Černý řád

Černý řád https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1085/bmid_sigma-force-cerny-rad-Gdb-1085.jpg 4 427 73

Sigma Force série

Třetí kniha série Sigma Force. Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Black Order , 2006

Salinka
29.08.2014 5 z 5

Tak tato kniha byla perfektní, moc se mi líbila a velmi dobře se četla. Téma zajímavé, chytlavé a pořád se chtělo číst dál a dál :-)

Atak
21.08.2014 5 z 5

Je to super počtení :-)

mar23tinka
11.10.2013 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že mě tak chytí knížka s tématem nacismu a Hitlera ... Chytlavý děj od začátku do konce.

andrea321
27.09.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Sice mi ke konci přišla lehce zdlouhavá, ale stejně se mi velice líbila. Rollins prostě bravurně zvládá zakomponovat vědecké hypotézy do svých akčních dějů :).

Hespik
27.08.2013 5 z 5

tato kniha se mi velice líbila, nacistické Německo mě velmi zajímá...... Günthera jsem si velmi oblíbil, škoda že to je pouhá epizodní postava

Jaru
13.08.2013 5 z 5

Autor opět nezklamal. Líbí se mi, že se životy hlavních hrdinů Sigmy vyvíjí a nejde jen o to, řešit případ za případem či akci za akcí. Doporučuji.

ina77
07.08.2013 5 z 5

Jak jinak,prostě opět perfektní kniha a neuvěřitelný děj!
Trochu jsem se ztrácela v odborných termínech,ale děj knihy to vynahradil a kniha byla přečtená jedním dechem!
Nejde jinak než se těšit na další

Bear Reader
07.02.2013 3 z 5

Tak já nevím, jsem divnej, nebo ne? Námět Rollins má pokaždé dobrý a zajímavý. Jenže pak splácá tolik věcí dohromady, až je z toho guláš. Některá řešení situací jsou přitažená za vlasy- kdy tu hrdinové, tu padouši jsou stiženi lehkou debilitou ku prospěchu protistrany aby se situace vyvinula a děj plynul. Prostředí autoři také opisují Rollins vs. Berry = Kodaň, antikvariát, požár, tajná organizace vlády atd. atd. Problém má i překladatel, který se zřejmě občas poradí s překladačem a v textu nasadí technický výraz, jaký by člověk ( neodborník ) nepoužil. Přes uvedené výhrady je to čtivé a jako oddechovku doporučuju.

Gabkažabka
13.11.2012 5 z 5

Jako každá SF - jedním slovem - CHYTLAVKA - čte se prostě jedním dechem. Miluju přesně takové knížky!!!!

rokofak
24.04.2012 5 z 5

Další vynikající Rollinův romám,který si časem zase s chuti přečtu!

maciii
10.09.2011 4 z 5

James Rollins má neuvěřitelnou fantazii a zároveň vše, o čem píše, má detailně nastudované, takže jeho knihy působí velmi věrohodně. A přestože i tahle není vyjímkou a je plná akce a sympatických hrdinů, už jsem ji tak nepropadla. Snad je to tím, že je již mou pátou přečtenou Rollinsouvou knihou, a každý sebedokonalejší a imaginativnější spisovatel nakonec začně opakovat své postupy, osvědčené v předešlých dílech.

smetyl
01.03.2011 5 z 5

Rychlý spád, vzrušivá atmosféra plus moje oblíbené téma - nacismus. Rollins znovu projevil schopnost psát, sic na jedno brdo, ale neskutečně zábavně. Od této knihy a ode všech knih tohoto autora nelze čekat nic převratného. Přesto hodnotím toto dílo vysoce, protože nezáleží jen na kvalitě ale hlavně na tom, nakolik kniha čtenáře pobaví.

bela
30.11.-0001

Velmi vzrušující a napínavá kniha. Patří k nejlepším, jaké Rollins napsal. Dokonce jsem si ji i pořídila do své knihovny.

James Rollins (p)
americká, 1961