Nikam

Konec světa nastal jednoho letního dopoledne. Většina lidí se zhroutila v křečích a na místě zemřela, jiní spáchali sebevraždu, další se proměnili v agresivní násilníky, část se stala otroky záhadných „lovců“... Hrstce přeživších nezbylo nic jiného než utíkat a skrývat se. Aspoň takhle je tomu v Českých Budějovicích, kde se postkatastrofický román Nikam převážně odehrává. Prozaik Dalibor Vácha je laureátem Literární ceny Knižního klubu a autorem tří historických románů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306453/nikam-ZTl-306453.jpg 3.3106
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Kniha Nikam

Zuzulinka

Bomba! Kniha mne zaujala. Je dějově i příběhově trochu odlišná, o to víc mne ale dostala!!

Pumpkin

Na tuhle knížku jsem narazila ve výprodeji na KK. ,,Postapo z Českých Budějovic" - no to jsem si prostě musela koupit. Čtení bych přirovnala k jízdě na horské dráze. Ale na takové, kde je jenom dlouhatánský sešup dolů. Nikde žádné pomalé stoupání, během kterého byste mohli na chvíli vydechnout. Autorova představivost je rozhodně fascinující a jeho způsob vykreslení cizí invaze je zajímavý (a oproti americkým akčním filmům velmi originální). Vadilo mi jen, že jsem občas neměla všechny informace a něco si musela domyslet a pak konec, mám raději uzavřenější. Ačkoliv chápu, jak v takovém příběhu asi udělat konec a zvonec, že jo.

nikatus
29.11.2020

Četba tohohle zmatku skutečně vede nikam.

frantisek8863
01.11.2020

Jihočeské postapo s prvky sci-fi. Bez zbytečného okecávání se děj rozjíždí od prvních stránek. Autor staví na popisu všech možných druhů násilí, strádání, strachu a bojů o přežití v zhroucené společnosti. Vyprávění působilo ještě intenzivněji díky znalosti popisovaných lokalit v Budějovicích a míst na Šumavě. Jak tomu často bývá, největším nebezpečím pro člověka je člověk. Na můj vkus byl děj zbytečně překombinovaný (zombíci, mimozemské přetváření planety k obrazu svému, pyrokineze). Autor občas zmateně skáče mezi postavami. Šťastný konec se v závěru nekoná, osudy přeživších mají možná otevřená zadní vrátka na další díl? Klidně bych si dal pokračování. Autor překvapil, že začlenil do knihy zmalovanou bábu igelitku a opomněl budějckou legendu Láďu Kajbara s rádiem a skleněným okem, ale ten zřejmě dožívá v ústavu u Vimperka.

golfinka1
06.07.2020

Příběh mi přišel dost zdlouhavý,chvilkami i nudný. Mám ráda tento žánr ale tato kniha mě moc nenadchla. Když bylo brutálně zabito novorozeně , přemýšlela jsem že knihu ani nedočtu. Nakonec jsem knihu po dvou měsících dočetla.

Ludy1990
04.07.2020odpad!

Zatím nejhorší kniha co jsem četla.Znásilňování,zabíjení,hladovění,kanibalismus,hodně postav.Kniha je jen jeden velký chaos,člověk aby se v tom vůbec vyznal.Dočetla jsem to jen proto,že mě zajímal konec,z kterého jsem i tak mimo.

rimar
24.06.2020

Tak nejlepší postapo to určitě není ale kniha je dobrá. Největší pro mne zápor bylo moc postav a jejich příběhu blbě jsem se orientoval kdo je kdo. Emzaci no docela zajímavé ale díky nim ten příběh člověka tolik nesundá jelikož je to méně uvěřitelné. Oproti tomu například Tma 2 od Neffa která staví na přírodní katastrofě uveritelna je a o to víc z ní mrazí. Ohledně chování lidí tak přesně tak věřím že by se chovali a spíš se autor držel i dost při zemi. Dost mne pobavil názor že by se lidé přece spojili a snažili by se něco dělat. Ti by skončili v lepší jako otroci. Stačí se podívat do historie a nebo současné rabování v USA. Co by asi nastalo kdyby nebyla ani vidina někoho trestajícího? Místo na pokračování by tam bylo ale asi bude lepší už ten příběh nechat takhle nedokončený.

Markisha13
08.06.2020

Za mě naprostá bomba, kombinace Kinga a Wyndhama. Velmi realistické, tvrdé, poutavě napsané.