Pět malých prasátek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lucy Craleová přišla ve svých sedmi letech o matku Carolinu, která byla odsouzena za vraždu svého manžela Amyase, Lucyina otce. Po čtrnácti letech dostává Lucy dědictví jehož součástí je i dopis, který jí matka napsala před svou smrtí a v němž tvrdí, že je nevinná. Lucy se rozhodne očistit její jméno a požádá slavného detektiva Hercule Poirota o prošetření případu. Poirot případ přijímá a nejprve jde za advokátem, který před čtrnácti lety Carolinu obhajoval. Od něj se mimo jiné dozví, že Amyas míval pletky se ženami, což Caroline mlčky snášela,. Až na tu poslední, Elsu Greerovou... Doslov Josef Škvorecký....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365/big_pet-malych-prasatek-H9c-365.jpg 4.5783
Série:

Hercule Poirot 23.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Five Little Pigs, 1942


více info...
Nahrávám...

Komentáře (143)

Kniha Pět malých prasátek

Usire
24. června

Opět mě Poirot (Agatha) dostali, čekal jsem jiné vyústění. Celou dobu jsem byl na stopě, ale znovu mi utekly detaily, které vytvořily celý příběh. Je to prostě parádní čtení.

Andrea864
08. června

Výborná detektivka, není co dodat.


Čmeláček
11. května

O prasátka tady vůbec nešlo :))). Vynikající.

Ivan F
27. dubna

Akoby som to stručne zhrnul? Takto: príjemná zmena v klasickej schéme od A.Ch., ktorú som si vychutnal a pri čítaní som bol pozorný, takže všetky indície umiestnené v texte sa mi podarilo odhaliť a tým pádom správne určiť, kto bol vrahom/vrahyňou. Zvlášť som si užil moment, kedy som si už bol stopercentne istý a to postavenie Philipa Blakea chrbtom k laboratóriu - taký malý detail a všetko do seba zapadlo. O to väčšiu radosť som mal, keď sa mi moje závery slovami H.P. potvrdili. V každom prípade je to výborné čítanie, hoci do top päť najlepších prípadov s H.P. určite nepatrí, no do top desať určite áno.

99jana99
18. března

Nejdřív jsem si říkala , co na tom všichni mají tak skvělého , vždyť je to hromada jmen, která se mi pletou, po prvním díle bych čekala konec, ale přišel druhý díl a můj zájem stoupal a na konci nemůžu než dát pět hvězd. Celou knihu si myslíte , že znáte pachatele a v poslední kapitole vás Poirot vyvede z omylu a nabídne nečekaný zvrat.

GYROTOURBILLON
14. března

Moje 4 kniha od paní ACH. a určitě si vyberu z jejich dalších počinů. Kniha splnila mé očekávání, byla srozumitelná, prostě
100%. Asi není třeba doporučovat, je to samozřejmost, dft. všechny její knihy.

sweeney
16. ledna

Další z napínavých příběhů Hercula Poirota, který i přes zdánlivou neřešitelnost dlouho zapomenuté vraždy případ zdárně vyřeší :) Napětí udržované až do překvapivého konce, jak je naprosto běžné u Agathy Christie. Vřele doporučuji :)

klaraj093
08. ledna

Parádní příběh kde nechybělo napětí, zápletka a inteligence. Určitě si ještě něco od Agathy ráda přečtu.

1 ...