Poslední

od:


KoupitKoupit eknihu

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323623/posledni-ZBU-323623.jpg 3.3346

Orig. název:

The Last One (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (122)

Přidat komentář
Flexa
předevčírem

Kniha byla silná v myšlence. Žena netuší že její okolí již není fikcí, (ikdyž podle mého mínění si to nechce přiznat). A obvzlášť silná je scéna kdy vše zjišťuje. 77%

ivana02
23. října

Kniha nemá zrovna nejlepší hodnocení a já ji kvůli tomu dost dlouho odkládala. Ale nějakým záhadným způsobem mě přitahovala, tak jsem si jí konečně vypůjčila. A udělala jsem dobře.
Reality show se odehrává v lesích, kde se soutěžící nakonec rozdělí. Hlavní hrdinka tak neví, že to, co ji potkává, není dílo scénáristů, ale děsivá skutečnost. Příběh mi trošku připomínal mou oblíbenou Cestu.

PabloFuentes
12. října

Jak popsat knihu Poslední a jak ji ohodnotit? Měl jsem hodně velký problém s pasážemi popisů jednotlivých úkolů ze soutěže. Miluji sledování pořadů typu Survivor, ale číst to? To asi ne. Naopak pasáže, kde byla hrdinka sama a prožívala svůj vnitřní boj byly daleko lepší. Také oceňuji fórové diskuze. Nápad jako takový byl zajímavý, ale to zpracování mi prostě moc nesedlo. Posledních 50 stran super, ale na to, že jsem se většinově do knihy nutil to nestačilo.

papajapa
13. září

I pres ne kladne hodnoceni jsem si ji koupila. Nelituji. Souhlasim, ze orientace meti postavami byla obcas orisek. Kazdopadne hlubsi zamysleni v co vlastne verit, co je skutecnost a co hra, me nutilo cist dal. Obcas jsem opravdu pochybovala. Cekala jsem hlubsi zapletku mezi Zoo a Stoparem, skoda.

Agatha84
27. srpna

Tak za bestseller bych to neoznačila,ale kniha to byla fakt dobrá! Zpočátku jsem byla rozpolcená, říkala jsem si, že když znám pointu, tak mě už nic nemůže překvapit. Spletla jsem se. Nakonec jsem se nedokázala odtrhnout. A i když jsem s hlavní hrdinkou rozhodně nesouznela, stejně jsem jí držela palce. Takže já doporučuji.

Martiiiik
27. srpna

Mě se navzdory mnoha nepříliš nadšeným komentářům kniha líbila. Je pravda, že byl ze začátku problém v orientaci, která postava je která, ale to se po chvíli čtení poddá.. Pro ty, co mají rádi postapokalyptické téma, je kniha jistě plnohodnotným zástupcem co sbírky :-)

Peetullka
27. srpna

Námět dobrý, mnoho postav - velmi chaotické, někde jsem se až dokonce ztrácela, že jsem musela listovat zpátky - za mě nuda.

aliisalounu
21. srpna

Z knihy mám rozporuplné pocity. Nápad nebyl špatný, ale v určitých částech byla kniha nudná, nezáživná, někde jsem se i ztrácela v ději. Střídaly se dvě dějové linie a příliš mnoho postav, bylo to pro mě dost chaotické.

lenka608
19. srpna

Zvažovala jsem 3* nebo 4*. Problém spočívá v tom, že kniha je v první třetině nudná, nezáživná, špatně čtivá. Příliš mnoho postav (jednou pojmenované pravým jménem, jednou přezdívkou) - takže text poté působí poněkud chaoticky a neorganizovaně. Kapitola přítomnost x minulost ve střídavé fázi je sice poměrně častý druh psaní, ale autorka se vůbec neobtěžovala čtenáři naznačit, že se kapitoly časově střídají (například nadpisem). Takže chvilku trvá než člověku tato skutečnost dojde. Přibližně po 50 stránkách jsem měla chuť knihu zahodit s tím, že to nemá cenu (to se mi opravdu moc často nestává). Nakonec jsem vydržela, ale děj se rozeběhl až někdy v polovině knihy, konec už byl záživnější.
Takže doporučuji, pokud dokážete přetrpět první třetinu, která je opravdu tragicky nudná a chaotická.

veronika4918
01. srpna

Tuhle knížku jsem měla v PDF v mobilu, jako takovou pojistku, když někde zůstanu trčet a nemám u sebe žádné papírové čtení. Pasáže týkající se soutěže mě moc nebavily, když pak soutěž "skončila", tak mě mrzelo, že brzy skončila i kniha. Nápad to byl super, ale dalo by se z toho "vytřískat" víc :)

lenkaBajza
07. července

A mně se to líbilo. Knihy tohoto žánru nečtu, ale příjemna změna, bavilo mě to, námět super. Střídání děju/času příběh oživil, bez něj by to byla nuda. Zajímavé (a otázka vkusu zda i zdařilé), jak autorka dokázala skloubit misty az mrazivý příběh s ,překvapivým, koncem.

Tesset
30. června

Krásně temné a nepřibarvené. Některé scény velmi syrové. Střídaní vyprávěcího stylu byl skvělý nápad. Celkově jsem nadšená, akorát ten konec - trochu víc informací by mi nevadilo.

Pigface
22. června

Nutno podotknout, že jsem zprvu ke knize přistupoval s despektem, jako k nerozsáhlému dílku, vhodné k přečtení ve vlaku cestou do práce a zpět. Nálepka světový bestseller mne o tom utvrzovala, nemám rád tvrzení, že je něco "the best".
Místy reportážní styl vyprávění je to, co dává knize šťávu a neodradilo mne od dalšího čtení, stejně jako gradující děj, v němž původně se plácající hrdinka postupně prozírá, poznává, doufá..
Určitě lepší než Robinsonův ostrov a podobné realityshow trapasy.
70%

Doubravka1975
16. června

Nejsem zklamaná ani nadšená. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, zmateně napsané, pletli se mi soutěžící, musela jsem si dělat poznámky k číslům od 1 - 12 jsem napsala přezdívky k tomu přiřazovala postupně jejich pravá jména, barvu šátku, pak pořadí jak odstupovali, křížek - smrt, kolečko, že žije a někomu přibyl ke kolečku ještě křížek. Hlavní hrdinka Zoo pěkně paličatá a tvrdá a chvílemi už mě pěkně štvala, ale když jsem dočetla až nakonec, tak jsem ji zase o trochu víc chápala a možná kdyby se nechovala tak jak se chovala, tak by to nedala. Kniha jako celek vůbec špatná nebyla a i když jsem se trápila, jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

denyjanostik
10. červnaodpad!

Děsná nuda! Velice dobrý námět (který však už předvedl King v Dlouhém Pochodu, ale proč ne) ale nepříliš dobře využitý. Tím, že od začátku víte o co jde, se proste nudíte. Na konci žádný šok, je to otevřené, takže po tom, co jsem trpěla celou knihu, to nespravil ani závěr. Krom toho je tam hodně postav a je těžké si zapamatovat kdo je kdo, kdo jak vypadá už vůbec netuším. Pro fanoušky hunger games možná, ale ty jsou o 100000% lepší a zazivnejsi, zde se nic neděje.

marci137
21. května

Takový malý Hunger games :) proč ne.

Miyunka
20. května

Na to, jak moc byla kniha vychvalována, tak opravdu NE. Nutila jsem se ji dočíst. Zápletka byla opravdu zajímavá a dalo se s ní krásně pohrát, čehož autorka bohužel absolutně nevyužila. Protivné postavy, předvídatelný děj, otevřený konec. Tohle tak úplně nevyšlo.

Dvě hvězdičky dávám pouze za výše zmíněný námět.

Tesininka
18. května

Kniha se táhla. Přečetla jsem ji,ale opravdu mi to trvalo hrozně dlouho. Po pár stránkách mi hlavní hrdinka přišla hrozně nesympatická a protivná.

Leniii
05. květnaodpad!

Líbil se mi námět knihy, ale naprosto vůbec mě to nezaujalo, takže jsem knihu odložila a nedočetla...

monula6471
27. dubna

Skvela kniha.

Patapuf
20. dubna

Mě se to líbilo.... nápad sám o sobě byl zajímavý... provedení už méně, ale na to že to byla prvotina, tak dobrý... konec byl slabší a občas sem při čtení ztratil nit....

eva-lupen
12. dubna

Uf. Nechápu jak tohle může být autorčina prvotina. Skvělá kniha, kterou jsem měla (a stále ještě mám) v hlavě. Vůbec nechápu jak to někomu může připadat jako odpočinková četba. To si neumí představit, že by se to mohlo stát? A nejspíš i jednou stane? Jasně, někomu může vadit střídání děje ob kapitolu, ale má to svůj důvod a používají to i slavní autoři.
Napínavé je to od začátku do konce a i ten konec se mi líbil. Ono by to tak prostě bylo. Není to Hunger games, ale možná blízká realita.
Pro někoho je to možná moc psychologické a nechápe hrdinčino myšlení, které je ale jen přirozenou obranou aby se z toho nezbláznila.
Teď ji čte přítel a také se od ní nemůže odtrhnout :-).

eva3695
11. dubna

Když se soutěžící přihlásí do reality show Ve Tmě, netuší jaký to bude mít dopad na jejich životy. V knize se prolínají dvě dějové linie - s pohledu štábu a z pohledu jedné ze soutěžících Zoo. Díky ní, zjišťujeme, jak se jí daří po psychické i fyzické stránce. Během soutěže však vypukne nákaza a lidé začnou umírat. Jen ona jediná v "soutěži o přežití" pokračuje. Jen už po takové době, co je sama, neumí rozlišit skutečnost od připravených nástrah režiséra. Po cestě potká mladého chlapce, který Zoo na konci dělá společnost. Vypráví jí, jak přišel o matku a neví jestli jeho bratr žije. Jak bude vypadat jejich život, co její manžel - je živý?
Tak tohle byla zase jednou knížka, která mě vůbec nezaujala. Možná posledních 50 stran bylo dobrých. Takové to rozuzlení, ale zbytek knihy nic extra. Po všech recenzí, co jsem četla, jsem čekala daleko víc. Děj mi přišel nezajímavý a zdlouhavý. Myšlenka mi přišla dobrá, ale provedení už ne.

i.stefany
08. března

Tak tohle mi nějak nesedlo. Sice název i nápad na námět lákavý, ale zpracování, styl vyprávění nebo co to vlastně bylo, mě spíš odrazoval. Dost mi vadily některé popisy, kterak hrdinka přemohla zvířata a také podrobné líčení jistých nechutností. A navíc účastníků bylo dost na to, aby si čtenář zapamatoval, kdo je vlastně kdo, takže žádný požitek, spíše neustálé vracení se k popisu osob.

Terezita
02. března

Podle komentářů jsem čekala nějaký brak. A ono to bylo celkem pěkné čtení. Byla jsem mile překvapená, možná právě proto, že jsem od knížky nečekala nic velkého.

Při čtení jsem měla dva zásadní problémy s hlavní hrdinkou:
Nedokázala jsem si ji představit jako blondýnu, pro mě to byla zrzka.
Neskutečně mě vytáčelo její opakování, jak to je jen hra, že to není skutečné. I když se v závěru všechno vysvětlilo. Prostě mě to štvalo. Hrozně.

Taky mě trochu mrzí, že ten hlavní problém je představený hned na začátku.

Jinak to bylo pěkný, na oddech super.

Terry.89
25. ledna

Kniha se četla pěkně. Příběh mi přišel zajímavý, i když zpočátku to místy skřípalo. Nakonec jsem si čtení užila a opět byla zvědavost silnější, než povinnost. :D Mě se kniha líbila a jako prvotina si myslím, že autorka odvedla dobrou práci.

Zuzana08
24. ledna

Neurazí a nenadchne. Nápad, který měl potenciál........ale to je vše.
Rozvláčnělý popis realityshow 3/4knihy, která ani není podstatná a konečně konec, kdy je v posledních cca 10 stranách nacpáno v pár větách, kdo přežil a kdo ne. V podstatě bez zájmu o bližší vysvětlení :-(
Tři hvezdničky za nápad a lehké čtení.

KIKI33
21. ledna

Zajímavé téma. Byla jsem na knihu zvědavá, nečetla jsem recenze, pouze anotaci. Start dobrý, později se člověk ke čtení až nutí. Závěr nijaký. Škoda.

charlizee
18. ledna

S ohledem na zdejší komentáře jsem čekala šílený brak, k jehož čtení se budu přemáhat, ale byla jsem mile překvapena. Oceňuji nápad, sice už 100x recyklovaný, stále ale dostatečně zajímavý. Vyhovovalo mi nechronologické vyprávění, kdy téměř až na konci knihy dojde ke spojení obou linek - ano, v polovině knihy už se dá očekávat, kde je správné vnímání světa a co je realita, ale přesto to na mě působilo pořád svižně. Co knížce ubližuje nejvíc je fakt, že hlavní marketingový slogan prozrazuje hlavní pointu - myslím, že kdyby tohle čtenář netušil, zapůsobil by příběh zcela jinak.

Lucie838
17. lednaodpad!

Podle popisku jsem se na ni velmi tesila, ve skutecnosti vsak jedno velke zklamani. Vetsinu knihy tvori nudne pasaze, konec byl vylozene primitivni. Rozhodne nedoporucuji.