Jsme poslední

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA: Nad Washingtonem vybuchla atomová bomba. Jon Keller si toto oznámení přečte u snídaně na telefonu. Následují další oznámení a zprávy, že svět pustoší jaderná válka. Jeho manželka a dvě malé dcery jsou doma v Americe, zatímco on je služebně na konferenci ve Švýcarsku. V hotelu s temnou minulostí, obklopeném hlubokými lesy daleko od nejbližšího města. Spolu s dvacítkou dalších hostů se Jon snaží udržovat aspoň nějaké zdání civilizace. Pak se ale jednoho dne v hotelu najde mrtvá holčička. Někdo v hotelu je vrah. Zásoby se tenčí, napětí narůstá a dostavuje se paranoia. Vyšetřování smrti holčičky se pro Jona stane posedlostí i způsobem, jak neztratit vlastní lidskost. Jak daleko je ochoten ve jménu spravedlnosti zajít? V jakou spravedlnost vůbec může v postapokalyptickém světě doufat? A co když vrah nechce být nalezen?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415269/jsme-posledni-ohF-415269.jpg 3.377
Literatura světová, Detektivky, krimi, Sci-fi
Vydáno, Fobos

The Last, 2019

Kniha Jsme poslední

HYPNOS88
02.12.2020

Námět super, ale za celou knihu se prakticky skoro nic nestalo...

ske
29.11.2020

Naprosto skvělé apo. Pomalý rozjezd a skvělý závěr bez happy endu. Skvělé!!

Hella
04.11.2020

Heleďte, zas taková pitomina to nebyla, jak jsem podle komentářů čekala, no ne? I když to nebylo dotažené a byla by spoustu "proč", tak já se u knihy odreagovala a přečetla jsem ji vcelku svižně. A to se mi u blbých titulů fakt nestává.

SuperSojka
19.09.2020

Takové zvláštní post-apo, trochu nedotažené, občas přitažené za vlasy o něco víc, ale jako oddechovka na léto vlastně fajn.

e-Čtenář
16.09.2020

Kniha mne osobně zklamala. Bylo jen pár míst, které jsem zhltl a čekal co příjde, ale pak vlastně nic nepřišlo a mé očekávání nebylo naplněno.:-) Za to, že se jedná o postapokalyptickou tématiku, kterou “žeru”, dávám hvězdu navíc.

ArwenAragorn
29.08.2020

Tak to byla nesmyslná slátanina. Tentokrát doporučuji-knížku nečtěte!
Správně bych asi neměla hodnotit, protože jsem knížku odložila v polovině, nechtěla jsem dál ztrácen čas a nervy.

iveta3689
03.07.2020

Hlavni hrdina byl neskutecne naivni a priserna slepici prdelka. Takhle nerealnou postavu jsem uz dlouho nepotkala. Navic me udivovalo jeho chovani, kdy se nesnazil jakkoliv dostat ke sve rodine. Misto toho sepisoval nepodstatne drby, ktere postapo spolecnost skutecne k nicemu nepotrebuje. Dej knihy byl neusporadany. Ze zacatku to vypadalo na detektivku, pak se pribeh prakticky zastavil a autorka popisovala fungovani spolecnosti. Na konci uz slo jen o same plkani, ktere vyvrcholilo absurdnim zaverem.

Gabetka
27.05.2020

Potenciál nápadu přeživší skupiny v odlehlém hotelu zdaleka nebyl využit. Ne, že bych se při čtení nudila, ale bylo to takové nijaké, bez nějakého výrazného posunu v charakterech přeživších či v nějakém poselství v závěru. Zničený svět byl prostě jen málo a špatně využitou kulisou pro řešení pocitů rozháraného čtyřicátníka s krizí středního věku, který si chtěl dokázat, že přece jen za něco stojí. Kniha mi nic nedala a to jsem se na ni hodně těšila. Anebo možná právě proto to bylo spíše zklamání. Pokud chcete něco o přežití ve světě po nějaké katastrofě, sáhněte raději po jiné knize.

Virus
Virus