Láska a jiné úkoly

Léto sedmnáctileté Abby Turnerové neprobíhá úplně podle jejích představ. Je už ne tak tajně zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Coopera. Nezvládá pomoct mámě s jejími psychickými problémy, a teď ji navíc odmítli vystavit její obrazy na jedné výstavě. A tak si napíše seznam deseti věcí, které musí stihnout za následující měsíc. Musí se naučit postavit svému strachu nebo se také zamilovat. Ví, že když splní všechny položky ze seznamu, stane se z ní ten správný umělec. Ale jak se jí krátí čas, zjišťuje, že uskutečnit některé věci je velice obtížné a že možná nezvládne změnit svou tvorbu, když nebude schopná změnit sebe sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383122/big_laska-a-jine-ukoly-yJA-383122.jpg 4425

Láska a jiné úkoly / Kamoši, frajeri 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Love, Life and the List, 2017

Kniha Láska a jiné úkoly

KateTheBlogger

Za mě jedna z těch slabších westovek. Chvíli mi totiž trvalo se do příběhu naplno ponořit. A když už jsem si postavy oblíbila a bavil mě i děj, nastal konec, který jsem nečekala. Abych se vyhnula veškerých spoilerům, prostě to jen shrnu slovy, že kniha neskončila tak, jak jsem předpokládala.

PetraBery

Pěkná oddechovka pro dospívající, kteří svůj směr teprve hledají. Sedmnáctiletá Abby si vytvoří seznam, který jí má pomoct růst a stát se právoplatnou umělkyní. V knížce nechybí první láska, důležitost přátelství a rodina.

michaela3483

Ač je to jen pár měsíců, co jsem knihu četla, úpplně si nevybavím co se mi nelíbilo...

Možná je to tím, že kniha je pro mladé a mě je téměř 40...¨

Jsem ale přesvědčena, že mladým se bude líbit. Konec je vlastně o tom, že vše nakonec dobře dopadne.

kimChristopher

Wow, tahle kniha ve mě vyvolávala hodně emocí. Ze začátku jsem knihu pojala jako další knížku, kterou jsem četla jen tak z radosti. Postupně, když se děj začal víc a víc rozvíjet, jsem knihu četla hlavně kvůli napětí. Nedokázala jsem zadržet slzy, když děj začal vrcholit a Abbyin svět se zhroutil. Zaujalo mě, že někdy i v těžkých chvílích dokázala mluvit sarkasticky. Za mě tohle je knížka, kterou bych doporučila všem :3

veverka2012

Kasie West mi vždy dá na chvíli klid od mých starostí, ale v této knize jsem se moc vcítila do Abby, když Cooper nepřišel na výstavu, knížku jsem musela odložit asi na týden a u této časti jsem dokonce brečela (velmi procítěné), ale nakonec jsem se k ní vrátila a jsem spokojena jako vždy u Kasie West.

KnihypodleTerky

Hlavní hrdinka Abby se ve svém volném čase věnuje malování. Doma má vlastní ateliér a po maturitě chce nastoupit na uměleckou školu. Aby však měla oproti ostatním uchazečům výhodu, potřebuje získat první zkušenosti s prodejem jejích děl.
V místním muzeu se jako každý rok pořádá výstava amatérských obrazů, což znamená, že má Abby příležitost ukázat svůj talent.
Autoři těchto děl však musí být starší osmnácti let, a proto ředitel její obrazy nepřijme. Navíc dodá, že nemají žádný výraz a hloubku.
Abby se rozhodne sepsat seznam 10 úkolů, které musí toto léto splnit a díky nim se změnit k lepšímu.

Prvních pár stránek mě kniha moc nebavila, ale potom jsem se začetla a nutně jsem potřeboval vědět, co se stane dál. Příběh knížky není nijak zvlášť překvapivý či napínavý, opravdu jde o relaxační romantickou knížku. Ale styl psaní autorky je neskutečně čtivý a hlavní postavy jsou moc sympatické, takže se knížka čte sama.
Vztah mezi Abby a Cooperem působí přirozeně a neuspěchaně, což se mi moc líbilo.
Pokud hledáte něco oddechového s příjemnou atmosférou, milou romantickou zápletkou a u čeho nebudete muset přemýšlet, Láska a jiné úkoly je určitě dobrá volba.

—————————————————
4,5⭐️/5⭐️
—————————————————

pogmanka

Knihy od téhle autorky mám moc ráda, krásně se čtou a člověk u nich zapomene na všechny starosti. Ani tady ta nezklamala, zamilovala jsem si oba hlavní hrdiny a držela jim palce. A prostředí umění tam bylo moc hezky zakomponováno.

KodalSa

Tuhle spisovatelku mám už dlouho moc ráda. A tahle knížka rozhodně nezklamala, i když Kluk od vedle, Náhradní kluk a P.S. u mně pořád ještě vítězí! Moc pěkné čtení, těším se na další autorčiny knížky!