Chladný popel

Chladný popel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156056/bmid_david-hunter-chladny-popel-jr5-156056.jpg 4 154 50

David Hunter série

< 2. díl

Na odlehlém hebridském ostrově Runa čeká na forenzního antropologa Davida Huntera (známého z titulu Chemie smrti,Knižní klub 2010) hrůzný objev: z mrtvoly,která byla téměř celá spálena, zbyla pouze chodidla a jedna ruka. Místní policie je přesvědčena, že šlo o nešťastnou náhodu, ale instinkty i profesionální zkušenost napovídají doktoru Hunterovi něco jiného. Navíc Runa není zdaleka onou poklidnou komunitou, jakou se jeví na první pohled - a ohořelé tělo neznámé ženy je pouze jedním z jejich temných tajemství. V následné větrné bouři, která přeruší dodávku proudu a odřízne ostrov od kontaktů s pevninou, teprve naplno propukne vrahovo běsnění...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Written in Bone , 2007

hlenicka
11.05.2014 5 z 5

četla jsem od nej ještě v němčine - DER HOF, doporučuju!!! Za pár hodin ho máte přečtený! Vyprávěno v 1.osobě, do konce nevíte, co se vlastně děje a pak na 2 stranách u konce je po všem!

Jia
12.04.2014 5 z 5

Několikadenní pátrání po šíleném vrahovi (vrazích?) se odehrává na malém ostrově v Atlantiku. Ponurou atmosféru podtrhuje drsné počasí, ostrov je nepřetržitě bičován proudy vody a sužován vichřicí, odtržen od spojení s pevninou, bez elektřiny.
Zdánlivě klidný a příjemný závěr vyústí nečekaně, špatný konec zůstává pootevřený...

Napínavý a čtivý thriller plný zvratů a překvapení navíc, stejně jako první kniha Simona Becketta, poutavým způsobem seznamuje čtenáře s dalšími poznatky z oblasti forenzní antropologie.

P.S. Doufám, že u nás časem vyjdou i další dvě knihy s postavou doktora Davida Huntera, i když podle informací KK z loňského roku, bohužel ještě ani nebyla zakoupena práva k překladu :-(

skulenka
03.01.2014 5 z 5

Detektivka velmi čtivá, poutavá, s velmi překvapivým rozuzlením a závěrem. Autor se zároveň vyhýbal barvitému líčení vrahova běsnění, což oceňuji. Zajímalo by mě i pokračování, ale jak se říká, v nejlepším přestat :)

Vanýsek
15.11.2013 4 z 5

Po přečtení Chemie Smrti jsem se na Chladný popel hrozně těšila,ale přišlo mírné zklamání. Začátek je pomalý a trošku nudný,pak se to sice rozjede,ale je tam až příliš moc zamotaných situací a zvratů.A ten konec ! I překlad je trochu jiný než u Chemie a je to znát. Nicméně i tak byla hezká detektivka,ale asi se k ní už nevrátím.

vincek1
17.10.2013 3 z 5

Na můj vkus příliš zvratů a neočekávaných akcí. Místy kniha připomínala detektivní seriál "Vraždy v Midsomeru", hlavně kupením mrtvol. Jediné co stálo zato byl popis bouře při kterém by člověk nejraději zalezl pod peřinu. I když jsem tak učinil stejně jsem skončil na antibiotikách, ale o to více jsem přečetl.

čef
08.09.2013 4 z 5

Vcelku průměrná detektivka, která ničím nepřekvapí. Osvědčenými postupy žánru a poměrně realistickým dějem je navozen patřičný stupeň napětí a připraven závěrečný nástup zvratů. Zde se však již dočkáme poněkud méně realistického množství mrtvol a pachatelů. Prostě nenáročné čtení pro unaveného čtenáře.

bbara155
09.08.2013 5 z 5

Kniha Chladný popel volně navazuje na Chemii smrti, která se mi moc líbila. Tento příběh má trošku pomalejší rozjezd, ale nijak to nevadí. Čtenář si může vychutnávat pomalu houstnoucí napětí a očekávat nevyhnutelný výbuch bouře, jak té přírodní, tak i té lidské. Závěr knihy je pak jedno překvapení za druhým a konec opravdu nečekaný.

evasamankova
21.06.2013 5 z 5

Stejně jako Chemie smrti, tak i Chladný popel je výborným krimi příběhem. Atmosféra odříznutého ostrova působí místy hororově. Kniha je velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout . Závěr je hodně povedený a překvapivý na více způsobů. A to nemluvě i o poslední stránce, na které nachystal autor čtenářům lahůdku a pot na čele. Skvělé. Rozhodně doporučuji a doufám, že vyjde i další autorova kniha.

Evouš
21.06.2013 5 z 5

První příběh Davida Huntera (Chemie smrti) mě oslovil, proto jsem se s chutí pustila do čtení toho druhého. Chladný popel jsem přečetla, jak se říká, jedním dechem. Neskutečné zvraty v průběhu celé knihy a i v samotném závěru. Mě Simon Beckett oslovil, doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní thrillery - nudit se rozhodně nebudete :)

kormoran78
05.05.2013 4 z 5

Mnohem napínavější a zajímavější příběh, než předchozí díl. Bonusem je několik překvapení v závěru.