Odvrácená strana matky

Odvrácená strana matky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310149/bmid_odvracena-strana-matky-jkP-310149.jpg 4 154 50

Odvrácená strana matky série

Kniha časopisecky úspěšných fejetonů Moniky Valentové, doplněná kresbami jejího muže Martina Veselovského ukazuje z humorného úhlu pohledu temné kouty mateřství. Kojení nemusí být vždy nádherné, strava nemusí být vždy zdravá a matka nemusí být vždy šťastná. Pokud občas míváte pocit, že jste jako rodiče selhali, knížka vám potvrdí, že v tom nejste sami.... celý text

valda
05.11.2023 3 z 5

Martin Veselovský ilustruje? Tak to jsem se musel podívat. :-) Čekal jsem, že příběhy budou trapné, ale musím říct, že autorka je vtipná. I když tohle téma klidně mohlo dopadnou pro mě nesnesitelně, tak jsem se vlastně docela bavil tím, jak se snaží být tou úspěšnou pražskou trendy bio mámou a většinou dojde k tomu, že přece není nic špatného na tom, být sama sebou a na ty ostatní " moderní modely" matek se vykašlat :-)

kramver
04.10.2023 3 z 5

Asi by mě nenapadlo si tuto knížku koupit, ale mrkala na mě zcela osamocená v knihobudce pár týdnů před porodem mého dítěte a tak jsem ji tam prostě nemohla nechat. Není to sice vrchol literatury, ale je to příjemně a vtipně napsané. Ilustrace jsou trefné a i když je to psáno se značnou nadsázkou, alespoň jsem se na chvíli vžila do toho, co mě čeká :-)

Pumpkin
17.08.2023 3 z 5

Jednohubka na cestu autem. Proč ne, taková oddechovka. Víc jsem ale souznila s Malou mámou.

Anavi8912
30.04.2023 3 z 5

Knížka fejetonů zachycující radosti a strasti ženy - matky. Kniha mě zaujala žlutou obálkou a pěknými obrázky.

Alexxxka
31.03.2023 2 z 5

Přečteno. Mnohem víc než text se mi libili ilustrace. Toť vše.

JeKa
28.01.2022 4 z 5

Jednohubka k pousmání. Nic víc, nic míň. Takže pokud jste cílová skupina, z mateřství vám už trochu hrabe, ale neberete se (ani svoje děti) příliš vážně, rozhodně neváhejte po knížce sáhnout. Objev Veselovského výtvarného talentu jako bonus.

PetraBery
21.03.2021 4 z 5

Osobně mi nepřišlo, že by autorka tlačila na pilu, jak jsem zahlédla v některém komentáři. Je to spíš lehčí humor, ale spousta matek včetně mě se ve fejetonech může najít. Povedené ilustrace jednotlivé kapitoly dobře doplňují.

Scathia
08.02.2021 4 z 5

Hezká oddychovka na jeden večer. Fejetony jsou vtipné, často se strefují do černého. Připomínají, že mateřství není procházka růžovou zahradou a je normální cítit frustraci, zoufalství a občas je normální chtít i svoje dítě někde "zapomenout" :-)

lucie1575
30.12.2020 5 z 5

top, pokud se chcete pobavit a berete život s lehkostí

MarkétaKočí
04.09.2020 2 z 5

Asi jsem tu knížku četla ve špatný čas. Chtěla jsem nějakou nenáročnou knihu. Kniha to určitě splnila ovšem fejetony mi vtipné nepřišli (byť jsem matka) a byla jsem ráda, že jsem to dočetla.

Hanka941
15.07.2020 3 z 5

Oddechové nenáročné čtení. Překvapily mě i povedené ilustrace pana Veselovského. Knížka psaná vtipně, s nadhledem a lidsky. Mateřství a výchova dětí, tak krásné a zároveň tak neskutečně těžké... :-)

Ginny
01.01.2020 3 z 5

Pravda o matkách. Ideální čtení pro ženy na mateřské. Knížka zachycuje denní strasti matky a umožňuje se dívat na "věc" s nadhledem a zasmát se jinak problémovým situacím. Text pobavil.

Stekl
28.12.2019 4 z 5

Příjemná oddechová četba s vtipnými fejetony o matřství a životě ženy. Mnohdy jsem se poznávala, psáno hezky s nadhledem a sebeironií. A posledni fejeton Královna matka? Amen! :-)

kikies
07.11.2019 5 z 5

Vtipné, trefné, prostě ze života. Jako vyčerpaná matka dvou malých dětí na mateřské jsem to opravdu potřebovala a pomohlo mi to. Takže za mě: perfektní a (pro mě) skvěle načasované. Došlo i na neuvěřitelné pokyvování hlavou a slzy smíchu, co víc si přát?

schillerter
03.10.2019 5 z 5

Povedené a čtivé fejetony. Přečetla jsem je na jeden zátah.

DominaCZ
21.06.2019 odpad!

Ani kresby, ani "vtipné" úryvky ze života alá "dcera zbožňuje mýdla, tak jí pokaždé dvě až tři koupím" mě nebraly.

haki34
21.06.2019 4 z 5

přečteno náhodně - kolegyně zakoupila pro kamarádku na mateřské - tudíž ohrožený druh...
a posmála jsem se až mi slzy tekly :D (za mně top NÁKUPY)
asi 3 fejetony byli slabší, ale celkový dojem to nezkazilo.

Knížku jsem ocenila i jako lehce cynická matka odrůstajících dětí, kdy velmi kvituji že fáze pískovišť, řevu a sabotáží akcí je už za námi a děcka fungují celkem spolehlivě, samostatně a ochotně :D (klepu všude :D)

je krátká, čte se dobře, ilustrace vtipné, neruší dojem. Přečteno asi za hodinku, pomalé a klidné čtení zabere víc .. a věřím, že pobaví... nejen kojící matky (ale jisté zkušenosti s mateřstvím, dětmi a podobnými tématy jsou výhodou !!)

za mě (a za ty slzy) dávám určitě pěkné 4*

muchomurka
26.05.2019 2 z 5

Začátek vypadal slibně, i celkem vtipně, ale byly to plané naděje. Autorka chtěla být třeskutě vtipná, ale míjelo se to účinkem, kolikrát jsem ani nepochopila, co chce říct. A když už tam cituje Wikipedii - co je to fejeton, měla by se nad touto definicí zamyslet a vzít si ji více k srdci. Dobré fejetony byly dva. Ale pouze dobré.

Michaela91
25.01.2019 2 z 5

pro oddych doporučuji, není to žádné složité čtení.

Verkavcelka
18.01.2019 4 z 5

Příjemné, vtipné oddechové čtení.

mateřství rodičovství

Autoři knihy

Monika Valentová
česká, 1972
Martin Veselovský
česká, 1972

Kniha Odvrácená strana matky je v