Mapa z kostí

Mapa z kostí

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Z... celý text

Druhá kniha série Sigma Force.
Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1087/sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4.4276

Sigma Force (2.)

Map of Bones (2005)

Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, BB art

Kalina

I v druhém dílu série J. Rollinse jsem poznala a pochopila další události z historie. Skvěle popsáno a zabaleno do čtivého oříběhu.

TeaPeter

Proti prvnímu dílu byla tato kniha o celý pytlík hašlerek slabší. Byla zbytečně a nelogicky překombinovaná. A přitom tam byla spousta zajímavých nápadů... Přesto musel jsem se dost přemlouvat, abych ji dočetl - že to jako stojí za to. A ten přeslazený epilog to jen dorazil. Snad to příště bude lepší.

Pavlnka

Bohužel nečtu díly po sobě tak, jak byly vydány. 2. díl se mi opět moc líbil a některé věci z dílů příštích, které jsem už přečetla, mi vysvětlil :-D. Já doporučuji.

Hajana

Druhý díl série se mi také velmi líbil, ikdyž byl o "hašlerku" slabší než první, ale faktem zůstává, že Pan Rollins je zkrátka Pan spisovatel.

trudoš

I když příběh získal oproti jedničce značné odlehčení a v akčních scénách funguje zcela akurátně, konspirační linie působí naprosto zmotaně. Autor si svéhlavě pohrává s historií a postavám pak vkládá řešení prakticky do úst, často z nesmyslných indicií. Tam, kde je Dan Brown ve své fabulaci přesvědčivý, James Rollins až trochu komicky napasovává různé skutečnosti, jak právě potřebuje, aniž by to však mělo vždy stoprocentní logiku. Z každého nalezeného žbleptu je tak vyvozena ta správná stopa ukazující k pokladu, i když jde občas o do očí bijící pošetilost.
Ale jinak zatraceně dobré. Adrenalinem podbarvená akce šlape jedna báseň, střižená po vzoru velkolepých blockbusterů, řemeslně vygradovaná přesně tak akorát, aby brala dech v těch nejnapínavějších momentech. Navíc začíná fungovat humor mezi parťáky ze Sigmy Force. Postavy už nesplývají v jednoho kolektivního hrdinu, ale rýsují se rozdílné a zapamatovatelné charaktery. Zábavné, tajuplné, strhující. Prostě řízná oddechovka jak má být.

JaneTrafy

Další úžasný příběh. Monka mi bylo líto, jak mu Roaul usekl kus ruky. A Seichan se mi líbí čím dál tím víc :D V něčem jsem měla pravdu, a v něčem jsem se mýlila. Ale jinak skvělé. Napínavé už od začátku, něco vím z hisorie. Prostě senzace a proto hodnotím velmi kladně :)

Pav

Sice jsem nepochopila m-stav, ale příběh byl napínavý od začátku do konce. Hodně jsem se dozvěděla o křesťanství a vůbec jsem netušila, že tři králové možná ani nebyli jen tři. James Rollins prostě umí přesvědčit čtenáře, že je něco mezi nebem a zemí.

medvidek

Painter byl povysen, ale tak tu mame noveho hrdinu, Greye. Otec Vigor je taky skvela postava, totalni plot twist je pak italska babicka (budete cumet). Skvela kniha!

Lanisa1966

Výborná četba. Jinak můj velice oblíbený spisovatel. Vřele doporučuji. Čtení spíše pro muže.

jan0504
20.10.2016

...už viem od koho Dan Brown opisoval :-)
História, dobrodružstvo, spád - Super!

MartyC
15.08.2016

Podle mně jedna z nejzajímavějších autorových knih. Spojuje neotřelým způsobem nejnovější objevy související s kvantovým pojetím vesmíru se starými křesťanskými , řeckými a egyptskými legendami...Navíc fakta ze kterých kniha vychází mohou pro nás přinést mnohé překvapení....
Pravdou je , že kniha předpokládá relativně vyšší úroveň obecných znalostí a taky zvědavost čtenáře , jak věci kolem nás vlastně fungují.
Celá série je velmi povedená , ale tato kniha je pro mně tématicky nejzajímavější. Těším se na další setkání s autorem u jeho knih.

Aredhelka
02.08.2016

Pro mne ais zatím nejslabší kniha, kterou Rollins napsal. Rozhodně ovšem pořád dokonalá, napínavá a zajímavá. Hlavní dějová linie je skvěle propracovaná a promyšlená. U četby Mapy z kostí se čtenář rozhodně nudit nebude (až na pár chvil :D ). Kdo má rád napětí, historii a akci :) měl by si ji přečíst

Mammoth
26.07.2016

Velmi příjemné čtení, tématem ve stylu D. Browna. Místy (pro mě) sice trochu zdlouhavé vysvětlováním zejména historicko-církevních souvislostí, případně vědeckých poznatků, nicméně se to dá vydržet a do příběhu to patří. Naopak postupné zjišťování, co jsou vlastně zač jednotlivé postavy, kdo s kým opravdu táhne a kdo koho "zaměstnává" bylo super. Celkově - rychlý spád, napětí, akce.

Elea
26.06.2016

Kniha zajímavá od začátku až do konce, mimořádný spád, informace o historii i náboženství.

čef
27.01.2016

Při čtení této knihy musí být čtenář zvídavý, tolerantní a vděčný. Pak se mu bude líbit cestování po cizích krajích s informacemi nejen z dějin křesťanství a s mnoha napínavými situacemi. Velkoryse přehlédne různé dějové nesrovnalosti a jiné nepřesnosti, spolkne neuvěřitelné dějové zvraty a bohatě spokojený napíše tento komentář.

coffeelover2
08.01.2016

Můj první román od Rollinse a určitě ne poslední. Měla jsem obavy, že to bude plné náboženských a politických debat, jako knihy od Browna, ale je to směsice všeho a ani chvilku jsem se nenudila. Vše je krásně provázáno mýtickým příběhem a kontrast mezi moderní technologii a starověkou moudrostí mě opravdu bavil.

Kodetka
27.07.2015

Tuto knihu jsem léta odkládala, přitom vůbec nechápu proč. Příběh je nabytý fakty, které se dají celkem lehce vstřebat, napětím a dobrodružstvím. Kniha mě maximálně bavila.

šipek
23.06.2015

Tak dost dobrá kniha, akorát moc historických pasáží a pomalu aby byl člověk fyzik pokud chce všemu porozumět.

between
12.05.2015

Místy už tam na mne bylo příliš mnoho teoreticko historických pasáží a ubíralo to na spádu děje. Jinak se to četlo dobře a bylo tam dost zajímavostí i akce.

Alex.Barunka
28.03.2015

Skvělý díl ze série Sigma Force. Kniha je doslova nadupaná akcí, čtenář nemá čas se nudit. Strašně by mě zajímalo, odkud Rollins bere svoji inspiraci.

lampernaqui
30.12.2014

Druhá kniha o Sigmě, tentokrát Rollins vypraví hrdiny pátrat do Itálie, tak trochu i příběhově ve stylu Dana Browna. Všechno příjemně odsýpá a jedná se o kvalitní knihu autora.

Bobšule
15.11.2014

Moje nadšení z knihy se přelévalo od naprostého zaujetí k vlažnějším pocitům. Obecně mám dojem, že auto vynikajícím způsobem dokáže zachytit "akci". Jakmile se dostane k tomu, že má jen popisovat nějaký děj, nedej bože dojde mezi postavami jen na statický "chit-chat", kniha se stává chvílemi dosti nezáživnou. Ale nadchly mě různé moderní vychytávky.

Vilas1979
10.10.2014

Mám rád historii, hlavně evropskou, takže toto téma mne oslovilo víc než předchozí kniha. Začínám Rollinsovi pomalu přicházet na chuť, líbí se mi, že se na každou knihu pečlivě připravuje a alespoň v teoretické rovině to celé může docela dobře fungovat a drži to pohromadě. Zmíněný svazek Tajemství katedrál si určitě časem přečtu. Kniha je napínavá doslova do poslední stránky, teším se na další díly, za mne plný počet.

anibeni
08.09.2014

Vynikající, napínavá kniha plná nezvyklých zvratů a rozuzlení.. Přiznám se, že plno věcí jsem stejně nepochopila (kovy v m-stavu, tekuté zlato, levitace apod.), ale na čtenářském zážitku mi to neubralo...

LuckaH2
20.02.2014

akční kniha, která nutí čtenáře sledovat děj, ale zároven přemýšlet o náboženství a historii, do toho jiskření mezi hrdiny. Pro mě ideální kombinace na čtení:-)

mar23tinka
06.10.2013

Pořádně mě chytila až ve druhé polovině.

Salinka
06.09.2013

Od J. Rollinse už jsem toho četla více a tahle kniha je tak půl na půl...úplně mě nechytla, takže mi čtení docela trvalo, pak jsem ji nějakou dobu v podstatě vůbec nečetla, ale pak mi bylo líto ji odložit, když už jsem ji začala číst. Děj mě zaujal, jen občas mi vadilo to rozebírání bible a toho okolo, ale jinak měl děj spád a od půlky už se mi četla dobře.

Hespik
27.08.2013

romány o Sigma Force čtu velmi rád a nemůžu se dočkat jak dopadne situace kolem Graye a Seichan

Ronin Roujin
15.06.2013

Stejně jako u prvního dílu se série Sigma Force, mi trošku vadilo, že autor možná až moc "tlačí na pilu". Připadal jsem si jako bych četl scénář k filmu Michaela Baye. Na každé stránce se buď střílí, nebo něco vybuchuje či jsme svědky alespoň nějaké akční honičky. Do toho je přimícháno hned několik spikleneckých teorií, různé podrazy, dvojití a trojití špioni, úžasné nové technické hračičky a zbraně.
Tato série mi malinko připomíná českou sérii o JFK. Jen se vše odehrává v našem století a tajná bratrstva, alchymistické technologie z různých století a lokalit jsou zde také bohatě zastoupeny. Stejně jako knihy ze série JFK beru Sigmu jako takový nakládaný zázvor mezi "vážnějšími" knihami.
Berte to jako literární ekvivalent Smrtonosné pasti nebo Mužů v černém. Není to žádný Bergman ale jsou chvíle, kdy člověk nemá sílu a chuť na "velké" umění a rád vypne mozek a nechá se bavit výbuchy, hláškami a střílečkami.

kubajs80
30.03.2013

Rollins nezklamal. Už se těším na Ďáblovu kolonii.

detektivky

James Paul Czajkowski