Oheň srdce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Matisin lid byl doposud chráněn před zákeřnou nemocí, kterou znají jako „krvácení“, tajemnou bylinou, jež znají jen vyvolení z jejího kmene. Teď se však zdá, že její účinek slábne a Matisin lid je touto smrtelnou chorobou opět sužován. Tím však jejich trápení ani zdaleka nekončí. Vojáci Dominia se nezadržitelně blíží a nesou s sebou další hrozbu v podobě smrtících zbraní. A nárokují si jejich území a současně také pátrají po léku. Aby měli alespoň nějakou šanci vyjednat s Dominiem mír, musí Matisa a Emmeline co nejdříve najít nový lék. Jejich sny jim však odhalují nečekané. Zdá se, že cesta za novým lékem vede zpět do pevnosti, kde se Emmeline narodila a z jejichž zdí toužila dlouhá léta uniknout. Emmeline tak musí znovu čelit své minulosti a riskovat život, aby získala budoucnost, po které její srdce touží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344369/big_ohen-srdce-7j0-344369.jpg 455
Série:

Smrtná zima 3.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host
Originální název:

Heartfire, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Oheň srdce

s1ombrehimawari
08.11.2020

Mmm. Tahle celá série je jen o tom, že se někam cestuje a nejhorší na tom je, že se všechno opakuje. Někam dojdou, ale pak jdou zase zpátky. Hrůza! Ty postavy jsou tak straně nezajímavý. Záporáci jsou prvoplánoví. Všechno je moc jednoduché, inteligence postav na bodu mrazu, život nedává smysl.

temna.vila
03.10.2020

Závěrečný díl série hodnotím opět čtyřmi hvězdami, přestože se mi líbil asi nejméně. Kniha se mi nečetla tak dobře, objevilo se pár vycpávkových míst, která se neskutečně táhla. Co musím ale opravdu pochválit je atmosféra celé série, ve většině případů mě kniha opravdu pohltila a nechtěla pustit. Z hlavních postav mám pocit, že většinou prošly nějakým zřetelnějším vývojem a nezůstaly zamrzlé v čase. Autorčin styl psaní mi opravdu sedl, zároveň oceňuji, jak promyšlený svět čtenáři naservírovala. Nebála bych se sérii doporučit i starším čtenářům.


kathla
22.06.2019

Nemohla jsem knihu odložit :-) příběh v pěkném tempu v celé trilogii. Jsem ráda, že jsem si to nakonec přečetla a doporučuji.

MíšaS.
11.04.2019

Tak za mě tedy opět zklamání. Opět jsem se nudila, jako u druhého dílu. Nevím, jestli je to překladem, že je děj tak nezáživný, nebo jestli je takový i originál, ale doopravdy mě to nebavilo.
Vlastně to ani nijak neskončilo. Má být 4. díl??

Hanjimka
02.04.2019

Vyvrcholení série, zajímavý motiv, jen jsem se chvilkami ztrácela.

cérka
28.05.2018

I já se přikláním k názoru, že tato série má vzestupnou tendenci a poslední díl je nejpovedenější. Celá série mě vrátila do mého dětství, kdy knihy nebyly plné sexu a milostných scén. Za to se mi dostalo příběhu o odvaze, přátelství, snech a naději. Příběh si drží napětí až do samotného konce a i já se nakonec nerada loučím s Emmeline, Matisou a jejich lidem. Řekla bych, že se mi dostalo trochu historie od Štorcha, spousta dobrodružství od Maye a špetka tajemství od Verneho :-).

Terry.89
17.05.2018

Závěrečný díl u mě rozhodl o osudu této trilogie, a to v její prospěch. V prvních dvou dílech se našly místa, kde jsem se bezmála nudila, přesto jsem byla zvědavá, jak vše nakonec dopadne. Jak se ukázalo pro mě měla série vzestupnou tendenci a každý další díl byl lepří, než ten předešlý. Závěrečný díl je plný zvratů a napětí, neustále se něco děje. Přijde mi, že je autorka s každým dílem nápaditější a troufám si říct, že i zkušenější a na příběhu je to opravdu znát.

petrzel
05.05.2018

Škoda ,že už je konec trilogie , knihy se mi moc dobře četly.

1