Hádej kdo

Hádej kdo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391803/bmid_hadej-kdo-5H3-391803.jpg 3 211 70

Televizní moderátor. Číšnice. Uklízeč. Právník. Herečka. Studentka. Ti všichni jsou zamčení v jednom hotelovém pokoji s mrtvolou muže, jehož každý z nich nějak znal. Ani jeden z nich netuší, jak se dostal dovnitř. Nikdo z nich neví, jak se dostat ven. A jeden z nich je vrah. Mají tři hodiny na to, aby ho odhalili, jinak všichni zemřou. Pravidla jsou jednoduchá, ta hra však nikoliv... dotisk 2019... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Guess Who? , 2018

Pajosek
15.02.2021 2 z 5

Chvíli jsem se musela do knihy nutit, styl psaní mi úplně nesedl. Knihu jsem nakonec dočetla. Občas byly hodně dobré pasáže. Jindy se autor plácal na místě. Ale každému sedí něco jiného. Za mě na přečtení jako oddych dobré.

Pumpkin
15.01.2021 5 z 5

Po zdlouhavé Sophii jsem si tuhle chuťovku dala za jeden den. Koupila jsem si ji, protože mi popis připomínal sérii filmů Saw. A musím říct, že jsem vůbec nebyla zklamaná a ani na chvíli jsem se nenudila. Doporučuji jako napínavou oddechovku na deštivý víkend ????????

Leona333
15.01.2021 2 z 5

Takový autorův pokus napsat něco, co už kdysi někdo jiný napsal... Tady mi děj knihy a jeho hlavní osoby přijdou tak nějak celkově nedořešené, zmatečné a bez určitého šmrncu, stejně jako závěr knihy tohoto případu.

ctenarkaEva
13.09.2020

Bohužel mě kniha nezaujala, nebavila mě, nedokázala jsem se do ní začíst.

Sazinek
27.08.2020 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Do poloviny knihy nuda. Překvapivý konec. Za mne ne

koki.veru
11.08.2020 3 z 5

Obálka knížky i popis vypadají opravdu dobře, proto jsem se do knížky pustila, ale teď toho trochu lituju. Knížka mě vůbec neoslnila. Četla se sice dobře, měla jsem jí přečtenou asi za 3-4 dny, ale čekala jsem něco jiného. Toto mi připadalo docela ujeté. Ale nemůžu říct, že by se to vůbec nedalo číst, některé pasáže byli zajímavé a napínavé a když už jsem se do ní pustila, tak jsem byla zvědavá, jak to skončí.

trudoš
21.07.2020 3 z 5

Chris McGeorge rozehrává hodně podobnou zápletku jako film Saw, naštěstí brzy nabere maličko jiný směr, třebaže základní premisa zůstává stejná – v průběhu časového limitu musí protagonisté rozluštit hádanku, jinak zemřou. Jenže problém podobných motivů spočívá v tom, že i přes jejich atraktivitu, vnitřní logika pokulhává v přílišné překombinovanosti. Jistě, pomsta nejlépe chutná za studena, ovšem proč celou věc složitě komplikovat, když ji jde provést mnohem jednodušeji? A tak román nakonec selhává v tom nejzákladnějším - v motivacích. Já prostě tyhle fňukny, které si své komplexy léta šetří, aby pak mohly sofistikovaným způsobem zabíjet nevinné, moc nemusím. Přijde mi, že jedna facka hned na místě by vyřešila spoustu starostí do budoucna. Jinak ale čtivý a rychle odsýpající thriller, jen koncepce není úplně ideální. Spousta se toho naznačí už v první půlce a člověk si souvislosti snadno domyslí, přesto se autor ke všemu podrobně vrací, čistě jen proto, aby příběh náležitě roztáhl.

Dolik13
10.07.2020 5 z 5

Kdybych se nejdříve kouknul na zdejší hodnocení, asi bych po této knize nesáhl, nicméně já jsem byl velmi spokojený. Líbil se mi námět a nic moc jsem od knihy neočekával, a o to víc mě překvapila. Strhující rychlé tempo, rozvinutý děj a vysvětlení každého dílku skládačky. Tohle vše mi to splnilo, takže za mě super napínavý thriller.

blackoutzuzi
14.05.2020 1 z 5

Pět lidí zavřených v místnosti, jejichž úkolem je zjistit, kdo z nich je vrah. A čas běží...
Kniha s velkým a bohužel zároveň nevyužitým potenciálem. Za mě je tato kniha ztrátou času a nedoporučuji.

Luci-27
01.04.2020 4 z 5

Slabší 4*
Kniha nebyla špatná. Myšlenka je zajímavá a díky tomu jsem si knihu hned koupila. Ale nebylo to tak úplně ono jak jsem očekávala.

konicekbily
10.03.2020 3 z 5

Myslel jsem si, že to bude nějaká "záhada zamčeného pokoje", nebo něco podobného jako Deset malých černoušků od Agathy Christie. Ale kdepak! je to taková, mně nic neříkající, slátanina.

vladus.r
06.02.2020 2 z 5

Já jsem se bohužel tak od poloviny do čtení musela nutit. Je to škoda protože nápad byl fajn. Myslím že kniha ani neurazí ale ani nenadchne.

Mruskulka
25.01.2020 5 z 5

Já se od této knihy nemohla odtrhnout. Mám ji doma už nějakou dobu a až nyní - díky výzvě (červený nadpis) - po ní sáhla.

Januli
28.12.2019 3 z 5

První polovina knihy lepší než druhá. Vraha jsem odhadla, motiv mě teda nenapadl. Jinak kniha se četla dobře. Závěr? No...pokud člověk moc nad knihou a dějem nepřemýšlím, tak jako knížka na pár večeru dobrá.

gordon13
20.12.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, zatím jsem nic podobného nečetla, takže mě děj vcelku zaujal. Konec téměř tradičně přitažený za vlasy, opravdu nechápu proč většina autorů závěr tak vyhrocuje, u mě to děsně sráží uvěřitelnost i zážitek z celého příběhu...

Niu
19.12.2019 5 z 5

Thriller/detektivka psaná způsobem, který překvapí. Pokud je čtena s nadhledem, je to opravdu jisté oživení na tomto poli literárního žánru. Líbilo se mi to. Bylo to zase něco nového, jiného. A myslím, že propracováno skvěle. V knihách mám ráda přítomnost protkanou minulými událostmi. Za mě doporučuju, je to taková oddychovka na večer.

klarinka9974
05.12.2019 3 z 5

Nápad této knihy byl skvělý. Na začátku jsem hltala každou stránku a říkala jsem si, že tohle bude vydařený. Ale bohužel, tak nějak mě to spíš celé nudilo a do čtení jsem se musela nutit. No škoda.....

pastelka53
24.11.2019 3 z 5

Úniková hra, které chyběla šťáva a správná dávka napětí...
Hlavní hrdina topící se v alkoholu a jako největšího koníčka polyká bonbónky. Jak fádní a v posledních letech se to v knihách tohoto typu i dá očekávat.
Kdyby se této knihy autor zhostil trochu z jiného soudku, mohlo z toho být skvělé čtení.

misa8153
01.11.2019 3 z 5

Super námět, začátek mě vyloženě bavil... potom se místy kniha zbytečně táhla. Ale i tak jsem si čtení užila. Hodnotím jako lepší průměr, takže váhám mezi 3-4 hvězdičky.

Fatis04
29.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, její děj má spád, všechno je vysvětlené a dobře pochopitelné, doporučuji třeba jako oddechovou knihu na dovolenou