Rodina pro začátečníky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Newyorská floristka Flora Donovanová si žije hezky, ale za svým optimistickým chováním skrývá tajemství. Je opuštěná. Jako dítě osiřela a od té doby neměla nikdy pocit, že by někam patřila... Až do chvíle, kdy potká Jacka Parkera. Je to první muž, který jí opravdu rozumí, a to změní celý její život. Sedmnáctiletá Izzy Parkerová sotva drží pohromadě. Od té doby, co jí před rokem zemřela máma, je péče o tátu a malou sestru tou jedinou věcí, která jí dává pocit jistoty. Zjištění, že její táta má novou přítelkyni, je jako ta nejhorší noční můra — o náhradní matku teď rozhodně nestojí. A pak táta pozve Floru, aby s nimi jela na letní prázdniny… Flora s Izzy soucítí, ale také si moc přeje, aby její vztah s Jackem fungoval. Během léta musí Flora posunout své vlastní hranice, aby objevila části své osobnosti, o jejichž existenci zatím nevěděla. A našla rodinu, kterou si vždycky přála....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483548/big_rodina-pro-zacatecniky-zot-483548.png 4120
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy

Vydáno: , Red
Originální název:

Family for Beginners, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Rodina pro začátečníky

85098211
19. května

Před časem se mi do rukou dostala jiná kniha této autorky, a sice Léto v Paříži. Ta se mi líbila do té míry, že jsem nedokázala odolat a zakoupila jsem si tento další příběh od ní. Ale bohužel musím přiznat, že jsem se pro něj nedokázala nadchnout ani zdaleka tolik. Sympatičtí mi byli Flora, Jack, Clare a její manžel a také malá Molly, ale chování téměř dospělé Izzy bylo pro mne víceméně nepochopitelné. I když je možné, že bych na to v jejím věku nahlížela jinak? Kromě toho jsem neměla ani trochu ráda zemřelou matku děvčat, přestože vím, že platí o mrtvých jen to dobré - ale opravdu to v jejím případě prostě nešlo. A když posléze došlo k odhalení jejího tajemství a k tomu, jak se zachovala později, moje antipatie k ní to jen posílilo... Příběh jako takový mi nějak nechtěl sednout, i když úplně nedokážu říct, proč? Navíc byl dost předvídatelný, proto jsem už od začátku tušila, jak všechno dopadne. Ale autorka do této své knihy zabudovala několik zajímavých zvratů a nečekaných odhalení - a to zase musím pochválit ;-). Závěr je tedy (jak se ostatně dá očekávat) happyendový. Ve finále proto strhávám pouze jednu hvězdičku, chtěla bych totiž mimo jiné ocenit velkou čtivost knihy, která je i navzdory (pro mne) slabšímu příběhu hodně dobře napsaná, takže jsem se u ní i přes svoje výtky opravdu nenudila :-).

adabraz
25. dubna

Příběh byl fajn, líbilo se mi, že jsou zde smutné i šťastné chvilky. Bylo tam ale až moc psychologických věcí, všichni extrémně chápaví a furt se řeší jenom emoce. Trošku mi to vadilo. Jinak ale nemám co vytknout.


LenkaKa
28. března

Docela zajímavý příběh. Chvílema mě už ale trochu vadily "psychologické" rozbory.

miluska7314
20. ledna

Jak už tu někdo psal, u knihy jsem se trochu nudila a vlastně jí dočetla jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené (to jsem udělala jen párkrát, kdy jsem se do knihy vážně musela nutit).

lucisa.n
02.11.2022

Docela příjemné, oddechové čtivo. Čtenář si velmi snadno oblíbí většinu postav. Flora i Jack jsou opravdu sympataci. Chování Izzy je ale docela pochopitelné, nactileti proste takhle reagují. Občas mi ale přišlo, že se v příběhu tak podivně skáče. V jedné kapitole se domlouvají, že na léto nekam pojedou a hned v další kapitole už tam jsou :D Od samotných tajemství, na které nás nalákají už na začátku, jsem si ale slibovala mnohem víc. Nějaký Wow efekt se nekonal.

Analady
16.10.2022

Doufala jsem, že mně tato kniha pomůže překonat dlouhodobou čtenářskou krizi. Obálka vyzařovala letní pohodu a anotace zněla taky lákavě. Nebylo to špatné, i když jsem od toho čekala trochu něco jiného. Bylo to čtivé, pár věcí pro zamyšlení jsem tam taky našla. Škoda, že autorka měla potřebu zakomponovat do příběhu nějaké tajemství. Mně by stačil prostý příběh ze života. To tajemství pro mě bylo zbytečné.

Littlemonday
08.09.2022

Trochu jsem se nudila, zabava zadna, par smutnych momentu a dve tajemstvi, ktera vlastne nakonec nejsou zas az tak prevratna. Slabsi prumer bohuzel…

kusma
26.08.2022

Název i obálka slibují zábavné oddechové čtení. To se ale bohužel nekoná. Téma není lehké, úsměvných situací minimum. Často opakované pocity, vzpomínky, situace v rozhovorech.... jakoby autorka podceňovala čtenáře. Celkově mi rozhovovy přišly nevěrohodné, všichni tam byli takoví chápaví filozofové. Ale zároveň musím uznat, že čtivě napsané. Takže, přes časté opakování všeho a zdlouhavé tlachání každého s každým, jsem neměla tendence přeskakovat. Ale jsem ráda, že mám dočteno a nemusím se ke knize již vracet.

1