Švábi ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165557/svabi-eEl-165557.jpg 3.92898
Série

Harry Hole 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno (ekniha) · Kniha Zlín
Orig. název

Kakerlakkene · 1998

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (4)

Diskutovat
elena2054
01. března

OFF TOPIC
Milá *janadibelkova*, kvůli tomu "odpadu" jsem si dala tu práci a prohlédla tvůj profil.
Pokud nekecáš i v něm, pak jsi přečetla ze série HH, kromě této knihy Netopýr(a).
Dalas mu plný počet hvězd. V komentáři jsi nadšená. Tak si prosím nejprve ujasni samu sebe, jaké že "Pořád čekám na knihu..." ?
Tuto lustraci jsem použila poprvé a zřejmě ne naposled. Štvou mě hodnotící, kteří nedotečetli, nebo jen "poslouchali" nebo si přečetli komentáře se spojlery.
Nehrajte si na hodnotícího Boha, i když uznávám, že každý z nás vnímá jinak a má i jiný vkus.
Ale bacha, protiřečení lze občas dohledat.

therushka531
30.08.2018

SPOILER

Pochopila jsem správně, že si Harry nepřečetl první dopis, který mu Runa nechala, a to ani potom, co byla unesena? :o :o :o

Eidalon
25.12.2015

Není to třeba, kniha je z období začátků autorova psaní, taktéž HH začíná (tzv. HH2), čte se samostatně bez problémů, dějově kniha na nic nenavazuje, ale to až na poslední 4 knihy není ani v dalších knihách, autor se jen mnohdy opírá o znalost jistých reálií, která již v daném dílku nekomentuje, neboť tu znalost si měl čtenář přenést z předchozí knihy.

Švábi jsou ale teprve jeho druhou knihou (pokud chceš mít jasnější představu, přečti si moji recenzi na Levharta, kde je malá mini sonda k HH1 až HH10). Kniha není určitě to nejlepší z Nesba, ale i toto dílko neurazí a pokud je první knihou od Nesba, tak je to malá upoutávka na další dílka, nesporně povedenější.

Lily28
25.12.2015

Dostala som túto knihu k Vianociam a potrebovala by som vedieť, či je nutné si prečítať najskôr 1. diel série alebo na seba nenadväzujú? Ďakujem.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Thajsko detektivky norské detektivky severská krimi vraždy zahraniční politika pomsta Harry Hole strach

Autor a jeho další knihy

Jo Nesbø
norská, 1960

všech 26 knih autora

Podobné knihy

Kniha Švábi je v

Právě čtených74x
Přečtených4911x
Čtenářské výzvě303x
Doporučených123x
Knihotéce1004x
Chystám se číst503x
Chci si koupit114x
dalších seznamech6x