Peříčko Finista Jasného sokola

Ruské lidové pohádky.
Ilustroval I. Bilibin.
2.vydání.
Obsahuje: Peříčko Finista Jasného sokola, Marja Morevna (Kostěj Nesmrtelný), Krásná Vasilisa, Žabka Carevna

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44836/pericko-finista-jasneho-sokola-44836.jpg 4.569

Peryško Finista Jasnogo sokola (1976)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

BlackWidow

Další z mých oblíbených knih mého dětství. Nevím,čím to je,ale mě se prostě ty ruské pohádky strašně moc líbí. Mám ráda i ty naše,ale tyhle prostě vedou na plné čáře. Asi to bude tím, že se tam neustále prohání ta Baba Jaga, Vasilisa je vždy hodná a velice laskavá a ti švarní junáci jako Ivánek či Finist.. no kdo by jim odolal :-) Zkrátka a dobře pro mě byly, jsou a budou ruské pohádky moje nejoblíbenější. :-)

PetraaMatouš

Knihu jsem jako dítě četla několikrát. Má úžasný ilustrace. Malýmu jsem ji nečetla a ani jsem mu ji nedala do knihovny. Ještě nějaký ten rok počkám.

06.05.2017

Krásně děsivé pohádky, které jsem jako dítě milovala. Knížka má krásné ilustrace a stále se nachází v mé knihovně.

Pumpkin
27.04.2017

Tuhle knížku sem v dětství četla několikrát a teď když sem na ni tady narazila, musím si ji zajet k mamce pohledat a přečíst znova :)

Argony
24.02.2016

Super knížka, hlavně ty ilustrace. Asi první horor v naší dětské knihovně.

Ewik
08.01.2016

Ruské pohádky jsou tak krásně jiné. Takové příjemně temné a strašidelné. :-) Nikdy se mi nepřestanou líbit pohádky ani typické ilustrace, které je provází.
Stejně si ale stojím za tím, že "Krásna nesmírná" se mi líbila mnohem víc. Mamka mi ji četla pořád dokola. Čím strašidelnější, tím lepší. :-)

MP17
05.02.2015

Lepší, než "příbuzná" Krása nesmírná. Bod navíc za ty hororové kresby.

moonchild
07.03.2014

Knížku jsem dostala od babičky a zbožňovala jsem jí.

Varvara
10.06.2013

carové, carevny, baba jaga, hm... co víc si přát?

Amaranta
21.03.2012

Základ mojí dětské knihovny! Lebky na kůlech a ptáček nabodnutý na ostny, tak se vytváří podhoubí pro šťastný konec :).