Helix - I ty budeš nahrazen

Americký ministr zahraničí během státní návštěvy Mnichova zemře. Během pitvy na jeho srdci nalezli zvláštní znamení, způsobené bakteriemi? V Brazílii, Tanzánii a Indii zaměstnanci mezinárodní chemické společnosti objevují plodiny a zvířata, která by neměla existovat. Ve stejnou chvíli se Helen a Greg obrací na genetickou kliniku, která by jim měla pomoci s umělým oplodněním. Doktor jim vypráví o neoficiálním výzkumném programu, díky kterému se už narodilo více než sto “speciálních” dětí. Ale pak jedno z těch dětí zmizí a všechno nasvědčuje, že události spolu souvisí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415279/big_helix-fWU-415279.jpg 3.7196
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Omega

Helix - Sie werden uns ersetzen, 2016

Kniha Helix - I ty budeš nahrazen

Alex.rrr

(+ SPOILER) Musím se přiznat, že ač mám autorovi knihy ráda, tato mě neoslovila. Potenciál skvělý, ale postupem děje jsem si říkala, jak to autor vlastně chce zakončit. Konec je takový domyslet si každý sám. Hlavní děcka zastřelí, zbytek je v pár větách. Téma bylo zajímavé, než se to všemožně začalo hrotit a překombinovávat. Nejsem biolog, ale chvílemi mi to přišlo přehnané, nedotažené a celkově někde až moc natažené. Za mě zklamání.

Julinka679

Helix aneb geneticky upravené děti... Moje první kniha od autora a i já jsem z toho, jako někteří, celkem rozpačitá.
Námět není vůbec špatný ale jelikož se jedná o děti, které si opravdu s ničím neberou servítky a jsou schopné pomalu čehokoliv tak se to spíše podobalo noční můře, která nebere a hlavně ani nebude brát konce. Kvůli tomu se mi to nečetlo moc dobře, téma dětí, ať už geneticky upravených nebo třeba jako oběti vražd atd. je pro mě silné a je mi z toho fyzicky úzko takže čtení mi zabralo delší dobu než je u mě zvykem.
Děj jinak dobře odsýpá a konec je sice předvídatelný ale ničemu to nevadí.

Za mě 4* (s odřenýma ušima) a doporučuji :-)

LucySmile

Moje první kniha od tohoto autora a jsem z toho taková rozpačitá... Kniha už představila zajímavé a ne nereálné téma, ale na můj vkus mohla být klidně kratší. Ge začátku jsem se v tom hrozně ztrácela, střed asi nejlepší a konec jsem úplně nepochopila a byl takový nedokončený.

bigbabe

Oproti prvním dvěma knihám autora tato už o něco slabší. Je to samozřejmě možná i tématem a jak na čtenáře téma působí. Začátek se trochu táhl, pak se to rozjelo.
Opět ale napínavé téma, které jak se píše na přebalu ; může být (je) realistické.

Snapeova

Autor se opět vrhnul na zajímavé a určitě dost aktuální téma. Tohle téma ho asi zajímalo a bylo pro něj lákavé, ale zdálo se, že do něj nechtěl až tolik zabředávat a případně se zamotat a dát najevo svůj názor, který by třeba mohl být nepopulární. Celá kniha vlastně vyznívá trochu do ztracena a čtenář nemá moc šanci, prožít nějaké emoce.
Autor si jako vždy o tématu dost zjistil a psal o něm velmi uvěřitelně a čtivě, ale něco tomu prostě chybělo. Oproti předchozím dvěma knihám ta třetí ztrácí dech.

micha-ella

Začíst se bylo docela obtížné, ale chytila mě a moc mě bavila dějová linka Grega a Helen. Škoda, že hodně situací nebylo dovysvětleno, v tom se shoduji s komentářem ,,,duben", při čtyřech stovkách stránek pro to bylo místa dost, leccos jiného se dalo vynechat. Konec už mi taky neseděl.

F22Falcon
30.08.2021

Nápad dobrý, ovšem kdyby měla kniha o třetinu stránek méně a děj trochu rychleji utíkal, asi by to bylo jedině plus. Hlavně začátek zdlouhavý. Od autora mám přečtený zatím jen Blackout, který byl určitě lepší. Uvidíme, co Zero.

ivis77
22.08.2021

Skvělý námět k zamyšlení, jestli se už něco takového dávno neděje, jen o tom nevíme. Za mne začátek nepřehledný, než se vše propojilo dohromady, nemohla jsem se zorientovat v postavách, bylo jich moc.