Hádej kdo

Televizní moderátor. Číšnice. Uklízeč. Právník. Herečka. Studentka. Ti všichni jsou zamčení v jednom hotelovém pokoji s mrtvolou muže, jehož každý z nich nějak znal. Ani jeden z nich netuší, jak se dostal dovnitř. Nikdo z nich neví, jak se dostat ven. A jeden z nich je vrah. Mají tři hodiny na to, aby ho odhalili, jinak všichni zemřou. Pravidla jsou jednoduchá, ta hra však nikoliv... dotisk 2019...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391803/big_hadej-kdo-5H3-391803.jpg 3.3195
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Guess Who?, 2018

Kniha Hádej kdo

oolinkaa

Kniha mě dle anotace velmi zaujala ale bohužel zklamání , nedocetla jsem . Nemohla jsem se začíst , ztrácela jsem se v osobách , prolínání dějových linek mě taky neoslovilo . Škoda

iveta3689
09.10.2022

Příjemná oddychovka. Není to nic převratného, děj je předvídatelný. Ale četlo se to dobře, je to svižné.

ivzu77
18.05.2022

Kniha mne bavila, téma se mi líbilo, náboj a napínavost to mělo. Únikové hry mám ráda a tajemství hotelového pokoje mnou bylo oceněno.

toppka
20.03.2022

Kniha se mi moc líbila, četla se sama. A to na tenhle žánr moc nejsem. Ale tohle mě fakt dostalo. Dávám plný počet hvězdiček.

jana1941
19.11.2021

Četla jsem teda horší knihy, ale samozřejmě i mnohem lepší. Žádné velké drama to pro mě nebylo, ale napětí a překvapení nechybělo, ucházející kniha, pokud nic moc člověk neočekává.

nela3812
15.11.2021

Knihu jsem četla v rámci knižní štafety.

Velkou zásluhu na hodnocení knihy má to, že se jednalo právě o štafetu a celý příběh doplnily poznámky holek, které knihu četly přede mnou.

Tato kniha je něco mezi Únikovou hrou a nejznámější záhadou A. Ch – Deset malých černoušků. Do královny detektivek má tato kniha skutečně daleko, nicméně celkové zpracování se mi líbilo.

Hlavní hrdinové jsou různorodí a zpočátku díky tomu bylo opravdu velmi těžké odhalit vraha. Ač se mi podařilo výběr zúžit, stejně sem i nepodařilo vraha odhalit. Na konci do sebe však všechny nápovědy krásně zapadly. Nicméně se mi povedlo odhalit tajemného manipulátora za maskou, jež to celé naplánoval. Inu, alespoň malý detektivní úspěch si mohu přičíst.

Kniha se odehrává ve 2 časových linkách – v současnosti v uzavřeném pokoji a poté v době dětství jednoho z hlavních hrdinů. Obě linky skvěle ubíhají, ale více mě bavila linka z minulosti, která se mi zdála lépe propracovaná. Linka ze současnosti byla sice více napínavá, nicméně se mi zdála uspěchaná. 3 hodiny na odhalení uplynuly téměř v polovině knihy a já pak jen dumala, co autor s příběhem smýšlí v tom zbytku. Naštěstí se pověnoval druhé dějové lince a odhalil pozadí celého plánu.

Celkově knihu hodnotím 4/5

mariva
29.10.2021

Hodně zvláštní kniha, ale i přes různé nesrovnatelnosti mě to nutilo číst dál a zjistit, co se za vším skrývá.

soukroma
06.08.2021

Nekutečná ptákovina. Neuvěřitelnost na neuvěřitelnost: největší rébus jsem řešila s počtem lidí zavřených v jednom budníku - nebylo jich pět (podle anotace a obálky a...komentářů), ani šest, ale přece celkem sedm - a to není žádný spoiler!
Ztráta času. A to jsem to ještě doprolétla až do konce. 45%