Devátý hrob

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376900/devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4.276

Fabian Risk (2.)

Den nionde graven (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

FreckledCathy
včera

Těšila jsem se moc, Stefan Ahnhem se hned od první první knížky zařadil mezi mé oblíbené autory a bylo to zase super! U této knihy jsem celou dobu čekala, kdy se případy propojí, co jsem ale nečekala, byl konec.
Celou dobu jsem si ale pohrávala se jmény, které už jsem znala a čekala na souvislosti. Pár maličkostí mi secvaklo, ale jelikož jsem Oběť bez tváře četla hned jak vyšla, tak jsem musela hodně štrachat v paměti. Jediné co by mě zajímalo, jestli to má nějaký vyšší cíl prohodit dvě časové linie, jelikož na to každý čtenář tak nějak časem musí přijít sám a v tomto okamžiku bych ocenila, kdybych měla čerstvě přečtenou Oběť bez tváře, aby mě nerušily myšlenky, co o které osobě vlastně z první knihy vím a proč je mi to předhazováno opačně.

konicekbily
včera

Kniha určitě přinese rúzná hodnocení od čtenářů, o tom nepochybuji. Možná je tam hodně nerálných věcí, hodně chyb vyšetřovatelů, zbytečné podrobnosti z osobního života hlavních postav a nadměrná spletitost děje v obou skandinávských státech. Toto všechno toleruji, neboť toto vše autor nezneužil, ale využil k realizaci výborné zápletky. A toto se mu povedlo dokonale.

harena
předevčírem

Opravdu hodně akčí, komplikované, spousta zápletek, jeden vyšetřovací tým z Dánska, druhý ze Švédska, ale dobře, za chvíli se v tom člověk zorientuje. První díl Oběť bez tváře. který by měl být druhým dílem (nevím, kde se to popletlo) se mi líbil moc, ale tady mi dost vadila jakoby roztržitost při popisování pátrání, nedovysvětlené věci a pátrání po unesené těhotné kolegyni jakoby vůbec nebylo podstatné .

A jen taková perlička. Když třináctiletý kluk křičí na svého tátu kriminalistu "...,co to do prdele děláš..... ty máš v hlavně nasráno" a táta mu dá facku, tak přece není normální, aby si táta před ním hned kleknul a chtěl, aby na něho syn, kvůli facce, podal trestní oznámení. Nemají to ti Švédi jednoduché. Doufám že tady u nás v Čechách to zůstane v rozumných mezích.

Hella
11. listopadu

Ubírám jednu * za to, že tahle kniha předchází dříve napsanému příběhu Oběť bez tváře a je výhradně na čtenáři, aby tohle pracně dříve či později pochopil. Jinak velmi čtivé, byť pár nedotažených nitek určitě zůstalo. Snad se tedy jejich rozuzlení dočkáme v dalším pokračování příběhů Fabiana Riska.

katka.oo
09. listopadu

Super, výborná kniha, napínavá, teď nevím jestli se mi víc líbila tato nebo ta minulá, uvidíme, počkáme si na další :-).

kululinka
08. listopadu

Super kniha. Už z prvního dílu jsem byla nadšená, ale tento byl ještě lepší! Jen dánská dějová linka zůstala nevyřešená...

SilvieSisinka
06. listopadu

Skvělá kniha. Napínavé až až. Opravdu velmi originální zápletka. Všechno je propracovanou do každého malého detailu. Super konec :-)

Dani25
01. listopadu

Velmi dobra detektivka a zaujimavy motiv vraha. Dve linie, kde nakoniec bola vyriesena len jedna. Mozno to bude vyjasnene v dalsej knihe ????

Heluše852

Autor sleduje více dějových linek, ve kterých jsem se na začátku trošku ztrácela. Nicméně, jako každá severská krimi mě nezklamala. Knížka byla čtivá, vtáhla mě do děje a nemohla jsem se utrhnout. Už se těším na další pokračování.

Jido

Přečteno na jeden zátah. Skvělá detektivka.

Hustoles380

Výborná detektivka, drsná, napínavá, dojemná zároveň, doporučuji.

kytarka

Nooo... co k tomu napsat, abych toho neprozradila příliš?! Mám strach se nad knihou takhle zasnít... tohle byla prostě naprostá bomba a ohodnocení 5 hvězdičkami je málo zaslouží si daleko více. Fabian Risk je zpět po knize Oběť bez tváře. Devátý hrob je asi ještě lepší! Tohle je tak propracované do detailů, že naprosto žasnu, já bych se u psaní ztratila. Nicméně je to skvělé napsáno. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila a už teď se těším na 3 díl opět s Fabiánská Riskem. Snad to bude brzy ...

tulip131

Co napsat, dvě linie příběhu, prolínající se vyšetřování v Dánsku a ve Švédsku, celou dobu to působilo tak, že jedno se nevyřeší bez druhého. A dramatický konec. A právě tady ubírám hvězdičky, protože spoustu věcí nebylo dořešeno, třeba jak dopadl případ na kterém pracovala Dunja, zda Sleizner zůstal bez potrestání a jak to dopadlo s Fabianovou rodinou a zaměstnáním. Až na závěr skvělé čtení.

vybusna

Premýšľam, že kedy by som prišla na to, že druhá autorova kniha je vlastne prequel jeho prvej. Nebyť tunajšieho komentu Anuszky, ktorý mi to prezradil, bola by som nesmierne zmätená minimálne do poslednej štvrtiny príbehu a až tam by som začala niečo šípiť. Vôbec tomu nerozumiem, prečo to tak napísal, ale zjavne mal na to nejaký záhadný dôvod.Mám chuť znovu prečítať Obeť bez tváre aj keď som ju dočitala len pred týždňom, aby som bola v aktuálnom obraze :-)
Stále mi vadila nepreložená priama reč, alebo texty skladieb z angličtiny . Tá angličtina síce neposúva nijako dej, ani nie je nijako dôležitá, ale skrátka mi to vadilo.
A to je ako sa zdá to jediné.
Deviaty hrob bol ešte lepší ako Obeť bez tváre. Napriek spletitosti deja som bola neustále v obraze. Dej ma drásavo napínal a nemohla som sa od knihy vôbec odtrhnúť. Skvelá, skvelá detektívka, ktorú staviam na môj rebríček na prvé miesta. Nesmierne sa mi páčila.
Tretí príbeh kriminalistu Riska vyjde v slovenčine už o mesiac a a ja dúfam, že kvalita bude naďalej gradovať.

ddkk

Promyšlený a komplikovaný děj, popisující mimořádně odporné zločiny. V knize se prolínají dva domnělé, na pohled nesouvisející kriminální činy, odehrávající se navíc na dvou různých územích. Samozřejmě se dá předpokládat, že se v určitém okamžiku propojí...Knihu není možné číst bez soustředění a je potřeba si při čtení stále uvědomovat, kde, kdo a co se právě děje. V poslední části se vynaložené úsilí zúročí, všechno se postupně vyjasní a rozkryje.

Pro mne je to jedna z nejlepších detektivek poslední doby, i když i jedna z nejkrvavějších. Naštěstí se autor zas tak moc nebabrá v odporných detailech a jde mu především o Fabianovo pátrání...Doporučuji.

A jen poznámka na závěr - divím se, že (aspoň pokud vím) Izrael při své přecitlivělostí dosud nevznesl k obsahu knihy žádné protesty...

Klarinecka

Docela jsem se na knížku těšila. Ale ve výsledku jsem docela zklamaná. Šíleně moc postav, propletenec několika dějových linek, kdy jsem musela listovat zpět, protože už jsem v tom měla bordel :) A jako “bonus” rozuzlení o motiv - oboje bylo fakt ujeté a celé to prostě bylo takové divné. Některé věci navíc zůstaly nedovysvětlené, no prostě jsem zklamaná.

Lindulinek

Skvělá detektivka. Děj a závěr měl spád. Přečetla jsem na jeden zátah. Doporučuji a těším se na další.

Raviola

Naprosto skvělá kniha.

Ajuszka

Ja teda nechapu,co je dneska za modu,ze druha kniha predchazi dejem te prvni.Nez mi to doslo,byla jsem trochu zmatena.Nicmene!Tohle je zase pecka,ja jsem si pribeh uzila,na konci i pobrecela nad osudem Malin.. Ale tesim se na dalsi knihu!

martinka07

Postav bylo v knize opravdu hodně a někdy dalo práci se zorientovat, kdo je kdo, ale ve finále jsem byla z knihy nadšená. Mám ráda,když mě knha vtáhne do děje a mrazí mě při čtení v zádech a to mi u téhle knihy rozhodně nechybělo. Překombinovanost už k tomuto spisovateli tak nějak patří, ale neměli bychom zapomínat, že je to stále jen kniha a tam se fantazii meze nekladou.

Ivi835

Příjemně napínavé čtení

sépie

Když už kriminálka, tak se ráda zúčastňuji pátrání. Ovšem toto? Přečtu několik stran a přemýšlím, kdo je kdo.....no, a dialogy v angličtině?? Fakt dobrý ((((((
A jen tak mimochodem, nabrat 25 kg a běhat do poschodí?? Hmmmmm????

jalejale

Tiež neviem ako okomentovať túto knihu. Dej je rozsiahly plno postáv, dve pátrania v dvoch krajinách, osobné problémy to mi však až tak nevadilo, lebo kniha sa číta dobre je napínavá.Totálne ma ale sklamala posledná časť knihy, nie ako to skončilo ale postup vyšetrovania. POZOR SPOJLER : Prišlo mi že po svojej unesenej kolegyni Malin pátrajú len tak aby sa nepovedalo aj to len Risk + 2 kolegovia a ešte tajne.

Leninkka

No tak nevím, jsem z toho nějak rozpolcená. Jak už tady někdo psal, zdá se mi to strašně překombinované. Také mi trvalo než jsem se v postavách zorientovala. Myšlenka dobrá, ale myslím že by námět vystačil na další dvě knihy. Kniha mě docela zklamala.

rodak

Přesně jak níže Čef .Tolik děje, nápadů, pocitů a přitom kniha drží tak pohromadě.Na to jak je dílo rozsáhlé a zdánlivě rostříštěné jsem ho přečetl za 3 dny a opět plný počet.Jediná osoba která mě neskutečně štvala byla Fabiánova žena Sonja.Té příště trochu méně.

Agatha84

Super! Kniha se čte prakticky sama, jen se mi zdála býti chvílemi slušně roztříštěná,ztrácela jsem se v postavách i deji, a za to strhávám pátou hvězdičku.

katst

Druhá kniha dějově předchází té první, zajímavé... Pravdou je, že bych byla raději, kdyby první kniha byla tou druhou, ale co nadělám, že? :-) Ano, v knize je spousta zápletek, vedlejších dějů, jmen a informací, což může působit zmatek, ale o to víc je potřeba se na knihu soustředit a o to víc si ji užít. Za mě opět velmi povedená kniha.

Jandýs

Právě jsem dočetla.. a mé dojmy jsou dost rozporuplné. Na jedné straně mě baví číst díky krátkým kapitolám a napínavému ději, na druhé se však odehrává až příliš věcí - hlavně na začátku, což se dá ještě tak nějak odpustit, protože postupně se autor dobírá k finálnímu rozuzlení.
Ale spíš jsem tak nějak nepochopila, že ačkoliv se objevila znovu postava syna Fabiana... tak autor nezavadil zmínkou o tom, co se přihodilo v prvním díle..jako by se to vůbec nestalo a prostě neměli mezi sebou jen dobrý vztah...
Pak ano.. i já mám pocit, že je příběh dost přehnaný, což i to toleruji, poněvadž jsem věděla po 1. díle do čeho jdu,ale z konce jsem zklamaná.. celá kniha je tak rozepsaná a najednou mě zaskočí epilog, stručný a přišlo mi, že ani ne tak úplný, jak by jsme si zasloužili..

čef

Opravdu obdivuji, co dokáže autorova fantazie stvořit - tolik zápletek, napínavých situací, hrůzy a překvapení až to může někdo považovat za přehnaně nemožné a překomplikované. Nikolivěk však já - bez váhání zařazuji mezi nejlepší díla v tomto oddíle detektivní literatury. Se závěrem však spokojen nejsem - teď abych pátral po dalším dobrodružství Fabiana Riska ;-).

Costanzo

Ze začatku jsem byla dost zmatená. Dva vrazi, spousta vyšetřovatelů, dvě země. Do půlky knížky mě to dost iritovalo a ztrácela jsem se v tom. Mám tuto knihu odložit nebo nemám? Nevzdala jsem to a nelituji. Téma obchodování s lidskými orgány bylo rozhodně velmi zajímavé. Konec knihy vás úplně rozseká a sami sebe se budete ptát: "Čeho všeho jsme opravdu schopni při ztrátě milovaného člověka? Kam až jsme ochotni zajít?" Výborný závěr s tím, že Fabian Risk mne na konci knihy velmi zklamal a ztratil veškeré moje sympatie...