Rozkaz zabít

Prequel úspěšné sci-fi série „Labyrint“. Ještě předtím, než byl ustaven ZLOSIN, ještě předtím, než Thomas vstoupil do labyrintu, zasáhly Zemi sluneční erupce a propukla nemoc, se kterou se lidstvo dosud nesetkalo. Mark a Trina přežili erupce, ale to se ukázalo jen jako rozcvička před hrůzami, které je čekají. Nemoc, která se projevuje agresí a šílenstvím, zachvacuje postupně celý kontinent, a nikdo neví, odkud se strašlivý virus vzal. Panují pochybnosti, že v tom mohl být něčí zvrácený zájem… Mark a Trina jsou přesvědčeni, že existuje způsob, jak zachránit ty, které nemoc ještě nezničila. Jejich cesta za lékem na erupci je ale trnitá. V zdevastovaném světě má každý svou cenu, a oni by byli nejcennější jako mrtví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/305789/rozkaz-zabit-Xfb-305789.jpg 4.1284

Labyrint

Dobrodružné, Sci-fi
Vydáno:, Yoli

The Kill Order (2012)

Kniha Rozkaz zabít

Mergirus

Nutně, ale opravdu nutně jsem potřebovala tuhle knihu po přečtení Labyrintu. Ale nejsem si jistá, jestli nejsem spíš zklamaná. Ano, jsem ráda, že vím, jak to vzniklo. Ale čekala jsem něco víc. Čeká na mě druhý prequel, tak snad bude lepší.

Aveli

Mnoha lidem se prequel nelíbil tolik jako předchozí díly. Pro mě byl ale skvělý. Bavil mě dokonce asi víc než předchozí série, ale samozřejmě to je i tím, že jsem dostala mnoho odpovědí na otázky z předcházející série. Děj mě vtáhl a nedokázala jsem se od něj odtrhnout.

Mamosvain

Jako prequel velmi zajímavě napsáno a krásně to navazuje na děj druhého prequelu a hlavní trilogie. Jsem spokojený s tím, jak se tady děj vyvíjel a myslím si, že každého fanouška knih Jamese Dashnera tato kniha uspokojí. S ohledem na to, že hlavními postavami jsou lidé, kteří se v pozdějších knihách už neobjevují, člověk si nemůže být jistý tím, jak se to s nimi bude dál vyvíjet, což celému ději dodává velmi zvláštní nádech.

Bambus

Knížka mě popravdě moc nebavila. Ze série Labyrint sem byla úplně nadšená, ale tohle už byl takovej slabej odvar.. tuším silně marketingový účel. Za celou dobu se pořádně nic nedělo, furt nesmyslný přesuny sem a tam. Ale supr bylo posledních pár stránek, který byly asi tak jediný klíčový z celý knížky.. Takže, za mě toto ne :).

dontbullshitme

Hrozně moc se mi líbí to prostředí a nápad. Mám ty knihy dokonce svým způsobem ráda, ale mistrovské dílo to není. Rozhodně bych to nedoporučila náročným čtenářům. :)

Honey0105

Ze série Labyrint mě zaujal druhý díl - Spáleniště: Zkouška, ale jinak mé nadšení nebylo velké. Každopádně tuto knihu jsem dostala a těšila jsem se, že se dozvím něco o tom, jak to vlastně bylo na začátku. A jen mohu říct, že tenhle prequel opravdu předčil mé očekávání. Velmi čtivé, a i když mi zase dost věcí nesedělo a některé rvačky byli popsány dost krkolomně, tak musím říct, že se mi kniha líbila. Na Spáleniště to nemá, ale Útěk i Vražednou léčbu to rozhodně překonalo.
Samotná hlavní postava Mark mě moc nenadchla, ale velmi se mi zalíbil Alec. Víc by mě zajímal vztah mezi Alecem a Lanou, než-li Markem a Trinou, ale nevadí.
Jinak vzhledem k začátku byl konec předvídatelný.
Myslela jsem, že od autora už nic číst nebudu, ale možná se přeci jen někdy dostanu i ke Kódu horečky. Uvidíme.

Annkag

Bolo zaujímavé čítať ako to všetko vlastne začalo.Čo všetko sa dialo po erupcii slnka.Ako sa lidia zhlukovali do malých skupiniek a snažili sa prežiť.
A ako to vlastne všetko začalo s vírusom,ktorý svet a podstatu ludstva zmenil nadobro.

Niksalka
08.11.2018

Super kniha. Vědět, jak to všechno začalo je paráda. Konec byl velmi zajímavý a tak trochu předvídatelný. Ale přeci jen série Labyrint je o moc lepší. Moc se těším, až se dostanu ke knize Kód horečky a doufám že to bude stejně dobré jako ostatní knihy ze série.