Černý řád

Černý řád https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1085/bmid_sigma-force-cerny-rad-Gdb-1085.jpg 4 427 73

Sigma Force série

Třetí kniha série Sigma Force. Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Black Order , 2006

TeaPeter
02.02.2020 2 z 5

Tato kniha ve mě vzbudila velmi rozporuplné pocity. Na jedné straně výborný námět, skvělý nápad vyvážit nudnou superdokonalost týmu Sigma slečnou Fionou a na straně druhé příšerný hollywoodský přeslazený závěr ještě umocněný jedním zázračným uzdravením... Úplně mě pak dorazil závěr epilogu - že by to autor opsal z knihy Kód zrození, která vyšla o nějakých devět let dříve? Na více než dvě hvězdičky to není. Howgh.

Petula.N
06.01.2020 5 z 5

Rollins mě fakt baví, ale dám si od něj asi na chvíli pauzu...nejvíc mě vytáčí, že jsou všichni superhrdinové, všechno přežijou, na všechno přijdou...a kam se hnou, tak je někdo pronásleduje - všude a pořád..."zlý" a "hodný" se předhánějí,kdo bude o krok napřed, ale jinak fakt dobrý, baví mě to :)

PetaZ
29.11.2019 4 z 5

Nemuzu dat plny pocet, protoze v knize bylo spousta hluchych mist, ale presto se mi kniha libila.. Nejskvelejsi ale byla Fiona, ta holka si proste umela poradit :-)

DarylDixon
22.10.2019 5 z 5

Tak jo, tohle bylo asi zatím nejzajímavější v sérii. Napětí, záhady a osudy. Tahle sérimě si mě dostala a neváhal jsem si sehnat další díly. Vlastně už je to skoro povinnost. Jasně časem se vrátím k zombíkům, ale teď je tady toto.

derminator
17.09.2019 4 z 5

Kniha dobrá, čtivá, ale v něčem u mě nepřesvědčivá třeba ten konec a za to strhávám jednu hvězdu a dávám hodnocení 85%, jinak se mě kniha líbila!

martin9929
03.08.2019 5 z 5

Tahle série mně opravdu dostává víc a víc. Na konci mně mrzelo, že je příběhu konec.

francouz
30.07.2019 3 z 5

No musím říci, že mám z toho trochu rozporuplné pocity. Na jedné straně zajímavá zápletka, výborný spád a skvělá Sigma v akci.
Na druhé straně x né úplně logických postupů, superhrdinové, kteří rozlousknou na první dobrou chybějící články v kvantové rovnici, nad kterou by bádal několik let i Albert.
Ano určitě to má něco do sebe, ale co je moc , to je příliš. O to víc mě to mrzí, protože téma německých vědců z druhé světové války se dalo rozvést určitě i jinak.
Ne nemusíte se bát, opět je to posctivá dávka adrenalinu, který Vás nepustí, ale říkáte si, to je opravdu možné...
Asi si dám chvilku pauzu od Sigmy....

zuzana1995
25.06.2019 5 z 5

Další výborná kniha. Musím říct, že zatím mě tato série pohltila. Osudy hrdinů, prolínání událostí, zajímavá témata, skutečné poznatky z historie a vědy...prostě super

Arev122
09.06.2019 4 z 5

Zajímavý námět, kde je věda spojena s dobrodružným příběhem, kniha je čtivá, plná napětí, ale občas jsou hlavní hrdinové opravdu nesmrtelní...

CharlesWard
08.04.2019 3 z 5

Tahle série zraje jako víno.

verense
26.01.2019 3 z 5

Kdepak, na Paintera si nepřijde ani himalájská sněhová vánice, ani zušlěchtění zabijáci, ani rozpad organismu na kvantové úrovni. A ještě jako bonus dostane královnu plesu... ;-)
Teď vážně, je to třetí díl série, a tak člověk už tuší, co ho čeká. Plusové body za to, že autor Paintera neodsoudil k doživotnímu papírování za stolem, za podněty k dalšímu studiu a rozšíření obzorů, za čtivost i možnost prostě vypnout a nechat se unášet dobrodružstvím. Škoda těch drobných přešlapů v logice (i když začínám autora podezřívat, zda je tam nepíše schválně a netestuje si tak pozornost svých čtenářů). Opět klasické pěkné tři hvězdy - na lovení čelisti ze země to není, ale ztráta času také ne. Dobrovolně přiznávám, že mi Sigma zalezla pod kůži a nedám si pokoj, dokud nezhltnu vše, co pro ni James Collins nachystal.

tina264
30.11.2018 5 z 5

Výborná, čte se jedním dechem

čef
23.10.2018 5 z 5

Obrazně řečeno nám autor předvedl divoký tanec nad Schroedingerovou kočkou tj. pověděl nám něco Heisenbergrově principu neurčitosti a kvantové mechanice, kterou hravě sloučil s kvantovou psychikou a tím a mnohým jiným kouzlem jakoby stvořil obecnou teorii dobrodružné knihy. V beletrické části nám opět předvedl ohňostroj známých divů této literatury jako: luštění runových záhad, souboje na nože nebo jiné palné nebo chladné zbraně na zemi, podzemí i v oblacích, ohrožení hrdinů více než vzteklými zvířaty a lidmi - prostě ohromil nás znovu vším co nás, dobrodružné čtenáře, tak baví. Každému to samozřejmě nesedne, ale mně se to docela líbilo.

Pavlnka
11.07.2018 5 z 5

Opět super.

Almenka
13.05.2018 5 z 5

Zatímm nejlepší dil

jan0504
08.03.2018 5 z 5

Rollins je záruka akčnej zábavy, kde sa človek čo to dozvie aj z histórie aj z vedy. U mňa stále 5 hviezdičiek. Spokojnosť... a tie jeho časy na kapitolách, napr. 6:22 ... ako keby na takom presnom čase záležalo :-)

allyce
07.01.2018 3 z 5

Před napsáním komentáře jsem si četla, co o knize napsali jiní. Stále to nebylo nic, s čím bych se mohla ztotožnit, až jsem došla ke komentáři od "bikerbma". Zcela trefné a vtipné, lépe bych to nenapsala:-)

Hajana
03.01.2018 3 z 5

James Rollins je sázka na jistotu, jeho knihy s prominutím miluji, tato je za mě sice zatím nejslabší, ale také se zde zabývá 2.sv.válkou, takže bych to přisuzovala také danému tématu. Bylo zajímavé zjistit jaká další zvěrstva naciste prováděli, děj je napínavý až do konce, mohu jen doporučit.

Kalina
15.08.2017 5 z 5

Fakta a fantazie. Ovšem zrůdnost popsané historie by měla vést čtenáře k zamyšlení. Skvělé čtení.

Pav
13.06.2017 3 z 5

Za Sigmu dávám obvykle plný počet, ale tentokrát se mi nějak špatně četla a taky jsem tomu moc nerozuměla :-) Snad příště...

James Rollins (p)
americká, 1961