Spi sladce

Když vás ovládne posedlost… Když zoufalá Olivia Brookesová před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, strachovala se, že už je možná nikdy víc nespatří. Měla důvod obávat se nejhoršího, a ne bezdůvodně. Nebyla by to první tragédie, která Olivii potkala. Nyní vyšetřuje detektiv Tom Douglas její rodinu znovu. Tentokrát je to však Olivie, kdo se pohřešuje, a s ní i její tři děti. Všechny důkazy nasvědčují tomu, že ještě ráno byla doma. Její auto však stojí v garáži a peněženku má v kabelce – na stole v kuchyni. Kam tedy zmizela? Proč a jak? Nikdo nic netuší. Zdá se, že dokonce ani její manžel, který měl dosud vždycky všechno dokonale pod kontrolou. Policie chce vyhlásit celostátní pátrání, z jakéhosi důvodu však ze všech alb, mobilů i počítačů zmizely veškeré rodinné fotografie. A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237074/spi-sladce-RCs-237074.jpg 4.3260

Detektiv Tom Douglas (3.)

Sleep Tight (2014)

Vydáno:, Mladá fronta

estwen

První polovina - pecka za peckou. Závratné tempo a zvrat za zvratem. Cca v polovině už je tak nějak jasné, oč jde a další děj je předvídatelný. Taktéž tempo se nepodařilo udržet a závěr už je vyčpělý a místy klišoidní. Ale první polovina mi nedala spát, opravdu mě to bavilo, i když ne do konce.

Zlatovláska
23.11.2017

S autorkou tohoto titulu jsem doposud neměla žádnou zkušenost..., nyní však již vím, že si jistě přečtu i její další díla. Kniha neměla chybu. Skvěle zpracovaný příběh, umocněný výborným překladem do češtiny; což oceňuji... Kniha upoutá čtenáře od samého začátku a "nepustí". Když už jsem si konečně "ujasnila", jak to tedy dopadne..., tak nastal zvrat a vše bylo úplně jinak. Výborné. Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení. :-)

Nikka710
06.11.2017

Jedním dílem detektivka, částí psychologický román. Sympatický mi byla nejvíce Becky a Douglas. Poměrně překvapivý závěr, Olivia to neměla jednoduše lehké. Robert Brooks byl zajímavou postavou a autorka se výborně inspirovala, možná každý známe někoho, kdo dokáže "mít rád" podobným způsobem.

Lenka.Vílka
02.11.2017

Tohle už bylo mnohem lepší než Ohrožená. Odpadlo tlachání o ničem a hlavně je na scéně konečně Tom a dokonce něco řeší. Ze začátku jsem nechápala. Dost zážitků na jednu ženu, ale když vyjde najevo o co jde, docela jsem koukala. Stále to nebyla úplně detektivka ani psychologický román (mělo to od obojího trochu), ale zároveň málo. Na jednu stranu kniha, která se četla dobře, ale na tu druhou kniha, kterou bych nečetla dvakrát. Tyhle "detektivky pro ženy" jsou fajn, ale pro mě pouze jednorázové záležitosti. K odpolednímu kafi ideální četba.

Len2očka
31.10.2017

Kniha byla poutavá a čtivá,bavila mě moc.

Kacule88
22.10.2017

Velmi napínavý a čtivý děj, který se četl sám. Konec mě nadchl! :-)

alnahu
18.09.2017

Tak toto byl spíše psychologický román. Příběh Olivie s kterou skrze její děti manžel Robert neskutečně manipuluje. Příběh je popisován z pohledu jednotlivých osob Roberta, Olivie a vyšetřovatele.. Kniha je velmi napínává.

Danilla
28.08.2017

Kniha se mi moc líbila. Zajímavá zápletka, napínavý děj co má spád, postav tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel, za mě super.

Danago
16.08.2017

Olivia před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, oprávněně se obávala se že už je neuvidí.
Nyní se pohřešuje Olivie s dětmi. Kam zmizela? Nikdo nic netuší. Dokonce ani její manžel, který měl vždycky všechno pod kontrolou.
A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?
Tato autorka opravdu umí napsat naprosto strhující knihu. Při čtení se vám tají dech a nic nechápete, jedno překvapení střídá další . Knížka se nedá přestat číst, rozhodně potřebujete vědět jak to dopadlo. Rachel Abbottová nemá konkurenci , žádná její knížka mě nezklamala.

dom.ini
07.08.2017

Super!!! Příběh byl napínavy, zamotaný, dobře vymyšlený a propracovaný a ve filmovém zpracování by určitě taky stál za to. Rozhodně doporučuju! :)

Artep25
29.07.2017

První kniha od této spisovatelky.Četla se dobře.Byla napínavá a přečtu si i další .

skubby
11.07.2017

Moc pěkná, super zápletka. Za mě nadšení...

hruskovalucie93
07.07.2017

Kniha, která se naprosto bez problémů četla, nemůžu vytknout ani příběhy ze stranu policistů, které mě většinou v detektivkách nebo thrillerech dost nudí. Napnutá jsem byla hlavně na začátku, od poloviny knihy bylo jasné, kdo je pachatelem, což mě na knize trošku zklamalo. Ale i tak skvělé čtení.

ArwenAragorn
05.06.2017

Nechtěla bych být tak zoufalá jako Liv! Skvěle propracovaný thriller s notnou dávkou napětí, plný překvapivých zvratů, výborně propracovanou psychologií postav a jako třešnička na dortu - samotný konec. Nemám, co bych knize vytkla, po delší době jsem si četbu doopravdy vychutnala.

babicka_amalka
19.05.2017

svižně napsáno, četlo se jedním dechem; jen ten konec nebyl úplně nejbrilantnější, ale za čtení to stálo;

luckomar
17.05.2017

Napínavá četba. Na posledních listech jsem dýchala za hrdinku.

Prateri
25.04.2017

Napínavá četba plná zvratů, chorobné lásky a posedlosti. Nenudila jsem se.

mahenka46
24.04.2017

Skvělá a napínavá detektivka, autorka píše velmi poutavě ...

Michnicka
06.04.2017

Tak tohle bylo něco! Od první stránky jsem nedokázala přestat. Za poslední dobu nejlepší kniha jako jsem četla. Byla jsem u ní celou dobu napnutá jako kšandy. Doporučuji všem přečíst.

pavla.ctenarka
25.03.2017

Fajn thriller, dobré počtení, které ubíhalo. Některé nápady mě zaujaly velmi, osobně mi chyběl nějaký větší zvrat v závěru, čekala jsem nějaké překvapení, ale nekonalo se.

RADOST
13.03.2017

Dobré téma, průměrné zpracování, s přibývajícími stránkami stále předvídatelnější a zdlouhavější. Neoplývám nadšením, ale seznámení s popisovanou posedlostí bylo pro mne přínosné.

OndřejMergl
25.02.2017

Kniha ukazuje, že oběť týrání si nemusí vždy nechat všechno líbit, ale může najít cestu ven (jinou než sebevražda). I když na mě příběh nepůsobil úplně reálně, ve výsledku příjemné čtení.

veronika9143
20.02.2017

Z knihy jsem byla opět nadšená, předtím jsem četla Zabij mě znovu a knihy jsou srovnatelné a obě skvělé. Co nejdříve se snad pustím i do dalších knih, tento styl psaní mám moc ráda. Nikdy nevím kde je pravda a co je nefalšovaná lež.

nicole9410
17.02.2017

Suprová knížka .Tohle byla první kniha,kterou jsem od této autorky četla a čtu stále.Momentálně od ní čtu ZABIJ MĚ ZNOVU.A poté budu číst další její knihu,která se jmenuje NEZVĚSTNÁ.

konicekbily
01.01.2017

Dobře napsaná kniha se strhujícím začátkem, trochu nudnější mezihrou a poměrně nečekaným koncem.

pppetulda22
29.12.2016

Kniha dobře napsaná. Doporučuji

PeM
14.11.2016

...ale...tak mě se to líbilo....ale pořád mi to připomínalo nějakou jinou knihu...no, neva...dočteno a spokojenost...

DominaCZ
04.11.2016

.....Dočetla jsem ji před pár dny a už si skoro nepamatuju o čem to bylo. )
Vím jen, že jsem si říkala, že jako téma stalkingu a té, která celej život dělá, že jí to nevadí, a která zdrhne až si to jednoho dne usmyslí, je asi hodně častý, ale tady to bylo takový.. prázdný. Divnej týpek, ok. Divná ona, že to udělala až teď. Divný fakta o ex a nakonec je ráda, že má vůbec příbuznýho toho ex.... stálo to všechno za to? Stačilo to rozlousknout hned, odejít a nemuselo to skončit takhle... nevím no.

AndyK
07.10.2016

Po Nezvěstné jsem tušila, že si nenechám ujít žádnou knížku této autorky a Spi sladce mě v tom jen utvrdilo. Opět velmi napínavé a svižné čtení! Z některých pasáží mi běhal mráz po zádech a napjatě jsem hltala stránku za stránkou... Zasloužených pět hvězdiček :-)

NikaMirka
22.09.2016

Do-ko-na-lý! Jestli si představuji nějak týranou osobu, pak tohle je přesně to čtení. Pokud chci věřit, že člověk nemá východiska a musí snášet takové srač*y, tak tohle je ten příběh, velice dobře zpracovaný, jako by spisovatelka byla hlavní hrdinkou a věděla o čem píše. Rozhodně doporučuji.