Devátý hrob

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4.1725

Fabian Risk 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Den nionde graven, 2015

Kniha Devátý hrob

standadanda

Mám v celku rád tuto sérii i když mě Fabian Risk moc sympatický není. Většinou se chová jako slon v porcelánu a někdy naprosto nelogicky . Naštěstí ho vyvažuje plno jiných sympatických postav a slušný děj.
Poslouchal jsem jako audioknihu a Pavel Soukup má velký podíl na mé spokojenosti. Takže za mě dobrý.

Nixa

Toto je druhá kniha ze série s Fabianem Riskem, ale časově se odehrává před první knihou. To mi trochu vadilo a možná kdybych to věděla, začnu s touto a až pak bych četla první díl série.
Dlouho jsem se nemohla začíst, ale jak jsem se začala orientovat v postavách a děj se trochu rozjel, nemohla jsem knihu odložit.
Konec mě trochu zklamal, hlavně teda chování jedné hlavní postavy.

Marekka

Zaujimava tema ako v prvej knihe, ale logika sla opat na vandrovku.

TerezaaBaarova

Zpátky do minulosti - prostě se dozvídáme, jak to bylo před tím, než Fabian odešel ze Stockholmu.
Kniha byla velmi napínavá a gradovala. Zas a opět hodně brutálních vražd,a brutální pachatel s promyšleným motivem a opět se Fabian plácal ve svém životě...moc dobrý!

MarkCarter

Konečne. Dobojované. To sú moje prvé myšlienky po dočítaní (dopočúvaní) knihy. České knihy radšej počúvam, ako čítam, ale o tom možno niekedy inokedy. Po dokončení Obete bez tváre som sa tešil na druhý diel, ale očakávania zostali nenaplnené. Kniha je napísaná podobným štýlom ako prvý diel, dokonca sa autor viac vyžíval v erotických a vražedných scénach. Išiel do detailov, ale viac neznamená lepšie. Chronologicky sa dej odohráva pred prvým dielom, takže nejaké súvislosti nám už boli zrejmé, ale zostal aj nejeden moment prekvapenia. V čom je táto kniha slabšia je zápletka. Nejak extra ma nezaujala a s tým súvisí aj môj osobný boj s touto knihou. Trvalo mi 7 mesiacov ju dočítať a možno aj preto som sa v nej pekne strácal. Myslím, že si dávam od švédskych detektívok na chvíľu pauzu.

janik6969

Tento díl dějově předcházel dílu prvnímu (to jen tak na okraj). Téma dobré, některé situace neuvěřitelné a nevím co Fabian Risk autorovi udělal, že se mu tak pomstil: "děj graduje, samou nervozitou si okusuju nehty a najednou z Fabiana udělal takového, nevím jak to říct slušně ....., že jsem propukla v tak hlasitý smích a nemohla uvěřit písmenkům. Za toto srážím hvězdičku a doufám, že už se to nebude opakovat. Pane Ahnheme, bylo to třeba? Ještě, že mají Dánsko se Švédskem schopné policistky.

Majuš333

Super pokračovanie. Aj keď sa mi druhý diel zdal trošku slabší a chaotickejší, som rada, že som sa dozvedela o minulosti Fabiana Riska a teraz sa môžem ponoriť do tretej časti tejto série :)

garf

(+ SPOILER) Dva ruzni pachatele a tim padem dve linie - OK, to autor zvladl. Napeti udrzel, konzistence pribehu v poradku, ale mam s tim uplne stejny problem jako s Lazarem od Keplera, na jakous takous uveritelnost to proste Ahnhem neuhral. Hlavni pachatel je svym zpusobem genialni superclovek se super fyzickou a nepremozitelny v kontaktnim boji, bez problemu se zdroji a financemi (coz uplne nejde dohromady s "povolanim"), perfektni znalosti anatomie a chirurgie... slovy klasika: sorry jako :) to proste nekupuju