Temná tání

Rada padla. Přišlo tání… Svět za Emmelininou pevností čeká. Po pádu rady může Emmeline konečně následovat své sny a vydat se spolu s novou kamarádkou Matisou a milovaným Kanem za svobodou, do divočiny, do neznáma. Do nebezpečí. Tajemství, které zajistilo Matisiným lidem mír po generace, bylo prozrazeno. Nově příchozí uplatňují nárok na zemi a přinášejí s sebou nepředstavitelné hrůzy. Emmeline slíbila, že Matise pomůže její lid varovat, ale na cestě se stále setkává s novými nebezpečími. Bojovné klany, otrokáři, kolonisté, nemoci i přírodní katastrofy na každém kroku… Emmeline začíná pochybovat o všem, co se kdy naučila a co zná. Neudělala chybu, když opustila osadu? A může její vztah s Kanem tohle martyrium vůbec přežít? Brzy se ocitne před neřešitelnou volbou: opustit kamarádku, která jí zachránila život, nebo se vzdát kluka, kterého miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295442/big_temna-tani-fjL-295442.jpg 3.8107

Smrtná zima 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Darkthaw, 2015

Kniha Temná tání

sadlo
13.06.2022

Druhý díl této trilogie byl setjně dobře čtivý jako první díl. Stojí za přečtení.

kačuleee29
18.04.2022

Skvělé pokračování série, které bylo zase plné napětí, lásky, překvapení a překážek, se kterými si autorka moc dobře poradila :). Strhávám tak půlku hvězdičky za to, že jsem se někdy špatně orientovala v prostředí. Byla jsem často zmatená, co nebo kdo je Dominium, První národy, Matisini lidé, Leonovi lidé, přistěhovalci a tak.. Pořád to ale je na mém žebříčku pro nejlepší, či spíš nejzajmavější, série, které jsem četla. Věřím, že třetí díl bude také super :). A ŘÍKÁM VÁM, tohle.. to musí být zfilmované !! :D

temna.vila
03.10.2020

Výborné pokračování série, která má krásně nakročeno k jedné z nejzajímavějších sérií, které jsem doposud přečetla. Autorka opravdu umí pracovat s atmosférou a hlavní hrdinku neustále vystavuje novým překážkám. Knihu jsem si opravdu užila.

s1ombrehimawari
11.07.2019

Příšerný. Výplňkový díl ve kterém se jen cestovalo od někud někam. Hlavní hrdinka je nehorázně arogantní a neví co chce. Její druh je strašně hloupý. Záporáci taky. Strašně výplňkové a nepromyšlené postavy. Slovník a uvažování hrdinky je příšerně jednoduché a k politování. Klady: Thomas a hm hm (což bylo vlastně až na poslední stránce),(spoiler) konec E+K (aspoň prozatím).

kathla
30.05.2019

Tak tenhle díl se mi líbil více než první - více napětí, nečekaných situací a celé to vyústění... Těším se na poslední díl.

MíšaS.
09.04.2019

Já se přiznám, že jsem lehce zklamaná.
Kniha se čte dobře, takže s tím problém není, ale celkově příběh mi přijde nějaký divný. Pořád se vlastně neorientuji v jaké době se to odehrává vzhledem k tomu, jak lidé žijí a jaké zbraně kdo vlastní.
Ano v tomto díle se toho dělo více, ale když už se mělo schylovat k něčemu, tak zasáhlo štěstí a vše se k dobrému obrátilo a mě to přišlo už moc nápadné.
Co se týče postav, tak mi žádná k srdci nijak zvlášť nepřirostla a vlastně je mi i jedno, jak kdo skončí, což je asi také vizitka knihy.
Nevím jestli je to příběhem anebo překladem, ale kniha mi přijde nudná. I bojové scény mi přijdou takové utahané.
Třetí díl si přečtu, protože ho mám doma, tak třeba překvapí... .

Hanjimka
29.03.2019