Vánoční prasátko

Vánoční prasátko https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470916/bmid_vanocni-prasatko-DjM-470916.jpg 5 885 239

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný z předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina. Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl… Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Nyní se těší, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

Komentáře 239 Recenze 9

pleybe
pleybe
18.02.2024 5 z 5

Dobrodružné a napínavé čtení, které vás naprosto pohltí, ať už jste malí, nebo velcí. Knížku jsem i jako dospělák přečetla jedním dechem. Příběh je výpravný a zavede vás do skvěle vymyšleného světa hraček a ztracených věcí, a to v tom nejkouzelnějším čase v roce – v čase vánočních zázraků. Za poutavým a zajímavým příběhem se však skrývá další přidaná hodnota této knihy, z níž se do života poučí nejen malí čtenáři, ale klidně i ti velcí; stejně jako i u jiných příběhů od Rowlingové se tu setkáváme s poselstvím a výchovným přesahem, v jehož středu stojí vyzdvižení role přátelství a lásky v životě.

Ludmila91
Ludmila91
15.02.2024 5 z 5

Nádherná knížka. Úžasný příběh. K zamyšlení.

Kobzíci
Kobzíci
12.02.2024 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka, která nás s dětmi úplně pohltila, výborný nápad napsat o ztracených věcech.

HankaL.
HankaL.
31.01.2024 5 z 5

Četla jsem večer před spaním s dcerou. Díky tomu, že byly přeloženy jména i názvy měst se dceři hezky četla. Knížka o vztahu nevlastních sourozenců, hledání milovaného Pašíka a naději v jeho nalezení a společného návratu domů.

niki-chan
niki-chan
31.01.2024 5 z 5

Krásný příběh nejen pro děti. Někdy bychom se měli opravdu zamyslet, jak se chováme ke svým věcem.

bronulka
bronulka
29.01.2024 5 z 5

I když je určená pro starší, četla jsem ji pětiletému synovi a i jemu se strašně líbila. Krásně zpracované vyprávění o vztahu nevlastních sourozenců, velice krásně zakomponované poselství o tom, co je to víra, naděje, ctižádost. Určitě se k ní zase vrátíme

misssicccka
misssicccka
23.01.2024 5 z 5

Nadherny pribeh, propracovany, skvele popsane postavy.Skvele vyuziti vlastnosti, zlozvyku i principu.
Kniha o lasce, pratelstvi i smrti.
S osmiletou dcerkou jsme plakaly a povidaly si o tom.
Za me urcite nejlepsi pocin od autorky. Jen tak dale.

koppy
koppy
20.01.2024 5 z 5

Zase se nějaké knize podařilo dohnat mě k slzám. Knížku jsem koupila 11ti leté dceři k Vánocům, ale pustila jsem se do ní taky. Nádherný příběh plný moudrosti o ztracených věcech a našem vztahu k nim. "Ztráty patří k životu."

Teddy2023
Teddy2023
14.01.2024 3 z 5

Když tahle knížečka vyšla, neustále jsem po ní pokutovala a přemýšlela, jestli si ji přečíst. Díky nové čtenářské výzvy se mi ji podařilo přidat na seznam...novou pohádku od Rowlingové...
Moje známá si "Vánoční prasátko" přečetla a nehorázně ho zkritizovala, jak je příběh přehnaný a nesmysl.
Na její radu jsem nedala, když jsem pozorovala, kolik rodičů ji letos nadělilo dětem k Vanocum (při návštěvě knihkupectví během svátků)

Pohádka o ztracené hračce a o statečném klukovi, co ji za pomoci plyšáka hledá..ponaučení z toho plyne: vážit si věci, nejenom hmotných - jako je láska ke knihám, k Vašim blízkým...nebo štěstí či naději vstict novým zítřkům

Doporučuju si tuto knížku vychutnat o Vánocích či při zimním pocasi

Uiška
Uiška
05.01.2024 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Má prvotina od Rowlingové, když nepočítám Harryho. Ta její fantazie, to je něco neskutečného... Další nádherný svět, nádherný!
Nenastal okamžik, kdy bych se nudila, napětí od začátku do konce, hltala jsem každou stránku. Hlavní postavy si mě hned získaly, Kuba je obrovský sympaťák, Pašík a Čuník jsou roztomilouši. Jsem cíťa a na konci samozřejmě vodopád slz.
Je to opravdu krásně napsané, moc doporučuji jak malým, tak velkým. Těším se, až knihu jednou budu číst se svými dětmi :).

Coucouha
Coucouha
03.01.2024 4 z 5

Tohle bylo strašně fajn a už se těším, až tuto knihu budu předčítat dcerce.

Hoblinka
Hoblinka
02.01.2024 5 z 5

Nádherný příběh o přátelství.

Rowana
Rowana
02.01.2024 5 z 5

Opravdu krásná vánoční dětský příběh, který nemusí být nutně pouze pro děti. Čtení jsem schválně odkládala právě na období Vánoc a pak jsem jej přečetla doslova jedním dechem za jediný večer. A ráda se k němu vrátím některé další Vánoce.

Katus12
Katus12
02.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha u které jsem se zabavila na několik hodin

artep1605
artep1605
01.01.2024 5 z 5

Co část knihy, to téma k zamyšlení a debatám s dětmi. Sedmiletá dcerka se sice místy o ztracené Věci dost bála (zvlášť ji rozplakal příběh modrého plyšového králíčka), takže lepší než před spaním bylo lepší číst knížku přes den, ale Zemi ztracených jsme si obě zamilovaly, stejně jako Kubu, Pašíka a Čuníka.

dencazrnu
dencazrnu
31.12.2023 5 z 5

Tohle byl krásný a dojemný příběh o přátelství. Musím říci, že ač jsem dospělák, knížku jsem si zamilovala a její čtení mě opravdu moc bavilo. Opravdu musím smeknout před autorkou klobouk, protože ta její fantazie je naprosto neuvěřitelná. To jak dokázala vykreslit jednotlivé postavy, vše pojmenovala a dala si práci s každým detailem je opravdu obdivuhodné. Jediné, s čím mám maličko problém je „přístupnost“ knihy. Je na ní psáno, že je pro čtenáře od sedmi let, ale za mě musím říci, že bych ji adresovala spíše větším a vyzrálejším čtenářům. Úplně si nejsem jistá, zda tak malé děti nebudou příliš smutní z toho, že se tady vyskytují například rozvody rodičů. Na druhou stranu, já to možná vnímám příliš emočně a dítě se přeci jen bude více soustředit na ten pohádkový svět. Každopádně kniha byla jinak skvělá a četla se opravdu jedním dechem

Schmetti
Schmetti
31.12.2023 5 z 5

Moje druhá pohádka od J.K.Rowling., první byla Ikabog, a opět nezklamala, ba naopak! A Harryho Pottera jako pohádku nepočítám

Vánoční prasátko mi leželo v knihovně dva roky, než jsem se k němu dostala a teď toho lituji, protože tahle knížka si zaslouží být čtená každoročně A je jedno, že se jedná o příběh, kde ožijí hračky a malý chlapeček se vydá s novým prasátkem hledat své staré prasatko do země ztracených věcí.

Jak to u paní Rowlingové bývá, dospělý člověk si v jejich knihách najde životní moudra a ponaučení. Vánočním prasátkem jsem se ještě více utvrdila v tom, jak je Rowlingová skvělá spisovatelka. Po celou dobu čtení jsem ji obdivovala a všem říkala, že nechápu, jak může někdo tak nádherně psát. Opět je tu dokonale propracovaný svět a jeho zákony, nádherný popis míst a věcí.

Vánoční prasátko je kouzelný příběh o tom, jak si máme vážit věcí, které máme. A ne jen těch hmotných, ale i nehmotných, jako je štěstí, naděje, láska a podobně. Že dáváme emoce do všeho, co máme rádi a měli bychom s nimi zacházet hezky. A kdo ví, třeba opravdu věci mají svou duši. Jako děti jsme my všichni věřili, že naše hračky nás poslouchají a rozumí nám, můžeme si s nimi i v duchu povídat. Tam proč bychom si tohle nemohli představit i teď a probudit v sobě to vnitřní dítě? Třeba si mnozí z nás opravdu začnou mnohem víc všeho kolem sebe.

V knížce jsem si zamilovala jak ztraceného Pašíka, tak nové vánoční prasátko, které je statečné jak nikdo jiný a pro toho, koho má rádo, by udělalo vše i na úkor sebe. Modrý králíček si získal místo v mém srdci, oba andílci, kompas, štěstěna i naděje. A samozřejmě náš živý chlapeček Jack a Hedvika

Vánoční prasátko mě ke konci rozbrečelo, a to u knížek moc nebrečím.

Knížku doporučuji všem! Miluji ji, miluji J.K.Rowling! Právem je moje nejoblíbenější spisovatelka

Hodnocení: 1000/ 5