Rodina pro začátečníky

Rodina pro začátečníky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483548/bmid_rodina-pro-zacatecniky-zot-483548.png 4 140 34

Newyorská floristka Flora Donovanová si žije hezky, ale za svým optimistickým chováním skrývá tajemství. Je opuštěná. Jako dítě osiřela a od té doby neměla nikdy pocit, že by někam patřila... Až do chvíle, kdy potká Jacka Parkera. Je to první muž, který jí opravdu rozumí, a to změní celý její život. Sedmnáctiletá Izzy Parkerová sotva drží pohromadě. Od té doby, co jí před rokem zemřela máma, je péče o tátu a malou sestru tou jedinou věcí, která jí dává pocit jistoty. Zjištění, že její táta má novou přítelkyni, je jako ta nejhorší noční můra — o náhradní matku teď rozhodně nestojí. A pak táta pozve Floru, aby s nimi jela na letní prázdniny… Flora s Izzy soucítí, ale také si moc přeje, aby její vztah s Jackem fungoval. Během léta musí Flora posunout své vlastní hranice, aby objevila části své osobnosti, o jejichž existenci zatím nevěděla. A našla rodinu, kterou si vždycky přála.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Family for Beginners , 2020

Kacatko86
06.07.2022 3 z 5

Dalo by se říct oddechová knížka s přesahem vážnějších témat (ztráta, zrada, opuštění, smutek...), bylo tam i pár vtipných momentů, kdy jsem se smála nahlas. Přesto mi přišlo, že autorka moc tlačí na pilu, chce zasáhnout cíleně city, hodně věcí a frází se tam dost opakovalo a neustále se všichni plácali na jednom místě... Flora pro mě byla nepochopitelně obětavá,až mi tím lezla na nervy, Izzy mi také nebyla moc sympatická, i když její chování se dalo vzhledem k věku ospravedlnit. Moje sympatie si získala celá rodina z Lake Lodge, včetně babči, ta byla super. A bezelstnost malé Molly. Téma fajn, zpracování trochu pokulhává.

Kudík
04.07.2022 5 z 5

Kniha na mě působí jako takové laskavé pohlazení na duši. Je z pohledu tří postav, a to floristky Flory :), relativně čerstvě osiřelé Izzy a kamarádky zesnulé, v podání Clare. Pozitivní je, že jsou zde samé sympatické postavy, ať již výše uvedené vč. vtipné Julie, Jacka, Todda a Aidena, anebo lehce poťouchlé maminky Clare a neopomenutelné Molly. Bečino tajemství mě nepřekvapilo, spíše rozladilo, protože proč chtít víc, když mám takovou rodinu?
Obě dvě "záchrany" v závěru mě pobavily. Tímto děkuji za dávku dobré nálady knihkupectví Knihy Dobrovský. 4,5*

fruitbueno
23.06.2022 3 z 5

Sezóna lehkého letního čtení odstartována. Čtení na dva delší večery, které v ničem extra nevyčnívá, ale ani neurazí.

kika 13
19.06.2022 5 z 5

Přesně to co sem teď potřebovala číst.Fajn.

veronika9761
03.06.2022 4 z 5

Mila a prijemna knizka, sladka tak akorat.

pogmanka
28.05.2022 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, když jsem začínala číst, něco takového jsem nečekala, ale mile překvapila. Bylo to pěkně pojaté téma rodiny, takové příběhy mám moc ráda. Mělo to hezké poslání a já všem hrdinům fandila, aby se otevřeli jeden druhému a dokázali všechno překonat.

JessieEx
04.05.2022 5 z 5

4,5*
Rodina pro začátečníky je hořkosladký příběh vyprávěný z pohledu tří ženských postav, kde ústředním tématem je smrt matky.
Flora byla sympatická a vlastně bezchybná hlavní hrdinka. Myslím si ale, že mnoha čtenářům by vadila její snaha se všem zalíbit. Já jsem pro to měla pochopení.

Knížka se skvěle četla, autorka skvěle popsala vztahy mezi postavami a při čtení mě poháněla i zvědavost. Rodina měla tajemství a i když jsem si to v průběhu čtení domyslela, potvrdilo se mi to až na konci.
Číst o dětech, které přišly o matku, bylo opravdu bolestivé a smutné. Nejednou jsem měla slzy v očích. Ne, nebyl to ten typ knihy, u které bych řvala a ronila krokodýlí slzy :) takhle intenzivní kniha nebyla. Nebude to pro mě kniha roku 2022, ale přesto se mi moc líbila, jak ta romantika, tak rodinné vztahy.

P. S. Před Vánoci jsem četla knihu V jabloňovém sadu a troufám si tvrdit, že tyto dvě knihy jsou na srovnatelné úrovni, byť každá o něčem jiném.

Šárka88
23.04.2022 5 z 5

Z počátku jsem se v tom ztratila, první kapitola na mě moc dojem neudělala, nevěděla jsem kdo je kdo. Pak jsem se začetla a bylo to super. Příběh plný emocí o vztazích a důvěře a vztahu dcery s otcem a tak dále. Sem tam mi to přišlo až moc idealistické, ale je to přece knížka. Moc pěkný čtení na odpočinek odpoledne nebo na čtení před spaním. Těším se na Léto v Paříži od spisovatelky.

pip11
05.04.2022 5 z 5

Je to povedená kniha plná silných emocí a úzkosti ze ztráty blízkého, tajemství a osamění, spolu s hledáním štěstí. Je to vysloveně rodinný příběh nabitý pocity všech postav, přesto je vše podáno v lehkém a čtivém stylu. Doporučuji, je to krásné, dojemné i veselé.

Mandlevest
17.03.2022 5 z 5

Moc krásný příběh, plný empatie a laskavosti. Byť dle námětu se zdá, že se jedná primárně o červenou knihovnu, není tomu tak. Je to především rodinný příběh, moc pěkně napsaný, čte se skvěle. Hlavní hrdinku Floru nelze nemilovat, ale já si zamilovala i zdánlivě problematickou Izzy. Obálka knihy svádí k cestování a já si myslím, že přibalit si na dovolenou i tuto knihu je více jak dobrá volba. Nečekaně dojemný, odpočinkový příběh, bude se vám líbit.

Knižní střípky
04.03.2022 4 z 5

Byla to oddechová knížka s nádechem romantiky, nicméně mě velice mile překvapila svým přesahem do závažnějších témat – ztráta matky a hlavně vyrovnávání se s touto skutečností, to v podstatě bylo velkou náplní příběhu a bylo to velice dobře zpracováno, autorka krásně vystihla pocity malé sedmileté holčičky a její starší sestry, ta obzvláště byla zmítána obrovskou bouří pocitů, bylo mi jí moc líto. Na samotné Floře bylo moc hezky ukázáno, jak může odmítání v dětství člověka ovlivnit i v dospělosti. Flora v dětství rovněž přišla o maminku a vyrůstala u tety, která ji vnímala jako břemeno. Moc jsem si přála aby všichni nakonec nalezli štěstí a klid v duši. Kniha se moc hezky četla, i když byla místy velmi smutná, nicméně ji opravdu mohu doporučit, stejně jako autorčinu předchozí knihu Léto v Paříži.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

veronika0729
22.02.2022 3 z 5

Mniha mě moc bavila, ale konec už mi přišel příliš přeslazený. Psána je nicméně velmi čtivým způsobem.

Mojepočteníčko
14.02.2022 4 z 5

Tak jo, přiznávám! Ta knížka měla nádhernou obálku. Takovou hřejivou, letní. Doslova. A tak jsem zkusila štěstí. Tímto děkuji Katce Valterové a Knihy Dobrovský za možnost přečíst knížku v rámci spolupráce jako recenzní výtisk. No a teď už se pojďme vrhnout na moje dojmy :)

Flora jako malá holčička přišla o svou matku. Dětství prožila u tety, která jí dala jasně najevo, že není ničím jiným, než obrovskou přítěží. Celý svůj život se proto snaží lidem okolo sebe zavděčit. Touží konečně někam patřit a mít někoho, kdo by ji miloval. Když se v květinářství poprvé objeví bezradný Jack, Flora se ani náznakem neodvažuje zadoufat, že by mohl být tím, kdo ji z té dlouhotrvající samoty vysvobodí. Izzy je sedmnáctiletá puberťačka, která si po smrti své matky klade za cíl jediné. Postarat se o rodinu a udržet ji pohromadě. V jejím nitru se však odehrává obrovská citová bouře, kterou se doposud úspěšně snaží skrývat. Rozhodně ale není připravená na otcovu novou přítelkyni. Clare a Beccu pojilo dlouholeté přátelství. Těsně před Bečinou smrtí se Clare dozví tajemství, o které absolutně nestojí. Trápí ji svědomí. Tím spíš, že s rodinou své kamarádky i nadále udržuje vřelé přátelské vztahy, které všichni společně tolik let budovali. A léto, kdy se opět mají všichni setkat, se nezadržitelně blíží...

Upřímně? Jsem nadšená! Tohle totiž není klasika ve stylu, ona miluje jeho, on miluje ji, pak přijde komplikace a na konci - tadááá, happy end jako blázen! Ano, řadím ho mezi ty oddechovější, ale se špetkou něčeho navíc. A to já mám moc ráda. Bavily mě všechny postavy a obdivovala jsem, jakým způsobem se autorka dokáže dostat do kůže každé z nich. Zejména pak sedmnáctileté Izzy. Kromě milostné linky otvírá i vážná rodinná témata jako ztráta člena rodiny, dopady na psychiku jedince, přijetí nového partnera a křehkost, kterou budování takového vztahu po všech směrech provází.

Pokud hledáte citlivě a laskavě napsaný příběh o lásce, přátelství a rodinných vztazích s postavami, které si rozhodně zamilujete, pak vám tuhle knížku můžu jenom doporučit!

P.S. Až se potkáte s Julií, potrháte se smíchy. Její humor s nádechem ironie, jsem zbožňovala :)!

Pípasek
02.02.2022 5 z 5

Pro muže tedy ne, ale pro romantické duše super. Láska svobodné Flory a čerstvého vdovce Jacka má jeden problém. Jack vychovává sedmiletou Molly a sedmnáctiletou puberťačku Izzy, dosud prakticky nahrazující zemřelou matku. Smutné i humorné, ale hlavně zajímavé čtení

New York pro ženy rodina romantika sirotci

Sarah Morgan
britská, 1970
2020  84%Léto v Paříži
2022  79%Rodina pro začátečníky
2009  73%Dům v Karibiku / Sváteční týden
2010  74%Řekův omyl
2013  87%Nemilosrdný šejk / Temný mstitel

Kniha Rodina pro začátečníky je v