Poslední

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323623/posledni-ZBU-323623.jpg 3.3253

The Last One (2016)

Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Terry.89

Kniha se četla pěkně. Příběh mi přišel zajímavý, i když zpočátku to místy skřípalo. Nakonec jsem si čtení užila a opět byla zvědavost silnější, než povinnost. :D Mě se kniha líbila a jako prvotina si myslím, že autorka odvedla dobrou práci.

Zuzana08

Neurazí a nenadchne. Nápad, který měl potenciál........ale to je vše.
Rozvláčnělý popis realityshow 3/4knihy, která ani není podstatná a konečně konec, kdy je v posledních cca 10 stranách nacpáno v pár větách, kdo přežil a kdo ne. V podstatě bez zájmu o bližší vysvětlení :-(
Tři hvezdničky za nápad a lehké čtení.

KIKI33

Zajímavé téma. Byla jsem na knihu zvědavá, nečetla jsem recenze, pouze anotaci. Start dobrý, později se člověk ke čtení až nutí. Závěr nijaký. Škoda.

charlizee

S ohledem na zdejší komentáře jsem čekala šílený brak, k jehož čtení se budu přemáhat, ale byla jsem mile překvapena. Oceňuji nápad, sice už 100x recyklovaný, stále ale dostatečně zajímavý. Vyhovovalo mi nechronologické vyprávění, kdy téměř až na konci knihy dojde ke spojení obou linek - ano, v polovině knihy už se dá očekávat, kde je správné vnímání světa a co je realita, ale přesto to na mě působilo pořád svižně. Co knížce ubližuje nejvíc je fakt, že hlavní marketingový slogan prozrazuje hlavní pointu - myslím, že kdyby tohle čtenář netušil, zapůsobil by příběh zcela jinak.

Lucie838
17. lednaodpad!

Podle popisku jsem se na ni velmi tesila, ve skutecnosti vsak jedno velke zklamani. Vetsinu knihy tvori nudne pasaze, konec byl vylozene primitivni. Rozhodne nedoporucuji.

radka.csemi

knihu jsem četla několik měsíců, dle popisu jsem se na ni těšila, ale dost mě nudila, vůbec mě nelákala ke čtení a konec byl předvídatelný a nudný, téma zajímavé ale mělo být lépe zpracované, nechápu jak se mohla dostat mezi bestsellery

a.xy

Knizla me nenadchla, obcas jsem nudne pasaze preskakovala.

renski33
30.12.2017

Velice moc moc moc jsem se snažila přečíst alespoň pár stran, ale nešlo to. Špatně psané, divné, nudné, vůbec mě to nezaujalo a nejspíš se k ní už ani nikdy nevrátim. Název byl docela slibný, ale je to obrovské zklamání.

sonycat
28.12.2017

A tak som sa tesila...
A pritom je to takova pitomina, Velebnosti.
:D
Hladam slova, ktorymi to opisat, ale kniha vo mne vela konkretnych dojmov nezanechala a ak, tak hlavne pachut z mne neprijemnej hlavnej postavy, ktorej chovanie mi liezlo na nervy a tazko sa mi s nou vobec putovalo. Par zaujimavych, ale okamzite aj pochovanych napadov. Docitane, nikdy viac sa k nej nevratim.

miuk
28.12.2017

Čekala jsem něco více čtivého, něco, co má větší spád. Začátek se vlekl, trvalo, než jsem se začetla, pak mě to chytlo, ale konec mě zklamal. Chtělo by to zapracovat na konci, takhle to nějak vyšumělo.

alva1
21.12.2017

Bestseller? Tak za mě určitě ne. Nebavilo mě to.

Belanna
19.12.2017

Od knihy jsem nečekala nic závratného, pro mě neznámá autorka mě vcelku mile překvapila. Knížka se dobře čte. Líbilo se mi střídání se času v soutěži a reálného času.
Jen konec mohl být více propracovaný.

BiancaB
18.12.2017

Z anotace kniha působila mnohem zajímavěji než při samotném čtení. Přišlo mi to takové trošku rozvleklé, pomalé a ničím nepřekvapilo. Konec byl tak trochu zklamáním, očekávala jsem od knihy něco jiného.

Pumpkin
18.11.2017

výborná kniha. Strašně jsem se na ni těšila a ani v nejmenším mně nezklamala.
jen je škoda, že zápletku se člověk dozví již z anotace.

Izu
12.11.2017

Odloženo, vůbec mě nezaujala.

MonikaV
08.11.2017

Celkem čtivé, místy mě nebavilo, jak Zoo pořád rozebírala své myšlenky, to bylo poněkud zdlouhavé. Ale číst se to dalo.

PetraBery
07.11.2017

Placku na obal této knihy bych já sama za sebe nedala, ale přečtení nelituji. Kniha na téma reality show o přežití, která se díky katastrofě ve vnějším světě změní na boj o přežití v reálu. Hlavní hrdinka Zoo mi k srdci moc nepřirostla, na druhou stranu těžko říct, jak by člověk reagoval na okolní svět, kdyby byl přesvědčen, že "hra" stále pokračuje. Dala bych 3,5 hvězdy, takhle se přikláním spíše k průměru, celkem čtivé, ale nic moc to ve mě nezanechalo.

minek
04.11.2017

Nebylo to špatné, ale dějově odhadnutelné. Charakteristiky osob (kromě hlavní osoby) velmi "ploché" a až křiklavě antagonistické (Servírka versus Vymítač). Srovnání s Hunger Games nelze použít, je to úplně jiná kategorie (samozřejmě nižší).

jarin58
01.11.2017

Velké zklamání.

Týnušxxx
29.10.2017

Nebýt toho trapně přeslazeného konce, mohlo se jednat o skvělou knihu...

Tereziee
28.10.2017

Od knihy jsem moc neočekávala, protože jsem na ni moc dobré recenze nečetla. Dala jsem tomu ale šanci a knížka mě mile překvapila. Bavila mě. Zajímavý námět, který sice mohl být využit ještě o něco lépe, ale i tak se mi to líbilo. Hlavní hrdinka mi poměrně lezla na nervy, ale těžko říct, jak bychom se v takové situaci zachovali my. Za mě fajn přečtení :)

Teina
26.10.2017

Jak tu již pár lidí napsalo - edice světový bestseller nutně nemusí znamenat kvalitní počtení. Mě osobně se kniha líbila tak napůl, pořád jsem z toho taková na vážkách. První polovina nudná, vesměs se tam nic nedělo, možná jen dva tři náznaky na to, že se světem tam venku není něco v pořádku. Druhá polovina už byla o něco málo čtivější, ale to pověstné WOW, co u některých knih mám, opravdu nezaznělo. Knížku si vystavím na knižní poličku, ale víckrát už po ní asi nesáhnu...

ddkk
18.10.2017

Velké očekávání a čekání, až "to" (něco..) nastane...zas tak moc toho nenastalo, ale dočetla jsem a nemyslím, že by to bylo zas až tak špatné...ale už se k ní nevrátím, to je jisté

petra1773
14.10.2017

Na knihu jsem se těšila už jenom proto, že se o ní velmi hojně mluvilo a protože byla označována jako bestseller, na což mám já poněkud jiný názor :) Jelikož mě Hunger Games, ke kterým byla kniha přirovnávána úplně minuly, tak byl pro mě tento nápad premiérou a opravdu se mi zalíbil. Knížka byla čtivá a zajímavá, ale opravdu mi nepřirostla k srdci hlavní hrdinka, nad jejíchž naivitou mi kolikrát zůstaval až rozum stát. A její nekonečné omlouvání a nesmyslné vysvětlování evidentní reality mě chvílema opravdu nebavilo.

Mindy
09.10.2017

Na knihu jsem se moc těšila, dobře se četla, ale Zoo mi chvilkama šla hrozně na nervy,no nebylo to špatné

CHezunka
07.10.2017

První kniha po dlouhé době, co mě zklamala. První polovinu knihy čtete jedním dechem a zbytek naprosté zklamání.

Martasek5
03.10.2017

Měla jsem od knihy velké očekávání. Těšila jsem se na ní,ale už v půlce jsem si řikala jako na tohle ses těšila? Nemohla jsem se začíst, děj v minulosti byl strašně nudný, hromada postav, zaslepelená a bezcitná hlavní hrdinka. Chce si dokázat že na to má, pak lituje že šla soutěžit. Posledních 50 stránek nějaká akce, ale jinak zklamání

zbožňuju_knihy
30.09.2017

Možné SPOILERY: Knihu jsem měla rozečtenou dlouhé tři týdny. Nebyla špatná, ale nebyla ani úžasná - o ženě, která si chce něco dokázat, udělá pro to cokoli a nakonec by celou účast v soutěži nejraději vzala zpět.
Kolem a kolem to zase tak špatné nebylo, pokud se člověk vcítí do role, kdy hrajete, vyhrát chcete a věříte, že štáb udělá cokoli, aby se diváci pobavili. V dnešní době mi to tak neuvěřitelné ani nepřijde, jelikož snaha o sledovanost jde pře mrtvoly (snad časem nepůjde doslova).
Na knize se mi velice líbily ty pasáže, kde se divákům upravuje náhled na reality show a situace jsou vykreslovány jinak, než se staly.
Knihu si kupte, pokud chcete něco, u čeho se nebudete bát, červenou knihovnu nečtete a máte rádi skákání z minulosti do současnosti.
Dávám 3*, kdyby bylo možné, dám 3 a 1/2 :-).

ufounseztratil
27.09.2017

Marně přemýšlím, proč je to bestseller.

Amazonka72
19.09.2017

Další kniha patřící do skupiny světových bestsellerů, která se sice dá přečíst a bude Vás i celkem bavit, ale rozhodně ve Vás nezanechá žádný hlubší dojem. Příjemné čtení na dovolenou u vody či na deštivý víkend.
Nepochopitelný svět reality show - pro mě pouze potvrzení teorie, že se takovýchto soutěží mohou účastnit pouze duševně nevyrovnaní jedinci. Člověk spokojený se svým životem nemá zapotřebí běhat po lese a snažit se sám sobě něco dokázat. Na druhou stranu kniha velmi dobře popisuje charaktery jednotlivých účastníků. Jenom postava Vymítače mi připadala přitažená za vlasy. Hlavní hrdinka Zoo neví co chce, pochybuje sama o sobě, o své schopnosti být dobrou matkou, a tak se přihlásí do soutěže, aby si dokázala ... těžko říct co. Dle mého názoru to ani autorka netuší.
Nebudu prozrazovat příběh ani jeho ukončení, protože pak by už nebyl důvod si knihu přečíst. Není to propadák, ale ani nic vyjímečného.