Poslední orákulum

Pátá kniha série Sigma Force. Ve Washingtonu umírá v náručí velitele Graye Pierce bezdomovec, zasažený vrahovou kulkou. S jeho smrtí je však spojena větší záhada: krvavá mince, již mrtvý muž svíral v dlani, dávná památka, kterou lze vystopovat až k věštírně v řeckých Delfách. Po minci pátrají nemilosrdní zabijáci a Gray Pierce zjišťuje, že tento artefakt je klíčem ke spiknutí, jež se datuje do časů studené války a ohrožuje samotné základy lidstva. Mezinárodní společnost vědců nalezla způsob, jak proměnit autistické děti s nezvyklými schopnostmi, matematické génie, statistické kouzelníky a vynikající konceptuální myslitele v něco mnohem významnějšího a děsivějšího, to vše v naději na stvoření světového proroka nového tisíciletí, který by se dal zmanipulovat k založení nové éry globálního řádu… řádu podle jejich vlastních podmínek. Na opačné straně světa se na nemocničním lůžku probouzí muž, který si nepamatuje nic ze své minulosti a ví jen tolik, že se stal vězněm v podzemním výzkumném centru. S pomocí tří neobvyklých dětí se mu daří unikat přes hornatou a radiací zamořenou krajinu, před divokými šelmami vyšlechtěnými v téže laboratoři. Jeho cílem však není utéct, ba dokonce ani přežít. Aby překazil plán na vyhlazení čtvrtiny světové lidské populace, musí obětovat úplně vše, včetně dětí, které ho zachránily. Dva muži závodí s časem, aby vyřešili záhadu, jejíž kořeny sahají až k první slavné věštkyni v dějinách – k delfskému orákulu. Jedna otázka však zůstává: Bude minulost stačit k záchraně budoucnosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24437/sigma-force-posledni-orakulum-taZ-24437.jpg 4.4343

Sigma Force 5.

Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, BB art

The Last Oracle, 2008

Kniha Poslední orákulum

DarylDixon

Každý je tak nějak připraven, že čím dělší série je možnost, že kvalita půjde dolu. U těchto příběhů to zatím nehrozí, ale přihořívá. Tohle bylo mírně přehnané, ale i tak jsem si to užil. Nemá smysl o tom více popisovat, tuhle sérii je třeba číst.

jindrich7442

Ja osobne musím hvezdu ubrat. Ne že by románu chybělo něco z napětí, čtivosti, akce, nebo dalších předností, kvuli kterým Rollinse čtu. Ale i přes to, že na konci definuje fakta na nichž příběh stavěl, nějak se neumím ztotožnit s hlavní pointou příběhu. Ty prvky fantastických až sci-fi schopností přesouvají román do uplně jiných žánrových vod, než ve kterých se doposud plavil. Až budu chtít věštby budoucnosti a superschopnosti, budu je hledat třeba u agenta Pendergasta od Prestona a Childa.

Standa780

Skvělá kniha.

Petula.N

Vždycky než začnu číst knížku, tak si přečtu o čem to je a pár komentářů...a docela mě mrzí, že tu někteří z vás vyzradí věci, o kterých bych se raději dozvědela až v knížce...např. návrat jednoho z hlavních postav...někteří napíšou alespoň POZOR SPOILER...někteří bohužel ne....asi raději přestanu číst komentáře předtím než přečtu knihu...škoda

1T0S_
26.08.2019

Zatím bezkonkurenčně nejlepší Sigma.

Děj je rozdělen do tří linek. V jedné z nich pátrá Gray se svými kolegy po osudu Archibolda Polka, v další pak Monk uniká s pomocí tří dětí z tajné základny, v poslední z nich řeší Painter Crowe problémy v samotném sídle Sigmy. Všechny tyto linky jsou napínavé, akční a zajímavé.
Rollins se v této knize držel při zemi s kombinováním "vědy" s historií a konspiracemi, což mi přišlo jedině dobře, protože se tak vyhnul komickým situacím, které vznikaly v minulých dílech Sigmy při "řešení" záhad. Konec trošku připomínal fantasy, což mi vlastně ani vůbec nevadilo.

Co se týče postav, moc mě nepotěšil Monkův návrat. Ne že by byl jako postava nějak špatně napsaný, to vážně ne, ale nejsem velký fanoušek podobných zmrtvýchvstání.

Jinak je ale Poslední orákulum povedené. Není tak překombinované, jako předchozí knihy ze série, a to mu rozhodně prospívá.
5/5

zuzana1995
23.08.2019

Další napínavý, místy mrazivý díl...poslední strany mě stály pár slz...

CharlesWard
20.08.2019

Na můj vkus až moc překombinované.

Pav
27.07.2019

Jako obvykle moc zajímavé čtení. Člověk se vždycky dozví zajímavé věci... o Černobylu, o původu Rómů a je to napínavé.

Otevřený hrob
Otevřený hrob