Mapa z kostí

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1087/sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4.4390

Sigma Force 2.

Literatura světová, Thrillery, Fantasy
Vydáno, BB art

Map of Bones, 2005

Kniha Mapa z kostí

LiberX

3.5* Příjemná oddechovka, která je ve všech ohledech lepší, než první díl. Především již nesledujeme pouze jednu hlavní postavu, ale celou skupinu snadno zapamatovatelných postav, jejichž charaktery a proplétající se osudy vybízí k pokračování.

Jen těch neuvěřitelných vynálezů, biblické mystiky a záhad, které Rollins dokázal zamotat dohromady, bylo až příliš. Na druhou stranu se díky tomu může zvídavý čtenář dozvědět i řadu zajímavostí.

Lze doporučit všem, kteří mají rádi Indiana Jonese a (filmového) Jamese Bonda.

Jara 56
26.12.2019

Líbilo se mi to, chystám se na dálší díl.

Kerberos
12.11.2019

Druhý díl je o něco lepší než první,ale stejně příliš mnoho krve a mrtvol.Asi si od Rollinse chvíli odpočinu.

kokosek
30.10.2019

Takže jak jsme čekal, po prvním dílu je tady vše tak nějak lepší. Méně faktických chyb (v rámci druhu literatury - žádná fakticky odborná kniha to není). Na začátku vysvětleno co se stalo a jak se bude v Sigmě pokračovat. A konec ukazuje, že stejně se bude i pokračovat. Jen bych ubral občas až moc podrobné popisy a nudné vysvětlování. Ale asi budu v brzké době se Sigmou dále trávit zimní večery.

DarylDixon
10.09.2019

Přesně jak jsem tušil. Je to lepší, výraznější a čtivější. Dokonce i určitý odsun osob trochu zdramatizoval vývoj příběhu. Postavy jsou přehledné a není s nimi problém. Záhady zůstávají a já také. Už mám přečteny dvě knihy a tak teď sérii rozhodně neopustím.

1T0S_
19.08.2019

První Sigma byla naprostou katastrofou, druhá kniha ze série ale přináší zlepšení.

Oproti prvnímu dílu je Mapa z kostí o hodně akčnější. Rollins se vykašlal na nějaké zbytečné kecání a pustil se do psaní pořádného akčního thrilleru, což je rozhodně dobře, protože popisování bitev a přestřelek je jeho silnou stránkou. Některá rozřešení hádanek a záhad stále působí absolutně nedůvěryhodně, ale rozhodně je zde od prvního dílu vidět nějaký posun.

S postavami je to též výrazně lepší. Autor omezil jejich počet, takže se v nich dá lépe vyznat. Hlavní postavy dostaly nějaký ten charakter, takže už nepůsobí jako papírové figurky. Došlo také k omezení Rollinsova pokusu o romantickou linku, což je jedině dobře. Ta mi totiž do podobných knih vůbec nesedí.

Taková nadprůměrná oddechovka. S chutí se pouštím do další Sigmy, doufám, že kvalita série bude jen a jen vzrůstat ;)
3/5 pro Mapu z kostí.

zuzana1995
21.06.2019

Napínavé a velmi čtivé čtení.

jindrich7442
16.05.2019

Opět mě příběh nezklamal. Jediným problémem pro mě je, že čtu série de facto odzadu. Takže Vím, že Rachel a Gray nejsou pro společný život to pravé ořechové :-D , ale napětí, mytologie a mystika zkrátka Rollinsovi knihy doprovází ve všech knihách.

Playground
Playground