Švábi ekniha

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165557/svabi-eEl-165557.jpg 3.92900

Harry Hole 2.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno (ekniha) · Kniha Zlín

Kakerlakkene · 1998

Kniha Švábi

Lubisek

Druhý případ Harryho Holea jsem četl neprodleně po tom prvním, a tak musím uznat, že je zde vidět opravdu velký pokrok. I když je tematika docela podobná, tak se příběh od prvního velmi liší. Dostáváme se opět na jiné místo a zápletka je ještě více propracovanější. Do poslední chvíle nemáte ponětí, kdo oním vrahem je. Posledních 100 stránek knihy jsem četl s velkým napětím a nemohl jsem se dočkat, až konečně dojdu na konec knihy. Oproti prvnímu dílu mě potěšil závěr. Konečně se mi dočkalo finálové rozmluvy mezi vrahem a Harrym. Tváří v tvář - oba čelí smrti. Jediné, co mi zbývá říct, je to, že se brutalita dále stupňuje, tak jsem zvědav, jaké to bude dál. U druhého dílu již dávám 5 hvězd. :)

sue_partymix

Oproti Netopyrovi velky skok kupredu, pokud serie bude mit dal kvalitativne stoupajici tendenci, mozna zmenim na pana Nesbø nazor a zaradim jej konecne mezi sve oblibene severske autory.

derminator

Jedna z nejlepších knih ze série které jsem četl. Sice jsem vraha odhalil zhruba v půlce knihy, ale musím říct, že vám to nedá a čtete a čtete až je konec! Knize dávám 95%.

PROCHEY

Četlo se stejně dobře jako předchozí díl, ale samotná zápletka a její rozluštění dávalo větší smysl... 3,5 hvězdičky. Jsem zvědav na další díly.

boxas

Někdy jsem se ztrácela ve všech těch jménech, někdy moc politiky, na druhou stranu místy svižný dialog a vtipné repliky.

soukroma

Poslední přečtená z celé dosavadní série a překvapivě dobré čtení (na druhou položku série starou jedenadvacet let): přímočaré vyšetřování, jednodušší zápletka (taky o třetinu kratší než pozdější HH) a vcelku výkonný Harry, který téměř nepropadá svým démonům, alkoholu se zdárně vyhýbá. Do vyšetřování vstupuje očekávané vše - politika, sex, pedofilie, moc, velké peníze... Závěrečnou krvavou akční scénu začínajícímu supermanovi klidně odpustím. Bez zvláštní napůl Američanky Liz by se to celé ale rozhodně neobešlo.

PriMula

Dočteno jen do půlky. Bankok mi nesedl a ta politika v díle už vůbec ne. Tak jdeme na Červenku na kterou se i tak těším, protože Netopýr byl parádní.

čtenářP

Hole na výletě v Thajsku

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Thajsko detektivky norské detektivky severská krimi vraždy zahraniční politika pomsta Harry Hole strach

Jo Nesbø
norská, 1960