pogmanka pogmanka komentáře u knih

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Každá knížka od této autorky mě dokáže dostat. Čte se to skvěle a líbí se mi, jak ukazuje i důležité problémy jako třeba v této knize. Dala jsem o hvězdičku méně, ne že by to nebylo dobré, ale ostatní díly mi sedly více. Tento mi přišel o malinko slabší.

05.02.2021 4 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Za mě pěkný oddechový příběh. Díky krátkým kapitolám se četl svižně a dobře. Je pravda, že tam nebylo moc opravdové akce, ale pro mě na pár večerů moc příjemné čtení. Dávám o jednu hvězdičku méně, protože si myslím, že se z toho dalo dostat víc. Pro mě to však rozhodně nebylo zklamáním, naopak hezké čtení.

16.01.2021 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Sbírka povídek od českých autorů za mě byla velmi povedená. Už grafické zpracování mě dostalo a i jednotlivé povídky jsem četla nadšená. Nejvíc mě však dojala povídka Maršmeloun pro Ráchel, zatímco nejvíc jsem si vánoční atmosféru užila u Vánočního zločinu. Avšak také musím vyzdvihnout povídku Bezpečné místo, protože atmosféra této povídky byla opravdu mrazivá a skvěle zvládnutá. Avšak ze žádné povídky jsem nebyla zklamaná. Všechny povídky mi něco daly a já jsem si celou tuto vánoční knížku užila. Za mě povedený počin českých autorů.

13.01.2021 5 z 5

Síť snů Síť snů Petra Kubašková

Kniha se mi vážně líbila, zejména, jak hezky byly propletené příběhy hlavní hrdinky s Nahu i s Varim, vše jsme se postupně dozvěděli a vše se také vyřešilo. Musím přiznat, že jsem se nejdřív nemohla začít, ale během pár kapitol se mi to povedlo a já to přelouskala během tří večerů. Takže za mě rozhodně zajímavá kniha.

13.01.2021 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, ale je pravda, že první díl byl pro mě celkově lepší. Možná to bylo délkou, možná tím, že tady se toho dohromady moc neudálo. Každopádně i přesto jsem se celou dobu dobře bavila. A tak se budu těšit na další díl.

09.01.2021 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Kniha se mi líbila, zase jsem pořád nevěděla, kdo to byl. Po každé stopě jsem myslela, že někdo jiný. Každopádně jsem dala o jednu hvězdičku méně, protože více se mi líbila kniha Deset malých černoušků.

15.12.2020 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hodně jsem o ní slyšela, přečetla spoustu recenzí, takže jsem se moc těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamala. Naopak to bylo osvěžující a linky dvou hrdinek byla skvělá volba. Obě hlavní hrdinky na mě působily sympaticky a typický český manžel mě nutil k úsměvu. Člověk v díle našel hodně věcí, které mohl zasadit do vlastního života, což na tom velmi oceňuju. Za mě rozhodně super knížka, budu se těšit na další počin autorky.

09.12.2020 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Pro mě to bylo již druhé setkání s autorkou a nemůžu říct, že by mě zklamalo. Naopak už Zmizení Sáry Lindertové mě dostalo, ale tohle mě okouzlilo snad ještě víc. Charaktery byly naprosto skvěle vykreslené a atmosféra byla opravdu místy děsivá. Číst to večer pravděpodobně nebyl nejlepší nápad :D ale nešlo se od toho odtrhnout a já vůbec nelituju. Pro mě poutavé čtení, kdy jsem jen hltala dál a dál a čekala, co se z toho vyvine. A vysvětlení rozhodně nezklamalo. Za mě úžasná kniha a já se budu těšit na další autorčin počin.

06.12.2020 5 z 5

...a pak ho spolknul eskalátor ...a pak ho spolknul eskalátor Klára Mayerová

Knížka měla svoje kouzlo. Věřím, že děti by z ní byly nadšené, mě osobně taky ten svět, který tam byl vykreslen zaujal. Četlo se to lehce a je vidět, že autorka má pro to cit. Rozhodně to stojí za to si to přečíst.

02.12.2020 4 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Příběh se četl lehce, na oddech bez přemýšlení ideální. Přesto místy mi přišel, až příliš jednoduchý. Nejspíš jsem už úplně nebyla cílovka. Každopádně i tak jsem si příběh užila.

26.11.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Za mě skvělý díl. Možná pro mě osobně zatím nejlepší, protože Isaac nepůsobil jako sebevědomý frajer, ale nejistý kluk a o to mi byl sympatičtější. Navíc jeho chování ke všem bylo hrozně pěkný, jak se staral o rodinu a jak změnil Sawyer. Za mě bomba. Těším se na další díl.

22.11.2020 5 z 5

Bruno Bruno Marie Majerová

Příběh jsem četla v rámci předmětu ve škole a jsem ráda, že jsem měla možnost ji přečíst. Sama bych se k ní nedostala a docela pěkně se četla.

12.11.2020 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Krásná oddechovka, u které jsem se skvěle bavila. Četla se sama a já se těším, až se vrhnu na další příběh od této autorky.

12.11.2020 5 z 5