Blackout - Zítra bude pozdě

od:

Blackout - Zítra bude pozdě

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech... Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324894/blackout-zitra-bude-pozde-kdz-324894.jpg 4.1238
Originální název:

Blackout: Morgen ist es zu spät (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (86)

Přidat komentář
xmajl
17. března

Slabota, v podstate nezazivne cte a ke konci uz uplne utrpeni. Pointa super, ale absolutne fadni popis “hrouceni” spolecnosti. Celkove 2 hvezdy max

Ainslee
16. března

Tak nevím. Neříkám, že je kniha napsaná špatně, své čtenáře si určitě najde, ale mě absolutně nebavila. Asi 200 stránek jsem četla opravdu poctivě, pak už jsem přeskakovala jen na pasáže s Italem Manzanem. Kdysi jsem četla knihu na stejné téma, výpadek elektřiny a zatímco tam se děj točil okolo problémů obyčejných lidí s tím spojené, což mě bavilo, tady byla kniha zaměřena spíš na technickou stránku problému. Navíc, přehršel jmen, přeskakování z místa na místo. Tohle mi prostě nesedlo.

Káča2015
13. března

Zápletka byla jasná, trávila jsem čas tím, že jsem porovnávala, které problémy vyplývající z blackoutu mě napadly stejně, co jsem zapomněla, co bych nečekala. Ale jinak jsem se celkem dost nudila.

buldozer5
11. března

Kniha mě nijak neoslnila. U příběhů s podobným žánrem mám rád, když děj rychle ubíhá a pořád se tam něco děje. Což se o téhle knize říct nedá.

Woolsey
11. března

Kniha prijemne prekvapila... Clovek si uvedomi v jakem zijeme luxusu a to doslova. Bacha maly spojler-Pro me bylo nejhorsi pasaz (predstava),jak lidi uvezneni v metru,nemaji sanci se dostat ven a pomalu umiraji v panice... Nebo zvirata ze zoo chodi po ulici a lide se jimi krmi...... :/

Martin-cze
04. března

Přečteno jedním dechem. Jen doufám, že teď nevypnou v blízké době proud

Mustafa
03. března

Doporučuji! Kniha je psána jinak, než jsem zvyklá, ale příběh je tak silný a drasticky reálný, že nešlo přestat. Z kraje jsem se vracela v textu, abych od začátku chápala všechny souvislosti a zapamatovala si jména a místa, potom už v pohodě. Souvislosti, které jsou popsány asi málokoho samovolně napadnou. Cítím se obohacena o spoustu informací

LusSyNDA
02. března

Fascinující, dechberoucí příběh. Nikdy jsem nepřemýšlela v tomto směru a je až děsivé, jak málo by stačilo k neštěstí... Kniha byla velmi napínaá, zorientovala jsem se až někdy u druhé kapitoly, ale pak děj probíhal v pořádku. Doporucuji si přečíst, aby se člověku rozšířili obzory

Denisa_a
01. března

Dávám knihu do přečtených i když jsem jí po 150 stránkách odložila. Už jsem se nedokázala donutit do čtení. Budu jedna z mála který se knížka nelíbila. Téma, žánr super, strašně mě kniha nalákal, moc jsem se na ní těšila.... Chtěla jsem číst dál ale nebudu se nutit do něčeho co mě nebaví. Styl psaní mi nevyhovoval. Bohužel.

Dejf_ano
28. února

14 DNÍ
Zásadní časový horizont celé knihy. Největší síla příběhu je právě v krátkém čase a svižném tempu. Autor nám ukazuje možný scénář velmi reálných situací s výpadkem proudu. Možná až šokující je změna v chování lidí, kteří se mění doslova v divokou zvěř. Pouze pár dní stačí k vytvoření zlodějů, vrahů a vyděračů.

ZAMYŠLENÍ
Sám se nad knihou musím stále zamýšlet nejenom náhlá změna situace, ale především dlouhodobý možný dopad, který je v příběhu naznačen je šokující. Najednou si uvědomuji, jak opravdu skvěle se máme a dobře si žijeme. Stačí málo a svět se může otočit o 180 stupňů. Pro mě velmi výjimečné prolnutí odborné literatury s poutavým příběhem.

Tento bestseller stojí rozhodně za přečtení a nebojím se tvrdit, že by si našel nezastupitelné místo v povinné četbě základních škol. Právě pro svou realističnost a společenský dopad.

mynamail
22. února

Strašně jsem se na knihu těšila. Témata tohoto typu mě baví.
Jenže: pořád se přeskakovalo z místa na místo. Jedna stránka o tom a další o úplně něčem jiném. Ztrácela jsem souvislosti, pletlo se mi jedno s druhým, mívala jsem v tom chaos. Nedokázala jsem vnímat osobní osudy některých postav.
Dočetla jsem jenom proto, že jsem dočíst chtěla.
A přitom to bylo téma, které se dalo tak krásně uchopit. Abychom si oprvadu uvědomili, co se stane, když vypadne proud. Že to není jen o tom, že po otočení vypínačem se nic neděje, že si neuvařím čaj, nenaberu benzín do auta, bude mi zima... Důsledky by byly v širokém rozměru a některé si ani nedokážeme představit (pasáž, která mi utkvěla v paměti - ubohé krávy, které pojdou v hrozných bolestech, protože bez elektřiny nebude fungovat dojící zařízení a manuálně to nikdo nestihne...).

CharlesWard
21. února

Nechápu onen boom kolem této knihy. Děj je pomalý, 3/4 se vůbec nic neděje, autorovo skákání z jednoho města do druhého, jakoby mělo nutit čtenáře, aby si k jednotlivým linkám dělal poznámky (přečtu informace a městě A, pak x informací o několika dalších městech, a k Áčku se vrátím teprve později, takže pomalu můžu znova číst prvotní informaci o městě A, neboť se mezi tou záplavou dalších naprosto ztrácí). Vyústění příběhu taky celkově nic moc. Všichni jsou z výpadku na větvi a jen jeden hacker pátrá a pátrá a pátrá... Jen další nadhodnocená kniha.

Matita310
20. února

Tento styl není zrovna můj oblíbený. První stránky mě nijak extra neoslovily, ale musíš říct, že po čase jsem se těšila na každou další stránku.
Tato kniha člověka donutí zamyslet se na komfortem, který máme. Já osobně jsem se zúčastnila 4 denního kurzu přežití a musím říct, že 4 dny v lese, ve tmě, bez jídla, bez elektřiny a zimě nebyly opravdu vůbec příjemné.
Knihu rozhodně doporučuji.

p.mihoc
20. února

Každá nová katastrofa nebo postapokalypsa v mém nitru vždy zažehne radiační nažhavení a zombie nenažranost a čím pesimističtější vize autor má, tím lépe. Vzhledem k nadšeným recenzím a všeobecnému humbuku jsem tedy šáhl i po tomto best celeru a znovu se přesvědčil, že ne každá kniha se zlatou hvězdou na přebalu zaručuje literární orgasmus. Tento spíše technothriller je psán neskutečně kostrbatě a překotně, neustále se přesunujeme mezi desítkami míst, musíme se zorientovat a sžít se spoustou postav, na což při téhle epilepsii nemáme moc prostoru. Autora vůbec nezajímá problém z pohledu normálních lidí, proto je celkový dojem studený a až příliš politický. Je z toho prostě cítit Marcova nevypsanost a spíše vědecké pojetí než opravdová literatura a spisovatelský talent. Hlavně mít šokující námět, vše kolem si nastudovat, udělat spousty rozhovorů s nejerudovanějšími specialisty v oboru a pak to co nejnabušeněji pospojovat do povrchního bombastického celku. Nicméně jako zábava a pozastavení se nad samozřejmostí s jakou k elektřině přistupujeme, tento román funguje spolehlivě.

arram
19. února

Super kniha, kde čtenář ví jenom tolik, kolik mu autor dovolí, což čtenáře udržuje v napětí a nevědomosti. Konec knihy mohl být trochu více grandióznější, ale jinak velice čtivá kniha.

0175
18. února

Skvělá kniha, ačkoli konec chtěl trochu více propracovat. Ze začátku vše potrobné s napínavé, konec trochu odfláknutý. Ale jinak perfektní na zamyšlení.

therka
14. února

Kniha měla spád, rozhodně jsem se nenudila. Téma mě tak zaujalo, že jsem se začala zajímat o další knihy s touto tématikou. Jednu hvězdičku ubírám za detaily, které by v reálu podle mého názoru nefungovaly, a za závěr, který mi přišel urychlený a zbytečně překombinovaný. Přesto knihu doporučuji, je čtivá a je to zajímavé téma.

LadyAnn
12. února

Nemůžu si odpustit rýpavou poznámku - jak mohly, proboha, projít do tisku výrazy jako "soukromími" a nebo "stále více dramatičtější"...? :(

Thromulus
10. února

Kniha byla parádní, srozumitelně napsaná a poutavá. Problém byl jen ze začátku z důvodu skákání mezi velkým množstvím měst, ale na to si člověk po nějaké době zvykne. Takže knihu rozhodně doporučuji. Nebojte se začátku, děj vás po chvíli vtáhne.

RudýOnkel
08. února

Člověk se nad ní zamyslí, řekne si, že by to jednou de facto mohlo nastat. Kniha se mi počtem stran ani nezdála dlouhá, ale jde vidět, že autor zamýšlel ukončit knihu jinak, protože za mě to bylo trochu odbyté. Je jedno jestli preferuje tuto knihu nebo nějakou jinou z tohoto žánru, čím dále v budoucnosti jsme, tím je scénář více pravděpodobný.

Příběh 10/10

Romance 3/10
Akce 10/10
Humor 3/10
Napětí 10/10

MoničkaBerucha
08. února

kniha se mne moc líbila - zamyslet se na co vše dnes potřebujeme elektřinu

Koubasantiago
07. února

Až posledních 150 stránek jsem se začal bavit...

Bára91
06. února

Nevyuzity potencial

marge74
05. února

Další kniha k zamyšlení. Dnes bereme elektřinu jako něco samozřejmého, lehce dostupného a snad povinného pro život. Osobně jsem nikdy ani nedomýšlela, jaké by mělo následky vypnutí proudu na takovou dlouhou dobu. Všechno je závislé a propojené ze vším, bohužel i s celou Evropou. Nejvíc mě dostali pasáže ohledně jaderných elektráren. Ale není to trochu návod pro teroristy nebo nějak vyšinuté lidi ....?

Garfinela
05. února

Velmi zajímavý náhled na to, co by bylo kdyby.... opravdu jsem pak trnula, kdykoliv zablikala žárovka. Jakmile kniha nutí člověka se zamyslet, tak je vždycky dobrá. O to přece jde. A jestli máme třeba jiné představy o tom, jak by se vše odehrálo, nebo prožíváme jiné emoce, tím líp. Kniha nám má ukázat to co nepředpokládáme, jinak bychom si ji mohli napsat sami :o)

lubik734
03. února

Velmi pěkná a strašně čtivá kniho, ovšem velké množství postav tak se v tom člověk občas ztrácí :D

BrozaM
03. února

Mě by zajímalo, co na té knize je, že to kupuje tolik lidí. Nevadil mi počet postav, ani mi nevadily časté změny míst - to posouvalo v ději, jinak by kniha byla pravděpodobně nečitelná.
Bylo to takové neurazí, nenadchne. 3 hvězdičky za námět, ten je super, člověka donutí trochu se zamyslet.

Venda693
03. února

Tato kniha je čistý marketing, napsaná velmi nezáživně. Musel jsem se hodně nutit, abych ji dočetl. Mnohem lepší je kniha Vteřinu poté: https://www.databazeknih.cz/knihy/vterinu-pote-125480

plachosrst
01. února

panejo, v té knize bylo tolik postav, že doteď nevím kdo byl kdo a jaké bylo jeho zaměstnání. ztrácela jsem se v tom ohromném množství jmen a míst. dál tam bylo na mě až moc popisů z oblasti technologie a po čase jsem se do čtení musela nutit. nebyl to můj styl, ale námět dobrý, o tom žádná.

petrarka72
31. ledna

Jako by si autor udělal soupis toho, jaké následky může blackout mít, pokud trvá cca čtrnáct dní až tři týdny - a posléze je začal popisovat přes postavy a situace s tím, že ho příběhová a emocionální stránka věci vlastně moc nebaví. Podle toho také kniha dopadla - člověk se v ní ledacos dozví, ale je studená a napětí se dostaví až v poslední čtvrtině.Štítky

thrillery blackout, výpadek proudu

Autor a jeho další knihy

Marc Elsberg

Marc Elsberg
rakouská, 1967

  • Blackout - Zítra bude pozdě (2017)
  • Zero (2018)

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených47x
v Přečtených301x
v Čtenářské výzvě56x
v Doporučených19x
v Knihotéce159x
v Chystám se číst446x
v Chci si koupit113x
v dalších seznamech1x