Temná tání

Rada padla. Přišlo tání… Svět za Emmelininou pevností čeká. Po pádu rady může Emmeline konečně následovat své sny a vydat se spolu s novou kamarádkou Matisou a milovaným Kanem za svobodou, do divočiny, do neznáma. Do nebezpečí. Tajemství, které zajistilo Matisiným lidem mír po generace, bylo prozrazeno. Nově příchozí uplatňují nárok na zemi a přinášejí s sebou nepředstavitelné hrůzy. Emmeline slíbila, že Matise pomůže její lid varovat, ale na cestě se stále setkává s novými nebezpečími. Bojovné klany, otrokáři, kolonisté, nemoci i přírodní katastrofy na každém kroku… Emmeline začíná pochybovat o všem, co se kdy naučila a co zná. Neudělala chybu, když opustila osadu? A může její vztah s Kanem tohle martyrium vůbec přežít? Brzy se ocitne před neřešitelnou volbou: opustit kamarádku, která jí zachránila život, nebo se vzdát kluka, kterého miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295442/temna-tani-fjL-295442.jpg 3.890

Smrtná zima 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

Darkthaw, 2015

Kniha Temná tání

s1ombrehimawari
11.07.2019

Příšerný. Výplňkový díl ve kterém se jen cestovalo od někud někam. Hlavní hrdinka je nehorázně arogantní a neví co chce. Její druh je strašně hloupý. Záporáci taky. Strašně výplňkové a nepromyšlené postavy. Slovník a uvažování hrdinky je příšerně jednoduché a k politování. Klady: Thomas a hm hm (což bylo vlastně až na poslední stránce),(spoiler) konec E+K (aspoň prozatím).

kathla
30.05.2019

Tak tenhle díl se mi líbil více než první - více napětí, nečekaných situací a celé to vyústění... Těším se na poslední díl.

MíšaS.
09.04.2019

Já se přiznám, že jsem lehce zklamaná.
Kniha se čte dobře, takže s tím problém není, ale celkově příběh mi přijde nějaký divný. Pořád se vlastně neorientuji v jaké době se to odehrává vzhledem k tomu, jak lidé žijí a jaké zbraně kdo vlastní.
Ano v tomto díle se toho dělo více, ale když už se mělo schylovat k něčemu, tak zasáhlo štěstí a vše se k dobrému obrátilo a mě to přišlo už moc nápadné.
Co se týče postav, tak mi žádná k srdci nijak zvlášť nepřirostla a vlastně je mi i jedno, jak kdo skončí, což je asi také vizitka knihy.
Nevím jestli je to příběhem anebo překladem, ale kniha mi přijde nudná. I bojové scény mi přijdou takové utahané.
Třetí díl si přečtu, protože ho mám doma, tak třeba překvapí... .

Hanjimka
29.03.2019

Zaujalo víc než Smrtná zima. Těším se na další díl

petrzel
05.05.2018

Výborně se četlo

Glimmer
23.04.2018

Pokračování Smrtné zimy pro mě bylo asi zajímavější než první díl. Více akce, více různorodých postav, přibylo napínavých a bojových scén,...Otázka zní, zda je to dobře, či ne, ale za mě rozhodně příjemná změna. Děj rychleji ubíhá, ale přesto příběh zahaluje jakési tajemno. Jsem zvědavá, co se z příběhu ještě vyklube. :)
Hodnocení: 82 %

andrea4315
31.03.2018

Už vím, proč jednička nějak neseděla. POZOr mohou být SPOILEry. Není zde jasně vymezené zlo, ten padouch, proti němuž hlavní hrdina bojuje či bude bojovat. Je to od začátku v podstatě takové hledání padoucha. Je to radní Stockham nebo tajemné příšery žijící v lese? Stockham není to zlo. Je to Jameston a celý jeho rod. Smrt mu náleží. A jéje oni jsou vlastně v oblibě trilogie, naštěstí máme sousedy. Dominium to bude to zlo. No jo, to je ale daleko, a možná ani to Dominium nebude ve všem jenom špatné. Už vím, Kormoráni, to jsou ti správní padouši, i když kdoví, ještě máme třetí díl. Pokud máte rádi pohádky, kde víte kdo je padouch a kdo hrdina, bude vás to štvát. Jestli přistoupíte na notu, že nic není jenom dobré nebo jenom špatné, můžete si to užít. Já si ale dám od tohodle pauzu, než začnu číst trojku.

Terry.89
25.01.2018

Druhý díl si u mě vysloužil jednu hvězdičku navíc. Já jsem prostě šíleně zvědavá osoba, takže jsem druhému dílo neododala navzdory tomu, že mě první příliš nenadchl. Temná tání přinášejí mnohem více akce a vzrušení a na mě už v knohovně čeká závěrečný díl, který mi, jak doufám pomůže takříkajíc "rozseknout" můj názor na tuto sérii.

Moře nestvůr
Moře nestvůr