Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/bmid_amazonie-rzu-1084.jpg 4 864 864

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

mrnka.t
09.07.2014 5 z 5

Skvělé, četl jsem ji po druhé a přečtu znovu ;)

Irika
06.07.2014 4 z 5

Velmi příjemné, poutavé čtení. I když je to silnější kniha, čtenář se v obsahu neztrácí a děj má spád. Výprava cestuje džunglí, odolává nástrahám, postupně někteří členové umírají, aby nakonec všichni přeživší stáli tváří v tvář objevu pravěkých souvislostí. Chvílemi mi to připomnělo typické americké filmy, nejvíce když v epilogu jaguár zasévá semínko a historie se tak logicky bude opakovat. Ale proč ne, určitě mě to nezklamalo. Brzy sáhnu po dalším románu od Rollinse, Amazonií mě nalákal.

petrzel
26.06.2014 5 z 5

Četla jsem první knihu od tohoto spisovatele a musím říct byla úchvatná. Velmi napínavý děj.

BukaJ
30.05.2014 4 z 5

Kniha je velice čtivá. James umí, jen co je pravda. Ale musím podotknout, že na prahu 15.-16. kapitoly se to začalo opravdu sypat jako domeček z karet, jak zde již někdo vtipně poznamenal. Nejvíce mě asi udivilo, co vše se dá během dvou hodin stihnout a na co vše během necelé půlhodiny stačila výprava přijít, když jim za zadkem téměř bouchaly tříštivé nálože. Neuvěřitelně to celé skupině v oné o život jdoucí situaci zapalovalo. Překvapilo mě, že si při té příležitosti Kouwe nezapálil dýmku. Úplný závěr mě také dosti zklamal...Až příliš velký Happy End.

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Moc pěkná knížka ... hned od začátku mě chytla, napívaná až do konce .. doporučuji

between
22.05.2014 5 z 5

Super knížka. První polovina knihy nemá chybu. Postupně ke konci trochu opadá to napětí a je tam víc takových povídaček, ale stejně jsem to hltal až do konce.

Verrrunka
07.05.2014 2 z 5

Začátek velmi slibný, vlastně skoro polovina knihy byla poměrně dobrá. Ale pak se to najednou začalo sypat jako domeček z karet, jedna neuvěřitelná situace střídala druhou, no prostě nakonec to bylo spíš taková sci-fi slátanina. A to je docela škoda, protože napsané to bylo velice čtivě.

kocour_mikeš
19.03.2014 3 z 5

Žánrově bych zařadil spíš do sci-fi/hororu. Jako lehká odreagovávačka líbilo; jde o akčně dobrodružný příběh, žádná hluchá místa, furt se něco dělo. Předchozí Rollinsonův Ledový ostrov byl ještě o trochu lepší. Dávám 70%.

lucije87
17.03.2014 1 z 5

Moje první kniha od Rollinse a asi na delší dobu poslední.. Studuju biologii, takže po přečtení profilu autora jsem se těšila na něco s uvěřitelnou zápletkou, ale tvrdě jsem narazila. Kniha podle mě patří spíš do žánru sci-fi než thriller. Absolutně neuvěřitelný příběh se špatně vykreslenými postavami. Nudná klišé, která jsem přeskakovala (milostná scéna za bouře - to snad ne!, ochočený jaguár, rangeři, ...). Dialogy postav mi přišly umělé. Knihu jsem dočetla se sebezapřením a jen proto, abych ji mohla probrat s přítelem, který ji četl první. Konec jsem přeskakovala. Souhlasím s komentářem nightlybird.

anibeni
21.02.2014 5 z 5

Toto bylo moje vůbec první seznámení s Rollinsem.. nečekala jsme nic, jen snad trochu dobrodružství.. A kniha mě teda naprosto dostala - přečetla jsme ji víceméně na jeden zátah.. Líbil se mi styl psaní, příběh, zápletky, několik rovin - fakt se mi to líbilo..

evickakyticka
05.11.2013

Jako první mě při čtení zarazilo to, že jít do džungle s jaguárem asi nebude moc normální. Ale budiž, četla jsem dál. Když pominu to, že mě děj nedokázal natolik upoutat, abych se dokázala připoutat a nepustit až do poslední stránky, jsem to v půlce vzdala. Ty zmutované žáby byly pro moji fantazii až až. Takže děkuji, dál číst nemohu.

andrea321
27.09.2013 5 z 5

Má první \"Rollinsovka\" ( :D),naprosto mě nadchla, už na první stránce jsem nutně potřebovala vědět,jak dopadne. Četla jsem od něj asi 9 knih a tuhle řadím (zatím) mezi nej trojku :).

Jakeneg
23.09.2013 4 z 5

Docela se to dalo i číct. Jako oddechovka dobrý. Moje první kniha od Jamese Rollinse, uvidíme jak to bude s ostatními romány.

jarkamet
14.09.2013 5 z 5

Vynikající kniha, přesně můj styl. Napětí od prvních stránek a nečekané rozuzlení. Myšlenka nadčasová, kdoví, jestli to tak nebylo.

valecek11
04.09.2013

Fantastické čtení-putování v divočině je pecka...

Hespik
27.08.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četl jako první a styl jakým je napsaná mne strhl stejně jako knihy autorů Preston/Child

mar23tinka
22.07.2013 5 z 5

Moje první knížka od Jamese ... úplně mě strhla, doma neuvařeno neuklizeno, ale musela jsem pořád číst :)

bbara155
27.06.2013 5 z 5

Napínavý thriller, který mě bavil. Rollins má všechny knihy se zajímavými tématy a psané tak, že se od knihy nemůžete odtrhnout.

Ronin Roujin
15.06.2013 2 z 5

Dosti přitažené za vlasy ale jako oddechová četba na dovolenou dobrý.

Fuksinka
08.06.2013 5 z 5

Rollins v nejlepší formě. Až na moc happy happyend. A slovo darebák by určitě postavy v té určité situaci nepoužili. Ale to může být i překladem.