Pravda a jiné lži

Pravda a jiné lži https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262594/bmid_pravda-a-jine-lzi-EWV-262594.jpg 4 174 55

Henry je úspěšný spisovatel. Elegantní, velkorysý a nebezpečný muž. Vede příjemný život – dokud mu jeho milenka nesdělí, že s ním čeká dítě. Je načase přiznat se své ženě. Ale musí jí opravdu říct všechno? Mnohem jednodušší je odklidit milenku z cesty. A právě při tom se Henrymu přihodí fatální nehoda. Příběh muže, který se ocitl na kraji propasti. Dosud se mu vždy dařilo unikat důsledkům svých činů – ale jednou zajde příliš daleko...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Die Wahrheit und andere Lügen , 2014

Lenka.Vílka
13.02.2016 3 z 5

Kniha je psaná vážně čtivě. Největší její plus. Ale nějak jsem se ztrácela v tom ostatním. Kniha nebyla špatná, ale bohužel mě nijak zvlášť nebrala. Nezakousla jsem se.

Katuska88
12.02.2016 4 z 5

Kniha byla rozhodně napínavá, ale byla nějakým způsobem zvláštní.
Souhlasila bych s tou "filmovou předlohou", jak zmiňovali již někteří ostatní.
Nejsem si jistá, jestli se dočkáme nějakého pokračování. Neumím si představit, o čem by to případné pokračování bylo.
Hlavní postavu bych asi ve svém životě nikdy v reálu potkat nechtěla, ale nabízí se otázka, zda opravdu o někom můžeme ve sto procentech říct, že ho známe...

adelaska
12.02.2016 4 z 5

Napínavý kratičký thriller na večer se zajímavým námětem, kde příběh prožíváme nikoliv v kůži oběti, ale přímo v kůži pachatele. Těším se na pokračování

kikies
09.02.2016 5 z 5

Moc zajímavá knížečka, do které by to asi řekl málokdo. Promyšlený zločin, jenž se podle potřeby přizpůsobí požadovanému úhlu pohledu... promyšlenost mi trochu připomíná Zmizelou :-) Zajímavý mix charakterů.

vineka
22.01.2016 5 z 5

Nestává se často, aby takováhle malá knížečka obsáhla na 200 stránkách to, co obvykle velké romány. Četlo se skvěle, mělo to spád, napínavé, zajímavé téma.

petrels
22.01.2016 5 z 5

Super počtení. Přečteno jedním dechem. Jedna z nejlepších knížek, co jsem poslední dobou četl.

orinka3
06.01.2016 5 z 5

Klobouk dolů, palec nahoru! Chytrá knížka plná neotřelých myšlenek a zákrut. Některé věty jsou tak originální, že stojí za zapsání do diáře. A ten grázl, o kterém to všecko je, ten teda stojí za to! Četla jsem pečlivě bez přeskakování, ale dalo mi hodně práce nepodívat se na konec, jestli ho za to všecko vyšetřovatelé dostanou. Kreatura, monstrum - nevím, jak toho chlapa nazvat nejlépe. Analýza duše anetického psychopata. Zajímavá četba, skvělý rukopis autora, doporučuju a doufám, že v pokračování se dovím ještě víc.

JudgeURBAN
03.01.2016 5 z 5

Detektivka? No spíše thriller nebo abych byl přesný mysteriózní thriller. Čekal jsem od toho jen krátkou 200 stránkovou oddychovku a místo toho jsem dostal překvapivě napínavý thriller, který mě donutil k uvažování a navíc mi tato kniha svým příběhem připoměla jednu knihu a tou je Zmizelá. Můžete nesouhlasit je to můj názor. Jen tato kniha vzbuzuje spoustu dalších otázek, ale to určitě objasní pokračování.

kanitsuj
29.12.2015 5 z 5

Tomuto thrilleru dávám plný počet bodů, protože rozhodně není tuctový, minimálně ve své první třetině nabídne mnoho podnětů k zamýšlení, pořád se v něm něco děje a na konci zůstane tolik nedopovězeného a opředeného tajemstvím, že čtenáři nezbude nic jiného než netrpělivě vyhlížet druhý díl za výlohou knihkupectví:-)

karel9045
28.12.2015 2 z 5

I kdybych se na předsádce nedočetl, že Arango je scénárista, asi by mě to stejně napadlo. Text není příliš literární a připomíná spíš scénář převedený do knižní podoby anebo přípravu pro skutečný scénář. Sled jednotlivých obrazů přelétá jako kamera z osoby na osobu a ještě nás informuje o něčem, co se děje o půl kilometru dál. To by se nakonec dalo vzít jako specifický způsob vyprávění. Správný thriller by však neměl dovolit, abyste ho odložili dříve, než dočtete poslední stranu. Než autor neodhalí vše co před Vámi skryl a poslední díl skládanky nezapadne na svoje místo. Tady nic takového nevidím. Arango vymyslel zápletku, ale už si nevěděl rady, kam ji posunout. Příběh je vlastně velmi statický a klidně by mohl skončit už v půlce knihy. Rozvíjí ho hlavně další obrazy, třeba kuna ve střeše, což je sám o sobě dobrý nápad, jenže s dějem přímo nesouvisí. Také způsob jak vnímat hlavní postavu je nejasný. Chvíli se zdá, že si neuvědomuje čeho se dopouští a její chování tomu odpovídá, ale už o kus dál vidíme, že velmi dobře ví, co dělá. Svou temnější atmosférou mi kniha připomíná román Stoprocentní riziko Jean- Michela Guenassii (také bývalého scénáristy), ale ten má i přes své slabiny mnohem propracovanější a především gradující děj. Zkrátka pokud chce autor psát thriller, měl by se učit u někoho jako je třeba Jeffery Deaver, mistr zápletek, napětí, zvratů. Protože je škoda zahodit docela slušný nápad, jaký tato kniha nabízela. Pořád si myslím, že se ještě dočkáme filmu.

mariva
13.12.2015 3 z 5

Začátek knihy sliboval dobré čtení, ale jak děj dál posupoval, už mě bavila méně a méně. Nakonec nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale čekala jsem trochu víc.

kneslova
28.11.2015 4 z 5

Zvláštně psaný příběh, ale dobře se čte a jak zde bylo napsáno, odlišuje se od většiny knih. Není to nuda a já jsem pobaveně sledovala hlavního hrdinu jak se mu vrší v příběhu události jedna za druhou a jak to vyřeší....

tereza2317
24.11.2015 4 z 5

Autor je zajímavý používáním vcelku naturalistických popisů :). Jsou složitější, ale věrně vykreslují atmosféru. To mě zaujalo - viz recenze můj blog na idnes. A nečte se to vůbec špatně.

sioux
22.11.2015 3 z 5

Taková zvláštní kniha. Líbilo se mi, že to bylo jiné, že mě autor nenudil sáhodlouhým detektivním vyšetřováním a spoustou otravných detailů práce policejních techniků. Mezi pozitiva bych zařadil i to, že postavy nejsou černobílé a že tam je šmrnc cynismu. Ale celkově mě ta kniha po dobré první půlce začala otravovat, protože to nemělo valné tempo a všechny postavy mi byli nesympatické. Nakonec jsem to však dočetl, takže to zas tak hrozné nebylo.

Babouš
19.11.2015 4 z 5

Svěžím způsobem vyprávěný thriller o spisovateli, který se do svých lží zaplétá tak dlouho, až kvůli nim spáchá děsivý zločin. Snový styl, který je ale hezky čtivý (krátké kapitoly, odstavce, přímá řeč). Připomnělo mi to jeden film od Woodyho Allena (nechci prozrazovat který, protože pak by to ti, co film viděli, hned pochopili). Je super, že se občas bestsellerem stane i něco jiného než ty věčné romanťárny, detektivky a sci-fi. Je paráda začíst se do příběhu, který se odlišuje.

nevěra vraždy thrillery bohatství spisovatelé pravda a lež pomsta milostné vztahy

Autorovy knížky

Sascha Arango