Blackout – Zítra bude pozdě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech... Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324894/big_blackout-zitra-bude-pozde-kdz-324894.jpg 3.91136
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega
Originální název:

Blackout – Morgen ist es zu spät, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (344)

Kniha Blackout – Zítra bude pozdě

SalemJohn
04. května

Dôkazom, že sa knihu oplatí prečítať je už počet komentárov tu na databáze. Percentuálne hodnotenie okolo 75 až 80% je úplne dôveryhodné.. teda aspoň podľa mňa :)
Zábavná, celkovo napínavá a nenáročná záležitosť, ktorej chýba málo, aby sa možno stala realitou..

Micandy
02. dubna

Bohužel jsem si knihu moc neužila.Spousta postav by mi ani nevadila,ale přišlo mi to nějak neosobní. Oblíbila jsem si a novinářku a Itala zbytek mě moc nezaujal. Četlo se mi to špatně a za sebe nemohu doporučit. Autorův styl mi moc nesedl.


veronika9761
29. března

Po celou dobu jsem se stydela, ze svitim nebo ze mi hraje radio. Strašný cteni.

ava.s
18. března

Knihu jsem chytla do ruky víc než 2 roky zpět, nemohla jsem se začít, ale chodila jsem na rehabilace. 20 minut na magnetu byla slušná motivace, pak přišel covid, zrušené rehabilitace a měla jsem po motivaci. Knihu jsem párkrát chytla do ruky i doma a snažila jsem se dočíst, ale nějak to nešlo...

Postavy nesympatické, ploché, bylo mi absolutně jedno jak kniha dopadne. Jelikož jsem se dva roky nedonutila, abych knihu vzala do ruky a dočetla, tak teď úplně odkládám. Nějak mě nelákájí ani další knihy od autora i když je mám doma.
Seriál šel taky mimo mě, nezvládla jsem dokoukat ani pilot.
Za mě nudné, nezáživné...

Charmedka
19. února

Příběh sám o sobě by byl super. Vlastně Vás ani nenapadne, co všechno je závislé na elektřině. Nejen Vaše lednice, topení, výtah či operační sál v nemocnici, ale co když přestane jít chlazení v jaderné elekrárně?!

Jenže mě kniha vůbec nesedla. Bylo v ní šíleně moc technických a odborných termínů a vysvětlování, ale také velké množství postav, které mi přišly až zbytečné. Až do konce jsem nevěděla, která bije. Navíc jsem očekávala více napětí a akce a to se mi nedostalo.

absa2611
08. ledna

Jedním slovem: Výborné!
Doporučuji.

Jahýnek
01.12.2022

Tak tuto knihu bych navrhovala jako povinnou četbu přinejmenším studentům oborů elektro. Děj mne zcela pohltil a nechala jsem se strhnout k přemýšlení o tom, jak špatně jsem na podobnou situaci připravena já osobně. Celá ta technologie a logistika energetických centrál byla popsána věrohodně a tak, že jsem pochopila vše podstatné pro příběh. Nedokážu posoudit faktografii, v tom důvěřuji recenzím odborníků. Čtivost tohoto románu je podle mne dána nejen tématem ale i velmi dobrým balancem mezi dramatickými pasážemi a vysvětlováním problému-detektivním přemýšlením.
Četla jsem už před rokem, ale teď přemýšlím, komu bych ji mohla koupit k vánocům :-)

Terva
22.11.2022

(+ SPOILER) „Pane generále,
už více než pět hodin
je Paříž bez proudu.
Máte informace,
jak dlouho tenhle stav ještě potrvá?“

POZOR OBSAHUJE RADIOAKTIVNÍ SPOILERY!!!

Když jsem dočetl tento „katastrofický“ příběh, říkal jsem si „no to je paráda, takhle dopadnout“. Jenže, po několika dnech, kdy se to ve mně rozleželo, to zas tak strhující nevypadá. Kolaps elektrické sítě v této knize, vyžadoval dlouholetou přípravu. V řádu několika let docházelo k postupné infiltraci do celého toho úlu, kterému se říká elektřina a její rozvodné sítě. Pan spisovatel se asi bál, využít nějakého hackera, aby síť napadl během několika hodin. Tím by byl příběh víc strhující a mrazivý. Tímto stylem nemá čtenář to mrazení a je mu to vlastně jedno, protože se nemá čeho bát.

Citát: Víceméně celý výrobní a dodavatelský řetězec potravin se zastavil. Veškeré moderní systémy totiž fungují na elektronické bázi.

Vlastně i katastrofální následky, které se během těch 21 dní, kdy nejde proud, jsou ve své podstatě slabé. Opět mi připadá, že pan spisovatel Marc Elsberg prostě nechtěl strašit lidi tím (nebo se bál?), jak by to všechno bylo jednoduché a jaké by to mohlo mít následky. Mám pocit, že lidé, co „nedostanou svá tři jídla denně“ , by se chovali rozhodně tvrději, než je v této knize. Šílené tak akorát zůstávají situace kolem jaderných elektráren a některé důležité součásti každodenní potřeby lidí. Tím myslím, čerpací stanice, které vám bez proudu nedokážou natankovat, voda a odpady, které se vlastně bez elektřiny také nehnou, nefunguje topení a v neposlední řadě vaření jídla, které dnes už vlastně bez plynu a elektrických přístrojů, skoro neumíme. O telefonech ani nemluvím.

Malá ochutnávka:
Na cestě úzkými uličkami směrem ke katedrále ho doprovázela nekončící symfonie klaksonů. . . . Troubení bylo čím dál hlasitější. Tramvaje se během výpadku zastavily a blokovaly provoz . . . kráčel dál ucpanými ulicemi a v některých se sotva protáhl mezi stojícími auty a fasádami domů. Většina obchodů, které míjel, měla už zavřeno, přestože cedulky s otvíracími hodinami hlásaly něco jiného . . .

Ano, jsem na elektřině totálně závislí a její kolaps by nás určitě dovedl do doby kamenné. Ale tím se tento příběh nezaobírá. Tady je nám dáno tou lehčí formou na srozuměnou, že by se to mohlo stát a možná po pár dnech bez proudu ještě budeme žít. A tak mi nezbývá než konstatovat, že, co se týče dramatu, to zas tak dramatické není. Ale pro jistotu ještě koupím nějaké tuhé palivo, Pepo, pár svíček, balík balené vody a nějakou tu konzervu navíc, abych jako byl klidnější, protože pár dní bez proudu vydržím. Tedy pokud mi během vaření na dřevěném uhlí na podlaze v paneláku nechytne knihovna. Hasiči nemaj naftu, neteče voda a hlasitým voláním hóóóřřřííí si moc nepomůžu . . .
Dávám tři a půl hořících Hetešovo motýlků, na které pomalu dopadá radioaktivní prach. V reálu jen 50%, tedy tři plamenné hvězdy.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡ )

Citát: Nejdůležitějším cílem nejsou fungující dodávky energie do domácností a továren, ale generování zisku.

1 ...