Černý řád

od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí kniha série Sigma Force. Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1085/sigma-force-cerny-rad-Gdb-1085.jpg 4.5268
Série:

Sigma Force (3.)

Orig. název:

Black order (2006)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Historie
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Přidat komentář
čef
23. října

Obrazně řečeno nám autor předvedl divoký tanec nad Schroedingerovou kočkou tj. pověděl nám něco Heisenbergrově principu neurčitosti a kvantové mechanice, kterou hravě sloučil s kvantovou psychikou a tím a mnohým jiným kouzlem jakoby stvořil obecnou teorii dobrodružné knihy. V beletrické části nám opět předvedl ohňostroj známých divů této literatury jako: luštění runových záhad, souboje na nože nebo jiné palné nebo chladné zbraně na zemi, podzemí i v oblacích, ohrožení hrdinů více než vzteklými zvířaty a lidmi - prostě ohromil nás znovu vším co nás, dobrodružné čtenáře, tak baví. Každému to samozřejmě nesedne, ale mně se to docela líbilo.

Pavlnka
11. července

Opět super.

Almenka
13. května

Zatímm nejlepší dil

jan0504
08. března

Rollins je záruka akčnej zábavy, kde sa človek čo to dozvie aj z histórie aj z vedy. U mňa stále 5 hviezdičiek. Spokojnosť... a tie jeho časy na kapitolách, napr. 6:22 ... ako keby na takom presnom čase záležalo :-)

allyce
07. ledna

Před napsáním komentáře jsem si četla, co o knize napsali jiní. Stále to nebylo nic, s čím bych se mohla ztotožnit, až jsem došla ke komentáři od "bikerbma". Zcela trefné a vtipné, lépe bych to nenapsala:-)

Hajana
03. ledna

James Rollins je sázka na jistotu, jeho knihy s prominutím miluji, tato je za mě sice zatím nejslabší, ale také se zde zabývá 2.sv.válkou, takže bych to přisuzovala také danému tématu. Bylo zajímavé zjistit jaká další zvěrstva naciste prováděli, děj je napínavý až do konce, mohu jen doporučit.

Kalina
15.08.2017

Fakta a fantazie. Ovšem zrůdnost popsané historie by měla vést čtenáře k zamyšlení. Skvělé čtení.

Pav
13.06.2017

Za Sigmu dávám obvykle plný počet, ale tentokrát se mi nějak špatně četla a taky jsem tomu moc nerozuměla :-) Snad příště...

JaneTrafy
27.03.2017

Další senzační knížka. Nic tam nechybělo. Napínavé od začátku do konce. Některých záporáků mi bylo líto. Ale zasloužili si to. Prostě nemám slov. Dokonalost :)

miloslava1386
26.03.2017

Napínavá a čtivá, jako všechny knihy od Rolling.

medvidek
04.03.2017

Nove postavy, vynoreni Paintera v Himalaji je super plot twist, uzasne cteni jako vzdy!

Mammoth
25.10.2016

Tato kniha má poměrně dlouhý rozeběh a musím říct, že mě chvílemi až nebavila. Na druhou stranu, ve chvíli kdy se k sobě začnou významněji přibližovat dějové linky, tempo nabírá na rychlosti a konec graduje na velmi vysoké úrovni jak je zvykem. Každopádně v celku vzato se u tohoto autora jedná o průměr.

kalache
12.10.2016

...když lomíš rukama,nemůžeš si pořádně vyhrnout rukávy... a vo tom to je,což?...

Aredhelka
02.08.2016

Rozhodně bych řekla, že Černý řád je nejlepší z Rollinsových knih. To co zde Rollins dokázal jsem v žádné jiné knize ještě neviděla, to napětí, ta propracovanost. Rozhodně klobouk dolů a doporučuji každému milovníkovi dobrých knih.

Život-s-Kačí
29.06.2016

Všechny knihy, které jsem od autora četla, byly naprosto dokonalé. Nejinak tomu bylo i u Černého řádu. Bylo zde vše, co jsem očekávala: napětí, akce, trochu lásky, zajímavé téma. Četla jsem jedním dechem.

kevral
28.06.2016

Moje milovaná kniha!

Elea
28.06.2016

Vynikající, hodně napínavá kniha, podle mého názoru jedna z nejlepších od autora.

ciaram
30.04.2016

Opět skvělý mix napětí, akce, historie, vědy a osobních prožitků členů Sigma Force, od kterých se čtenář odtrhává jen z nutnosti, protože někdy se prostě spát musí.

prochajda
04.04.2016

Zajímavé téma, ale moc vědeckého popisování a málo napětí na které jsem zvyklá z jiných knih tohoto autora.

len85hor
26.11.2015

vřele doporučuji, skvělá kniha samozřejmě jako všechny ostatní od tohoto autora

anibeni
16.09.2015

Další skvělá kniha od Rollinse.. Jeho knihy se čtou jedním dechem, a to i přesto, že třeba zrovna v této bylo na mně až moc vědeckého vysvětlování, které jsem stejně do detailu nepochopila.. Nicméně chápu, že vysvětlit se to musí.. Těším se na pokračování této série Sigma force.

between
16.09.2015

Knížka se četla dobře, akorát v některých pasážích bylo na mne už až moc vědeckého vysvětlování. Přeci jen velké podrobnosti o kvantové fyzice a podobně krapet narušují plynulost čtení, napětí a nadšení.

b.krteckova
20.05.2015

Občas trochu zmatečný děj. Jinak super čtení, jako vždy od Rollinse, ale mezi nejoblíbenější patřit zřejmě nebude.

bikerbm
09.04.2015

No nemám moc rád knihy ve kterých se vždy v kritické chvíli stane tolik náhod,že všichni kladňáci se stanou absolutně nesmrtelnými a záporňáci úplnými nýmandy,kterým by snad měli sebrat i občanky a čtenář se sem tam přistihne v tom,že zafandí té špatné straně,proboha už aby jim konečně něco vyšlo... Ale asi to tak musí být,protože pak by Rollinsova kniha skončila asi tak na třicáté stránce.Nicméně čtivost se příběhu upřít nedá a když člověk nad dějem moc nepřemýšlí a bere to jako nějaký film s Chuckem Norisem,tak se docela pobaví!

Alex.Barunka
06.04.2015

James Rollins opět ukázal, že je pan Spisovatel. Černý řád je úžasná kniha, kde nenásilnou formou spojuje historii s vědou, tak, jak je to i u dalších příběhů Sigmy Force. Už teď se těším na další díl a knihu doporučuji všemi deseti :)

šipek
03.01.2015

Před pár lety jsem četl knihu Amazonie moc se mi líbila akorad jsem nevěděl kdo to napsal .V knihovně jsem na tuto knihu narazil tak jsem si půjčil další knihu od tohoto autora a opět jsem byl unešený strhujícím dějem a neskutečnou zápletkou. Jenom jsem se sem tam ztrácel v odborných výrazech. Téma mě docela odrazovalo, ale jsem moc rád,že jsem po této knize sáhl. určitě to není má poslední kniha od tohoto spisovatele.

lampernaqui
30.12.2014

Třetí Sigma v pořadí, tentokrát navštívíme Německo a Himaláje. Všechno se samozřejmě spojí v další fantazii autora, další tajemství historie, které nemělo být raději odkryto.... prostě to, co máme nejraději.

Vilas1979
16.10.2014

Super, další pro mne zajímavé téma - kvantová mechanika. Obdivuji Rollinsův záběr a rozhled. Než jsem se pustil do prvního dílu o Sigma Force, příliš jsem od toho neočekával, špionážní thriller? Ale s každou další knihou mám tohodle spisovatele rád čím dál víc. Výborné čtení.

Salinka
29.08.2014

Tak tato kniha byla perfektní, moc se mi líbila a velmi dobře se četla. Téma zajímavé, chytlavé a pořád se chtělo číst dál a dál :-)

Atak
21.08.2014

Je to super počtení :-)


Autor a jeho další knihy

James Paul Czajkowski

James Rollins (p)
americká, 1961

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených477x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených26x
v Knihotéce156x
v Chystám se číst59x
v Chci si koupit13x