Tajná večeře

od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh plný černého humoru Čtveřice přátel si pronajme luxusní byt. Zdá se, že jim svět leží u nohou. Ale ne všechno se daří tak, jak by si přáli. Za účelem vydělat peníze začnou pořádat večeře pro náročnou klientelu, která prahne po neortodoxních gastronomických zážitcích. Postupem času se z nápadu, který vznikl spíše jako vtip, stane seriózní byznys. Pod náporem množství vydělaných peněz mezi organizátory narůstá napětí, nedůvěra a paranoia, od níž není daleko k násilí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372659/tajna-vecere-CSY-372659.jpg 4.240
Orig. název:

Jantar Secreto (2016)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Thrillery
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
MirKop
08. října

Zvráceně originální a morbidně gradující, zato nechutně čtivé. Nic pro slabé povahy. I já měl co dělat, ( a to mě Carter svými mikroskopickými detaily vražd už dal slušnou školu ) nicméně jako celek funguje tento příběh dokonale.

Montes nám naservíroval antiveganské menu, jehož hlavními ingrediencemi jsou originalita, promyšlenost, důvtip, hororové pasáže provázané běžným životem 4 kamarádů, co se během chvilky ocitli totálně za hranou, kde již nebyla cesta zpět.

Nejde o ten všudypřítomný sadismus a přehnanou zvrácenost - jde především o ten celkový příběh, jeho provázanost a grandiózní finále, kde jsem sice lehce oťukával teorii Vladimíra a kdo za tím vším je, přesto mi to vyrazilo dech.

Pokud přivřete oči nad tím morbidním základem, je to neskutečný, velmi čtivý příběh co Vás vtáhne a nepustí.

elenk
21. září

Reálné? Proč ne...obavám se ale, ze v dnešním šíleně době dal autor solidní typ na novou výdělečnou činnost mafianům...kreativitě se meze nekladou a tohle čtení bylo gradující....a strhující zároveň...pokud jste vegetariáni tak prosím nečíst!!

čef
30. srpna

Autor je asi vegan, jinak by nemohl napsat něco tak znechucujícího k pojídání masa nejen lidského. Stylem svižným, vtipným, opravdu se místy přibližujícím Kingovi, dokáže vyprávět svůj morbidně zvrácený příběh tak, že by tomu i jeden uvěřil. Závěr se také vydařil a tak doufám, že se brzy dostanu i k jeho Báječným dnům příp. k jeho dalším dílům.

Starllete.
27. srpna

Knihu jsem otvírala s nadšením a musím říct, že mě nezklamala. Příběh byl dobře napsaný, děj pěkně ubíhal a rozhodně to nebylo zas tak brutální, jak se píše v některých komentářích. Za co ale dávám hvězdičku dolů je, že jsem tomu prostě nevěřila. Pobavilo mě to, zaujalo, dokonce mě to donutilo uvažovat nad některými etickými otázkami, které autor naznačuje, ale nijak zvlášť jsem příběh neprožívala.
Kdyby byla lépe propracovaná psychologie postav a jejich motivy, bylo by to za plný počet.

rode
19. srpna

Naprosto zvrácený a totálně skvělý. Místo hvězdiček bych hodnotila slovy - Bomba! Četlo se to jedním dechem a já neměla stále dost, asi stejně jako hosté na tajných večeřích...

L.Helena
11. srpna

Může obsahovat spoilery, takže doporučuji tento komentář číst až po přečtení knihy: Od začátku jsem ke knize přistupovala jako k černému humoru a nadsázce, přestože dost morbidní a šílené. Postupně se ta šílenost stupňovala a když jsem dočetla asi do dvou třetin, k místu, kde Umberto vzal Danteho na exkurzi, byla jsem tak šokovaná, že jsem musela knížku odložit a myslela jsem, že ji ani nedočtu. No, vydrželo mi to asi půl hodiny. I přes svou zvrácenost mě knížka tak zaujala, že jsem ji prostě musela dočíst. Bylo to napínavé, čtivé a něco docela jiného, než jsem kdy četla. Taky jsem byla zvědavá, jak se to vlastně má s tím Vladimírem. Měla jsem svou teorii a ke konci knihy to už už vypadalo, že jsem se sekla. Ale pak přišel úplný závěr, a přestože jsem to tak nějak tušila, stejně to byl šok.
Tajná večeře je prostě knížka, která rozhodně neupadne v zapomnění. Při čtení si musíte říkat, jak je to šílené, zvrácené, nechutné..., ale přesto, nebo právě proto napínavé, čtivé, nápadité... A to je ten důvod, proč dávám plný počet * a jdu pídit po další autorově knize.

Verr644
12. července

Originální knížka, určitě si příběh budu pamatovat dlouho. Čtivá a zvrácená:)

rodak
28. června

Už první thriller od Montese byl dost zvrácený,ale to co je v této knize.. Když si přečtu přebal knihy vůbec netuším co mne čeká Ale obracím stránky hltám obsah jelikož je to tak čtivé, děsivé a napínavé.

Terata
06. června

Ze začátku jsem si čtení užívala, pak přišla opravdu zvrácená část, kdy i já, milovník hororů a proudů krve, jsem si u čtení musela dávat pauzy.

Knihu ale doporučuji všem, co mají silné žaludky a chtějí si přečíst něco opravdu drsného :)

brigada
04. června

no, musím se přiznat, že mě chvílemi nebylo úplně dobře. Je pravda, že jsem byla stále napnutá jak to vše dopadne.

Arsi007
15. května

Jak už tu bylo řečeno, tohle byla jízda hodna Tarantina. Jsem pro zfilmování. Spolu s černým humorem a hovorovým stylem psaní je tohle naprosto výborná, těžce bizarní nechuťárna, kterou si musí přečíst každý, kdo má silnější žaludek a smysl pro absurditu a zvrácenost. Ten konec byl perfektní. Přiznám se, trošku jsem to závěrečné rozuzlení čekala, ale i kdyby mi to došlo už v půlce knihy, neubralo by jí to na kráse.

Illyria88
15. května

Strhující a nechutné. Má to spád, dobře se to čte, ba přímo hltá. Několikrát během těch dvou dnů, co jsem knihu četla, jsem ji odložila, že tuhle nechuťárnu fakt nedočtu. A stejně mi to nedalo a musela jsem ji dočíst. Vím, že to není totéž, ale nějak mi vepřové maso už nechutná.

Jednou jsem na veřejných záchodech zahlídla báseň:

Nejen v hrobě, ale i zde uleví se Tobě.
:)

snimcibdim
02. května

Svižná jízda po Rio de Janeiru s vyvrcholením takřka tarantinovským.
Doufám, že to nikdo nezfilmuje a pokud ano, určitě to vidět nechci. :-D
Bizarní oddechovka co se dobře čte, a ani mi nevadilo, že jsem pointu odhadla téměř v polovině knihy.
Pokud vás baví drzé ulítlé nápady, mohla by vás kniha pobavit stejně jako mně, ale pokud si chcete odnést něco víc, řekněme nějaké hlubší poslání, doporučím možná spíš novelu Pod kůží od M.Fabera, která zpracovává podobné téma.
Co se ale týče Montese, poskytl mi "výplach mozku" který mi zrovna přišel vhod, takže hodnotím velmi pozitivně.

Rubyn
30. dubna

Řekl bych,že autor čerpal z této povídky https://www.databazeknih.cz/povidky/specialita-sefkuchare-2100 , která byla určitě lepší. Musel jsem se nutit do čtení , vůbec mne to nebavilo.

Vennde
29. dubna

Tak to byl luxusní děj!
Nic pro slabší povahy!
5/5

Firstacka
27. dubna

Mile mě překvapilo, že text na přebalu knihy: „strhující, temný příběh o tom, jak nás peníze a ambice mohou změnit“ byl opravdu (konečně) pravdivý. Nejen, že to bylo strhující a zvrácené, ale také naprosto čtivé. Mnohdy jsem se smála, jindy třeštila oči, ale každopádně četla dál a dál.

peko
22. dubna

.... morbidní, zvrácené, nechutné .... Dávám plný počet hvězdiček, protože MONTES psát umí a ví, jak udržet své čtenáře.

SovaKlara
20. dubna

Pokud jste slabší povahy nedoporučuji tuto knihu otevírat:-) Já jsem ji přečetla jedním dechem je to opravdu hodně originální téma někdy si říkám jak toto někdo vůbec může vymyslet:-) Nicméně mě se kniha líbila jsem zvědavá na další hodnocení ostatních

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

černý humor

Autor a jeho další knihy

Raphael Montes

Raphael Montes
brazilská, 1990

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených46x
v Čtenářské výzvě22x
v Doporučených2x
v Knihotéce23x
v Chystám se číst65x
v Chci si koupit13x