Jidášův kmen

Na palubě zábavní jachty proměněné v provizorní nemocnici pátrají doktorka Lisa Cummingsová a Monk Kokkalis – agenti tajné organizace SIGMA Force – po odpovědích na otázky kolem pohromy, jež náhle spatřila světlo světa. Jsou tu však další síly, s podstatně sobečtějšími pohnutkami. Lodi se náhlým a krutým útokem zmocní teroristé, kteří z ní udělají plovoucí laboratoř pro vývoj biologických zbraní. Na opačném konci světa, při oslavách 4. července, veliteli SIGMY Graysonu Piercovi překazí plány krásná vražedkyně, která drží v rukách první klíč k odhalení možného léku. Osud každého muže, ženy i dítěte visí na vážkách a Pierce spojí svoje síly se ženou, která ho dříve chtěla zabít. Společně zahajují podivuhodnou pouť, která je provádí benátskými hrobkami, byzantskými katedrálami a zříceninami hluboko v džungli, po stopách nejslavnějšího cestovatele v dějinách: Marka Pola. Odtikávají však poslední minuty, celosvětová epidemie se rychle vymyká kontrole a Pierce i jeho nečekaná společnice jsou vtahováni do šokujícího tajemství pohřbeného dávno ve starověku a v lidském genetickém kódu. Každou vteřinou se blíží soudný den a Pierce si uvědomuje, že skutečně nemůže věřit naprosto nikomu – ani té okouzlující tajemné ženě, kterou má po svém boku –, neboť kdokoliv může být novodobým Jidášem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1083/sigma-force-jidasuv-kmen-o1F-1083.jpg 4.4373

Sigma Force 4.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, BB art

The Judas Strain, 2007

Kniha Jidášův kmen

saez

Neprůstřelní Janci se mění na nesmrtelné Janky. Monka jsem autorovi málem neodpustila, ale protože se zdá, že je to právě jeden z nesmrtelných Janků, tak budu číst dál.

DuSiČíst

Celkem standardní Rollins a standardní Sigma. Nic výjimečného, ale jako oddychová jednohubka fajn. Občas zazní nějaká zajímavá zajímavost, o které se člověk chce dozvědět víc.

TeaPeter
26.04.2020odpad!

Že je celá série Sigma Force psána se značnou nadsázkou (určitě větší než mají třeba bondovky), jsem věděl od samého začátku. Nicméně tato kniha překročila veškeré únosné meze. A tím nemyslím jen do zblbnutí omílanou sentimentalitu velitelovu, deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese na (nejméně) třetí, zásadní pokroky v lékařském výzkumu v řádu hodin (v nejhorším případě dnů) etc. etc. Dlouho jsem chtěl dát alespoň jednu hvězdičku za ne úplně špatný nápad. Ale vyvrcholení Monkova příběhu je už moc. I na tento žánr. Prostě nesmrtelnost neberu.

jindrich7442
24.03.2020

Po dlouhe době jsem se zase pustil do něčeho modernějšího, akčního a dobrodružnýho. Tyhle romány mě baví čím dál víc. Fascinuje mě ten rozsah který Rollins dokáže ve svých knihách pojmout. Tohle čtení je prostě bomba! :)

DarylDixon
14.02.2020

Tohle je zajímavá série. Po prvním díle jsme tedy nechtěl zrovna moc pokračovat, ale se "stářím" se kvalita zlepšuje. Velmi povedený příběh, mohu jen doporučit, pokud máte tento styl rádi.

1T0S_
24.08.2019

Jidášův kmen není ani nejlepším, ani nejhorším dílem Sigmy.

Začátek příběhu mi přišel trošku roztahaný. Též mi nesedlo dělení děje do dvou linek. Ta, ve které Gray, Vigor a Seichan pátrají po původu a historii nákazy, mi přišla skvělá, akční a rychle odsejpala. Ovšem ta, ve které jsou Lisa s Monkem uvězněni na lodi, byla dle mě dost nudná.

Postavy mě pro tentokrát příjemně překvapily. Ryder a Kowalski do příběhu přinesli nějaký ten humor, který k podobně akční literatuře prostě patří. Docela mě ale otravují Rollinsovy happy endy - přestože vše působí proti kladným hrdinům, vyváznou z toho vždy naprosto v klidu. Chtělo by to alespoň nějaké ty úmrtí.

Jidášův kmen je poctivé akční béčko, které je sice mírně překombinované, ale rozhodně vás nebude nudit. Ovšem jsem trošku zklamaný celkovým vývojem série. Čekal jsem... něco více. Tak snad to dostanu v dalším díle ;)
3/5

verense
01.08.2019

Kniha pokračuje v nastoleném trendu, ale mikrobiologie asi nikdy nebude můj koníček, místy mi z těch odborných popisů šla hlava kolem. Závěr poněkud přitažený za vlasy, ale člověk už po těch předchozích dílech série ani nic jiného nečeká.

Xpackal
26.07.2019odpad!

To jsem si zase dala. Nešťastnou náhodou jsem vyrazila z domu bez knihy a tak jsem, s vidinou dlouhé cesty vlakem, zakoupila v Levných knihách spisek Jamese Rollinse Jidášův kmen, jsa nalákána premisou thrilleru o hrozící epidemii. První setkání s dílem tohoto plodného amerického autora. A troufám si odhadnout, že na dlouhou dobu, ne-li navždy, poslední. Takovou slátaninu jsem už dlouho nečetla. Nesmyslná zápletka, postavy jednající na základě nepodložených tušení, náhod, šťastných odhadů. Vydržela jsem to do strany 200. Tímto se omlouvám Terrymu Hayesovi a jeho knize Já, Poutník. Tohle je nové dno...