Smrtná zima

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu. Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží... Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248281/big_smrtna-zima-248281.jpg 3.7357

Smrtná zima 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Winterkill, 2014

Kniha Smrtná zima

Ellis03

Já byla naprosto spokojena. Dostala jsem co jsem očekávala. Predtim jsem četla knihu, která byla akcni až moc, takže jsem i byla rada ze tady to tak nějak vše přicházelo zvolna, plynule a prirozene. Také mě na konci potěšilo ze hlavní hrdinka nemusela všechno vyřešit a zvladnout sama, ale ze i ostatní postavy se z vlastní iniciativy zasadily o dobrý konec. Nemám rada takové to umele natahování a zamotavani typu - hlavní hrdninka schová deník ,který padne do nesprávných rukou. Pak je hlavní hrdinka označena za padoucha a ještě více pospinena a ona musí znovu slozite se z toho vypletat bla bla… a byla jsem moc rada, ze k teto situaci tady nedošlo. :)

Elka252
19.11.2020

Pěkná a zábavná kniha od které jsem možná očekávala trochu více akce. Taky si musím pochválit milostný trojůhelník a nejistotu v tom která postava je na správné a která na špatné straně. Skvělé byla vypracovaná i pochmurná atmosféra. Vždy když jsem knihu otevřela tak mi ta tma a smutek zalezl až do morku kostí.

temna.vila
03.10.2020

Smrtnou zimu považuji za jednu z nejlepších a nejzajímavějších dystopií, které jsem četla. Vyzdvihnout musím především pochmurnou atmosféru, se kterou se autorka poprala bravurně. Na příběhu mě bavilo pozorovat mentalitu celého společenství a rovněž jeho uspořádání, odvahu hlavní hrdinky, poměry mezi lidmi a odhalování nových skutečností.

Skippka
10.08.2020

Jsem na drobných rozpacích, možná jsem čekala trošku více akce :) Ale jinak je to čtivá kniha, příběh zajímavý, krásná obálka, hned se vrhnu na další díl.

baru_dostalova
11.04.2020

Velmi čtivá kniha. Nejvíce mne bavilo že jsem do poslední chvíle nevěděla která postava je skutečně záporná a ke konci se vše parádně vysvětlili a kniha měla dobrý spád.

AniDi
10.03.2020

Kniha mě nalákala úžasnou obálkou a zajímavou anotací. Příběh byl čtivý a zajímavý. Rychle se četla. Po dlouhé době série, kdy nemám chuť přestat po úvodní knize.
SPOILER: mě osobně zaujal milostný trojúhelník, který se nakonec vyvinul úplně jinak. Popravdě jsem dlouho nezažila záporáka, kterého mi nakonec bylo líto. Ke konci bych řekla, že to nebylo fantasy ale spíš scifi. Vůbec mi to nevadilo a jsem opravdu zvědavá na další díl.

kejty91
17.12.2019

KNiha mě na první pohled facinovala obálkou. Druhým lákadlem byla anotace na knihu. Ačkoli bylo evidentní, že cílovou skupinou jsou podstatně mladší než jsem já, knihu jsem i tak zkusila přečíst a nezklamala. Předala přesně to, co jsem od ní čekala. Nic složitého jako by to bylo čtení pro adolescenty. Několik rebelujících postav, láska a nenávist, intriky i upřímná pomoc. Hlavní postava mi byla občas protivná ale to je asi tím, že jsem se ztotožňovala s její chutí být nezávislá. Občas uvážila, že někoho potřebuje ale většinou si vše zkoušela zařídit na vlastní pěst. Samozřejmě, že potřebovala ukázat, že za něco stojí. To je situace, se kterou se všichni pereme.
A to její neustále přemýšlení, vyhodnocování situace, to byla zábava. Jak tím zaujala většinu kluků ve vesnici, boží. Autorka jasně definovala, že není nutno mít vše, když máš rozum a hezký úsměv. Líbilo se mi, jak udržuje friendzone se svým kamarádem a jak milý vztah celou dobu měli.
Kniha, děj se mi líbil/a. V knihách mám ráda, když český těxt doprovází i cizojazyčné úryvky. Děj mě dokázal udržet a chtěla jsem číst a číst a zjistit, jaký bude konec. Jsem zvědavá, co ve sebou Emměline udělá v dalších krocích.

oněg_evženin
20.09.2019

To jsem takhle jednou na podzim dostal chuť na nějakou hororovou knihu s prvky mysteriózna, nejlépe od ne příliš známého autora. Byly to poněkud specifické požadavky, ale štěstí se na mě usmálo a vypadalo při tom jako Smrtná zima. Kniha mě upoutala depresivně melancholickým obalem a po zběžném pročtení prvních dvou stran jsem se rozhodl, že bude má. Kniha je to vskutku napínává, mysteriózní a má očekávání naplnila i přesto, že se jedná primárně o žánr Young adult fiction, jehož nejsem cílová skupina. Ale proč občas nevystoupit ze své (knižní) bubliny? Je nutné říci, že to není kniha, která by vás vyděsila, donutila k zamyšlení, či dokonce vám změnila život. Dokáže ale udržet vaši pozornost a pokud hledáte něco nenáročného s touto tématikou, pak je to jasná volba. Autorka rozhodně umí psát a má talent, který jistě ještě rozvine (jde o její autorskou prvotinu). Na závěr by bylo fér zmínit skvělý film Vesnice z roku 2004, který je svým příběhem nápadně podobný a rozhodně jej doporučuji shlédnout. Následné srovnání vizuálního a knižního díla vede k zamyšlení.