Poslední víkend

Lady Lucy Angkatellová sezve k víkendovému setkání na své malebné panství Hollow řadu hostů, ale jak už to tak bývá, ne všichni se zde sejdou rádi – například sokyně v lásce k doktoru Johnu Christowovi či potenciální dědicové majetku sira Angkatella. Není divu, že atmosféra houstne a napětí by se dalo krájet. Kdo by však čekal smrtelný výstřel? A pachatele tak nešikovného, že se nechá přistihnout přímo při činu? Hercule Poirot přijíždí jako poslední návštěvník, aby s pomocí malých šedých buněk rozluštil na první pohled jednoduchý, avšak ve skutečnosti komplikovaný a rafinovaný zločin…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240674/posledni-vikend-LQq-240674.jpg 4.3224

Hercule Poirot (26.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

The Hollow (1946)

Kniha Poslední víkend

czokies

Boze, tohle byla silena nuda. Vubec jsem tu zapletku nepochopila, protoze nedava zadnej smysl. V pribehu jsou podezreli uplne vsichni a zaroven nikdo, Poirot se placa od niceho k nicemu a zaverecne vysvetleni mi proste nestacilo. S touhle knizkou to Agatha bohuzel nevychytala.

Amanita79

Příjemná oddychovka, vraha jsem opět neodhalila. Poirot je trochu na vedlejší koleji a jeho "malé šedé buňky" se tu ani jednou neobjeví. Trochu jsem měla problém najít nějakou sympatickou postavu.

Iki1

Je vcelku zajímavé porovnání moderních detektivek s těmito staršími. "Moderní doba" nezrychlila pouze život. Agatha Christie vychází z dokonalé znalosti prostředí i stylu tehdejšího života a do dnešní doby přenáší i onen neuspěchaný způsob řešení vraždy.

DracoMalfoy

Musím říct, že jsem se malinko nudila. Vraha jsem sice, jak už je zvykem, neodhalila, ale příběh mi přišel trochu slabší.

08.12.2018

Zase další vynikající kniha od mé milované spisovatelky :-). Oběť mi nebyla ani trochu sympatická, naopak jsem měla pro vraha dokonce i tak trochu pochopení ;-). Případ se komplikuje a zamotává, podezřelých je hned několik, Hercule Poirot namáhá svoje šedé buňky mozkové, všechny kolem vyslýchá a vyšetřuje - a nakonec s lehkostí sobě vlastní odhalí vraha, kterého bychom (jako obvykle) podezírali nejméně. Takže nezbývá než dát plný počet a knihu doporučit :-).

MonikaHos
28.11.2018

Ač se opravdu stydím, tak toto byla moje první kniha od autorky. A jsem naprosto nadšená! Kniha mě neuvěřitelně vtáhla do děje, autorka to umí skvěle se slovy a bravurně vykreslené charaktery postav jsou už jen taková třešnička na dortu. Jsem ráda, že mě čtenářská výzva KONEČNĚ zavedla k téhle úžasné ženě a už se těším na její další knihy.

agatha2
26.11.2018

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

happy-smile
10.11.2018

Další typická a typická dobrá kniha Agathy Christie. Přechozí díl Pět malých prasátek mě moc nebavil, a tak se mi do dalších knih Agathy Christie moc nechtělo a vrátila jsem se k ní až v rámci čtenářské výzvy. A rozhodně nelituji, tento díl je velmi dobrý, pachatelů se nabízí hned několik a je jen na vás, ehm pardon na Herculovi Poirotovi, aby zjistil, kdo je ten pravý. Už se těším na další setkání s Herculem Poirotem, ještě že toho Agatha napsala tolik.