Poslední

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323623/posledni-ZBU-323623.jpg 3.2295

The Last One (2016)

Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

marci137

Takový malý Hunger games :) proč ne.

Miyunka

Na to, jak moc byla kniha vychvalována, tak opravdu NE. Nutila jsem se ji dočíst. Zápletka byla opravdu zajímavá a dalo se s ní krásně pohrát, čehož autorka bohužel absolutně nevyužila. Protivné postavy, předvídatelný děj, otevřený konec. Tohle tak úplně nevyšlo.

Dvě hvězdičky dávám pouze za výše zmíněný námět.

Tesininka

Kniha se táhla. Přečetla jsem ji,ale opravdu mi to trvalo hrozně dlouho. Po pár stránkách mi hlavní hrdinka přišla hrozně nesympatická a protivná.

Leniii
05. květnaodpad!

Líbil se mi námět knihy, ale naprosto vůbec mě to nezaujalo, takže jsem knihu odložila a nedočetla...

monula6471

Skvela kniha.

Patapuf

Mě se to líbilo.... nápad sám o sobě byl zajímavý... provedení už méně, ale na to že to byla prvotina, tak dobrý... konec byl slabší a občas sem při čtení ztratil nit....

eva-lupen

Uf. Nechápu jak tohle může být autorčina prvotina. Skvělá kniha, kterou jsem měla (a stále ještě mám) v hlavě. Vůbec nechápu jak to někomu může připadat jako odpočinková četba. To si neumí představit, že by se to mohlo stát? A nejspíš i jednou stane? Jasně, někomu může vadit střídání děje ob kapitolu, ale má to svůj důvod a používají to i slavní autoři.
Napínavé je to od začátku do konce a i ten konec se mi líbil. Ono by to tak prostě bylo. Není to Hunger games, ale možná blízká realita.
Pro někoho je to možná moc psychologické a nechápe hrdinčino myšlení, které je ale jen přirozenou obranou aby se z toho nezbláznila.
Teď ji čte přítel a také se od ní nemůže odtrhnout :-).

eva3695

Když se soutěžící přihlásí do reality show Ve Tmě, netuší jaký to bude mít dopad na jejich životy. V knize se prolínají dvě dějové linie - s pohledu štábu a z pohledu jedné ze soutěžících Zoo. Díky ní, zjišťujeme, jak se jí daří po psychické i fyzické stránce. Během soutěže však vypukne nákaza a lidé začnou umírat. Jen ona jediná v "soutěži o přežití" pokračuje. Jen už po takové době, co je sama, neumí rozlišit skutečnost od připravených nástrah režiséra. Po cestě potká mladého chlapce, který Zoo na konci dělá společnost. Vypráví jí, jak přišel o matku a neví jestli jeho bratr žije. Jak bude vypadat jejich život, co její manžel - je živý?
Tak tohle byla zase jednou knížka, která mě vůbec nezaujala. Možná posledních 50 stran bylo dobrých. Takové to rozuzlení, ale zbytek knihy nic extra. Po všech recenzí, co jsem četla, jsem čekala daleko víc. Děj mi přišel nezajímavý a zdlouhavý. Myšlenka mi přišla dobrá, ale provedení už ne.

i.stefany

Tak tohle mi nějak nesedlo. Sice název i nápad na námět lákavý, ale zpracování, styl vyprávění nebo co to vlastně bylo, mě spíš odrazoval. Dost mi vadily některé popisy, kterak hrdinka přemohla zvířata a také podrobné líčení jistých nechutností. A navíc účastníků bylo dost na to, aby si čtenář zapamatoval, kdo je vlastně kdo, takže žádný požitek, spíše neustálé vracení se k popisu osob.

Terezita

Podle komentářů jsem čekala nějaký brak. A ono to bylo celkem pěkné čtení. Byla jsem mile překvapená, možná právě proto, že jsem od knížky nečekala nic velkého.

Při čtení jsem měla dva zásadní problémy s hlavní hrdinkou:
Nedokázala jsem si ji představit jako blondýnu, pro mě to byla zrzka.
Neskutečně mě vytáčelo její opakování, jak to je jen hra, že to není skutečné. I když se v závěru všechno vysvětlilo. Prostě mě to štvalo. Hrozně.

Taky mě trochu mrzí, že ten hlavní problém je představený hned na začátku.

Jinak to bylo pěkný, na oddech super.

Terry.89

Kniha se četla pěkně. Příběh mi přišel zajímavý, i když zpočátku to místy skřípalo. Nakonec jsem si čtení užila a opět byla zvědavost silnější, než povinnost. :D Mě se kniha líbila a jako prvotina si myslím, že autorka odvedla dobrou práci.

Zuzana08

Neurazí a nenadchne. Nápad, který měl potenciál........ale to je vše.
Rozvláčnělý popis realityshow 3/4knihy, která ani není podstatná a konečně konec, kdy je v posledních cca 10 stranách nacpáno v pár větách, kdo přežil a kdo ne. V podstatě bez zájmu o bližší vysvětlení :-(
Tři hvezdničky za nápad a lehké čtení.

KIKI33

Zajímavé téma. Byla jsem na knihu zvědavá, nečetla jsem recenze, pouze anotaci. Start dobrý, později se člověk ke čtení až nutí. Závěr nijaký. Škoda.

charlizee

S ohledem na zdejší komentáře jsem čekala šílený brak, k jehož čtení se budu přemáhat, ale byla jsem mile překvapena. Oceňuji nápad, sice už 100x recyklovaný, stále ale dostatečně zajímavý. Vyhovovalo mi nechronologické vyprávění, kdy téměř až na konci knihy dojde ke spojení obou linek - ano, v polovině knihy už se dá očekávat, kde je správné vnímání světa a co je realita, ale přesto to na mě působilo pořád svižně. Co knížce ubližuje nejvíc je fakt, že hlavní marketingový slogan prozrazuje hlavní pointu - myslím, že kdyby tohle čtenář netušil, zapůsobil by příběh zcela jinak.

Lucie838
17. lednaodpad!

Podle popisku jsem se na ni velmi tesila, ve skutecnosti vsak jedno velke zklamani. Vetsinu knihy tvori nudne pasaze, konec byl vylozene primitivni. Rozhodne nedoporucuji.

radka.csemi

knihu jsem četla několik měsíců, dle popisu jsem se na ni těšila, ale dost mě nudila, vůbec mě nelákala ke čtení a konec byl předvídatelný a nudný, téma zajímavé ale mělo být lépe zpracované, nechápu jak se mohla dostat mezi bestsellery

a.xy

Knizla me nenadchla, obcas jsem nudne pasaze preskakovala.

renski33
30.12.2017

Velice moc moc moc jsem se snažila přečíst alespoň pár stran, ale nešlo to. Špatně psané, divné, nudné, vůbec mě to nezaujalo a nejspíš se k ní už ani nikdy nevrátim. Název byl docela slibný, ale je to obrovské zklamání.

sonycat
28.12.2017

A tak som sa tesila...
A pritom je to takova pitomina, Velebnosti.
:D
Hladam slova, ktorymi to opisat, ale kniha vo mne vela konkretnych dojmov nezanechala a ak, tak hlavne pachut z mne neprijemnej hlavnej postavy, ktorej chovanie mi liezlo na nervy a tazko sa mi s nou vobec putovalo. Par zaujimavych, ale okamzite aj pochovanych napadov. Docitane, nikdy viac sa k nej nevratim.

miuk
28.12.2017

Čekala jsem něco více čtivého, něco, co má větší spád. Začátek se vlekl, trvalo, než jsem se začetla, pak mě to chytlo, ale konec mě zklamal. Chtělo by to zapracovat na konci, takhle to nějak vyšumělo.

alva1
21.12.2017

Bestseller? Tak za mě určitě ne. Nebavilo mě to.

Belanna
19.12.2017

Od knihy jsem nečekala nic závratného, pro mě neznámá autorka mě vcelku mile překvapila. Knížka se dobře čte. Líbilo se mi střídání se času v soutěži a reálného času.
Jen konec mohl být více propracovaný.

BiancaB
18.12.2017

Z anotace kniha působila mnohem zajímavěji než při samotném čtení. Přišlo mi to takové trošku rozvleklé, pomalé a ničím nepřekvapilo. Konec byl tak trochu zklamáním, očekávala jsem od knihy něco jiného.

Pumpkin
18.11.2017

výborná kniha. Strašně jsem se na ni těšila a ani v nejmenším mně nezklamala.
jen je škoda, že zápletku se člověk dozví již z anotace.

Izu
12.11.2017

Odloženo, vůbec mě nezaujala.

MonikaV
08.11.2017

Celkem čtivé, místy mě nebavilo, jak Zoo pořád rozebírala své myšlenky, to bylo poněkud zdlouhavé. Ale číst se to dalo.

PetraBery
07.11.2017

Placku na obal této knihy bych já sama za sebe nedala, ale přečtení nelituji. Kniha na téma reality show o přežití, která se díky katastrofě ve vnějším světě změní na boj o přežití v reálu. Hlavní hrdinka Zoo mi k srdci moc nepřirostla, na druhou stranu těžko říct, jak by člověk reagoval na okolní svět, kdyby byl přesvědčen, že "hra" stále pokračuje. Dala bych 3,5 hvězdy, takhle se přikláním spíše k průměru, celkem čtivé, ale nic moc to ve mě nezanechalo.

minek
04.11.2017

Nebylo to špatné, ale dějově odhadnutelné. Charakteristiky osob (kromě hlavní osoby) velmi "ploché" a až křiklavě antagonistické (Servírka versus Vymítač). Srovnání s Hunger Games nelze použít, je to úplně jiná kategorie (samozřejmě nižší).

jarin58
01.11.2017

Velké zklamání.

Týnušxxx
29.10.2017

Nebýt toho trapně přeslazeného konce, mohlo se jednat o skvělou knihu...