Černý řád

Černý řád https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1085/bmid_sigma-force-cerny-rad-Gdb-1085.jpg 4 425 73

Sigma Force série

Třetí kniha série Sigma Force. Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

Black Order , 2006

inferno08
14.02.2024 5 z 5

Super! Kniha je velice čtivá, příběh je zajímavý, má to spád. U Rollinse není snad kapitola, aby se v ní něco nestalo. Takže to je jízda od začátku do konce. Moje třetí kniha od autora, kterou jsem přečetl a nemůžu si stěžovat. Prostě mě to baví, i když se občas stane, že na odbornou stránku věci už moje schopnosti nestačí. Mám snad jedinou výtku k autorovi, sice že zatím v každé knize se do sebe postavy zamilují. Jako ničemu to nevadí, ale snad se to nebude pořád opakovat. Každopádně příběhu to nijak neškodí.

Timkim
06.11.2023 4 z 5

Další kniha ze série odposlechnuta a autor jede svůj styl. Začátek dechberoucí, lokace Himálaje byla fantastická, do toho trochu okultismu a tajemna...proč ne. Jenže jakmile došlo na kvanta a genetiku, zájem o příběh u mě opět opadl a doposlouchal jsem vlastně už jen že setrvačnosti a zájmu, kdo ještě přežije. Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale těch fyzikálních a laboratorních věcí tam bylo až moc. Upozadilo to malinko příběh. Takže ani dnes to za plno nebude. Uvidíme co další kniha ze série.

janina66
19.09.2023 5 z 5

Tento 3.díl mě hodně bavil. Od začátku hned velmi napínavé a až na pár odborných pojednáních ke konci knihy, měla spád a zajímavý námět.
Opět jsem vyslechla audio, jako předešlé.
Líbilo se mi, že obsah knihy a její hlavní hrdinové operují na různých místech. Dánsko, Himaláje, Jihoafrická republika apd.

m2056
02.09.2023 5 z 5

Kniha je skvěla dobře vás chytne a pustí až na konci.

vladimir7796
15.03.2023

Je to samozřejmě lehké čtení, hlavní hrdinové jsou supermani, nechybí polepšení padouchové ani ti nepolepšitelní. Řeší se záhady a hádanky ve stylu Dana Browna.

Co mě ale moc potěšilo je to, že v okamžiku, kdy se začalo mluvit o kvantové fyzice, evoluci a jiných oborech, tak to nebyly žádné ezo bláboly ve stylu Jana Raka. Celý základ opravdu vycházel z vědeckého poznání a až někde na konci byla ta fikce, která dělá sci-fi. Té vědy tak bylo překvapivě hodně.

Obrovský dík za to, že i thrillery s mocnými padouchy a tajnými organizacemi lze psát tak, aby si čtenář nepřidal, že ho autor považuje za debila, jako se to mnoha spisovatelům tohoto žánru děje.

vvikingg
29.01.2023 4 z 5

Od autora jsem četl na doporučení první knihu, zajímá mě dost vojenská historie, v této knize J. Rollins se zmiňuje formou konspirační teorie s akčním příběhem o německé ,,Wundewaffe,, zázračná zbraň ,, Die Glocke,, zvon. Autora podezřívám že dost informací okopíroval od polského badatele, spisovatele, novináře Igora Witkovského který o Glocku psal už v roce 2000, měl pracovat na antigravitační pohon, na projektu zázračné zbraně se podílel i známý německý fyzik Hermann Oberth. Glocke tvořili 2 proti sobě rotující zvony naplněné fialovou rtutí , která se nazývala Xerum 525 ( jako v knize Rollinse). Pokusy probíhaly od roku 1942 na základně Reise v Polsku. Smrtící účinky zvonu mělo být záření , které v okruhu 200 m zmrazovalo krev a rozkládalo tkáně nepřátel. Zvon při pokusech opravdu vydával silné záření a 5 vědců ze 7 při pokusech zahynulo. Projekt Glocke nebyl dokončen ani nasazen proti nepříteli. Málo známá německá zázračná zbraň, o které jsou pořád dohady, jsou i teorie , že neexistovala.

hana1039
19.01.2023 4 z 5

Audiokniha:
Už si začínám zvykat na,,rollinsovský,, styl,je to ,jako byste seděli někde v aule na přednášce o ,, vyšší,, fyzice...a je to pokaždé když čtete Rollinse,jen jiný námět... tentokrát jsem se,ale hodně ztrácela i když to bylo zajímavé... Jiří Schwarz má velmi hluboký hlas, který příběhu dodává grády :-)

Kodetka
17.01.2023 4 z 5

Příběh jako vždy napínavý, celkem mě zaujalo i téma kvantové fyziky a vůbec vše kolem toho, ale trochu mě zklamal konec. Fascinuje mě, jak dlouho spisovatel umí napínat čtenáře a závěr, vysvětlení na pár stránek..

Jessybelle
01.09.2022 5 z 5

Už jsem dlouho Rollinse nečetla, a nebyla jsem zklamaná. Tohle se mi líbilo. Akční, zajímavé téma, střídání linek to autor umí.
Škoda jen, že ty díly čtu napřeskáčku.
Oceňuji i osvětlení na konci knihy. A moc se mi líbil epilog.
Takže mohu s klidem doporučit.

bekule
15.07.2022 4 z 5

3,7
Stále tato série nedosahuje kvalit autorových samostatných knih,obzvláště Amazonie a Podzemní říše v žánru dobrodružné sci-fi četby vyniká, ale tento třetí díl už je mnohem lepší než první dva díly.Příběh v kratičkých úsecích střídavě sleduje několik skupin v různých částech světa a je to velmi dobře propojeno takže se čtenář neztrácí v ději.Škoda že to pokazil závěr,ta poslední akce se zvonem ......

namornice
09.06.2022 4 z 5

Jako už tradičně u Rollinse tu máme další akcí nabité dobrodružství v kombinaci s konspiračními teoriemi.
Krádež bible, která kdysi patřila Darwinovi, rozpoutává honičku po čtyřech kontinentech a odhaluje tajný projekt z doby nacistického Německa, věnující se vylepšování árijské rasy.
Obvyklá dávka adrenalinu, čtivost, originální námět a v neposlední řadě dramatický přednes Jiřího Schwartze udělaly z knihy celkem poutavé čtení. I když jiné díly mě bavily asi víc.

Eicherik
20.06.2021 5 z 5

Černý řád je zatím nejlepším dílem téhle série. Kladně, až na 90% hodnotím zejména základní konstrukci tohoto příběhu. Velmi pozitivně vnímám také drobné ilustrace, v podstatě jen znaky a symboly, které kniha obsahuje. Já bych se ovšem nebál jít ještě dál a klidně bych použil i fotografické ilustrace ala Ludvík Souček. K tomuto románu by vyloženě sedly. Teď pár kritických postřehů. Postavy tohoto dílka jsou opět velmi ploché, jsou to v podstatě jen jména bez charakteru. Co se týče milostných částí příběhu, tak to je hotová katastrofa. Jelikož už jsem radil ohledně ilustrací, tak mám ještě radikálnější nápad. Nejlepší by bylo, kdyby autor spojil síly s jiným autorem, autorkou, který/á ovládá psaní charakterových postav a psal své knihy ve dvojici. Poslední kritikou je příliš mnoho akčních scén, ale chápu série je o akční jednotce Sigma Force. Uvažoval jsem původně o čtyřech hvězdách, ale povedený epilog zvrátil výsledek na hvězd pět.

Kerberos
01.06.2021 5 z 5

Akční, dobrodružná jízda plná tajemství odehrávající se na mnoha místech. Tajný projekt z doby nacistického Německa má vést k ovládnutí světa. Velitel Sigmy Gray Pierce se svým týmem se snaží odvrátit katastrofu a sám je v ohrožení života. Zatím nejlepší díl.

tlllk
04.04.2021 4 z 5

Hodnotím to ako oddychovku, B-čkový triler, kde človek nesmie moc zapájať vyššiu mozgovú kôru a len sa nechá unášať akciou. Ten pokus vtiahnuť čitateľa do konšpiračných hier je oproti Brownovi trochu silený a historicko-vedecký základ je na úrovni Psíčka s Mačičkou keď tortu varili. Kniha je ale čtivá, postavy jednoduché, dej pekne odsýpa, čo viac si želať na reset po ťažkom dni ...

saez
22.03.2021 5 z 5

Ten autor, ten to s náma zase koulel...Vůbec jsem se od toho nemohla urvat. Jeho náměty jsou veskrze originální, postavené na faktech i fikcích.

WolfIssen
10.03.2021 5 z 5

Mistrovské strhující dílo. Nic jiného není, co bych dodal.

Rolada88
07.03.2021 3 z 5

No co napsat určitě autor nemá špatné knihy v budoucnu se k němu zase vrátím u černého řádu jsem chtěl dát všech pět hvězdiček jako u Amazonie ta byla dobrá. Černý řád mě bavil sám se zajímám o nacismus a tak podobně plno věci mi tam tak hezky příjemně sedlo ale konec to už autor přidal hodně fantazie a šlo to do kopru a přišlo docela zklamání proto nemohu dat plný počet

INCOGNITOREADER
19.02.2021 3 z 5

Opět jsem poslouchal jako audioknihu. Opět je načtení skvělé.
Co už není tak skvělé je příběh. Teoreticky se jedná o naprosto úžasné téma.
Začínáme v období druhé světové války a celý děj by se měl točit okolo vylepšování lidí a dovedení myšlenky nadřazené árijské rasy do úplného a "dokonalého" konce.
Zní to dobře, co?
Výsledek bohužel tak dobrý není. Kniha je hodně roztříštěná a děj skáče z několika lokací, aby se spojil ve velkolepé finále. Bohužel to tak úplně nefunguje a knize ubližuje jak její délka tak i dlouhé vysvětlovací pasáže o vědě. Ano zde se kniha přiklání více k vědě a fyzice.
Úplné finále a epilog celkový pocit z knihy jen srazí ještě níže.
Za mě se zatím jedná o nejslabší díl série.

tinka1974
17.01.2021 5 z 5

Poslouchání tohoto týdne, nezklamalo. Z minula jsem věděla, že se nemám snažit chápat moderní technologie, ale tentokrát to bylo téma pro mě. Příběh začínám na konci druhé světové války a následně se přeneseme do dnešní doby a řešíme divné nemoci a úmrtí a to hned na třech kontinentech. Vlastně čtyřech. Sigma opět perfektní, řeší záhady, rébusy, skládá dohromady všechny kousíčky skládačky a když zapadnou, čtenář se nestačí divit. Tentokrát se záhada točila kolem tajemného zvonu, vlnového ozáření, kvantové fyziky a run. Nejenom historie, ale i fyzika zajímavě rozebraná a vysvětlená. Dokonce jsem konečně pochopila jak je to se Schrödingerovou kočkou.

Monča9091
03.05.2020 5 z 5