Písečná bouře

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První kniha série Sigma Force.
Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1088/pisecna-boure-Obx-1088.jpg 4.2473

Sigma Force 1.

Literatura světová, Thrillery, Fantasy
Vydáno, BB art

Sandstorm, 2004

Kniha Písečná bouře

iveta3689

Naštěstí jsem už četla pár jiných knih z této série, protože zrovna tato by mě nepřesvědčila, že mám pokračovat. Vyprávění bylo takové neslané nemastné. Bylo zde hodně zbytečných popisů a některé zápletky byly příliš naivní. Ke konci knihy se děj rozběhl, ale to je trochu málo.

INCOGNITOREADER

Nejdříve jsem poslouchal jako audio knihu. Je načtená moc dobře, jen mě trochu tahalo za uši, že výslovnost příjmení Kensigtonová se během knihy změní, ale to je detail. Nakonec jsem přešel na tištěnou knihu, protože jsem chtěl čtení urychlit:-)
Kdo bude čekat uvěřitelný thriller z reálného prostředí ten musí jít o dům dál, ale kdo bude očekávat napínavé dobrodružství s prvky "nadpřirozena" ten si čtení rozhodně užije. Příběh se dá přirovnat rozhodně k Indianu Jonesovi nebo k Mumii. Děj začíná výbuchem v londýnském muzeu a přes Muskat se dostáváme až do nitra ománské poště. Některé scény byly opravdu hodně dobře napsané a napínavé, pro mě jedna z nejlepších je určitě scéna s hadem. Rozhodně doporučuji.

cziss

Je to takové knižní řemeslo (celá autorova tvorba), je to knížka jako způsob obživy jako např. když krejčí šije obleky, jinak by toho autor asi nemohl chrlit tak moc.

Pozor spoilery!:

Není to špatné jako audiokniha do práce, nevadí vám, že občas člověku něco unikne. Co se týče obsahu, tak je to takové nepřiznané scifi (fantasy to fakt není). Genderově je to vyváženo dokonale a to jak po stránce hrdinů - máme tu drsné charaktery jak kluků, tak holek, tak i zaměřením pro čtenáře - akce pro kluky, romantické vzdychání pro holky... Zvratů je tam tolik, že to člověk nespočítá, ono se taky není co divit, když !reálně! bezvýchodné situace střídají jedna za druhou. A samozřejmě parta zálesáků / beduínů / jeptišek vždy nakonec překoná vojenské profesionály s prvotřídní technikou, vrtulníky, tanky (nebo zde \"traktory\"). Zakončení svatbou hlavních hrdinů už je taková třešnička na dortu nereálna :)

katherine6984

Kdyz jsem videla tuto knihu v levnych knihach podle nazvu jsem si myslela ze je to nejaky triler ale kdyz jsem zjistila o cem ta kniha je zaujalo me to jeste vic az jsem si nakonec pisecnou bouri koupila.
Doma jsem ji cetla az do 150 str.
Siapse je o tom ze v muzeu se obevi zariva koule ktera poletuje vsude okolo ruznych artefaktu. Kdyz si nocni hlidac svetla vsimne zacne to sledovat nakonec muz jmenem Harry nedopadne dobre.
Muzeum bude uzavreno specialni jednotkou kvuli vysetrovani.
Korejsky gang unese mladou divku kterou detektiv nakonec zachrani. Velitele korejskeho gangu zastreli ale nevi se ze mel komplice ktery pracuje na policii.
Zajima vas zbytek tak si tuto knihu prectete vrele doporucuji

Petula.N
25.12.2019

Mám ráda tento žánr, takže za me super čtení :) ale ten konec byl až moc zdlouhavý, autor by mohl ubrat těch příliš dlouhých popisů jak míst, tak pronásledování na poušti....atd. ale těším se další díl :)

Kerberos
06.11.2019

Možná až příliš akční,první díl mě moc nenadchnul,ale ty další mají lepší hodnocení ,takže dám Rollinsovi ještě šanci.

kokosek
30.10.2019

Tak opět něco od tohoto autora, tentokrát v tom nejsou upíři ale jen historie, věda a trochu té mystiky.
A za mě tedy mohu konstatovat - funguje to. Ale já to vlastně věděl, protože jsem už četl 11 knihu Sigmy. Takže tady je to od začátku a začátek vůbec není špatný.

elcapitano
01.09.2019odpad!

Slátanina. Tajné služby, neznámá energie, dávné civilizace, bohatá dědička, meteory, tajemná smrt v poušti, ...SPOILER: např. když se dovolá Kara Omaha Danovi vprostřed přestřelky při honičče na motorových člunech, kde Omaha Dan prchá před čínskými zloduchy s tyranosauřím vejcem..tak to už jsem se úplně rozsypal smíchy. Knihu jsem poslouchal výborně načtenou Jiřím Schwarzem, ale ani to nepomohlo.
Zajímavé je, že serii Sigma zde diskutující úplně nezavrhují, tak nevim, jestli tomu dám ještě šanci. No, spíš ne, čas je drahej.

Playground
Playground