Útěk z Osvětimi

Šokující skutečný příběh člověka, jenž unikl z pekla Osvětimi Věrohodné a dramatické vyprávění očitého svědka, osvětimského vězně číslo 1418, kterému se jedné noci v záři světlic, reflektorů a svištění kulek podařilo uniknout jisté smrti… V těsné blízkosti městečka na břehu Visly, 120 kilometrů od Krakova, stál největší koncentrační tábor na všech územích okupovaných Němci. Když jej 27. ledna 1945 osvobodili sovětští vojáci, našli tu několik tisíc nemocných a vyhladovělých lidských trosek, jež zázrakem přežily. Zahynul zde jeden a půl miliónu lidí. Čtěte svědectví o odvaze a statečnosti válečných zajatců a o zdánlivě nemožném činu, jímž byl útěk z Osvětimi. Celkem se uskutečnilo sedm set pokusů o útěk, zhruba čtyři sta skončilo neúspěšně. Dopadení uprchlíci byli obvykle ubiti a po každém útěku, který se podařil, následovalo zabíjení těch, kteří patřili do blízkého okolí uprchlíka. Autor knihy napsal skutečný příběh o útěku skupiny zajatců, kdy vytoužené svobody dosáhlo jen pět z nich. Je to šokující a neuvěřitelný příběh člověka, jemuž se jako jednomu z mála podařil útěk z pekla. Ani pak však neměl zdaleka vyhráno…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19601/utek-z-osvetimi-19601.jpg 4.6290
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Víkend

Escape From Auschwitz, 2007

Kniha Útěk z Osvětimi

RomanDušek

Knihy o holokaustu jsou vždy zárukou, že při jejich čtení bude čtenáři běhat mráz po zádech z toho, co vše si zajatci v pracovních/koncentračních táborech museli vytrpět.
Zvlášť, když toto popisuje člověk, který si tím vším prošel a může tak podat svědectví o neskutečných krutostech, kterých se dopouštěli dozorci, či velitelé bloků na nevinných, bezbranných, zubožených zajatcích.
Je to hodně drsné čtení! Vyvolávající velmi silné emoce. Člověku se až nechce věřit, že byl někdo schopný vymyslet a realizovat takové obludnosti nejhrubšího zrna na jiných lidech.
Dojmy z této knihy ve mne budou ještě velmi dlouho doznívat.
Jsem hrdý na ty, kteří tyto hrůzy přežili a podařilo se jim utéct, nebo byli vysvobozeni.
A je mi moc líto těch, kteří přišli o své životy rukou těch, které nemohu ani nazvat lidmi...
Žádný člověk si nezasloužil, aby toto zažil.
Nesmí se to již nikdy opakovat...
Určitě doporučuji všem k přečtení. Ať každý ví, jak zlá byla tehdy doba.

Amifa

Velmi zajimavy pribeh.

Ála41

Dobrá kniha... Na toto téma je spousta knih, tahle rozhodně patří k těm lepším (oproti Taterovi), stojí za přečtení, je to zase z jiného pohledu než jsem dosud četla, z pohledu Rusa, válečného zajatce, který popisuje prožité hrozivé události v Osvětimi i těžké dny plné hladu, zimy, nemoci, bití, ponižování.... Ke konci knihy je popsan také útěk, který se podařil.

zimolka

Neskutečně silný příběh.

Davidoff21

Chvíli bolest a chvíli naděje. Určitě si to přečtěte protože toto si musíme připomínat. Díky za touhu žít a za napsání této knihy.

martinastefkova

Četla jsem na střední, kdy jsem o holokaustu nevěděla prakticky nic. Padala mi čelist při každém řádku. Pamatuji si, že jsem tenkrát byla tak pohoršená, že jsem naklusala do kuchyně a oznámila mamce, že jdu vytáhnout Hitlera z hrobu a pekně mu to vytmavit. Rozhodně nejemotivnější kniha, jakou jsem kdy četla.

Xandy

Silná, dobře napsaná kniha. Líbily se mi fotky a slovník na konci. Zajímavé myšlenky

janina pako

Obdivuji, co lidé museli všechno vydržet.

Byly jsme tam taky
Byly jsme tam taky