Švábi ekniha

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165557/svabi-eEl-165557.jpg 3.92874

Harry Hole 2.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno (ekniha) · Kniha Zlín

Kakerlakkene · 1998

Kniha Švábi

PROCHEY

Četlo se stejně dobře jako předchozí díl, ale samotná zápletka a její rozluštění dávalo větší smysl... 3,5 hvězdičky. Jsem zvědav na další díly.

boxas

Někdy jsem se ztrácela ve všech těch jménech, někdy moc politiky, na druhou stranu místy svižný dialog a vtipné repliky.

soukroma

Poslední přečtená z celé dosavadní série a překvapivě dobré čtení (na druhou položku série starou jedenadvacet let): přímočaré vyšetřování, jednodušší zápletka (taky o třetinu kratší než pozdější HH) a vcelku výkonný Harry, který téměř nepropadá svým démonům, alkoholu se zdárně vyhýbá. Do vyšetřování vstupuje očekávané vše - politika, sex, pedofilie, moc, velké peníze... Závěrečnou krvavou akční scénu začínajícímu supermanovi klidně odpustím. Bez zvláštní napůl Američanky Liz by se to celé ale rozhodně neobešlo.

PriMula

Dočteno jen do půlky. Bankok mi nesedl a ta politika v díle už vůbec ne. Tak jdeme na Červenku na kterou se i tak těším, protože Netopýr byl parádní.

čtenářP

Hole na výletě v Thajsku

pavčape

Druhý případ Harryho Holea . Je to poněkud slabší odvar pro ty, kdo jsou zvyklí na severské detektivky. Nicméne Hole je Hole a Nesbo je Nesbo, proto budu v této sérii dál pokračovat!

pavels36

Další případ severského hrdiny. Doporučuji

hanka24

Vzhledem k tomu, že jsem četla i jiné severské autory, čekala jsem něco jiného. V tomto případě jsem se do čtení spíše nutila a děj mě vůbec nevtahl.