Mapa z kostí

Mapa z kostí

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1087/sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4.4317

Sigma Force (2.)

Map of Bones (2005)

Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, BB art

dr.romca

Moje první kniha od tohoto spisovatele a určitě ne poslední :))

Meri47

Prostě super.

keddie1

Další ze skvělých knih tohoto spisovatele. Už se chystám na další.

francouz

Tak tentokrát to bylo určitě zajímavější než v prvním díle. Nebylo to sice opět vždy uvěřitelné, nemyslím tím nyní fikci a zakomponované biblické tři krále, ale mám na mysli nezničitelné americké akční hrdiny.
Ale na druhou strnu právě zakomponování jejich italských kolegů a hlavně půvabné rachel do příběhu, jim přidalo takový pro mě chybějící lidský prvek, který v prvním příběhu chyběl. Sice opět velitel Gray je opět takový ten správný super hrdina a Rachel občas hledá sama sebe, do toho x dalších postav, které zamotávají již tak zamotaný příběh.
Ano mnozí čtenáři porovnávají Jamese Rollinse s Danem Brownem, ale musím říci, že kde James pouze naznačuje, nebo se lehce dotkne , tak Dan popíše daleko podrobněji. Tím nechci říci, že je Brown lepší, jenom se každý vyjadřuje jinak. Na druhou stranu tato knížka nepostrádá akci a v tomto je James daleko přímočarejší a čtivější. Tato knížka se četla daleko lépe než ta první.

Ferry9

Tuto knihu jsem četl jako první knihu od J. Rollinse a opravdu skvělá. Nemohl jsem si ji vynachválit. A proto od té doby jsem přečetl všechny jeho knihy a opravdu paráda.

Malarkey

Omylem jsem si v knihovně půjčil z této série již druhý díl, ale když jsem se začet, nedokázal jsem odtrhnout oči. To se mi poslední dobou stává málokdy, ale přecijen. Kniha je klasickou teorií, kdyby tak by...která má základnu v historii a odehrává se v dnešní době. Příjemně se to čte, také hlavně proto, že o akční kapitoly nebude nouze. Možná je to trošku bráno s nadhledem, ale o to více jsem se u toho bavil.

Gynger

Opět super kniha od mého oblíbeného spisovatele. Super děj, spousta hádanek a zvratů. Těším se na další případ Singma Forse

Majdule

Pro mě vynikající thiller s nádechem biblického tajemství Tří králů a supermoderních vynálezů. Akce střídá akci, tým sympaťáků je velmi dobře namíchaný, jejich velitel z rodu úžasňáků, jehož špatné vlastnosti jen podtrhují charisma. Hlavní ženská postava je nádherná, inteligentní a schopná. Autor si s námi skvěle pohrává a daří se mu neprozrazovat nic předčasně. Umí vzbudit pochybnost a překvapit. Dopřeje čtenářům i úžasné rozpletení a já osobně vítám i ty emoční vsuvky. Pohádka? Ale samozřejmě, proto to čteme. Potěšení z čisté žánrovky.

Reat
28.12.2017

Nebavilo, ani trochu. Dokonce ani ne tak, abych to dočetl, a to už jsem se dokázal donutit do jinačích "majstrštyků". Tohle je ovšem tak epicky vyhlížející rozvláčná nudná blbost, až to nebylo hezké. Nic proti těm, kterým se to líbí, vyjadřuji jen svůj názor. Nenávidím skákání po kapitolách z místa na místo a do jiného času, a když to autor neumí zabalit do srozumitelného a čtivého příběhu, ať se na to snad radši vykašle. Postav "jak na orloji", přičemž nerozumíte ani jedné, natožpak s nějakou sympatizovat. A těch krávovin......proti Rollinsovi je studnice pravdy a vědění i takový Dan Brown, a to už je co říct. Někdy, za čas, za dlouho možná od J.R. zkusím něco jiného, ale teď ne. Nechci dát úplný odpad, dám dvě, ale křivdím jiným, vím to.

Kalina
15.08.2017

I v druhém dílu série J. Rollinse jsem poznala a pochopila další události z historie. Skvěle popsáno a zabaleno do čtivého oříběhu.

TeaPeter
01.08.2017

Proti prvnímu dílu byla tato kniha o celý pytlík hašlerek slabší. Byla zbytečně a nelogicky překombinovaná. A přitom tam byla spousta zajímavých nápadů... Přesto musel jsem se dost přemlouvat, abych ji dočetl - že to jako stojí za to. A ten přeslazený epilog to jen dorazil. Snad to příště bude lepší.

Pavlnka
18.07.2017

Bohužel nečtu díly po sobě tak, jak byly vydány. 2. díl se mi opět moc líbil a některé věci z dílů příštích, které jsem už přečetla, mi vysvětlil :-D. Já doporučuji.

Hajana
13.06.2017

Druhý díl série se mi také velmi líbil, ikdyž byl o "hašlerku" slabší než první, ale faktem zůstává, že Pan Rollins je zkrátka Pan spisovatel.

trudoš
29.05.2017

I když příběh získal oproti jedničce značné odlehčení a v akčních scénách funguje zcela akurátně, konspirační linie působí naprosto zmotaně. Autor si svéhlavě pohrává s historií a postavám pak vkládá řešení prakticky do úst, často z nesmyslných indicií. Tam, kde je Dan Brown ve své fabulaci přesvědčivý, James Rollins až trochu komicky napasovává různé skutečnosti, jak právě potřebuje, aniž by to však mělo vždy stoprocentní logiku. Z každého nalezeného žbleptu je tak vyvozena ta správná stopa ukazující k pokladu, i když jde občas o do očí bijící pošetilost.
Ale jinak zatraceně dobré. Adrenalinem podbarvená akce šlape jedna báseň, střižená po vzoru velkolepých blockbusterů, řemeslně vygradovaná přesně tak akorát, aby brala dech v těch nejnapínavějších momentech. Navíc začíná fungovat humor mezi parťáky ze Sigmy Force. Postavy už nesplývají v jednoho kolektivního hrdinu, ale rýsují se rozdílné a zapamatovatelné charaktery. Zábavné, tajuplné, strhující. Prostě řízná oddechovka jak má být.

JaneTrafy
12.03.2017

Další úžasný příběh. Monka mi bylo líto, jak mu Roaul usekl kus ruky. A Seichan se mi líbí čím dál tím víc :D V něčem jsem měla pravdu, a v něčem jsem se mýlila. Ale jinak skvělé. Napínavé už od začátku, něco vím z hisorie. Prostě senzace a proto hodnotím velmi kladně :)

Pav
05.03.2017

Sice jsem nepochopila m-stav, ale příběh byl napínavý od začátku do konce. Hodně jsem se dozvěděla o křesťanství a vůbec jsem netušila, že tři králové možná ani nebyli jen tři. James Rollins prostě umí přesvědčit čtenáře, že je něco mezi nebem a zemí.

medvidek
04.03.2017

Painter byl povysen, ale tak tu mame noveho hrdinu, Greye. Otec Vigor je taky skvela postava, totalni plot twist je pak italska babicka (budete cumet). Skvela kniha!

Lanisa1966
04.02.2017

Výborná četba. Jinak můj velice oblíbený spisovatel. Vřele doporučuji. Čtení spíše pro muže.

jan0504
20.10.2016

...už viem od koho Dan Brown opisoval :-)
História, dobrodružstvo, spád - Super!

MartyC
15.08.2016

Podle mně jedna z nejzajímavějších autorových knih. Spojuje neotřelým způsobem nejnovější objevy související s kvantovým pojetím vesmíru se starými křesťanskými , řeckými a egyptskými legendami...Navíc fakta ze kterých kniha vychází mohou pro nás přinést mnohé překvapení....
Pravdou je , že kniha předpokládá relativně vyšší úroveň obecných znalostí a taky zvědavost čtenáře , jak věci kolem nás vlastně fungují.
Celá série je velmi povedená , ale tato kniha je pro mně tématicky nejzajímavější. Těším se na další setkání s autorem u jeho knih.

Aredhelka
02.08.2016

Pro mne ais zatím nejslabší kniha, kterou Rollins napsal. Rozhodně ovšem pořád dokonalá, napínavá a zajímavá. Hlavní dějová linie je skvěle propracovaná a promyšlená. U četby Mapy z kostí se čtenář rozhodně nudit nebude (až na pár chvil :D ). Kdo má rád napětí, historii a akci :) měl by si ji přečíst

Mammoth
26.07.2016

Velmi příjemné čtení, tématem ve stylu D. Browna. Místy (pro mě) sice trochu zdlouhavé vysvětlováním zejména historicko-církevních souvislostí, případně vědeckých poznatků, nicméně se to dá vydržet a do příběhu to patří. Naopak postupné zjišťování, co jsou vlastně zač jednotlivé postavy, kdo s kým opravdu táhne a kdo koho "zaměstnává" bylo super. Celkově - rychlý spád, napětí, akce.

Elea
26.06.2016

Kniha zajímavá od začátku až do konce, mimořádný spád, informace o historii i náboženství.

čef
27.01.2016

Při čtení této knihy musí být čtenář zvídavý, tolerantní a vděčný. Pak se mu bude líbit cestování po cizích krajích s informacemi nejen z dějin křesťanství a s mnoha napínavými situacemi. Velkoryse přehlédne různé dějové nesrovnalosti a jiné nepřesnosti, spolkne neuvěřitelné dějové zvraty a bohatě spokojený napíše tento komentář.

coffeelover2
08.01.2016

Můj první román od Rollinse a určitě ne poslední. Měla jsem obavy, že to bude plné náboženských a politických debat, jako knihy od Browna, ale je to směsice všeho a ani chvilku jsem se nenudila. Vše je krásně provázáno mýtickým příběhem a kontrast mezi moderní technologii a starověkou moudrostí mě opravdu bavil.

Kodetka
27.07.2015

Tuto knihu jsem léta odkládala, přitom vůbec nechápu proč. Příběh je nabytý fakty, které se dají celkem lehce vstřebat, napětím a dobrodružstvím. Kniha mě maximálně bavila.

šipek
23.06.2015

Tak dost dobrá kniha, akorát moc historických pasáží a pomalu aby byl člověk fyzik pokud chce všemu porozumět.

between
12.05.2015

Místy už tam na mne bylo příliš mnoho teoreticko historických pasáží a ubíralo to na spádu děje. Jinak se to četlo dobře a bylo tam dost zajímavostí i akce.

Alex.Barunka
28.03.2015

Skvělý díl ze série Sigma Force. Kniha je doslova nadupaná akcí, čtenář nemá čas se nudit. Strašně by mě zajímalo, odkud Rollins bere svoji inspiraci.

lampernaqui
30.12.2014

Druhá kniha o Sigmě, tentokrát Rollins vypraví hrdiny pátrat do Itálie, tak trochu i příběhově ve stylu Dana Browna. Všechno příjemně odsýpá a jedná se o kvalitní knihu autora.

detektivky

James Paul Czajkowski