Smrtná zima

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu. Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží... Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248281/smrtna-zima-248281.jpg 3.6315

Smrtná zima (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Winterkill (2014)

Kniha Smrtná zima

kathla

Lákal mne obal a pak jsem o knize nic moc nevěděla, čekala jsem něco ve stylu filmu "Vesnice", víc napětí... Přesto jsem se nenudila, kniha mne bavila a určitě budu číst další díly, i když mi to přijde díky věku hrdinů spíš série pro dospívající čtenářky. Nechápu nač ty francouzské fráze - kdyby byl aspoň překlad pod čarou na stránce...

MíšaS.

Kniha se mi líbila, a pouštím se do druhého dílu.
Tři hvězdy za to, že přeci jen se tam tak moc nedělo. Seznámili jsme se s hlavními protagonisty a zabředli do tajemstvích, která budou potřeba rozplést v dalších dílech. Takže jsem zvědavá :)
Francouzština mi také trochu vadila. Sice byly některé věty přeloženy, ale přeci jen, jich byla menšina. Ale na druhou stranu mi to zase tak výrazně na ději neubralo, protože si celkem asi domyslíte, o čem mluvili podle Emmeliných odpovědí.

Hanjimka

Vypadá to jako slušná fantasy série, už se těším na další díl.

Kasandra109

Kniha má krasnou obálku, zajímavý příběh a úžasně temnou atmosféru. Na příběh jsem se moc těšila, ale knize chyběl spád a chvílemi jsem byla myšlenkami úplně někde jinde. Kdyby kniha byla kratší a měla trochu temperamentní hlavní hrdinku, určitě bych ji zařadila do mých nejlepších knih. Takhle se to strašně táhlo.

s1ombrehimawari

Kniha se velmi rychle četla. Postavy byly průměrné. Francoužština mi tam docela vadila, jelikož neumím ji ani za mák. Kniha předstírala velkou akci, ale pak z toho byl vždycky houbeles. Občas mě štvaly často opakované výrazy. Jinak mě vyhovovalo prostředí, kde se děj odehrával.

ThrisaManx
29.12.2018

Od knihy jsem vůbec nic nečekala, a vzhledem ke spíše negativním recenzím jsem možná očekávala, že se mi kniha líbit nebude. Ale líbila! A nerozumím těm negativním názorům, protože kniha byla skvělá. Co mi vadilo, byla francouzština. Já francouzsky neumím, a i když to pak bylo přeloženo, stejně mě to iritovalo. Další věcí, která mi trochu vadila, byla absence jakékoli akce. V knize se v podstatě nic závratného nedělo, a když už se k nějaké akci schylovalo, tak to byl jen planý poplach. Na druhou stranu nemusím knihy, kde se pořád něco děje jen proto, aby autor dokázal udržet čtenářovu pozornost.
Naopak se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla žádná Mary Sue, ale obyčejná holka, která byla stejně vyděšená jako bych byla na jejím místě já. Celé prostředí mi přišlo originální a příběh byl napsán velice hezky. Já byla spokojená a těším se na další díly.

Anett13
26.12.2018

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila, ale bylo to zklamání. V knize se pořád dělo to samé a čekala jsem na nějakou akci. Strašně dlouho mi ji trvalo přečíst, až jsem přemýšlela jestli to má vůbec cenu dočíst.
Ještě přemýšlím jestli dám dalšímu dílu šanci.

RemiBlack
09.11.2018

2018/55
Zklamání. Sice mi nevadila francouzština, protože trochu rozumím, nicméně to na věci nic nemění. Hlavní hrdinka (bohužel stejně jako ostatní postavy) mi byla od začátku hrozně nesympatická (se svým přístupem "zranit sebe přece není vzpurnost" - no kde to jsme?), další Mary Sue trpitelka... A ten milostný cosi-úhelník mi taky lezl na nervy.
Postava Toma, kterého jsem si asi oblíbila nejvíc oproti tomu téměř nevystupuje. Někdy se prostě stane, že charaktery nejsou dobře zvládnuté - a pak to jistí zajímavá zápletka. Ale tady se nepovedlo ani jedno.

(Jinak kniha "Bestie je zvíře" má velmi podobnou atmosféru, ale za mě je mnohem lepší. Chcete-li si tedy spravit chuť, doporučuju k přečtení.)

Kate A. Boorman
kanadská