Mapa z kostí

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1087/big_sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4.3473

Sigma Force 2.

Literatura světová, Thrillery, Fantasy

Vydáno: , BB art

Map of Bones, 2005

Kniha Mapa z kostí

namornice

Napínavé a čtivé jako vždy.
Styl psani Jamese Rollinse mi sedi.
Mapa z kostí je akcni oddechovka odehrávající se jako už tradičně u Rollinse na několika atraktivních lokalitách -  tentokrát se točíme kolem 7 divů světa a u toho pořešíme staré biblické záhady. I když je Mapa z kostí asi jeden ze slabsich dilů serie i tak mě čtení bavilo. Dobrý mix akce, dobrodružství a historie.

jirka9453

I druhý Sigma román za sebe můžu určitě doporučit. Knížka se četla dobře, rychle, měla rytmus i plno zvratů. Historické pozadí v koktejlu s akcí mi sedělo. Pro milovníky dobrého čtiva nebo pro fanoušky dobrodružství a akce - dejte jí šanci, za mě určitě nebudete litovat :-)

bekule
13.10.2021

2,7
Zatím ani druhý díl Sigmy nedosahuje kvalit Rollinsových samostatných knih.Zbytečně přeplácané, čtenář je zahlcen akčnímy scénami ovšem bez většího napětí.

Michaela999
20.06.2021

Jsou lepší díly. Ale bavilo mě to. Knihy Rollinse mě vždycky nutí se zamýšlet nad různými věcmi a něco si dohledávat. A právě proto mě jeho knihy baví...výstižně na konci napsáno hledejte a naleznete :)

vladka16
08.06.2021

Na co psát sáhodlouhé komentáře a rozbory - mám to ráda napětí ,tajemství, překvapení.

Eicherik
21.03.2021

Ani druhý díl série Sigma Force mě zatím nepřesvědčil, abych si ji zařadil mezi oblíbené. Na můj vkus obsahuje zbytečně moc stříleček a honiček. Mystická část byla místy zajímavá, ale často ve finále vyznívá jako okultní Disneyland. Charakter jednotlivých postav je velmi plochý. Nejzajímavější byla asi nonna Camilla. Nicméně se z určitostí pustím do třetího dílu s názvem Černý řád.

saez
17.03.2021

Šmarjá, to zas byla jízda. Autor to s námi koulí na hranici absurdna, opět s bandou neprůstřelých Janků, ačkoli...toho Monka mu asi neodpustím.

iskovsky
03.03.2021

...po tejto knižke sa James Rollins v mojom mozgu usídlil vedľa špenátu s vajcom v oddelení s názvom: Never More...

Playground
Playground