Pět malých prasátek

Lucy Craleová přišla ve svých sedmi letech o matku Carolinu, která byla odsouzena za vraždu svého manžela Amyase, Lucyina otce. Po čtrnácti letech dostává Lucy dědictví jehož součástí je i dopis, který jí matka napsala před svou smrtí a v němž tvrdí, že je nevinná. Lucy se rozhodne očistit její jméno a požádá slavného detektiva Hercule Poirota o prošetření případu. Poirot případ přijímá a nejprve jde za advokátem, který před čtrnácti lety Carolinu obhajoval. Od něj se mimo jiné dozví, že Amyas míval pletky se ženami, což Caroline mlčky snášela,. Až na tu poslední, Elsu Greerovou... Doslov Josef Škvorecký....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365/big_pet-malych-prasatek-H9c-365.jpg 4.5783

Hercule Poirot 23.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Five Little Pigs, 1942

Kniha Pět malých prasátek

Usire

Opět mě Poirot (Agatha) dostali, čekal jsem jiné vyústění. Celou dobu jsem byl na stopě, ale znovu mi utekly detaily, které vytvořily celý příběh. Je to prostě parádní čtení.

Andrea864

Výborná detektivka, není co dodat.

Čmeláček

O prasátka tady vůbec nešlo :))). Vynikající.

Ivan F

Akoby som to stručne zhrnul? Takto: príjemná zmena v klasickej schéme od A.Ch., ktorú som si vychutnal a pri čítaní som bol pozorný, takže všetky indície umiestnené v texte sa mi podarilo odhaliť a tým pádom správne určiť, kto bol vrahom/vrahyňou. Zvlášť som si užil moment, kedy som si už bol stopercentne istý a to postavenie Philipa Blakea chrbtom k laboratóriu - taký malý detail a všetko do seba zapadlo. O to väčšiu radosť som mal, keď sa mi moje závery slovami H.P. potvrdili. V každom prípade je to výborné čítanie, hoci do top päť najlepších prípadov s H.P. určite nepatrí, no do top desať určite áno.

99jana99

Nejdřív jsem si říkala , co na tom všichni mají tak skvělého , vždyť je to hromada jmen, která se mi pletou, po prvním díle bych čekala konec, ale přišel druhý díl a můj zájem stoupal a na konci nemůžu než dát pět hvězd. Celou knihu si myslíte , že znáte pachatele a v poslední kapitole vás Poirot vyvede z omylu a nabídne nečekaný zvrat.

GYROTOURBILLON

Moje 4 kniha od paní ACH. a určitě si vyberu z jejich dalších počinů. Kniha splnila mé očekávání, byla srozumitelná, prostě
100%. Asi není třeba doporučovat, je to samozřejmost, dft. všechny její knihy.

sweeney

Další z napínavých příběhů Hercula Poirota, který i přes zdánlivou neřešitelnost dlouho zapomenuté vraždy případ zdárně vyřeší :) Napětí udržované až do překvapivého konce, jak je naprosto běžné u Agathy Christie. Vřele doporučuji :)

klaraj093

Parádní příběh kde nechybělo napětí, zápletka a inteligence. Určitě si ještě něco od Agathy ráda přečtu.