Devátý hrob

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/big_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4862

Fabian Risk 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven, 2015

Kniha Devátý hrob

Timkim

Nedosáhlo to kvality předchozí knihy s Fabiánem, ale i tak poutavé. Rozhodně první detektivka, kdy jsem fandil pachateli a chápal jeho důvody. Trochu mi vadila ta přemíra obscénností v tomto žánru, už jsem si občas říkal to už je moc.
Děj byl dobrý, výtečné zpracování, dobře vymyšlené, a zápletka geniální a famózně načteno. Dal bych plný počet, ale za tu "červenou knihovnu" dávám jednu dolů.

Čmeláček

Trochu slabší než první kniha s Fabianem Riskem. Ale dalo se :))).

loskatos

Překombinovaný děj s na sílu propojenými dějovými linkami. Ale napsáno poutavě.
2,5 hvězdy.

boxas

UPOZORNĚNÍ PRO TY, KTEŘÍ SE SÉRIÍ O FABIANU RISKOVI TEPRVE ZAČÍNAJÍ! Začněte celou sérii touto knihou a pak teprve Oběť bez tváře! Právě takto a ne jinak na sebe děj navazuje.

Pro mne byl Devátý hrob zklamáním. Překombinovaný děj, Fabian Risk jako policista mi přišel neschopný a nesympatický, jako manžel a především jako otec mě vyloženě štval. A jaká kniha, takový konec. Zklamání.
Kdyby nebylo hlasu Pavla Soukupa, tak jsem se k tomu konci asi ani nedostala.

Evik09

Knihu jsem měla jako audioknihu a hlas Pavla Soukupa se velmi dobře poslouchal. Co se týče děje se mi to celkově líbilo, určitě se pustím do dalšího dílu.
Pár ale přeci jen mám. Jak občas někdo zmiňuje, že se ztráceli v ději díky vyprávění z pohledu různých lidí, tak to mi dělalo problém jen ze začátku, než jsem se vcítila do stylu knihy jako takové. Pak už to jelo moc hezky, děj se mi líbil, bylo to napínavé. Nemůžu říct, že se mi vždy líbilo jak hlavní postava reagovala, ale to je věc druhá. Další postavy jsem přijala tak, jak byly napsány, brala jsem je takové jaké byly, jen u té hlavní jsem si občas klepala na čelo. Určitě mě trochu zklamal konec děje a reakce hlavní postavy a epilog jsem si taky představovala jinak. A protnutí obou případů bych si uměla představit líp i (ne)vysvětlení v tom epilogu, ta dánská část mi připadá taková málo propracovaná - mohla být líp dotažená, když ne v ději, tak aspoň v epilogu.

ZuzanaZ83

V knize Fabian Risk vyšetřuje vraždy. Dochází k vraždám žen, kterým vrah ukusuje části těl. Další vraždy pak spojují chybějící orgány. Opět se tak prolínají případy ze Švédska, kde pracuje Fabian, a pátrání v Dánsku, kde pracuje Dunja.
Tenhle díl mě tolik nebavil. Vyprávění mi přišlo chaotické, nemohla jsem se soustředit. A Fabianovo chování na konci knihy mě velmi zklamalo.

begonie226

Od začátku do konce to bylo napínavé a i když postav v knize bylo poměrně mnoho, dalo se v tom dobře orientovat. Podvědomě jsem čekala, kdy se oba případy protnou a vyšetřování bude probíhat společně. Už se těším na další knihu.

Standa24

První příběh o Fabianu Riskovi, Oběť bez tváře, jsem četl již před několika lety a kniha se mi velmi líbila. Z tohoto dílu mám spíše rozporuplné pocity. První polovina knihy je hodně překombinováná, což se zlepší, když se obě dějové linky začnou propojovat. Jednání některých policistů mi přijde nelogické a někdy až naivní. Závěr byl napínavý, ale ve finále vyzněl do ztracena.