Chladný popel

Chladný popel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156056/bmid_david-hunter-chladny-popel-jr5-156056.jpg 4 154 50

David Hunter série

< 2. díl

Na odlehlém hebridském ostrově Runa čeká na forenzního antropologa Davida Huntera (známého z titulu Chemie smrti,Knižní klub 2010) hrůzný objev: z mrtvoly,která byla téměř celá spálena, zbyla pouze chodidla a jedna ruka. Místní policie je přesvědčena, že šlo o nešťastnou náhodu, ale instinkty i profesionální zkušenost napovídají doktoru Hunterovi něco jiného. Navíc Runa není zdaleka onou poklidnou komunitou, jakou se jeví na první pohled - a ohořelé tělo neznámé ženy je pouze jedním z jejich temných tajemství. V následné větrné bouři, která přeruší dodávku proudu a odřízne ostrov od kontaktů s pevninou, teprve naplno propukne vrahovo běsnění...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Written in Bone , 2007

sissque
06.10.2018 5 z 5

Původně jsem si na doporučení šla do knihovny pro první díl, Chemie smrti, ale ten byl bohužel půjčený.
Tohle ale byla pecka!

Hlavní postava zde není detektiv, ale forenzní antropolog, což mi vůbec nevadilo, naopak.
Případ byl skvěle promyšlený...
Když už si myslíte, že je konec, tak vlastně ještě není a vyplyne na povrch další takový ten zprvu nepodstatný detail a čtete to doslova s otevřenou pusou!

Moc doporučuji a jsem zvědavá na tu "jedničku".

davas
01.01.2018 5 z 5

Druhá kniha od autora a potvrdím,že 5 hvězd jeho první knize nebyla náhoda ...další příběh stejné hlavní postavy a opět výborně promyšlené,zamotané a v závěru několikrát zvrat ,takže opět 5 *

ArwenAragorn
29.12.2017 5 z 5

Výborný thriller! Od počátečního trošku pomalejšího rozjezdu se napětí postupně stupňuje a graduje na závěr, který je skutečně dokonalý, navíc se spoustou zvratů. K tomu připočtu atmosféru malého ostrova zmítaného bouří a od knihy (pochopitelně přečtené) jsem se odtrhla ve 4 hodiny ráno. Zvládla jsem ji na jeden zátah.

jamajka99
13.10.2017 5 z 5

Jedna z mála detektivek, kdy jsem do poslední chvíle netušila, kdo to může být. Napínavé od začátku do konce.

intelektuálka
22.08.2017 4 z 5

Další případ forenzního antropologa Davida Huntera - tentokrát se vraždí na hebridském ostrově Runa. Přichází bouře, ostrov je odtržen od pevniny a vražd přibývá...

ivakola
08.07.2017 3 z 5

Docela dobrá detektivka.

megan35
13.06.2017 5 z 5

Luxusní detektivka,jedna z nejlepších jaké jsem četla.

babicka_amalka
11.06.2017 5 z 5

první díl jsem nečetla, ale tohle bylo úžasné - napínavé a překvapivé do poslední stránky! vše navíc podkresleno atmosférou bouří na (byť fiktivním) Hebridském ostrově; doufám, že hodně rychle budou přeloženy i další tři díly série s Davidem Hunterem a my se budeme moct bát s jeho dalšími případy ;-)
doporučuju!

Půca4
23.01.2017 5 z 5

Tak tomu říkám na první pohled nevinná knížka plná zvratů, vrahů, náhod i nenáhod, ohně, krve, bouřek a podobně!
Stejně jako první díl vážně dokonalá detektivka! Celou knížku jsem si říkala, jak se těším na další díl, jestli bude. No ... řekněme, že se nechám mile ráda překvapit :D

michalka S.
11.01.2017 5 z 5

Super kniha :) konec byl divoky :O .Zarazuji do čtenářské výzvy

Karkulka1996
07.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla každou volnou chvíli, kdy to bylo možné. Děj mě totálně pohltil a rozhodně se pustím i do ostatních dílů. Za mě plný počet! :)

LutherKing
30.11.2016

Chladný začátek, dlouhé čtení, konec obstojný...

miruska1
02.10.2016 5 z 5

kniha sa mi veľmi pačila. Napinava až do konca,s veľmi zaujimavym zaverom....

TaLu
26.08.2016 5 z 5

Po přečtení Chemie smrti jsem se těšila na pokračování. A opět jsem si vychutnávala atmosféru knihy, u které mi nevadí pomalejší tempo v začátku, protože postupné vykreslování postav, vztahů a sílící bouře doslovné i přenesená se mi opravdu líbilo. Vraha jsem vytušila znovu správně, i když jako u předešlé knihy s tím vším bylo spojeno nejedno překvapení. V úplném závěru jsem se trochu zlobila, protože to NIKOHO nenapadlo, že 10 sekund je někdy velmi dlouhá doba ? ! Já ten poslední odstavec čekala.
Doporučuji k přečtení a věřím, že se dočkáme pokračování.

Trissi
24.07.2016 4 z 5

Oproti "Chemii smrti" určitě lepší. V předešlé knize mi vadily podivné sny hlavního hrdiny. V některých knihách mám tajemno ráda, ale u tohoto autora mi to nějak nesedlo.

SimonaD4
13.06.2016 5 z 5

Naprosta bomba! Miluju jeho styl! V nemcine vysla jeste dve pokracovani Dr. Hunter serie Leichenblasse a Verwesung. Cetla jsem vsechny ctyri dily jednim dechem. Mohu jen doporucit!

Evička
29.02.2016 5 z 5

Ze začátku trošku zdlouhavé, knížka mě moc nebavila, ale pak se děj rozjel a super!!
Konec překvapivý a nečekaný. Doporučuji:-)))

Marselle
12.11.2015 5 z 5

Super. Kdybych mohla dám i víc hvězdiček :-)

haWranka
16.09.2015 4 z 5

Opět bomba! Tentokrát jsem ji neprokoukla tak snadno jako u předchozího dílu. Navíc se mi moc líbila změna prostředí. Úplně jsem si připadala jako na těch chladných a mokrých útesech.

stolbice
25.05.2015 4 z 5

Dobrá detektivka, příjemně vykreslené hlavní postavy, zajímavé prostředí, konec sice celkem předvídatelný, ale i tak to bylo prima čtení :-) mohu doporučit!