Pravda a jiné lži

Pravda a jiné lži https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262594/bmid_pravda-a-jine-lzi-EWV-262594.jpg 4 174 55

Henry je úspěšný spisovatel. Elegantní, velkorysý a nebezpečný muž. Vede příjemný život – dokud mu jeho milenka nesdělí, že s ním čeká dítě. Je načase přiznat se své ženě. Ale musí jí opravdu říct všechno? Mnohem jednodušší je odklidit milenku z cesty. A právě při tom se Henrymu přihodí fatální nehoda. Příběh muže, který se ocitl na kraji propasti. Dosud se mu vždy dařilo unikat důsledkům svých činů – ale jednou zajde příliš daleko...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Die Wahrheit und andere Lügen , 2014

simi22
23.07.2023 4 z 5

Nebylo to špatné. Psychologický thriller byl dobře napsaný a čtivý. Pokud vás tento typ knih baví, myslím, že ji přečtete za chvíli, díky její délce stránky ubíhají pod rukami. Občas jsem dopředu odhadla co bude dál, ale jindy mě vývoj příběhu i překvapil a Henryho lež a chování mi připadalo dost promyšlené, zvlášť konec.

Koka
23.06.2023 4 z 5

Nesúhlasím s tunajším žánrovým zaradením "detektivka, krimi"; príbeh vnímam skôr ako psychologický román zobrazujúci anatómiu zločinu a pohľad do mysle zločinca. Rozhodne ide o nevšedný príbeh, ktorý ma naozaj zaujal (čomu zodpovedá dĺžka čítania - jeden a pol dňa :=)

Artep25
24.04.2023 4 z 5

Přemýšlela jsem zda vůbec číst, když jsem viděla komentáře. Ale nakonec jsem se do toho pustila a nelituju Výborně napsané. Líbily se mi ty zvraty a trochu nepředvídatelné děj.

tess.de.veles
14.04.2023 odpad!

Bohuzel, dala jsem knize sanci, ale na nekolika desitkach stranek nezaujala, a tak jsem ji tu sanci zase vzala a vratila do knihovny....Pokud kniha nezaujme hned od zacatku....vetsinou nezaujme vubec....Svizny dej dle nekterych tu, si predstavuji jinak...
Pro me nebyl ani svizny dej, ani zadne charizma, ani zadny sexapeal...Nic...bohuzel.... :-(

maličkán
20.06.2022 4 z 5

Skvělý thriller, zase úplně z jiného soudku.

ivzu77
18.01.2022 3 z 5

Nakonec mne kniha překvapila více, než jsem se na ní těšila.
Četlo se to dobře, téma spisovatele, vztahů a stínů minulosti se dobře proplétalo.

ErčaV.
02.08.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla. Příběh byl zajímavý, ale pro mě trošku chaotický. A ten konec....no snad bude pokračování.

Leona333
14.04.2021 3 z 5

,,Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne."

Asi bych tímto příslovím, shrnula tuto detektivku, která se dala přečíst v svižném tempu. V knize hodnotím i určitou originalitu Henryho, i samotný závěr knihy... Ten by mohl být pro fanoušky této knihy, i příslibem k pokračování...

Opatov
27.09.2020 5 z 5

Pomalý rozjezd, člověk je na začátku trochu v rozpacích, jestli vůbec pokračovat, ale pak se najednou začnou všechny nitky sbíhat a dávat smysl a detektivka najednou překvapí a nečekaně vygraduje. Líbilo.

Bája89
04.05.2020 1 z 5

Když jsem si přečetla anotaci k Pravdě a jiným lžím, tak mi to okamžitě evokovalo Americkou tragédii. Přes veškerý můj nadhled kniha má minimální očekávání nenaplnila.

viweb
25.04.2020 5 z 5

Super děj, napětí až do konce a konec ve stylu celého příběhu. Příjemné čtení za mě 6/6

icewind
02.11.2019 4 z 5

Překvapení...skoro jako když najdete pod postelí zastrčený rukopis, skoro jako když objevíte dobrou knížku, které jaksi chybí konec, s dobrým dějem, v kterém se píše o dobré knížce s dobrým dějem, které jaksi chyběl konec. Henryho sarkastické komentáře byly lahůdkové, souboj s kunou mě zvedal ze židle, nitky zápletek příběhu se napínaly stejně jako automatická očekávání čtenářů ohledně dalšího dílu. Kam se hrabe Coben, to se nedá srovnat :-)

Pumpkin
07.10.2019 4 z 5

Knihu jsem si náhodně vybrala v knihovně. Je tenká, dějově svižná. Zápletka zajímavá. Přesto, bylo na ní něco nespecifikovatelného co mi vadilo.

ladyka
01.07.2019 5 z 5

Četla jsem v rámci ČV a byla mile překvapená. Svižný thriller se spádem, vtipem, nepřekombinovaný a přitom originální. Thriller, kterému fouká do plachet ten správný vítr a nese ho správným směrem. Určitě lobuji za pokračování a dávám plný počet hvězd.

sarekaslukova
12.02.2019 2 z 5

Opravdu jsem hodně přemýšlela jak tuto knížku ohodnotit. Nakonec jsem se rozhodla proto horší a to díky konci který byl pro mě stejně divný jako celý příběh, podle mě totiž nebyl žádný nebo aspoň mi to jako konec nepřišlo. Všechno bylo takové zmatené a nelogické.

mirkoczentovic
02.02.2019 5 z 5

Keďže sa zaujímam o nemeckú televíznu tvorbu, Aranga poznám ako scenáristu, a tak som tušil, čo ma čaká.

Výborné psychologické krimi (skôr psychologické než krimi) s dobre vystavanou zápletkou a prepracovanými charaktermi vyhýbajúce sa drvivej väčšine šablón v tomto žánri, ktoré na cieľovej rovinke (zhruba posledné 2 kapitoly) síce možno trochu lapá po dychu, ale celkový dojem už nepokazí.

PS: Nedá mi nevyjadriť sa ku komentárom spomínajúcim prípadné pokračovanie. Nechajme sa prekvapiť, ale podľa môjho názoru žiadne nebude. Osobne ani nemám pocit, že by bolo potrebné.

fsada
24.12.2017 5 z 5

Knížka respektive, její příběh tak krásně plynul stránku po stránce,že jsem měl za 2.dny přečteno.

SilvieSisinka
10.09.2017 2 z 5

Zápletka by byla dobrá,ale kniha mě moc nebavila.

dagsvob
07.07.2017 5 z 5

Nejdřív jsem se nějak nemohla začíst, ale pak to byla jízda, nemohla jsem přestat číst. Zajímavý a tak nějak temný příběh.

Hvězdinka
25.05.2017 4 z 5

Zajimave napsane, kniha se dobre cetla. Je to ponury, depresivni pribeh a je rozhodne lepsi nez kdejaka holka ve vlaku ci v ledu ...

nevěra vraždy thrillery bohatství spisovatelé pravda a lež pomsta milostné vztahy

Autorovy knížky

Sascha Arango
německá, 1959
2015  72%Pravda a jiné lži

Kniha Pravda a jiné lži je v