Chladný popel

Chladný popel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156056/bmid_david-hunter-chladny-popel-jr5-156056.jpg 4 154 50

David Hunter série

< 2. díl

Na odlehlém hebridském ostrově Runa čeká na forenzního antropologa Davida Huntera (známého z titulu Chemie smrti,Knižní klub 2010) hrůzný objev: z mrtvoly,která byla téměř celá spálena, zbyla pouze chodidla a jedna ruka. Místní policie je přesvědčena, že šlo o nešťastnou náhodu, ale instinkty i profesionální zkušenost napovídají doktoru Hunterovi něco jiného. Navíc Runa není zdaleka onou poklidnou komunitou, jakou se jeví na první pohled - a ohořelé tělo neznámé ženy je pouze jedním z jejich temných tajemství. V následné větrné bouři, která přeruší dodávku proudu a odřízne ostrov od kontaktů s pevninou, teprve naplno propukne vrahovo běsnění...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Written in Bone , 2007


více info...

Přidat komentář

Awča
09.04.2024 5 z 5

Velmi čtivá detektivka, čteno bezprostředně po prvním dílu.
Ponuré prostředí ostrova a děsivé počasí byly vykresleny hodně uvěřitelně, i ta bezmoc, když byl ostrov odříznutý od světa a jakékoli pomoci.
Autor věnoval pozornost nejen prostředí, ale i vedlejším postavám, měla jsem pocit, jako bych tam byla s nimi, za bouře na baru, řešila s nimi ty podivné události.
Závěr byl plný zvratů možná až moc, konec mi nesedl.
David Hunter se stal mým oblíbeným hrdinou, a jelikož v češtině nejsou další díly k dispozici, zachrání mě snad antikvariát s paperbackem v angličtině.

janelka2
01.02.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila škoda, že není další díl.


veronika9761
28.12.2022

Tenhle dil me rozhodne nezaujal tolik, jako ten prvni. Zajimava zapletka, ale dloooouho se nic nedelo, aby se na konci stalo vsechno temer zaroven.

ivoiro
13.12.2022 4 z 5

Tohle bylo hodně dobré. Konec byl ještě zajímavější.

Rozmarýna Rozm
20.11.2022 3 z 5

Čtivá kniha. Ale za mně průměr a vím, že na tuto knihu brzy zapomenu. Od chvíle, kdy sešli dolů od mohyl už to bylo na můj vkus příliš překombinované.

lenkavildomcova
07.03.2022 5 z 5

Jako hodně dobré, ale ten závěr...

Titas9001
29.09.2021 4 z 5

Po Chemii smrti, která mě nadchla, jsem se na další příběh opravdu těšila. Sice je to opět dobré, ale celkově je to i na mě moc temné a překombinované. Hodně se zde hraje na náhodu a pachatel předvídatelný od počátku. Moc vražd, moc deště, který střídá vichřice, moc nehod atd. ...a tohle sráží i mé hodnocení.

Sofós
13.08.2021 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, který mě opravdu bavil. Spousta zajímavých informací z forenzní antropologie, zajímavá sonda do fungování relativně malé ostrovní komunity a neskutečně gradující napětí. Ale neodpustím si jednu kritiku. Závěr byl sice velmi, velmi překvapivý, ale pro mně těžko stravitelný. Byl na můj vkus dost překombinovaný...

knihomolkadorfa
06.06.2021 5 z 5

Joooo, tak tohle bylo vážně skvělé !!! Ponuré, napínavé a místy nic pro slabší povahy. Vraha jsem si sice tipla správně, přesto mě poslední stránky totálně dostaly. Škoda, že nejsou přeloženy i další knihy od tohoto skvělého autora.

klokan.1905
07.03.2021 5 z 5

Chladný popel...
Druhý díl ze série David Hunter...
Sehnat tuto knihu je v současné době možné jen v antikvariátech, případně od jiného prodejce v různých bazarových skupinách, nebo si ji půjčit ve veřejné knihovně... V České republice kniha vyšla již v roce 2013, pokračování se již zřejmě nedočkáme...
V tomto díle nás autor prostřednictvím forenzního antropologa Davida Huntera zavede na hebridský ostrov Run, kde je objevena spálená mrtvola, kdy z této zůstaly jen chodidla a jedna ruka... David Hunter má ohledáním zbytků mrtvoly určit, zda se jednalo o nešťastnou náhodu, nebo o vraždu...
Nebudu nijak více prozrazovat k ději knihy... Rozhodně ji však doporučuji dočíst až do úplného konce... Autor totiž v posledních zhruba dvaceti stránkách rozseká veškerou Vaši teorii na kousky... Alespoň u mě se tomu tak stalo...
V případě, že byste měli rádi knihy s Robertem Hunterem, mimochodem shoda příjmení je čistě náhodná ;-) tak se Vám knihy od Simona Becketta rozhodně budou líbit...
U mě opět za pět a je mi líto, že již nemohu sáhnout po pokračování...

Pavlnka
19.02.2021 5 z 5

Řekla bych, že lepší než první díl. Stojí za přečtení.

85098211
08.12.2020 5 z 5

I tento druhý případ s Davidem Hunterem je výborný a kniha se čte jedním dechem :-). Tentokrát se jedná o obzvlášť surové vraždy, při nichž jsou oběti v podstatě spáleny (skoro až) na padrť. První případ ještě možná vypadá jako sebevražda, ale ty další už určitě ne. Vraha bych neodhalila ani v nejdivočejším snu, navíc v závěru případu je možností hned několik a všechny jsou stejně pravděpodobné. A odhalení pachatele po všech těch různých zvratech je opravdu překvapivé ;-). Kromě toho se něco málo dozvíme i z Davidova soukromého života, což je opravdu sympatické, přestože si to autor ponechal až dost na konec. Kniha je zase vynikající, já ji rozhodně doporučuji a zároveň mne fakt moc mrzí, že v češtině nebyly vydány i další díly se sympaťákem Davidem Hunterem :-(.

m_martina
29.08.2020 5 z 5

Druhá kniha od autora a zase jsem byla spokojená. Čte se sama a je zajímavá a napínavá.

Pdede
12.03.2020 5 z 5

Pro mě úplně první kniha od tohoto autora a naprosto super. Napínavý příběh plný zvratů. Doporučuji.

simona1484
05.01.2020 4 z 5

Moc pěkné, i když se to chvilku táhlo a vraha jsem tušila od začátku (na konci jsem měla chvíli radost, že nemam nemám pravdu.. ale měla)
Škoda, že nejsou další pokračování.

Jiparis
06.12.2019 5 z 5

Ponuré a opuštěné místo, je pro děj příběhu jako stvořené. Líbily se mi zvraty ve vyšetřování, do poslední chvíle jsem byla napjatá. Jen ten konec... proč?

maličkán
27.11.2019 5 z 5

Chemii smrti jsem už četla dávno, hodnotila jsem plným počtem hvězdiček. I u tohoto dílu mi nezbývá než hodnotit Super. Po pomalejším rozjezdu vás kniha vtáhne do děje, stupňuje se napětí. Posledních pár stran nemělo nouzi o překvapení.

Pumpkin
13.09.2019 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu rozmrzelá, protože jsem měla pocit že je až moc očividné kdo je vrah. A nakonec paráda!

pavčape
22.02.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha, hodně napínavý děj a hodně dobrý příběh. Ráda bych si přečetla pokračování případů Davida Huntera...

Lady Jane
23.10.2018 5 z 5

PECKA!!! Výborný příběh, sugestivně a čtivě napsaný, chvílemi úplně strašidelná atmosféra, žádná zbytečná vyplňovací vata a těch posledních padesát stran doslova nacpaných zvraty a překvapeními, když už jste si mysleli, že je všechno vyřešené a nad slunce jasné...byl to opravdu čtenářský zážitek a závěr si říká o pokračování... pokud máte rádi tenhle žánr, rozhodně si Chladný popel přečtěte, aktuální ponuré podzimní počasí venku je pro tenhle příběh jako stvořené ;)