Temná tání

Rada padla. Přišlo tání… Svět za Emmelininou pevností čeká. Po pádu rady může Emmeline konečně následovat své sny a vydat se spolu s novou kamarádkou Matisou a milovaným Kanem za svobodou, do divočiny, do neznáma. Do nebezpečí. Tajemství, které zajistilo Matisiným lidem mír po generace, bylo prozrazeno. Nově příchozí uplatňují nárok na zemi a přinášejí s sebou nepředstavitelné hrůzy. Emmeline slíbila, že Matise pomůže její lid varovat, ale na cestě se stále setkává s novými nebezpečími. Bojovné klany, otrokáři, kolonisté, nemoci i přírodní katastrofy na každém kroku… Emmeline začíná pochybovat o všem, co se kdy naučila a co zná. Neudělala chybu, když opustila osadu? A může její vztah s Kanem tohle martyrium vůbec přežít? Brzy se ocitne před neřešitelnou volbou: opustit kamarádku, která jí zachránila život, nebo se vzdát kluka, kterého miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295442/temna-tani-fjL-295442.jpg 3.868

Smrtná zima (2.)

Darkthaw (2015)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, Host

petrzel

Výborně se četlo

Glimmer

Pokračování Smrtné zimy pro mě bylo asi zajímavější než první díl. Více akce, více různorodých postav, přibylo napínavých a bojových scén,...Otázka zní, zda je to dobře, či ne, ale za mě rozhodně příjemná změna. Děj rychleji ubíhá, ale přesto příběh zahaluje jakési tajemno. Jsem zvědavá, co se z příběhu ještě vyklube. :)
Hodnocení: 82 %

andrea4315

Už vím, proč jednička nějak neseděla. POZOr mohou být SPOILEry. Není zde jasně vymezené zlo, ten padouch, proti němuž hlavní hrdina bojuje či bude bojovat. Je to od začátku v podstatě takové hledání padoucha. Je to radní Stockham nebo tajemné příšery žijící v lese? Stockham není to zlo. Je to Jameston a celý jeho rod. Smrt mu náleží. A jéje oni jsou vlastně v oblibě trilogie, naštěstí máme sousedy. Dominium to bude to zlo. No jo, to je ale daleko, a možná ani to Dominium nebude ve všem jenom špatné. Už vím, Kormoráni, to jsou ti správní padouši, i když kdoví, ještě máme třetí díl. Pokud máte rádi pohádky, kde víte kdo je padouch a kdo hrdina, bude vás to štvát. Jestli přistoupíte na notu, že nic není jenom dobré nebo jenom špatné, můžete si to užít. Já si ale dám od tohodle pauzu, než začnu číst trojku.

Terry.89

Druhý díl si u mě vysloužil jednu hvězdičku navíc. Já jsem prostě šíleně zvědavá osoba, takže jsem druhému dílo neododala navzdory tomu, že mě první příliš nenadchl. Temná tání přinášejí mnohem více akce a vzrušení a na mě už v knohovně čeká závěrečný díl, který mi, jak doufám pomůže takříkajíc "rozseknout" můj názor na tuto sérii.

Atita
02.08.2017

O moc lepší než první díl.

marketa262
13.07.2017

Druhý díl mi určitě přišel lepší než ten předchozí a do knihy jsem se začetla a hltala každou stránku. Děj je z mého pohledu akčnější a dobrodružnější a je to snad poprvé, co jsem knihu musela odložit, protože jsem prostě nemohla dál číst, co se jedné postavě pravděpodobně stane - a za to má u mě kniha plus, protože je to pro mě nový čtenářský zážitek. Přesto to rozhodně není na 5 hvězd. Jsem ráda, že jsem to v polovině Smrtné zimy nevzdala a už se těším na další díl. Jinak tahle série má skvělé obálky!!

cérka
16.06.2017

Tak u druhého dílu jsem nabyla dojmu, že vlastně čtu román z divokého západu :-). Děj je napínavý, dobrodružný, ale některé pasáže jsou na můj vkus zbytečně zdlouhavé a nepředvídatelné. Třetí díl si určitě přečtu, nemám ráda otevřené konce :-)

Halka2
30.05.2017

Zajímavé. Druhý díl série se mi líbil víc, než ten první. Napínavější, akčnější a záhadnější. Začátek byl sice trochu zdlouhavý, ale přesto vás autorka chytne a musíte číst dál. A ten konec vás drží v napětí a slibuje nové začátky v dalším díle. Budu netrpělivě očekávat další díl. Doporučuji.

Lucy07
17.04.2017

Kniha plná dobrodružství a napětí. Dost věcí mě překvapilo a nikdy jsem nevěděla, co bude dál. Úžasné. Těším se na třetí díl.

Márinka
06.02.2017

Druhý díl je sice trochu slabší než první, ale přece jen mne autorka dokázala "navnadit" na trojku :)

Alex.Barunka
26.01.2017

Oproti prvnímu dílu autorka přidala více akce, i když je těžké říct, jestli to bylo dobře či špatně. Asi jak v čem. Kromě toho byl příběh plný podivných náhod a nelogičností. Svět, ve kterém se příběh odehrává se více prokresluje, ale je popsán podivně zmateným stylem .. Hlavní hrdinku snad ani nebudu komentovat.
Opět jsem váhala mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec jsem se rozhodla pro tři, protože na autorčině stylu psaní místy něco je.

Channach
11.01.2017

Za mě moc dobré. Ale předchozí díl se mi líbil víc. Na třetí díl jsem ovšem naladěná. Více v mé recenzi na Chrudimka.cz - odkaz v záložkách.

milunka21
09.12.2016

Prosím, at není pokračování až za rok :-D

unisex

Kate A. Boorman