. Bohužel to tak úplně nefunguje a knize ubližuje jak její délka tak i dlouhé vysvětlovací pasáže o vědě. Ano zde se kniha přiklání více k vědě a fyzice.
Úplné finále a epilog celkový pocit z knihy jen srazí ještě níže.
Za mě se zatím jedná o nejslabší díl série.

tinka1974

Poslouchání tohoto týdne, nezklamalo. Z minula jsem věděla, že se nemám snažit chápat moderní technologie, ale tentokrát to bylo téma pro mě. Příběh začínám na konci druhé světové války a následně se přeneseme do dnešní doby a řešíme divné nemoci a úmrtí a to hned na třech kontinentech. Vlastně čtyřech. Sigma opět perfektní, řeší záhady, rébusy, skládá dohromady všechny kousíčky skládačky a když zapadnou, čtenář se nestačí divit. Tentokrát se záhada točila kolem tajemného zvonu, vlnového ozáření, kvantové fyziky a run. Nejenom historie, ale i fyzika zajímavě rozebraná a vysvětlená. Dokonce jsem konečně pochopila jak je to se Schrödingerovou kočkou.

Monča9091
03.05.2020

Vyborna kniha,super pocteni.

TeaPeter
02.02.2020

Tato kniha ve mě vzbudila velmi rozporuplné pocity. Na jedné straně výborný námět, skvělý nápad vyvážit nudnou superdokonalost týmu Sigma slečnou Fionou a na straně druhé příšerný hollywoodský přeslazený závěr ještě umocněný jedním zázračným uzdravením... Úplně mě pak dorazil závěr epilogu - že by to autor opsal z knihy Kód zrození, která vyšla o nějakých devět let dříve? Na více než dvě hvězdičky to není. Howgh.