Černý řád

Třetí kniha série Sigma Force. Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1085/sigma-force-cerny-rad-Gdb-1085.jpg 4.4315

Sigma Force 3.

Literatura světová, Horory, Historie
Vydáno, BB art

Black order, 2006

Kniha Černý řád

Monča9091

Vyborna kniha,super pocteni.

TeaPeter

Tato kniha ve mě vzbudila velmi rozporuplné pocity. Na jedné straně výborný námět, skvělý nápad vyvážit nudnou superdokonalost týmu Sigma slečnou Fionou a na straně druhé příšerný hollywoodský přeslazený závěr ještě umocněný jedním zázračným uzdravením... Úplně mě pak dorazil závěr epilogu - že by to autor opsal z knihy Kód zrození, která vyšla o nějakých devět let dříve? Na více než dvě hvězdičky to není. Howgh.

Petula.N

Rollins mě fakt baví, ale dám si od něj asi na chvíli pauzu...nejvíc mě vytáčí, že jsou všichni superhrdinové, všechno přežijou, na všechno přijdou...a kam se hnou, tak je někdo pronásleduje - všude a pořád..."zlý" a "hodný" se předhánějí,kdo bude o krok napřed, ale jinak fakt dobrý, baví mě to :)

PetaZ
29.11.2019

Nemuzu dat plny pocet, protoze v knize bylo spousta hluchych mist, ale presto se mi kniha libila.. Nejskvelejsi ale byla Fiona, ta holka si proste umela poradit :-)

DarylDixon
22.10.2019

Tak jo, tohle bylo asi zatím nejzajímavější v sérii. Napětí, záhady a osudy. Tahle sérimě si mě dostala a neváhal jsem si sehnat další díly. Vlastně už je to skoro povinnost. Jasně časem se vrátím k zombíkům, ale teď je tady toto.

derminator
17.09.2019

Kniha dobrá, čtivá, ale v něčem u mě nepřesvědčivá třeba ten konec a za to strhávám jednu hvězdu a dávám hodnocení 85%, jinak se mě kniha líbila!

martin9929
03.08.2019

Tahle série mně opravdu dostává víc a víc. Na konci mně mrzelo, že je příběhu konec.

francouz
30.07.2019

No musím říci, že mám z toho trochu rozporuplné pocity. Na jedné straně zajímavá zápletka, výborný spád a skvělá Sigma v akci.
Na druhé straně x né úplně logických postupů, superhrdinové, kteří rozlousknou na první dobrou chybějící články v kvantové rovnici, nad kterou by bádal několik let i Albert.
Ano určitě to má něco do sebe, ale co je moc , to je příliš. O to víc mě to mrzí, protože téma německých vědců z druhé světové války se dalo rozvést určitě i jinak.
Ne nemusíte se bát, opět je to posctivá dávka adrenalinu, který Vás nepustí, ale říkáte si, to je opravdu možné...
Asi si dám chvilku pauzu od Sigmy....

James Rollins (p)
americká, 1961