Blackout - Zítra bude pozdě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech... Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324894/blackout-zitra-bude-pozde-kdz-324894.jpg 3.9569
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Omega
Orig. název:

Blackout - Morgen ist es zu spät (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (203)

Kniha Blackout - Zítra bude pozdě

Přidat komentář
aktak1203
15. května

Docela to šlo. Takový průměr, určitě bych knihu necharakterizovala jako bestseller. Akce nebyla tak žhavá, ale jako oddychovka to šlo.

petronella1
11. května

Mě se kniha líbila moc. Nejdřív jsem sice jako ostatní tápala v místech, ale mělo to spád, bylo to akční a hodně poučné

Jordyz
06. května

Na knihu jsem se moc těšila, ale jsem z ní rozčarovaná.
Bohužel se mi nelíbilo zpracování - příliš mnoho postav, míst...kapitoly - resp. pasáže z jednolivých míst - tak krátké, že se mi až na konci povedlo se zorientovat... Bylo to pojato více z technické stránky, politicky než z pohledu lidí - ten mi tam chyběl. Téma skvělé, ale zasloužilo by si jiné zpracování.

Pajule35
25. dubna

Čekala jsem od knihy víc. Dobre téma, ale chtělo to více propracovat.

Princezna22
24. dubna

Kniha se mi nelíbila. Nemohla jsem jí přijít na chuť a ani začíst jsem se nedokázala.. Nápad dobrý,ale za mě opravdu šlápnutí vedle :( ...

Agrenej
18. dubna

3,5 - 3,75 hvězdičky.
Je to dobré čtení, ne že ne. Příběh krásně utíká a stránky s ním mizí jedna radost. Akorát skoky mezi postavami a místy děje mi připadají zbytečně časté a občas mi trochu vadily. Také bych řekl, že nadbytečné jsou i pohledy do "Velitelského stanoviště", určitě ty první. Bez nich by kniha byla ještě o kousek více napínavější.

Simstr
15. dubna

Nebyla špatná. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat v postavách a místech. Ale velice čtivá a když by člověk pomyslel, že by se něco takového mohlo stát v reálu... neumím si představit. Asi si nakoupím konzervy do zásoby, přece nikdy nevíte... :-)

1T0S_
14. dubna

Autor v tomhle románu rozehrál velkou hru, která se mu tak trošku vymkla z rukou.
Námět je skvělý - v celé Evropě najednou vypadne proud, úřady neví, co s tím dělat, vše se propadne do zmatku...
Ale zpracování, to trošku pokulhává.

Hlavní postavou je Ital Piero Manzano. Docela sympatický chlápek se skvělým smyslem pro humor a povedenými hláškami.
S ostatními postavami to ovšem není zas tak slavné. Autor jich na vás vybalí velkou spoustu, takže se v nich ze začátku vůbec nebudete orientovat. A pokud by se vám to náhodou povedlo, moc si tím nepomůžete - většina z nich je plochá a papírová. Též se často chovají nelogicky a uměle.

Kniha obsahuje spoustu dějových linek, mezi kterými hrozně často přeskakuje, takže si žádnou z nich pořádně nevychutnáte. Jinak je ovšem děj povedený.

Myslím, že kdyby autor ubral vedlejších postav a více se věnoval dějové lince hlavního hrdiny, knize by tím prospěl.

Takto asi za 3/5 ;)


Štítky

thrillery blackout, výpadek proudu

Autor a jeho další knihy

Marc Elsberg

Marc Elsberg
rakouská, 1967

  • Blackout - Zítra bude pozdě (2017)
  • Zero (2018)

Podobné knihy

Kniha Blackout - Zítra bude pozdě je:

v Právě čtených53x
v Přečtených733x
v Čtenářské výzvě115x
v Doporučených37x
v Knihotéce313x
v Chystám se číst577x
v Chci si koupit146x
v dalších seznamech4x