Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1214 414

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Komentáře 414 Recenze 9

Krchnaida
Krchnaida
22.01.2024 2 z 5

Nejprve mě to bavilo, ale pak mi to přišlo strašně zdlouhavé. Několikrát jsem čtení odkládala, nakonec jsem ale dočetla. Námět nebyl vůbec špatný, ale bylo toho jaksi moc na ten celkově malý děj.

Weylin
Weylin
26.12.2023 3 z 5

První kniha od autorky. Jakmile jsem začala číst byla jsem naprosto pohlcena, ale to jen do půlky knihy. Zajímavý a rychlý příběh který měl táhly a velice nudný konec. Ono očekávané vyvrcholení ať už činem matky či dcery nepřišlo. Ačkoliv nebyla tak uspokojivá, jak jsem doufala (a to nejsem náročný čtenář) velice se mi líbilo rozdělení z pohledu matky a dcery, dceřiny části o něco více. Otevřený konec zavádějící na případné pokračování je taktéž k ničemu, když pokračování není. Ale kdo ví. Možná časem vytouženou bombu v podobě vyvrcholení dostaneme. Do té doby nechávám tři hvězdy, neboť knih s podobnou tématikou je více a jsou ve většině případů lepší než tohle.

Maxeen
Maxeen
13.11.2023 1 z 5

Kniha mě neskutečně iritovala. Člověk chtěl všechny postavy proplesknout a zařvat na ně, ať se proberou. Dočetla jsem jen silou vůle a do čtení se nutila, protože jsem věděla, že mě to bude zase jenom štvát.

bai.Cerna
bai.Cerna
07.10.2023 2 z 5

Asi jsem tu knihu nepochopila. Jak píše klaraj093, četla se dobře, ovšem nic mi nedala, nic mi neřekla, stále jsem čekala na nějaké "vyvrcholení", které se však nekonalo. Jak říkám, je to asi moje chyba, nejspíš poslání knihy bylo někde, kde jsem ho nenašla.

katerina1933
katerina1933
06.10.2023 3 z 5

Už asi od 30 strany jsem měla chuť to zahodit. Strašně mě tam všichni rozčilovali. Ale po přečtení celku... Jako jo, dobrý. Nebylo to vlastně špatný.

boeink
boeink
21.08.2023 2 z 5

Jo, tak dočíst se to dalo, ale jsem znechucená. Vztah té malé k matce byl dost nereálný a neuvěřitelný a postoj matky jakbysmet. Často jsem se při čtení přistihla, jak nevěřícně vrtím hlavou. Malé dítě se přece nemůže "rozhodnout", že nebude mluvit, to přece nedokáže nijak ovlivnit.
Nejsem nijak nadšená, kniha se mi vlastně moc nelíbila.

Pumpkin
Pumpkin
12.08.2023 4 z 5

Konečně jsem taky přečetla nějakou knihu co už delší dobu smutně sedí v poličce a čeká až na ni přijde řada (spolu se spoustou dalších).
Jsem ráda, že mám syna, bo mít dceru, tak se jí teď asi začnu trochu bát V seznamu knih k přečtení je ale i kniha Maminčin mazánek, ať je to genderově vyvážené
Kniha byla napínavá a děsivá, no pořád jsem tak nějak čekala, jak jsem u takového žánru zvyklá, že nakonec bude nějaká bomba co to celé otočí nebo prostě šokne, ale konec byl předvídatelný, což mně možná trochu zklamalo.
4/5

klara6289
klara6289
18.07.2023 3 z 5

Knížka zajímavá, fascinoval mě pohled jak ze strany dítěte, tak ze strany matky. Trochu mě mrzí konec, příběh by si určitě zasloužil pokračování.

Míša02
Míša02
12.07.2023 3 z 5

Knížka není špatná, ale je dost zvláštní. Měla jsem trochu větší očekávání. Příběh poměrně dobře a rychle postupuje, ale celé je to prostě zvláštní. A konec mi přišel docela neuzavřený.

Janaves
Janaves
11.07.2023 2 z 5

Přečetla jsem, ale nenadchlo.

luci78
luci78
11.07.2023 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, ale bylo to zvláštní téma a teda těžko uvěřitelné. Možná až trochu přehnané, nevím, že by ale takhle malé dítě..... Každopádně čtivé, nenudila jsem se, doporučuji si přečíst. Ten konec se mi noc nelíbil

Bybyla
Bybyla
09.07.2023 1 z 5

Divný... hodně divný...

lexikon_tf
lexikon_tf
21.05.2023 4 z 5

Po knize jsem pokukovala delší dobu, nalákala mě zajímavou obálkou i anotací.
Kdybych tak věděla, co mě čeká, ušetřila bych si spoustu nervů!

Sedmiletá Hanna nemluví. Její matka je z toho samozřejmě zoufalá a spolu s manželem pro dcerku hledají stále nové školy a terapeuty. S tatínkem však dcera komunikuje ráda, ale mamince to dává pěkně sežrat. Proč Hanna svou matku tolik nenávidí?

Malá hrdinka, která vypadá na první pohled jako andílek je ve skutečnosti pěkné kvítko! Inteligentní holčička, která s mrazivou kreativitou vymýšlí krutosti pro své okolí, musí štvát snad každého. Přesto byl tento psychologický thriller pěkně napínavý a já jsem byla moc zvědavá, jak to s malou Hannou a její rodinou nakonec dopadne. Doporučuji!

Kira747
Kira747
15.05.2023 3 z 5

Miluju knizky, co pusobi jako antikoncepce. A miluju tenhle styl psani, sedi to a nezdrzuje.

emilieselden
emilieselden
15.04.2023 3 z 5

Rozporuplná kniha. Úplně nevím, co si mám o ní myslet. Každopádně z průměru příliš nevybočuje.

PosPol
PosPol
10.04.2023 3 z 5

Hanna je sedmiletá holčička. Pro okolí rozkošné, miloučké a úžasňoučké stvoření. Až na to, že se rozhodla zabít svoji matku.

Kniha obsahuje jen tři důležité postavy - Hannu, její matku Suzette a otce Alexe. Srali mě všichni stejně, pardon za výraz, ale každý z nich se choval zcela nenormálně. Hanna nenávidí svojí matku, ale zatímco před ní je zlomyslná, sadistická a manipulativní, před otcem je zlaté dítě, šikovné a nadprůměrně inteligentní. Takže samozřejmě Alex nevěří ani slovo Suzette, protože jeho dcera přeci nemůže být zlá! Ano, je to přesně ten typ rodiče, co když si ho pozve ředitel za to, že jeho dítě někoho šikanuje, udělá z dítěte ještě oběť.

Teď už ale věděla, jak se jmenuje Hannina nová hra. Byla to hra Vyděsíme maminku. A proto bude schopná se bránit. I pod teplou sprchou jí ale při pomyšlení na její ďábelskou dceru vyskočila husí kůže. Vzpomněla si na bělmo očí zvrácených v sloup. I na to, jak tiše se k ní dokáže ve spánku připlížit

Snaha vytočit, zničit či odstranit matku postupem času graduje a to, co ten malý satan začne dělat, to mi hlava nebrala. Stejně jako mi nebrala chování matky, kterou ani jednou nenapadlo nastrčit skrytou kameru, mikrofon apod.

Áááááá! Normálně mít to dítě někde po ruce, tak by se mi v hlavě honily dvě varianty - buď šutr na krk a výlet k vodě, nebo zkusit narvat do babyboxu. Už dlouho jsem nečetla knihu, kde jsem měla chuť vyrvat stránky a obřadně je spálit! Doháněla mě k nepříčetnosti, drásala nervy, zuby mám asi obroušené a nějaký ten trs vlasů se taky ocitl mimo své stanoviště

Kniha mě dva dny fakt moc bavila, ale nemohu odpustit tolik nelogických reakcí a hlavně ten otevřený konec! Nesnáším je. Avšak přiznám se, že ke konci mi bylo Hanny tak na dvě vteřiny líto. Než jsem otočila další stránku. Dávám 3,5/5.

capar
capar
09.04.2023 3 z 5

Ale nebylo to zlé, vážně me zajímalo, jak to cele vlastně je...asi by to nemuselo být tak nějak ze života..děsivé :D

Satyrka
Satyrka
27.02.2023

Jak je napsáno v poděkování: "Klíč je v tom čtenáře donutit, aby chtěl otočit na další stránku!" A to se povedlo, od začátku jsem chtěla otáčet další a další stránku. Kniha je napsaná velmi čtivě, a celou dobu jsem si říkala, že si zaslouží 4 z 5 hvězd, ale budu upřímná, konec by mohl být lepší. Ne že by mě zklamal, ale čekala jsem jiný konec, konec, který by celou knihu a děj podtrhl a vyzvedl ještě výš.
A .. Já nejsem zrovna mateřský typ a po dětech netoužím, i když už na to podle ostatních věk mám, ale tahle kniha můj postoj nijak nezměnila - myslím to tak, že můj postoj nezhoršila. Asi už jsem zvyklá čekat v knihách ledacos nebo nevím, samozřejmě to ale neznamená, že kdybych náhodou někdy děti měla, tak chci právě tuhle holčičku... A taky to neznamená, že to nebylo děsivé...

LadyCharlene
LadyCharlene
23.02.2023 5 z 5

Byla to má první zkušenost, a byla úžasná. Během četby jsem se nemohla odtrhnout, střídaly se ve mně emoce a napětí, děs i dojetí a nakonec pobavení, jak autorka se mnou vypekla stejně jako Hanna se svými rodiči. No, určitě se dá tato kniha považovat za téměř dokonalou antikoncepci, takový dítě z pekla fakt nechceš. Nepotřebujeme barák plnej přízraků, stačí jedno psychopatický dítě. Postavy mi přišly autenticky vykreslené a příběh si plynul jako voda v řece. Sice se děj odehrával ve velmi malém časovém úseku, takže toho Hannina řádění jsme si zase tolik neužili, ale na druhou stranu pěkně gradovalo. A konec byl ďábelskej. Mohla bych tu vykládat o paralelách, alegoriích, metaforách, ale shrnu to jednoduše: Už jen svou čtivostí stojí za to knihu přečíst. Jako jedna z mála neobsahovala tuny chyb a atmosféra se dala krájet.

izinkaVENDULKA
izinkaVENDULKA
01.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Za mě famózní napsané. Nemít děti tak si minimálně 2 roky ani žádné nepořizuji. Malá ale hodně inteligentní psychopatka už v 7 letech se snaží zbavit maminky. Těmi připínáčky, kladivem a ohněm to teda dorazila. Na knihu dlouho nezapomenu a dávám nejvyšší hodnocení

Štítky knihy

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Autorovy další knížky

Zoje Stage