Vánoční prasátko

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný z předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina. Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl… Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Nyní se těší, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470916/big_vanocni-prasatko-DjM-470916.jpg 4.6567
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Christmas Pig, 2021

Kniha Vánoční prasátko

envoi
24. listopadu

Já jsem už dlouho u knížky nebrečela, stává se mi to jen u málo autorů, ale J.K. Rowling mezi ně rozhodně patří! Moc krásný příběh a poučný, musím říct, že dcerka - má šest let - nyní dává větší pozor na věci, aby je nesežral Ztráta..

cerna7151
19. listopadu

Velmi mile čtení, naplněné nadějí a kouzlem Vánoc. Někdy bych si moc ji rada prečetla znova

MargotWolandov
13. listopadu

Opravdu miloučké čtení, u kterého jsem se pobavila i se svými dětmi, přičemž jsme ji pravidelně četli před spaním a teď máme rozečteného Ikaboga (další knížku od autorky).

Karoll_ina

Pohadka pro male i dospele, kdy vanoce jsou zazrakem .

simona g.

Jeeeeje, to bylo ovšem neskutečně milé čtení :). Pro mě to byla nádherně nádherná kniha, která vám rozhodně nic nevezme a určitě něco dá... doporučuji!!! Velká spokojenost a spousta fajn pocitů po dočtení :). Každopádně to není kniha jen pro děti, jakože malé děti. Je i pro nás velké a už dost starší pořádděti :).

heliiinka

Příběh hezký a promyšlený i s pěkným vyústěním na konci. Jenom se to hrozně vleklo. Jakožto dětský příběh bych proškrtala některé postavy i místa, aby to mělo větší spád.

ZelenýAnton

Vyhrál jsem poukázku na nákup knihy a vybral jsem si tuto. Jsem nadšený, vyplatí se ji mít doma, protože se k ní budu vracet. Příběh je napínavý a zajímavý. Líbila se i mamince.

Pumpkin

Tak to byla absolutně kouzelná pohádka a vlastně mi vůbec nepřišlo divné, že ji čtu ve svém věku.
Svět ztracených věcí a příběh celkově byl moc hezky propracovaný, krátké kapitolky dovolovaly číst kdykoliv byla aspoň chvilka času a ilustrace, byť nebyly barvené, působily velice mile.
Už teď se těším až budeme jednou číst Vánoční prasátko se synem. Jo a mám strašnou chuť mu koupit nějaké plyšové prasátko ale je fakt, že kromě toho z medvídka Pú a Pepy jsem snad nikdy v hračkářství žádné neviděla ‍️
Jo a ještě bych chtěla říct, že by se mi tahle kniha strašně líbila zfilmovaná ️