Kmotr Mrázek II - Krakatice

Volné pokračování strhujícího příběhu o vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v roce 2006. Kniha vůbec poprvé do nejmenších detailů odhaluje, jak prorostl organizovaný zločin do vysoké politiky. Autor čerpal z autentických podkladů včetně odposlechů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/650/big_kmotr-mrazek-ii-krakatice-Eqh-650.jpg 4259

Kniha Kmotr Mrázek II - Krakatice

janka2000
12.07.2021

Tento díl se zabývá Mrázkovou politickou aktivitou, tedy spíše tím koho ovládal. Nikdo nebyl čistý. Mezi jmény, co tam zazněla, byl například Zeman, Ivo Svoboda a mnozí další. v knize je popsáno, jak mladý Mrázek tuneloval české banky a další hnusy o české politice. Pokud chcete vědět, jak to bylo prohnilé, doporučuji přečíst.

Rolada88
30.05.2021

Neuvěřitelný co se tu dělo chvílemi jsemse až ztrácel s jmény a přezdívkami v odposlechu. No co napsat mafie se vším všudy těším se na trojku tam by měl už figurovat Krejčíř tak sem zvědavý. Na jednu stranu se divím ze jsme díky knize v prostředí vlivných lidi a jejich milionových firmách ale nikde zmínka o třeba nedávno zesnulém Kellnerovi vždyť taková Smetánka co se v knize píše se musela pohybovat v blízkosti.

kopeceli
03.03.2021

Pro mě zajímavé čtení, přepis odposlechů mi problémy nedělal. Zato ten obsah! Všichni potřebovali Mrázkovu smrt a taky jí využili, jako každou příležitost. Jsem ráda, že sice s odstupem, ale přece jsem se k této knize dostala.

Bohemians
13.11.2020

BEZ SPOILERŮ, AUDIOKNIHA:

Poslechnuto jako audiokniha. Mnohem slabsi, nez prvni dil. Naprosto drtiva vetsina knihy jsou “pouze” prepisy z odposlechu. Nicmene i tak se jedna o velmi zajimavou nedavnou historii a cloveka se bohuzel jima bezmoc, kdyz zjisti, ze se vlastne nic z toho nevysetrilo. Je to smutne, az zarazejici a neuveritelne. V audioknize mi chybi zenske hlasy - muzske dabovani zen je komicke, ackoliv takove byt nema. Zaverem dodam, ze nektere pasaze jsem prakticky nepochopil, natoz souvislosti. Kazdopadne vrhnu se i do tretiho dilu, protoze ten je dle recenzi mnohem zajimavejsi.

J.P.S.
09.11.2020

Prostřední díl trologie se čtbe nejhůře, přestože jeho informační hodnota je nejvyšší. Autor totiž nabízí samotný surový zdroj - výňatky z policejního spisu Krakatice. Protokolované odposlechy autor doplňuje svými komentáři, aby čtenáři vysvětlil kontext.
Děsivý je zejména důkaz o někdejším propojení Františka Mrázka s Miroslavem Šloufem, což je člověk, který stál za vzestupem našeho současného prezidenta....

reign
01.11.2020

Druhý díl Mrázkova příběhu mnohé zklamal formou - mně však právě přepis odposlechů velmi oslovil, přijde mi to velmi svižné. Celkový dojem z knihy (kromě hrůzy z dosahu podsvětí do ovládnutí společnosti) je pro mně obdiv vytrvalé práce hrstky neúplatných policistů a lítost nad zmařením jejich práce zkorumpovanými parchanty. Jaroslav Kmenta dělá přesně to, co žurnalista dělat má - díky takovýmto počinům ta práce hrdinů nakonec vniveč přijít nemusí. Krakatice je tvor hlubinný a takovéto svícení do očí ji do karet zrovna nehraje.

Warty
21.10.2020

Velice zajímavé ale smutné čtení. A tak nějak mám pocit, že to i teď funguje nějak podobně.

Pumpkin
04.03.2020

jako jo, to téma je pořád zajímavé, ale je to prostě náročné číst. Před třetím dílem zase sáhnu po jiné knize na odlehčení :)