Spi sladce

Když vás ovládne posedlost… Když zoufalá Olivia Brookesová před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, strachovala se, že už je možná nikdy víc nespatří. Měla důvod obávat se nejhoršího, a ne bezdůvodně. Nebyla by to první tragédie, která Olivii potkala. Nyní vyšetřuje detektiv Tom Douglas její rodinu znovu. Tentokrát je to však Olivie, kdo se pohřešuje, a s ní i její tři děti. Všechny důkazy nasvědčují tomu, že ještě ráno byla doma. Její auto však stojí v garáži a peněženku má v kabelce – na stole v kuchyni. Kam tedy zmizela? Proč a jak? Nikdo nic netuší. Zdá se, že dokonce ani její manžel, který měl dosud vždycky všechno dokonale pod kontrolou. Policie chce vyhlásit celostátní pátrání, z jakéhosi důvodu však ze všech alb, mobilů i počítačů zmizely veškeré rodinné fotografie. A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237074/spi-sladce-RCs-237074.jpg 4.3298
Série:

Detektiv Tom Douglas (3.)

Originální název:

Sleep Tight (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (76)

Přidat komentář
Nixa
10. srpna

Začátek byl skvělý, bohužel napětí postupně sláblo. Kniha byla čtivá a bavila mě. Bohužel jsem čekala trochu víc.

MonikaK
04. srpna

Pro mě vcelku zklamáním. Kniha je rozhodně napínavá, ale nějak ji chybí nějaká hlubší záhada a překvapivý moment. Při čtení knihy jsem si jen celou dobu říkala, že to přece nemůže být celou dobu tak zřejmé... a ono může... Bohužel nejsem cílovka psychologických románů, kterým chybí hádanka. Navíc většina postav disponuje schopnostmi, které k jejich povaze a popisu ani zdaleka nesedí. Celé je to velmi těžce uvěřitelné. Od dobrého psychologického románu bych naopak čekala něco jiného. Kniha tedy promě není ani dobrá svou hádankou, ale ani rozpracováním psychologie postav. Takže po dočtění knihy se dostavilo velké zklamání. Kdybych šla do knihy s jiným očekáváním, možná bych knihu hodnotila lépe.

Madelisi
29. července

Dokonalé. Četlo se samo.

PavlaJirka
26. července

Perfektní,vřele doporučuji

jarmila6295
19. července

Perfektní! Bavilo mne to od začátku až do konce! Vřele doporučuji!

Olous1
17. června

Moje první kniha od autorky. ..začátek byl zajímavý. ..potom jsem se začala trochu nudit,ale konec to nakonec vylepšit. Bylo to takové psycho.Ale stojí za přečtení.

ctenarkaEva
10. června

Zajímavý příběh, ze začátku napínavý, ale zdálo se mi, že postupně na napínavosti trochu ztrácí. Úplný konec už byl trochu překombinovaný. Přesto doporučuji ke čtení, i když o něco víc se mi líbila kniha Nezvěstná.

LutherKing
25. dubna

Pro mne prvotina od Abbottové. Pěkný vyprávění.

barbora0275
22. dubna

Zajimava zapletka, ale o napinavosti se zde rozhodne hovorit neda. Prvni polovina se spis neuveritelne vlece, pachatele znate odzacatku, nejstale utrpne cekate, kdy to dojde i detektivum. Zvrat nastava az v poslednich kapitolach.

OldřichHanton
20. února

Těšil jsem se na britskou detektivku, bohužel se mi dostal do ruky další "thriller pro ženy". Je zde sice sympatická dvojice vyšetřovatelů, která se snaží objasnit zločin, ale pachatele už od začátku znáte, takže chybí jakékoli napětí a spekulace o tom, kdo to tak mohl udělat. Spi sladce je hlavně příběhem o ženě v nesnázích, která je sice na jednu stranu úplně naivní a hloupá, na druhou však dokáže najednou vymyslet a realizovat plán ve stylu Jamese Bonda. Dalším problémem je, že všechny důležité informace dostanete vždy o něco dříve než detektivové, takže pak je útrpně čekáte, až to dojde i jim a konečně vyrazí tam, kde jsou potřeba. Nechybí ani závěrečný dějový zvrat, který bohužel také moc smysl nedává a vlastně nemá ani žádný význam. Nevím jestli je Spis sladce v celé sérii s detektivem Tomem Douglasem pouze ojedinělím experimentem, nebo jsou takto postaveny i ostatní díly. Já to ale rozhodně už zkoumat nebudu.

terkamucka
05. února

Kniha, která popisuje, jak daleko může zajít "láska"... Propracovaná kniha plná napětí a zvratů. Autorka opět nezklamala!

estwen
12. ledna

První polovina - pecka za peckou. Závratné tempo a zvrat za zvratem. Cca v polovině už je tak nějak jasné, oč jde a další děj je předvídatelný. Taktéž tempo se nepodařilo udržet a závěr už je vyčpělý a místy klišoidní. Ale první polovina mi nedala spát, opravdu mě to bavilo, i když ne do konce.

Zlatovláska
23.11.2017

S autorkou tohoto titulu jsem doposud neměla žádnou zkušenost..., nyní však již vím, že si jistě přečtu i její další díla. Kniha neměla chybu. Skvěle zpracovaný příběh, umocněný výborným překladem do češtiny; což oceňuji... Kniha upoutá čtenáře od samého začátku a "nepustí". Když už jsem si konečně "ujasnila", jak to tedy dopadne..., tak nastal zvrat a vše bylo úplně jinak. Výborné. Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení. :-)

Nikka710
06.11.2017

Jedním dílem detektivka, částí psychologický román. Sympatický mi byla nejvíce Becky a Douglas. Poměrně překvapivý závěr, Olivia to neměla jednoduše lehké. Robert Brooks byl zajímavou postavou a autorka se výborně inspirovala, možná každý známe někoho, kdo dokáže "mít rád" podobným způsobem.

Lenka.Vílka
02.11.2017

Tohle už bylo mnohem lepší než Ohrožená. Odpadlo tlachání o ničem a hlavně je na scéně konečně Tom a dokonce něco řeší. Ze začátku jsem nechápala. Dost zážitků na jednu ženu, ale když vyjde najevo o co jde, docela jsem koukala. Stále to nebyla úplně detektivka ani psychologický román (mělo to od obojího trochu), ale zároveň málo. Na jednu stranu kniha, která se četla dobře, ale na tu druhou kniha, kterou bych nečetla dvakrát. Tyhle "detektivky pro ženy" jsou fajn, ale pro mě pouze jednorázové záležitosti. K odpolednímu kafi ideální četba.

Len2očka
31.10.2017

Kniha byla poutavá a čtivá,bavila mě moc.

Kacule88
22.10.2017

Velmi napínavý a čtivý děj, který se četl sám. Konec mě nadchl! :-)

alnahu
18.09.2017

Tak toto byl spíše psychologický román. Příběh Olivie s kterou skrze její děti manžel Robert neskutečně manipuluje. Příběh je popisován z pohledu jednotlivých osob Roberta, Olivie a vyšetřovatele.. Kniha je velmi napínává.

Danilla
28.08.2017

Kniha se mi moc líbila. Zajímavá zápletka, napínavý děj co má spád, postav tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel, za mě super.

Danago
16.08.2017

Olivia před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, oprávněně se obávala se že už je neuvidí.
Nyní se pohřešuje Olivie s dětmi. Kam zmizela? Nikdo nic netuší. Dokonce ani její manžel, který měl vždycky všechno pod kontrolou.
A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?
Tato autorka opravdu umí napsat naprosto strhující knihu. Při čtení se vám tají dech a nic nechápete, jedno překvapení střídá další . Knížka se nedá přestat číst, rozhodně potřebujete vědět jak to dopadlo. Rachel Abbottová nemá konkurenci , žádná její knížka mě nezklamala.

dom.ini
07.08.2017

Super!!! Příběh byl napínavy, zamotaný, dobře vymyšlený a propracovaný a ve filmovém zpracování by určitě taky stál za to. Rozhodně doporučuju! :)

Artep25
29.07.2017

První kniha od této spisovatelky.Četla se dobře.Byla napínavá a přečtu si i další .

skubby
11.07.2017

Moc pěkná, super zápletka. Za mě nadšení...

hruskovalucie93
07.07.2017

Kniha, která se naprosto bez problémů četla, nemůžu vytknout ani příběhy ze stranu policistů, které mě většinou v detektivkách nebo thrillerech dost nudí. Napnutá jsem byla hlavně na začátku, od poloviny knihy bylo jasné, kdo je pachatelem, což mě na knize trošku zklamalo. Ale i tak skvělé čtení.

ArwenAragorn
05.06.2017

Nechtěla bych být tak zoufalá jako Liv! Skvěle propracovaný thriller s notnou dávkou napětí, plný překvapivých zvratů, výborně propracovanou psychologií postav a jako třešnička na dortu - samotný konec. Nemám, co bych knize vytkla, po delší době jsem si četbu doopravdy vychutnala.

babicka_amalka
19.05.2017

svižně napsáno, četlo se jedním dechem; jen ten konec nebyl úplně nejbrilantnější, ale za čtení to stálo;

luckomar
17.05.2017

Napínavá četba. Na posledních listech jsem dýchala za hrdinku.

Prateri
25.04.2017

Napínavá četba plná zvratů, chorobné lásky a posedlosti. Nenudila jsem se.

mahenka46
24.04.2017

Skvělá a napínavá detektivka, autorka píše velmi poutavě ...

Michnicka
06.04.2017

Tak tohle bylo něco! Od první stránky jsem nedokázala přestat. Za poslední dobu nejlepší kniha jako jsem četla. Byla jsem u ní celou dobu napnutá jako kšandy. Doporučuji všem přečíst.