pogmanka Online pogmanka komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak za mě prozatím nejlepší díl série. První dva byly taky pěkné, ale v tomhle jsem se hned začetla a bavil mě od začátku do konce. Oba hrdiny jsem si oblíbila, a hlavně celou tu partičku co se scházela na kurzy. Měli svoje kouzlo, a to na tom bylo nejlepší. Autorka má úžasný dar popisovat tak, že by se tam člověk nejraději rozjel. Moc pěkné.

07.06.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tuto knížku jsem četla jako druhou a znovu jsem dostala krásný romantický příběh, zajímavé prostředí a úžasnou atmosféru. Jediné s čím mám problém zatím se všemi knížkami od autorkou jsou začátky, trvá mi než se začtu. Nyní jsem však věděla, že když to překonám dostanu krásný příběh a dostala jsem ho. Takže jen za začátek dávám o jednu hvězdičku méně a určitě si přečtu i další knížky, mají hrozně pěknou atmosféru, to se autorce daří vystihnout skvěle.

02.06.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásný romantický příběh, který chytí za srdce. Musím říct, že se mi moc líbil, akorát tedy chvíli trvalo, než jsem se začetla. Ale jakmile se mi to povedlo, tak to byla jízda a já se nemohla odtrhnout a držela jsem hrdinům palce. Moc pěkná romantika a určitě si přečtu i další knihy od autorky.

31.05.2022 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Musím říct, že tenhle díl se mi líbil víc než první a přečetla jsem ho během jednoho jediného dne, takže čtivost mu upírat také nelze. Za mě moc pěkné dílko, které se zabývá důležitým tématem a myslím, že ho zpracovává dobře. Obě postavy jsem si oblíbila. Chvilku mi sice trvalo se začíst, ale pak už to šlo dobře.

29.05.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Naprosto úžasná knížka, když jsem začínala číst, něco takového jsem nečekala, ale mile překvapila. Bylo to pěkně pojaté téma rodiny, takové příběhy mám moc ráda. Mělo to hezké poslání a já všem hrdinům fandila, aby se otevřeli jeden druhému a dokázali všechno překonat.

28.05.2022 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Knížka se četla opravdu dobře, a závěr byl opravdu překvapivý, ač už několik stran předtím mě to napadlo, ale nebyla jsem si jistá, každopádně podle mě se povedlo téma zpracovat s citem a podat to velmi dobře. Ještě jsem knížku s tímhle tématem nečetla, ale takhle zakomponované mi to přišlo moc pěkné. MIluju romantické knížky a ani tahle není výjimkou a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Ač si také myslím, že by Mickey mohla být víc v šoku, než to přijala, vůbec mi to nevadilo. Oba hrdinové byli sympatáci a já jim ten konec moc přála.

26.05.2022 5 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný příběh, který se četl neuvěřitelně lehce, ač zpracovává těžké téma a těžkou dobu, ale autorka si s tím skvěle poradila a člověk se úplně cítil, jako by tam v té době byl, za mě se k tomu přiblížila i samotným jazykem, jakým to bylo napsané. Promyšlený příběh o žití v těžké době o ztrátách i nadějích a také o komplikovanosti lásky. Moc pěkné. Těším se na další počiny autorky.

10.05.2022 5 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Super trhlá oddychovka, u které jsem se skvěle pobavila a užila si plno zábavy. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli se mi to bude líbit, ale už po pár stránkách jsem se do toho dostala a užívala si s oběma dívkami jejich trhlou cestu. Musím říct, že za mě to fungovalo a bylo to správně trhlé. Moc pěkné! A i mezi humorem se dokázaly objevit vážná témata a být pěkně zpracovaná. Moc pěkné.

09.05.2022 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Do knížky jsem šla s malým očekáváním, ale mile mě překvapila, za mě to byl krásný příběh. Hnedka mě chytil a zamilovala jsem si oba hrdiny. Takový něžný, jemný příběh jedné lásky, která vznikla z nesnášenlivosti. A hlavní hrdinka knihomolka to prostě nešlo nezískat si moje srdce. Ke knížce se určitě někdy zase vrátím.

08.05.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Mám takové humorné knížky ráda a na začátku jsem se fakt bavila, ač to bylo leckdy přehnané, ale je pravda, co se hrdinové sblížili, nějak už to na mě nemělo ten efekt co předtím a dočetla jsem, jen abych měla ten vytoužený konec. Takže oddechovka to není špatná, ale nějak to na mě jako celek nezapůsobilo.

07.05.2022 3 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Knihy od téhle autorky mám moc ráda, krásně se čtou a člověk u nich zapomene na všechny starosti. Ani tady ta nezklamala, zamilovala jsem si oba hlavní hrdiny a držela jim palce. A prostředí umění tam bylo moc hezky zakomponováno.

05.05.2022 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Knížka, kterou jsem měla už delší dobu, ale nějak jsem pořád oddalovala tu chvíli, kdy jsem se do toho vrhla a nyní nechápu proč. Proč jsem měla obavy. Za mě úžasně vymazlený fantasy svět, který si nešlo nezamilovat. Všechny příšerky z močálů mi přirostly k srdci a já musela ocenit, jak autorka protnula svět lidí se světem močálu. Zároveň také v příběhu věnuje prostor vážnému tématu, které podle mě pojala skvěle. Hrdinka si postupem času uvědomuje, co je důležité a co vlastně chce. Moc pěkné!

29.04.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh slunečnice je krásnou knížkou, která propojuje dvě doby a dvě hrdinky skrze vyprávění jedné staré dámy. Už tohle propojení si mě získalo, ale také um, se kterým autorka vykreslila hlavní hrdinky a jejich postupné procitnutí a dospívání v mladé ženy. Každá v jiné době, ale obě hledající lásku. Líbilo se mi, jak grafické pojetí knihy, tak i přechod mezi jednotlivými kapitolami. Kdo má rád romantiku a historii a chce vidět dobu nejenom v hrůze nahánějících událostech, ale i v příbězích obyčejných lidí, tohle by se mu mohlo líbit.

21.04.2022 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Naprosto úžasná knížka a já lituju, že jsem na tuhle sérii přišla, až takhle dlouho. Má všechno, co mám ráda, super příběh, humor, zajímavé vychytávky, téma Bohů. Povedený počin, který jsem zhltla za den a půl. Hned se vrhám na další díl.

31.03.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak po S láskou Lukov, ze které jsem byla nadšená, jsem si myslela, že lepší to být nemůže, ale opak byl pravdou. Tahle knížka mě chytila za srdce snad ještě víc, začetla jsem se do ní rychleji a ač jsem si nejdřív říkala, že než se vůbec nějak ti dva setkají, bude to sto let, ale jakmile byl první kontakt tak už jsem se nemohla odtrhnout a musím říct, že tihle dva mě chytli o něco víc než v S láskou Lukov. Moc pěkné čtení.

15.03.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Já vždycky milovala filmy o krasobruslení, o to nadšenější jsem byla, když jsem objevila tuhle knížku. To mi chybělo! Knížka o krasobruslení, takže jsem se do ní pustila a naprosto mě okouzlila a vtáhla. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala a jako kdyby se mi celý příběh odehrál před očima. Za mě skvělý počin. Tohle byla dokonalá jízda!

13.03.2022 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Mám hrozně ráda tyto typy příběhů a musím říct, že jsem se trochu obávala, jaké to bude a víte, co? Musím říct, že to bylo naprosto super! Takhle návykové čtení jsem už dlouho nečetla a Maddoxe i Annu si prostě nešlo nezamilovat. Za mě tohle dílko bylo lepší i než některé knihy zahraničních autorů. Takže klobouk dolů před českou autorkou. Tohle bude jedna z mých oblíbených knížek. Jsem moc ráda, že jsem dala knížce šanci.

03.03.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Další knížka od autorky a zase žádné zklamání. Naopak je to tak ze života, že se v tom člověk může hodně vidět a vede to také hodně k zamyšlení, jestli některé věci nemáme podobně jako hlavní hrdinka. Děj odsýpal rychle, líbilo se mi proložení články na blogu a podstupné odstraňování kamarádek, které to nemohly být. Také bylo zajímavé vidět postupnou změnu hrdinky, jak se její úvahy změnily, i směr jejího vyšetřování a toho, na co je vlastně důležité se zaměřit. Moc pěkná oddechová knížka.

22.02.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Mně se knížka četla dobře, měla bych ji zhltnutou za jeden den, kdybych na to měla víc času. Líbilo se mi její tempo, jak se střídaly klidné a napjaté situace. Líbilo se mi střídání s minulostí i postupné odhalování. Nějaké nepřesnosti nebo chybky se tam objevily, ale mě to nijak výrazně nerušilo od čtení, které jsem si užila.

18.02.2022 4 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Moje druhá knížka od této autorky a musím říct, že se mi líbila ještě o něco víc než Nemusíš. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji za tři hodiny cestování. Většinu knihy mě až mrazilo, jak to bylo syrové a člověku se jen hnalo hlavou, jak by se zachoval v takové situaci on. Napjatě jsem očekávala konec, ale když jsem se ho dočkala, bylo mi to skoro líto, protože jsem se musela rozloučit s touhle úžasnou knížkou. Za mě krásná knížka, která vede k zamyšlení.

09.02.2022 5 z 5