Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1223 418

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Knížka chytne a nepustí. Zajímavé téma, napínavé, čtivé. Bude pokračování? Určitě doporučuji.

Zuzana496
13.11.2021 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Zajímavý příběh, celou dobu jsem čekala, co zase provede. Bude pokračování? :-)

Tazi78
07.11.2021 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Mám stejně starou dceru a na začátku jsem si říkala, že Hanna je nevychovaný spratek. Teď po dočtení knihy je mi všelijak při pomyšlení, že takto narušené děti opravdu existují. Je mi z toho všelijak, ale knize nemohu dát méně než pět hvězd. Velice ráda si od této spisovatelky zase něco přečtu!

saruse
28.10.2021 3 z 5

Bavilo mě to. Tedy pokud se to tak dá říct. Protože téma je děsivé. Ale nahlédnout do vnitřního světa takových postav bylo zajímavé a děj pěkně gradoval. O to víc mě tedy zklamal konec, který tak nějak vyšuměl do ztracena. A když jsem nad ním přemýšlela, tak mi nakonec došlo, že i celé knize "něco" chybí: takže co - bylo to dětstvím Suzette, bylo to výchovou, bylo to vrozenou poruchou, bylo to souhrou všeho...?? Asi nezbývá, než aby se čtenář sám přiklonil k některé z variant. Ale oddechla jsem si opravdu zhluboka, že tu malou nakonec odklidili, protože ta byla teda hustá. :-) Dcera na mě nevinně a tiše čekala za dveřmi koupelny - a já jsem po otevření dveří nadskočila metr vysoko, jak jsem se lekla, celá zblblá čtením o děsivé Hanně. :-) No sláva, že už to mám dočteno a překryjou to další čtenářské zážitky. :-)
Jo ale: na prvotinu je to dost dobré, to zas jo.

castiglione
19.10.2021 4 z 5

Čtivé, dobře napsané, jen to téma...No, řekněme,poněkud hodně... morbidní ?!?! To bude to správné slovo.

Mruskulka
19.10.2021 5 z 5

Jako máma vím, jak těžké je vychovávat dítě. Také mám pocit, že všichni na mě koukají, kritizují. Ale pokud mi dítě nemluví, ubližuje mi....to je jiná. Autorčina prvotina mě pohltila. Pořád přemýšlím, na kterou stranu se naklonit. Určitě doporučuji přečíst

Kristyna_Bubu
12.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Nemůžu říct, že by mě tenhle thriller ňák zvlášť oslnil teda teď možná malej spoiler - tak bacha!!
Celá knížka je o tom, jak sedmiletý dítě chce zabít svojí mámu ‍️ já nevim, pro mě to bylo dost monotónní a ve finále vlastně o ničem

Micha-Él
10.10.2021 3 z 5

Průměrná kniha, která je sice napsána čtivě a dokáže zaujmout, nicméně podle mě autorka zbytečně tlačila na pilu. Přeháněla to jednak s množstvím nechutností, jednak s nepravděpodobným, ne-li neuvěřitelným chováním sedmileté Hanny. Rozhodně netvrdím, že mě příběh nebavil, ale nic ve mně nezanechal. Spíš byl ještě zbytečně dlouhý a scény se tudíž často opakovaly.

Vorlovar
09.10.2021 2 z 5

Strháván hvězdičky za ten konec. Nevypadá to, že by autorka chtěla pokračovat a tenhle otevřený konec se mi vůbec nelíbil.
Knihu jsem asi na půl roku odložila a v rámci čtenářské výzvy jsem ji teď dočetla.
Hanna mě děsila.

PPardinio
30.09.2021 2 z 5

Kniha se navzdory obsahu dala přečíst velice rychle, což mě překvapilo, protože s jejím dějem a chováním hlavních postav jsem měl ohromný problém. Obě dvě hlavní postavy mě neskutečně štvaly a některé scény, hlavně v podání sedmileté Hanny (vlastně i čtyřleté), mi přišly přestřelené a nepravděpodobné. Asi pětkrát jsem chtěl knihu zahodit a neztrácet čas s jejím čtením, ale věřil jsem, že se dějová linka příšerné Hanny, do sebe zahleděné a po dokonalém vzhledu toužící matky Suzette a hlavně taťky na roztrhání Alexe, nějak zamotá, ale nestalo se tak. Za mě zklamaní, celkové hodnocení knihy neskutečně přestřelené.

MatBla
17.09.2021 2 z 5

No nevím, co si mám o tomhle myslet. Styl psaní se mi líbil, ale to téma? Mám čtyři děti
(tři už jsou dospělé) a neumím si představit, že by mě některé z nich takhle nenávidělo.
Hanna byla pro mě psychopat, nevěřím, že ji někde napraví. Jak přemýšlela o ostatních dětech, šel po mě mráz. A nemyslím si, že rodiče někde udělali chybu. Oba ji milovali,
i maminka by pro ni udělala první poslední.
Přečetla jsem to do konce, protože mě zajímalo jak to dopadne, ale ze začátku jsem měla opravdu chuť knihu odložit a už se k ní nevracet.

NikolOt
19.08.2021 3 z 5

Opravdu zarážející příběh. Jak autorka zasadila to zlo do malého děvčete. Jen si nejsem jistá zda by takové manipulace byla na svůj věk schopna.

BariEli
19.08.2021 4 z 5

Ano, rozhodně zajímavé čtení. Taková povedená rodinka. Brrr, ještě teď mi béhá mráz po zádech.

Nikky000
18.08.2021 4 z 5

Za mně velice zajímavá knížka.. Ta holka si mně po celou dobu ukradla jen pro sebe. I když to zní zvláštně tak jsem si každou stránku říkala: Tak co ještě předvedeš Hanno? Jo, tohle si prostě chcete přečíst....

Jakubadavid
15.08.2021 5 z 5

Skvělý příběh, je to trochu děsivé, když máte děti. Každopádně pěkně napsáno, čtivé a jak již pár lidí psalo, možná by to chtělo další díl. A možná taky ne. Každý může přemýšlet nad tím, jak to půjde dál s těmito dvěma děvčaty.

Natty1233
08.08.2021 2 z 5

Upřímně jsem od knihy čekala kapku víc. Konečně něco s neobvyklým námětem, ale něco tomu chybělo. Průběhu knihy jsem občas nechápala i chování rodičů. Nejvíce mě štvalo chování otce, který pořád hledal výmluvy. Na druhou stranu se ale musí uznat, že celá kniha je napsaná čtivě...

Stani95
04.08.2021 2 z 5

Váhala jsem, zda dát 2 nebo 3 *, ale mě to prostě zklamalo. Opět marketingově protlačovaná kniha, která tu hodnotu dle mého nedosáhla. Konečně thriller s neobvyklým námětem, četlo se to dobře. Ale tak od poloviny to začalo ztrácet náboj. Čekala jsem, co se z toho vyklube a... vůbec nic. Konec bez komentáře, snad jen chápu, že autorka si připravuje prostor na další knihu.

Pavčule
03.08.2021 5 z 5

Tyhle příběhy " o divných " dětech odjakživa miluju . Bez ohledu na to, jak moc je to přitažený za vlasy . Takže ANO,ANO a ještě jednou ANO!!

katasokolov
30.07.2021 4 z 5

Ó můj bože !!! To je asi nejvýstižnější věta , kterou bych popsala tuto knihu :-D. Sedmileté dítě, které je přesvědčené o tom, že se musí zbavit své matky, aby pomohlo tatínkovi. Ty popisy emocí jak malé Hanny, tak její matky jsou brilantní !! Hanna od duševního týrání matky přechází k fyzickému a matčina proměna citů k vlastní dceři doznává velkých změn. Konec je otevřený a připravený pro případné pokračování a já bych se mu ani nebránila, protože bych tenhle příběh chtěla dočíst až do úplného konce …

Nedoporučuji číst matkám a budoucím matkám !!;) Vězte, že po tomto příkladu byste si to mateřství pravděpodobně rozmyslely :-D…

Jinak tohle na filmovém plátně by nemuselo být špatný. Cítím z toho vibe jako z filmu Sirotek.

Arlienen
27.07.2021 4 z 5

Kniha byla dech beroucí. Děsila jsem se toho, co Hanna vymyslí na svou maminku. Chtělo by to druhý díl!

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969