Rozkaz zabít

Prequel úspěšné sci-fi série „Labyrint“. Ještě předtím, než byl ustaven ZLOSIN, ještě předtím, než Thomas vstoupil do labyrintu, zasáhly Zemi sluneční erupce a propukla nemoc, se kterou se lidstvo dosud nesetkalo. Mark a Trina přežili erupce, ale to se ukázalo jen jako rozcvička před hrůzami, které je čekají. Nemoc, která se projevuje agresí a šílenstvím, zachvacuje postupně celý kontinent, a nikdo neví, odkud se strašlivý virus vzal. Panují pochybnosti, že v tom mohl být něčí zvrácený zájem… Mark a Trina jsou přesvědčeni, že existuje způsob, jak zachránit ty, které nemoc ještě nezničila. Jejich cesta za lékem na erupci je ale trnitá. V zdevastovaném světě má každý svou cenu, a oni by byli nejcennější jako mrtví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/305789/rozkaz-zabit-Xfb-305789.jpg 4.1248

Labyrint

The Kill Order (2012)

Dobrodružné, Sci-fi
Vydáno:, Yoli

caroline.aiko

Další kniha, kterou mám doporučenou od jedné ze svých kamarádek.. je vidět, že si snad knížku sama vybrat neumím :Dd Labyrint jsem nečetla, protože jsem první viděla film a potom už si zásadně knížku nepřečtu (jelikož jsem potom ze zkušenosti z knihy nebo z filmu zklamaná), takže jsem vlastně nevěděla jak autor píše, a byla jsem z toho mile překvapená. Labyrint ve mně nechal mnoho nezodpovězených otázek jako ve většině z vás a byla jsem ráda, že jsem na tuhle knihu nějakým způsobem narazila. Příběh mi přišel dokonalý.. poměrně klidně napsané a v každé druhé kapitole akční část nebo hodně, ale hodně velké napětí, což to vlastně celé oživuje a dává tomu nějakým způsobem duši. Mark mi přišel hodně simpatický a představovala jsem si ho taky hodně barevně.. ostatní postavy mi nějakým způsobem vadily, ale problém jsem s nima vyloženě neměla, jenom mi někdy přišlo, že se chovaly hloupě a mockrát mě jejich rozhodnutí nemile překvapily, ale jinak to vážně nemělo žádnou chybu a opravdu mi to vzalo dech. Hned jak budu mít příležitost, tak si seženu další díl, protože je to něco co by si každý fanda Labyrintu měl přečíst jako povinnost :Dd

juni

Miluju sérii Labyrint. Patří mezi moje nejoblíbenější sérii, jak v knižním tak i ve filmovém provedení. Je zvláštní zjistit, jak vznikla doopravdy ERUPCE a další zajímavé a důležité věci ze série Labyrintu.

snoraxx

Pro vysvětlení jak vznikl vir a Zlosin v pohodě. Knihou jsem se ale trapil, pořád jenom někam utikali sem a tam. Opakující se akce. Prokopal jsem se tím, ale druhý prequel jsem ani nezačal číst. Odloženo na neurčito.

jasněblond007

Kniha nám vysvětluje, co bylo před vypuknutím ERUPCE a jak došlo k jejímu rozšíření. Dle mého realistické líčení toho, co se v budoucnu může stát krutou realitou nejen ze strany přírodní katastrofy, ale i ze strany lidské krutosti, sobeckosti a arogance.

Whobey

Tento příběh mi ze všeho nejvíce připomínal seriál The Walking dead. Taková apokalypsa a všichni utíkají od někoho, utíkají někam.
Je to o poznání slabší příběh, nicméně dokresluje celkovou podstatu Labyrintu. Pro fanoušky Labyrintu to bude takový základní kámen k celému příběhu. :)

Axi

Skvělá kniha

Dodee

Jako nový (ale velký) fanoušek této série, nesměli prequely chybět v knihovně. Ono by tam bylo tříčlenné skupince Labyrintu smutno. Nevěděla jsem co od knihy čekat. Už jsem neměla možnost porovnávat film s knihou a doufám, že to ani nenastane. Tímto skromným hlášením bych ráda požádala filmaře - prosím, nefilmujte tento příběh (ani kod horečky), nadělali jste paseky dost na Labyrintu jako takovém.
Ke knize. Příběh mě bavil, bylo to něco úplně nového a to mě bavilo. Všechno se na konci dokonale propletlo, což mě baví. Utrousila jsem pár slz - pravda. Příběh měl všechno co měl mít a vyjasnilo se mi tím hodně věcí. Celou dobu jsem trochu očekávala, jak to bude muset skončit, i pravdu o Deedee - ale i tak mě to někde uvnitř zasáhlo. I když jsem věděla, že se to nemůže stát, strašně jsem si přála, aby přišel nějakej čón ze ZLOSINu, PEKu nebo jiné organizace a dal jim lék.

bara5465

Nejlepší kniha ze série (až na Kód horečky, který jsem nečetla a proto nedokážu posoudit). Je to smutné.

Julinka679

Obsahuje SPOILERY!
Prequel je opět skvěle napsaný, dobře to vyplnilo a zodpovědělo mnohé otázky, které mi vyvstaly po přečtení všech dílů trilogie.
Bylo zajímavé sledovat příběh Marka, Aleca, Triny, Lany ale i ostatních, jak bojují do posledního dechu bok po boku. Na konci, když si Trina vzpomněla a zašeptá "Marku." tak jsem měla slzy na krajíčku. Přeci jen nebylo vhodnější chvíle než právě v ten okamžik. Prošli si peklem, ona zapomněla a potom na samém konci se mu vrhla do náruče, kam celou dobu patřila :-) to by vehnalo slzy do očí snad každému :-) Příběh malé holčičky Deedee byl také hodně zajímavý a přijde mi, že se Dashner v krutostech vyžíval (když to neudělal v trilogii). Nějak jsem celou dobu tušila, že Deedee je vlastně Teresa. Trochu mi chyběla nějaká větší kapitola v hlavní roli s Thomasem, kterého jsem si za tu dobu hodně oblíbila (něco víc než bylo v trilogii) ale i tak jsem nadšená a rozhodně jsem se nenudila :-) už se těším na další prequel, kde se o Thomasovi snad dozvím mnohem více :-)

Veronicess

Ja neviem, mne to prišlo slabšie a oproti predchádzajúcim (alebo teda, budúcim) dielom ktoré som zhltla ako malinu, ma to až tak nebavilo. Možno už toho bolo na mňa veľa z jedného súdka a chcelo by to nejakú zmenu.

Kyta

Obsahuje spoilery!

Před tím, než jsem knihu vzala do ruky, jsem ani trochu nezapochybovala o její kvalitě. A nemýlila jsem se, James Dashner opět nezklamal. Kniha nejspíš nedosahuje kvality prvního nebo druhého dílu série, ze kterých jsem byla úplně nadšená, ale rozhodně se tomu velmi blížila.

Prolog, který byl vyprávěn z pohledu Teresy, se mi moc líbil a asi by mě navnadil na čtení Labyrintu, kdybych ho už neměla přečtený. Na konci prologu bych klidně znovu otevřela první díl a dala se do čtení.
Bylo zajímavé sledovat příběh Marka, Triny, Aleka a Lany. To, co se jim dělo, nebylo tak úplně reálné, ale co už - je to kniha. Napětí tu rozhodně nechybělo. Obdivuju autorův talent na vytváření zvratů vždy tak, aby tím končila kapitola - čtenáře to nutilo pokračovat ve čtení. Ke čtivosti také přispívala délka kapitol; na druhou stranu mi ale občas vadilo, že ty kapitoly jsou tak krátké, protože mě jejich konec vždy trochu vyrušil ze čtení. Hodně poutavé mi přišly flashbacky, kdy se Mark vracel ve vzpomínkách do doby těsně po udeření erupcí. Tyto části mi přišly hodně zajímavé a díky nim bylo vše takové živější.
Postavy mi celkově byly sympatické, zejména Mark s Alekem. Občas jsem se nemohla ubránit srovnání Marka s Thomasem, protože si byli v mnoha směrech podobní. Alek byl racionální muž, který neměl o životě žádné iluze a uvažoval prakticky. Trinu s Lanou jsem si nestihla oblíbit, což je škoda. Všechny postavy jsem litovala, protože jsem tušila, že ten konec bude nejspíš nevyhnutelný, přesto jsem ale celou knihu doufala v něco jiného. Závěr byl tak nečekaný, až jsem nemohla zadržet slzy.

Celkově jsem s knihou spokojená. Líbila se mi návaznost na trilogii, jak v prologu, tak v epilogu. Jsem moc zvědavá na druhý prequel.

Jasnenka000
31.12.2017

Super. Knížka od začátku do konce napínavá. :-)

gabice4
28.12.2017

Na mě trochu moc násilí....člověk by neřekl ,kolik zranění dokáže vydržet 15-letý kluk. Ale aspoň už vím co předcházelo Labyrintu.

monika0356
27.12.2017

Knížka se dobře četla a líbila se mi :)

twdlover
01.10.2017

Myslela jsem, že knížka nebude tak dobrá jako předchozí díly, ale naopak byla úplně úžasná ❤. Hlavní postavy byly všechny sympatické a zamilovala jsem si je. Tuhle knížku doporučuji.

markyticka
28.09.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Asi jako každý, kdo četl sérii, jsem se těšila na prequel, abych se konečně dozvěděla, kde se nemoc erupce, labyrint, Zlosin, placeři a Tom vzali. Jen v příběhu bylo více bitek, útěků a jejich popisů, než bylo nutné.

artabanb
17.09.2017

Trochu už tomu chybělo reálno, ale stejně jedu dál a hned zítra si koupím Kód horečky.
Pro ty ale, kteří nenávidí ZLOSIN a milují Placery, povinnost, kterou musí splnit než zemřou :).

michaela669
12.09.2017

Knihu jsem četla hrozně dlouho, ale to spíš ovlivilo málo času přes prázdniny. Příběh se mi ale hrozně líbil. Konečně jsme zjistili, jak to všechno začalo a kdo za tím stál.

Kirrie
20.08.2017

Četla jsem ještě v anglické verzi a příběh jsem si užila. Něco tomu avšak chybělo, proto strhávám jednu hvězdičku.

mišaša16
05.08.2017

Kniha se velmi povedla. Na zacatku mě trochu mrzelo že zde nebudou postavy, které jsme znali z předešlých dílu, ale hodne rychle sem si oblíbila i ty nové. Nejvíce se mi líbil Alek - byl opravdu super a cely příběh oživil.
Co mi v ději trochu vadilo byly příliš zdlouhavé popisy rvaček a bojů.
Sice jsem se ne dozvěděla příliš nových informaci, ale posledních pár stránek opravdu stálo za to a bylo pro mě velkým překvapením.
Skvělá série, skvělé příběhy, těším se na další díl :)

MadamC
02.08.2017

Kniha se četla dobře, bavila mne, i když jsem věděla, jak skončí, kupodivu mi to moc nevadilo (tím myslím, že bylo jasné, že skoro všichni umřou). Těším se na další prequel :-). Akčnost, trochu romantika, napětí, tak nějak splnila mé očekávání.

Nymeria_
15.07.2017

Kniha je plná nelogičností, až mě skoro bolí oči z jejich neustálého protáčení. Příliš akce - když se probíjí nebezpečím na každé druhé stránce, ztrácí to jakékoli kouzlo, které by tam jinak mohlo být, kdyby radši Dashner jednu nebo dvě takové scény vyměnil za nějaký hezký dialog, možná by postavy dostaly třetí rozměr a zajímaly by mě trochu víc. Plusové body za flashbacky, plot twist s Deedee a to, že ona nebyla hlavní postavou. 40 %

petra1773
10.06.2017

Z téhle knížky jsem opravdu taková rozpačitá. Když jsem se dozvěděla, že vyšla, byla jsem štěstím bez sebe, že se konečně dozvím, jak to všechno bylo a knihu jsme musela okamžitě mít :D Bohužel přišlo zklamání a nové informace nepřišly. Co mohu alespoň pochválit, je, že kniha je opravdu velmi čtivá a zhltla jsem ji prakticky za jeden večer :)

Kira128
07.06.2017

Z knihy mám ještě stále smíšené pocity, vlastně ani nevím, co si mám o Rozkazu zabít myslet.
Nemohu popřít, že četba to byla kvalitní a že nepostrádala akci, to ne. Ale něco… něco mi tam chybělo. Bohužel ale nedokážu vysvětlit co.
Pozor, tady v tom bláznivém seskupení slov se mohou nacházet spoilery!
Linie příběhu, které vykreslovaly Markovy sny, se mi líbily asi nejvíce. Dozvěděla jsem se, jak s Trinou poznali Aleca, Lanu a ostatní. A také jak a kde přežívali v době slunečních erupcí.
Úplně jednoduše bych mohla říci, že se mi kniha líbila, autor má velmi dobrý styl psaní a kupu dalších pochvalných vlastností, ale jak jsem už podotkla předtím, něco mi tam schází.
Jak nad tím teď přemýšlím, možná to bude ten přehnaný popis soubojů. Vědět kdo, kdy a kam někoho kopl, asi není úplně nutné. Chtělo by to drobně osvěžit a především zkrátit, jinak k tomu žádné výhrady nemám.
Také musím ještě zmínit, že jsem se začetla asi až po jedné pětině knihy, což tedy není úplně dobré.
Kdybych měla říct něco k postavám, tak prohlásím, že jsem si oblíbila Trinu. Připadala mi sympatická, taková milá postava, i když se mi vůbec nezamlouvala její změna díky nemoci. Proto mě pak překvapil konec, ten mě jako fakt dostal. Jak zašeptala jeho jméno před nárazem bergu. Chvíli jsem jen tu stránku hypnotizovala pohledem, než jsem se odhodlala číst dále. Opravdu klobouk dolů, zajímavý a dojemný konec.
A Alec… velmi dobře vymyšlený charakter, to uznávám. Voják, veterán. Hodně často odlehčoval atmosféru, aby vše nebylo tak moc depresivní. To vlastně mohu prohlásit i o fórcích, které vedli spolu s Markem.
A pokud mám být upřímná, naprosto mě odrovnal konec epilogu. To, že je Teresa Deedee, jsem věděla jen ve skrytu své duše, ale nechtěla jsem si to připustit.
Spoilery by tu už být neměly!
Tak já tedy nevím… Kniha je zajímavá a mohu ji rozhodně doporučit, jelikož je to opět na trochu jiný způsob, než obvykle čtu. Sluneční erupce, to jsem ve své knihovničce snad ještě nenašla. Dejme tomu, že Rozkaz zabít ohodnotím čtyřkou vínových hvězd, i když by si možná zasloužil i čtyři a půl.

Modrý medvěd
24.05.2017

Z knihy mám rozporuplné reakce. Linie příběhu, kdy Mark spí a zdá se mu o dnech bezprostředně po sluneční erupci, se mi moc líbí. Děj odehrávající se cca rok poté již ne. Jakoby autor potřeboval natáhnout počet stran a dopodrobna líčí, kdo koho jak uhodil, kam mu vrazil loket. To by nevadilo u jedné rvačky, ale když je z nich kniha poskládaná, začne to velmi brzy nudit. Možná chtěl napsat akční knihu, ale dosáhl pravého opaku. Navíc mi ani nesedla postava Aleka. V knize je líčen jako vojenský veterán, který má zkušenosti, defacto Marka a ostatní zachrání, bez něj by nepřežili. Ale proč potom takový člověk jedná zcela nelogicky - například v situaci, kdy jsou s Markem zajati a on i přes očividnou přesilu se snaží nesmyslně rvát jak magor. Přitom jsou tam náznaky, že by ti lidé byli alespoň zčásti přístupni k nějaké výměně informací. A to nebyl jediný případ. Toto jednání bych čekala od Marka a ne od vůdce. Takže za mne autorova nejslabší kniha.

misamiska
17.05.2017

Perfektní doplnění série. Moc pěkně je v knížce vysvětleno, jak se staly erupce a jak se vypustila erupce. Kniha až do konce skrývala neuvěřitelné tajemství. Zkrátka se mi moc líbila.

JirkaDitt
13.05.2017

Knížka pro mě byla z jednoho úhlu super, z druhého podprůměr.
Rozkaz zabít pro mě byl super z toho důvodu, že vrhal trochu světla na to, co se dělo před sérií Labyrint. Co se dělo na planetě, když jí zasáhly sluneční erupce? Jak vznikl virus napadající lidi? A jak se rozšířil? Díky téhle knize na těchto pár věcí dostaneme odpověď. To je velké plus.
Co se týkalo ale dynamičnosti děje, bylo to pro mě dost nezáživné. A proč? 70% knihy je o tom, že se hlavní postavy buď perou, před někým utíkají anebo naopak někoho pronásledují. A to mě prostě asi v půlce knihy už omrzelo... Hlavně ty rvačky.
Ale... Zachránily to ty informace, které nám osvětlily celou původní sérii.

YamadaAyumu
07.04.2017

Příběh je úžasný. Objasní, proč se v sérii triologii Labyrint stane to, co se stane, ale má svůj vlastní příběh. Mně osobně se líbila mnohem víc, než sama série. Styl psaní na mě působil více emocionálně a konec ve mně zanechal bolestivé stopy a spoustu témat k přemýšlení. Myslím, že bude patřit k mým srdcovkám.

paja0327
06.04.2017

Myslím, že mnoho lidí tuto knihu chtělo, jen proto, že si myslelo, že tam najde jména jako je Thomas, Minho a Newt a vůbec nechtěli slyšet, že tento děj se odehrává o 13 let dříve a že je to zvaný prequel (a někteří ani neví co to je prequel).
Kniha byla neskutečně čtivá, plná akcí a láska k tomu dodávala nádherné kouzlo. Myslím, že kniha byla rozpracovaná a vysvětlila některé věci, které jsem měla po předčtení knihy: "Vražedná léčba", které mě mimochodem tak moc nenadchla

Aredhelka
06.04.2017

Na tuhle knihu jsem čekala dlouho a byla jsem hodně šťastná, když jsem si ji konečně koupila. Popravdě kniha mi nepřinesla přesně to, co jsem očekávala. Příběh byl prakticky stejný jako příběhy v předchozích knihách, což už pro mne bylo trochu "nudné", ano vysvětlili sice jak se Erupce rozšířila, co se vlastně se světem stalo a jak vše probíhalo, ale uspokojivé to nebylo. Kniha mi přišla celkově nepropracovaná a konec nepřekvapivý. Neříkám že jde o špatnou knihu, to určitě ne, jen jsem čekala mnohem více.