Švábi
ekniha

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165557/svabi-eEl-165557.jpg 3.92261

Harry Hole (2.)

Kakerlakkene (1998)

Literatura světová, Detektivky
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Kniha Zlín

Majkrofon

I dont know..Mňa to bavilo, asi sa zo mňa začína stávať fanúšik Harryho Holea.

Hanulka25

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Nedočetla jsem.

Vlk.kh
31.12.2017

Má třetí a zároveň asi poslední kniha ze série o Harrym Holeovi. První jsem četl Červenku, ta se mi vcelku líbila. Druhý byl Netopýr, to už bylo horší a pak tato. Nejde ani tak o to, že by Nesbo neuměl psát, nebo tak něco, ale zkrátka mi leze krkem hlavní postava románové řady. Harry Hole je pro mě vychlastaná troska a s někým takovým se nemohu ztotožnit a ani mu fandit. Nelíbí se mi.

slayeesgirl
29.12.2017

V prvním díle Harryho málem zabili. V druhém díle ho málem zabili dvakrát... bude to takhle růst v dalších dílech? Na úvod trošku odlehčení :). Kniha byla o kousek čtivější, než první (netopýr) a rozhodně stojí za to. Pro někoho, kdo je zvyklý na čistě kladné hrdiny je asi ambivalentní Harry trošku zvláštní. Na jednu stranu mu fandím a na druhou bych mu nafackovala. O to víc je příběh méně předvídatelný (alespoň pro člověka, který doteď četl jen fantasy pro děti ;)).

ronniejohns
27.12.2017

Švábi jsem četla jako druhé v pořadí hned po Července. Musím říct, že zpětně opravdu Netopýr a Švábi působí velmi lacině, přesto je považuji za skvělá díla.

KaiShun
19.12.2017

Víc mě bavil opilý Harry Hole, ale tohle bylo i tak o hodně lepší než Netopýr. Těším se na další díly.

michaela6503
17.12.2017

Tak jsem knihu konečně dočetla po 14 denní pauze, kdy nebyl při učení vůbec čas a musím uznat, že mě závěr opět překvapil. Co se Brekkeho týče, měla jsem ho v merku skoro celou dobu, ale ke konci jsem se víc přikláněla rovněž k Lokenovi.. No nakonec to stejně musel být jeden z nich pravděpodobně. :D Ale u prvního dílu jsem byla překvapená víc. První díl mě dokonce asi i víc bavil, i tak se mi ale líbila i tato knížka. Jen úplně prostředí Thajska mi nesedí. V Austrálii se mé mysli líbilo o něco víc. :D
Rozhodně hodlám ale pokračovat nadále ve čtení Nesbovo Harryho Holea, kterého jsem si opravdu moc oblíbila. :)

marta0912
02.12.2017

Má druhá Nesbøva detektivka a rozhodně hodlám pokračovat. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, abych si zpříjemnila uklízení a rozhodně doporučuji. Kniha mě bavila od začátku do konce. Líbí se mi, že Nesbø do svých knih přidává zajímavé informace. Normálně mě severské detektivky moc nebaví, ale Nesbøvi mi přijdou jediné tak normálně příjemně napsané narozdíl od těch ostatních, divně zbytečně úchylných.

morc
22.11.2017

Nepopsatelný zážitek

Warty
17.11.2017

Dobře napsané. Napínavé až do konce. Rozuzlení jako vždy nečekané. Vřele doporučuji.

Eunike93
09.11.2017

Takže pocit, že mám pokračovat v příbězích HH, byl správný a jsem za to ráda. Druhý díl mě chytl hned od začátku, a četla jsem s napětím až do vydařeného závěru. Žádné zbytečné prodlevy, natahování děje ani nudné příběhy :-)

roman.muller
06.11.2017

Druhý díl Harryho Holea nezklamal. Kniha byla opět velmi čtivá a napínavá. Určitě doporučuji!

MMacicekk
06.11.2017

Musím říct, že Švábi mě nezklamali. Sice jsem se trochu bála thajského prostředí, přece jenom severské detektivky by se měly odehrávat na severu. Vyšetřování v Bangkocku mě bavilo, Harry Hole sršil vtipem a ač je to známý alkoholik, v tomto díle po celou dobu vyšetřování v Thajsku abstinoval. Případ byl pěkně zamotaný, ale Harry jej začal pomalu rozmotávat a na povrch vyplulo hodně zajímavých tajemství nejen z života mrtvého norského velvyslance. Nechyběly akční a nervydrásající scény, kdy šlo Harrymu o kejhák a samozřejmě nechyběly ani pořádné zvraty. Pachatele se mi odhalit nepodařilo, i když jisté podezření jsem měla. Jelikož nejsem namlsaná novějšími díly, z knihy jsem nadšená a přečetla jsem ji jedním dechem. Harry Hole je sympaťák, kterého si oblíbí nejeden čtenář, a to i přes jeho zálibu v alkoholu.

Klárka83
03.11.2017

Kniha se mi líbila, je napínavá a děj je chytlavý. Čtu knihy od prvního dílu (Austrálie), tak mi nepřijde ani tak divné, že není v zemi se sněhem odkud původem pochází. Knihu za sebe doporučuji.

St.Evelin
31.10.2017

HH je moje srdcovka, ale přiznávám, že pro mě bylo těžké, představit si jej místo chladného Norska v upoceném Thajsku. Vnitřně mě to strašně rušilo a rušilo v tom, abych se do knihy pořádně začetla. Nakonec se povedlo a kniha za to stojí!

Arsi
30.10.2017

Kniha je o trochu lepší než první díl. Dám mu ještě šanci, věřím, že další díly budou lepší a lepší. Celkem dobrá detektivka.

hroneczek
25.10.2017

Druhý díl Holeovské série je ještě pořád knihou, kde se Nesbo rozjíždí a rozkoukává. Další díly jsou mnohem lepší, ale ani tak není kniha k zahození.

macekkk
19.10.2017

Patří ke slabším knihám spisovatele. Celkově zklamání

amenufus
18.10.2017

MOŽNÝ SPOILER
Tak se dále doslova prokousávám Nesbem. Druhý díl bohužel nebyl moc velkým povzbuzením. Pro mě zůstal na úrovni prvního, takže poměrně nízké. Musím se přiznat, že už teď mi vadí Harryho vztah s alkoholem. To, že k němu ve slabé chvíli může vždy znovu sklouznout, aby nakonec stejně ukázal, že je pašák. Po druhé knize také zjišťuji, že každá žena, na kterou byť jen mrkne, zřejmě zemře, velmi pravděpodobně násilnou smrtí . Tak snad se těchto stereotypů Nesbo v dalších dílech zbaví. Nicméně to nevzdávám a jdu na další díl. Už se těším, až se prokoušu k těm, které jsou prý skvělé :)

amanek
16.10.2017

Kdybych nechtěla přečíst celou serii, asi bych ani nedočetla. Bohužel čtu díly na přeskáčku. Druhá půlka byla podstatně lepší, ikdyž si kolikrát řikám, proč vůbec čtu takové drastárny. V noci jsem z toho měla noční můru a zvažuju, zda vůbec jít do kina na Sněhuláka, drastárny číst ještě můžu, ale koukat na to ve filmu???

Eifka
08.10.2017

Po Netopýrovi zklamání...nevím, jestli to bylo mým rozpoložením, ale do knihy jsem se prostě nezačetla a děj mě nevtáhl. Včera večer jsem ji dočetla a ráno už si nebyla jistá, jak přesně dopadla (a neusnula jsem:))
I tak jdu na třetí díl, tam podle několika lidí, co to četli, má konečně začít pořádná jízda...doufám!:)

krevetinka
08.10.2017

Pro mě zatím nejslabší kniha ze série, ale to je možná i tím, že jsem začínala od Levharta a pokračovala dál. Dávám 3*, nebyla špatná.

swon
03.10.2017

Naprosto průměrná detektivka, která ničím nevyčnívá z řady. Moje další od Nesba a opět jsem se z toho takříkajíc neposadila na zadek. Nevím, čím to je...Jestli je potřeba ho víc načíst a propracovat se k těm lepším dílům. Anebo je to prostě jen jedná velká nafouknutá bublina a on není zas takový fenomén, jak se o něm všude píše.
Nedokážu odpovědět - dám mu ještě šanci, ale až uplyne nějaká doba.

kika 13
25.09.2017

Druhý díl série mě také nezklamal už mám nachystán další kousek na čtení.

Blafoun
24.09.2017

Přiznám se, že ani druhou knihou si to u mě autor nevylepšil. Když to tak vezmu kolem a kolem, je to to samé jako Netopýří muž. Minimálně první polovina knihy o ničem, nikdo nic neví, nic se neděje, když už se něco začne dít, někdo zbytečně umře a najde se řešení případu. Světe div se není to správné řešení, to správné se totiž najde až úplně na konci, když už to všichni zabalí a mnou si ruce, že to mají z krku, jen Harry dojde k osvícení. Měl jsem pocit, že čtu stejnou knihu jen s trochu jiným dějem a v jiné zemi, jinak jak přes kopírák. Postava Harryho mě vůbec nebere, neshledávám na něm nic sympatického. Než začnu číst další knihu v pořadí, dám si oddech s jiným autorem.

p.pavlina
22.09.2017

Styl autora mi vůbec nesedl. Proto jsem tuto knihu ani nedočetla a nebudu se k tomuto autorovi ani vracet. Jeho popis děje je velmi utahaný a zdlouhavý. Než se v knize dostane k nějaké zápletce, trvá to velmi dlouho a bohužel je během několika stránek vyřešeno a kniha končí. Ale je to škoda, protože kriminální případy jsou velmi zajímavé, jen to propracování vázne.

maryska09
14.09.2017

Nesba mam precteneho celeho, takze tuto knihu muzu posoudit v ramci cele serie. Stejne jako prvni Netopyr se trochu vymyka prostredim. Horke Thajsko je naproti chladnemu Norsku dalsich knih opravdu neco jineho. I tak se uz ale projevuji hlavni rysy Harryho Holea - zatvrzelost, urputnost, arogance, ale zaroven neha, ktere se naplno ukazi v dalsich dilech. Za me vyborna, ctiva kniha, oproti jinym severskym autorum skvele napsana a tezko predvidatelna.

ren6939
12.09.2017

Nesbø. Pro mě jeho třetí kniha. Nesleduju chronologii, spíše dostupnost v knihovnách :)
Kdesi jsem zahlédla názor, že už omílá jeden vzorec, a ze dvou knih to musím potvrdit.
Je zde lump, který se tváří být svatouškem. Pomůžeme mu ven a on je to opravdu lump.
Potřeba vraha zpovídat se z motivů a pak v deseti až dvaceti stranách konec...
No, zase takový zázrak to pro mě není
Možná za to mohou už i jiní autoři

Polinius
26.08.2017

První díl znám. Mezitím jsem poznal další díly, než jsem se dostal k tomuto druhému dílu poměrně volné série.
V pozdějších dílech se autor poměrně vypsal a tohle vnímám jako rané dílo autora.
Kniha je v první řadě detektivka a až v druhé řadě thriller, takže neumí a ani se nesnaží vyvolávat stavy ,,na zvracení" jako to umí kupříkladu Stalker od dvojice autorů pod jménem Lars Kepler.

MonicaMonique
17.08.2017

Rozhodně se mi kniha líbila víc než první díl. Líbil se mi popis prostředí a nemůžu si pomoct, ale i když je Harry prvotřídní ochlasta, je mi sympatický.