Jidášův kmen

Na palubě zábavní jachty proměněné v provizorní nemocnici pátrají doktorka Lisa Cummingsová a Monk Kokkalis – agenti tajné organizace SIGMA Force – po odpovědích na otázky kolem pohromy, jež náhle spatřila světlo světa. Jsou tu však další síly, s podstatně sobečtějšími pohnutkami. Lodi se náhlým a krutým útokem zmocní teroristé, kteří z ní udělají plovoucí laboratoř pro vývoj biologických zbraní. Na opačném konci světa, při oslavách 4. července, veliteli SIGMY Graysonu Piercovi překazí plány krásná vražedkyně, která drží v rukách první klíč k odhalení možného léku. Osud každého muže, ženy i dítěte visí na vážkách a Pierce spojí svoje síly se ženou, která ho dříve chtěla zabít. Společně zahajují podivuhodnou pouť, která je provádí benátskými hrobkami, byzantskými katedrálami a zříceninami hluboko v džungli, po stopách nejslavnějšího cestovatele v dějinách: Marka Pola. Odtikávají však poslední minuty, celosvětová epidemie se rychle vymyká kontrole a Pierce i jeho nečekaná společnice jsou vtahováni do šokujícího tajemství pohřbeného dávno ve starověku a v lidském genetickém kódu. Každou vteřinou se blíží soudný den a Pierce si uvědomuje, že skutečně nemůže věřit naprosto nikomu – ani té okouzlující tajemné ženě, kterou má po svém boku –, neboť kdokoliv může být novodobým Jidášem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1083/big_sigma-force-jidasuv-kmen-o1F-1083.jpg 4.4402

Sigma Force 4.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Judas Strain, 2007

Kniha Jidášův kmen

namornice

Další superakční dobrodružství Sigma Force. Děj se dělí do dvou linek. Ta, ve které Gray, Vigor a Seichan pátrají po původu a historii nákazy, mi přišla skvělá, akční a rychle odsejpala.  Tým se v čele s Grayem vydává po stopách Marca Pola  od benátských hrobek přes istanbulskou Hagia Sofia až po Angkor wat aby odhalil lék na smrtící vir. Ta druhá dějová linka odehrávající se na lodi mi přišla trochu pomalejší.
Jako celek je ale Jidášův kmen hodně akční a napínavá kniha a asi jedna z nejlepších z dílů Sigmy Force, co jsem zatím přečetla. Jako audiokniha opět skvěle načtená Jiřím Schwarzem. Doufám, že další díly budou stejně dobré.

tinka1974

Typický Rollins. Příběh byl napínavý, dobře se četl. Na mě dost vědecké, ale na druhou stranu jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí. Doporučuji

pavka88
24.08.2021

Sice je to delší doba, co jsem ji četl, ale vím, že byla napínavá, měla spád a dobře jsem si početl.

INCOGNITOREADER
27.06.2021

Po třetím díle, který se mi tak úplně nelíbil jsem přemýšlel jestli v sérii pokračovat.
Každopádně čtvrdí díl reputaci napravuje a bavil mě snad ze všech dílů zatím nejvíce. Poslouchal jsem opět jako audio knihu načtenou Jiřím Švarcem. Načtení se mi moc líbí a musím zdůraznit i skvělé hudební předěly, které byly pořád skvělé i při rychlosti 1,45. Takže audio zpracování na jedničku.
Příběh se tentokrát točí okolo celosvětové epidemie smrtícího viru. Hned na začátku jedna z postav říká, že následující velká světová epidemie přijde z Asie a ano přišla... Kniha je z roku 2007.
Jedná se opět o dobrodružný a napínavý příběh kde se reálné základy míchají s velkou mírou nadsázky. Příběhu nechybí napětí až do samotného konce. Už se těším na další díl.

saez
29.03.2021

Neprůstřelní Janci se mění na nesmrtelné Janky. Monka jsem autorovi málem neodpustila, ale protože se zdá, že je to právě jeden z nesmrtelných Janků, tak budu číst dál.

DuSiČíst
20.01.2021

Celkem standardní Rollins a standardní Sigma. Nic výjimečného, ale jako oddychová jednohubka fajn. Občas zazní nějaká zajímavá zajímavost, o které se člověk chce dozvědět víc.

TeaPeter
26.04.2020odpad!

Že je celá série Sigma Force psána se značnou nadsázkou (určitě větší než mají třeba bondovky), jsem věděl od samého začátku. Nicméně tato kniha překročila veškeré únosné meze. A tím nemyslím jen do zblbnutí omílanou sentimentalitu velitelovu, deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese na (nejméně) třetí, zásadní pokroky v lékařském výzkumu v řádu hodin (v nejhorším případě dnů) etc. etc. Dlouho jsem chtěl dát alespoň jednu hvězdičku za ne úplně špatný nápad. Ale vyvrcholení Monkova příběhu je už moc. I na tento žánr. Prostě nesmrtelnost neberu.

jindrich7442
24.03.2020

Po dlouhe době jsem se zase pustil do něčeho modernějšího, akčního a dobrodružnýho. Tyhle romány mě baví čím dál víc. Fascinuje mě ten rozsah který Rollins dokáže ve svých knihách pojmout. Tohle čtení je prostě bomba! :)