Černý řád

Třetí kniha série Sigma Force. Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1085/big_sigma-force-cerny-rad-Gdb-1085.jpg 4.4373

Sigma Force 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , BB art

Black Order, 2006

Kniha Černý řád

bekule

3,7
Stále tato série nedosahuje kvalit autorových samostatných knih,obzvláště Amazonie a Podzemní říše v žánru dobrodružné sci-fi četby vyniká, ale tento třetí díl už je mnohem lepší než první dva díly.Příběh v kratičkých úsecích střídavě sleduje několik skupin v různých částech světa a je to velmi dobře propojeno takže se čtenář neztrácí v ději.Škoda že to pokazil závěr,ta poslední akce se zvonem ......

namornice

Jako už tradičně u Rollinse tu máme další akcí nabité dobrodružství v kombinaci s konspiračními teoriemi.
Krádež bible, která kdysi patřila Darwinovi, rozpoutává honičku po čtyřech kontinentech a odhaluje tajný projekt z doby nacistického Německa, věnující se vylepšování árijské rasy.
Obvyklá dávka adrenalinu, čtivost, originální námět a v neposlední řadě dramatický přednes Jiřího Schwartze udělaly z knihy celkem poutavé čtení. I když jiné díly mě bavily asi víc.

Eicherik
20.06.2021

Černý řád je zatím nejlepším dílem téhle série. Kladně, až na 90% hodnotím zejména základní konstrukci tohoto příběhu. Velmi pozitivně vnímám také drobné ilustrace, v podstatě jen znaky a symboly, které kniha obsahuje. Já bych se ovšem nebál jít ještě dál a klidně bych použil i fotografické ilustrace ala Ludvík Souček. K tomuto románu by vyloženě sedly. Teď pár kritických postřehů. Postavy tohoto dílka jsou opět velmi ploché, jsou to v podstatě jen jména bez charakteru. Co se týče milostných částí příběhu, tak to je hotová katastrofa. Jelikož už jsem radil ohledně ilustrací, tak mám ještě radikálnější nápad. Nejlepší by bylo, kdyby autor spojil síly s jiným autorem, autorkou, který/á ovládá psaní charakterových postav a psal své knihy ve dvojici. Poslední kritikou je příliš mnoho akčních scén, ale chápu série je o akční jednotce Sigma Force. Uvažoval jsem původně o čtyřech hvězdách, ale povedený epilog zvrátil výsledek na hvězd pět.

Kerberos
01.06.2021

Akční, dobrodružná jízda plná tajemství odehrávající se na mnoha místech. Tajný projekt z doby nacistického Německa má vést k ovládnutí světa. Velitel Sigmy Gray Pierce se svým týmem se snaží odvrátit katastrofu a sám je v ohrožení života. Zatím nejlepší díl.

tlllk
04.04.2021

Hodnotím to ako oddychovku, B-čkový triler, kde človek nesmie moc zapájať vyššiu mozgovú kôru a len sa nechá unášať akciou. Ten pokus vtiahnuť čitateľa do konšpiračných hier je oproti Brownovi trochu silený a historicko-vedecký základ je na úrovni Psíčka s Mačičkou keď tortu varili. Kniha je ale čtivá, postavy jednoduché, dej pekne odsýpa, čo viac si želať na reset po ťažkom dni ...

saez
22.03.2021

Ten autor, ten to s náma zase koulel...Vůbec jsem se od toho nemohla urvat. Jeho náměty jsou veskrze originální, postavené na faktech i fikcích.

WolfIssen
10.03.2021

Mistrovské strhující dílo. Nic jiného není, co bych dodal.

Rolada88
07.03.2021

No co napsat určitě autor nemá špatné knihy v budoucnu se k němu zase vrátím u černého řádu jsem chtěl dát všech pět hvězdiček jako u Amazonie ta byla dobrá. Černý řád mě bavil sám se zajímám o nacismus a tak podobně plno věci mi tam tak hezky příjemně sedlo ale konec to už autor přidal hodně fantazie a šlo to do kopru a přišlo docela zklamání proto nemohu dat plný počet