Blackout - Zítra bude pozdě

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech... Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324894/big_blackout-zitra-bude-pozde-kdz-324894.jpg 3.9977
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega

Blackout - Morgen ist es zu spät, 2012

Kniha Blackout - Zítra bude pozdě

Magrata15

Až při čtení této knihy mi došlo, co všechno se zastaví, když přestanou elektrárny dodávat energii. Katastrofa.
Kniha se četla dost dobře, díky krátkým kapitolám. Občas jsem se ztrácela v množství postav a míst.
Manzano však byla jedna ze sympatických postav.

Lajtwing

Stojí za přečtení díky tématu závislosti naší společnosti na energetické infrastruktuře. Ruku na srdce, většina z nás o ní ví pramálo. Autor demonstruje skutečný rozsah této závislosti a právě v tom leží největší - a jediný - tahák knihy.

Postavy jsou poměrně ploché, jejich existence se někdy míjí účinkem. Manzano ani pořádně neodhalí, proč se změnil a proč bojuje za pořádek. Nebo například postava Michelsenové a celého dění okolo kancléře v Berlině - je to okatě expoziční, a když už dojde k opravdu zajímavým dialogům (následky nehod atd.), postavy prostě nepůsobí věrohodně, pouze plynou k autorově pointě.

To může být částí jak překladem, tak volbou častého skákání mezi místy. Prostě a jednoduše, je to zajímavé téma v průměrně zvládnutém textu. Autor jakoby jenom zpracovával téma, ale neměl snahu psát zajímavé postavy.

Rocker007

Má první kniha z post-apo žánru. Hodně pěkné, ač někdy zkratkovité.

IvikaS

Začátek dobrý ale konec se vlek.

helulka

Dnes jsem zabrouzdala do svého seznamu přečtených knih, a velmi mě překvapilo, když jsem tam našla tento kousek. Ještě víc mě překvapilo, že uplynulo pouhých 82 dnů od chvíle, kdy jsem jej dočetla!

Čtení Blackoutu nejspíš opravdu způsobuje "blackout", což je ovšem u této knihy žádaný jev. Chvíli po dočtení si nebudete pamatovat, že jste tu hrůzu kdy četli.

Tu jedinou hvězdičku z hodnocení daruji tomu stromu, který musel padnout, aby tohle mohlo vyjít!

mona.benny

Těšila jsem se, zaujalo mě téma knihy i obálka. Po 80 stránkách, které mě nezaujaly, jsem knihu odložila. Očekávala jsem spíš příběh z pohledu obyčejných lidí (rodin) , co by pro ně znamenal Blackout.

MíšaS.

Námět byl zajímavý, ale utopený v přehršli postav a informací. A děj byl
dost předvídatelný.

Renatka11

Výborný námět, co by kdyby... Na můj vkus sice zbytečně moc akční, což dost ubíralo na reálnosti, ale kdo ví, jaká by byla realita, kdyby skutečně k tak rozsáhlému blackoutu došlo. Přestože literárně to úplný poklad není, k zamyšleni nad naší závislostí na elektrické energii to rozhodně stojí a za to dávám čtvrtou hvězdu.