Bílá tma

Markéta, které nikdo neřekne jinak než Rita, se dostala do velkých nesnází. Rozvedená a bez prostředků se s dětmi musela vrátit do rodného městečka, kde začala pracovat jako sestra v nedalekém Domově pro seniory. Podle její kamarádky Lídy tam ale není všechno v pořádku. Jenže než Ritě prozradí svá zjištění, je nalezena mrtvá. Dům, kde teď Rita s dětmi bydlí, je v podstatě na samotě. Přesto se tam mrazivou nocí ozývá dětský pláč. Jak je to možné? A proč Lída zemřela? Souvisí to s domovem pro seniory? Rita hledá odpovědi a samotné jí při tom jde o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366581/bila-tma-ayf-366581.jpg 4199
Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Bílá tma

raty
11. listopadu

Pro mě první kniha této autorky a velká spokojenost. Příběh je propracovaný, napínavý a přitom uvěřitelný. Čtení mě moc bavilo.

knihomolka1197

právě jsem dočetla..rozhodně povedená detektivka, mile mně překvapila.

TaLu

Jednu detektivní knihu jsem již od autorky četla a byla jsem spokojená. Tentokráte to rozhodně není horší zážitek. Příběh kamarádek, kde jedna přijde za záhadných okolností o život. Aby rozmotala hlavní hrdinka klubko záhad, nechává se zaměstnat na místě mrtvé přítelkyně - v domově pro seniory. Ty pasáže práce s velmi nemocnými klienty působí v knize nejpřesvědčivěji. Tíživé prostředí. Napětí v příběhu se stupňuje až k poněkud krkolomnému závěru, ale proč si neodpočinout u české detektivky ? Mně osobně vadily jen zdrobněliny jmen, kvůli kterým i dialogy vyzněly tak nějak nepatřičně. Romantická linka se také objeví. Myslím, že v rámci žánru mohu klidně doporučit.

playada

Jak tady již někdo napsal- příjemná detektivka. Reálné dialogy, nikdo si na nic nehraje, všichni jsou věrohodní a uvěřitelní.

milary

Do poloviny (minimálně) jsem četla napjatá a s nebývalým zaujetím. Ha! Nová autorka pro mě, myslela jsem si. Mimořádně mě oslovilo prostředí domova pro seniory, vyhovovalo mi střídání civilní roviny příběhu se sílícím podtónem až hororového tajemna a potenciálního nebezpečí (a to hned na několika úrovních). Když vyšla najevo možná kauza (vč. fakt z historie) a začala dostávat aktuální podobu v závislosti na příběh, byla jsem nadšená autorčinými kombinačními schopnostmi a už jsem nepochybovala. Předčasně. Nelíbil se mi závěr knihy, celý, od okamžiku, kdy se začaly jednotlivé záhady rozkrývat. A teď, abych nespoilerovala:
Ústřední zápletka mi přišla dobrá a v rámci děje uvěřitelná. Co bylo pro mě nestravitelné, byl přechod do té doby kompaktně působícího vyprávění z české domoviny do akčně americky působícího finále; nejvíc mi vadily atributy jakoby vypůjčené ze stylisticky odlišných detektivek a aplikované až úsměvně „po česku“. Tady se to autorce myslím trochu vymklo. Co jsem pak už vůbec nedala, byl úplný závěr ve stylu „šťastně až do smrti“, který se nelogicky odvíjel od jedné z vedlejších záhadných rovin a jistě zasloužil vysvětlení (a klidně takové, jaké bylo), ale prostor na posledních stránkách obydlel podle mého nezaslouženě a plytce a celé to neodvratně shodil.
Škoda.

i.stefany

Psychologicky laděná česká detektivka. Hodnotím knihu jako povedenou, líbila se mi zápletka, temné ponuré prostředí, místy až s hororovými prvky a především domněnky a pátrání kamarádek po tom, proč vlastně Lída zemřela... Když si zpětně promítám indície, měla jsem něco tušit, ale tentokrát jsem měla úplné temno. Musela jsem dočíst až do konce, abych se dozvěděla, jak to bylo. A takhle to mám ráda, napínavé až do finále.

Pumpkin

Trošku mně rušila česká jména postav, ale to je můj problém, protože české autory téměř nečtu. Po knize jsem sáhla vcelku náhodou. Ale popravdě jsem se chvilkama fakt bála ????

irrrenka

Moje první kniha od autorky. Líbilo se mi, že je že známého prostředí, i téma mi bylo blízké. Napětí se dalo krájet.Uplně jsem si to predstavovala.Chvílemi mi trochu vadily šroubované rozhovory a oslovení zdrobnělinami.Celkově fajn knížka.

Kdo jinému jámu kopá
Kdo jinému jámu kopá