Jak hacknout zlomené srdce

Jak hacknout zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445725/bmid_jak-hacknout-zlomene-srdce-NJ3-445725.jpg 3 254 254

Mel Stricklandová se přes den trápí na helpdesku ve firmě pro start-upy. Její práce je pomáhat namyšleným programátorům, co si nedokážou spravit ani vlastní počítač a přitom mají vymýšlet geniální nové podnikatelské záměry. Po večerech chodí Mel na pochybná rande domluvená přes seznamkovou aplikaci Fluttr. Jedna schůzka je horší než druhá, a když jí zase jednou přijde místo normální zprávy fotka pánského přirození, rupnou jí nervy. Sama je výborná programátorka, a tak vytvoří vlastní aplikaci, kam můžou ženy psát recenze na muže, co se neumí chovat. Jmenuje se JerkAlert a okamžitě se rozšíří po celém internetu. A Mel má najednou plné ruce práce. Aby toho nebylo málo, její skoro přítel, Alex Hernandez (jediný z jejích kolegů, co není úplný kretén) nemá ani tušení, že populární aplikaci vymyslela ona. Melanie je postavena před těžké rozhodnutí, které jí buď zničí kariéru, vztah a přátelství kolem, nebo jí navždycky změní život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red
Originální název:

How to Hack a Heartbreak , 2019


více info...

Přidat komentář

mina_harker
05.05.2024 2 z 5

Knížka nebyla vyloženě špatná, kdo má rád romantický žánr, ať si přidá k mému hodnocení další hvězdičku. IT prostředí bylo neotřelé. Hvězdičku ubírám hlavně za některé věty, jejichž styl mě iritoval (nevím, zda vznikly v takové podobě až překladem, nebo byly už v předloze): "Mm... jsem to polil.", "Ee... mi to upadlo.", "Mi napiš, až to bude hotový.", "By Fluttr za chvíli zkrachoval."

klaraj093
08.04.2024 4 z 5

Byla to velmi příjemná oddechovka. Absolutně nic náročného. Spoustu klišé a zamilovanosti, samozřejmě strasti dnešní doby a seznamování. A bylo velice příjemné zabrousit do IT světa.


Ticiana
01.02.2024 5 z 5

Supr oddechovka. Precteno za den. A neni to uplne romantarna. Spis je o pratelstvi, randeni ale hlavne o tom, ze internet je plny lzi a predsudku a ze je vzdy potreba se na veci koukat z ruznych uhlu. Me se moc libila.

Kory98
06.08.2023 3 z 5

Z větší části procházka světem IT, internetových seznamek i nekalých praktik, které se v tomto světě dějí, než úplná romantika. Ale stálo to za přečtení, už jen proto, že hlavní hrdinové přes svoji lásku k počítačům a sociálním sítím přijdou na to, že při hledání skutečného vztahu je lepší se od nich kapánek oprostit.

Knihochod
07.01.2023 3 z 5

Mel - cez deň pracujúca na helpdesku start-upovej firmy a po večeroch chodiaca na pofidérne rande s chlapmi zo zoznamky - má už plné zuby toho, že jej sem-tam v pošte pristane fotka nahého mužského prirodzenia. Vďaka tomu, že je sama výbornou programátorkou, vytvorí aplikáciu, kam ženy môžu písať recenzie na mužov zo zoznamiek a zrazu stojí pred dôležitým životným rozhodnutím, ktoré môže zničiť celú jej kariéru, navždy jej zmeniť život alebo zničiť jej začínajúci vzťah s Alexom.

Príbeh, čo sa mňa týka, začal veľmi sľubne. Čítalo sa to veľmi dobre a aj to bolo miestami také vtipné, že som sa schuti nahlas zasmiala.

Potom ale nastal akýsi zvrat. Už to nebolo také úžasné, ako na začiatku a moje pocity by sa dali výstižne popísať jednoduchým pokrčením pliec a citoslovcom "Meh".

Predpokladám, že za to môže z najväčšej časti práve fakt, že približne od štvrtiny knihy sa z hlavnej hrdinky - ktorá bola dovtedy úplne skvelá, vtipná a konečne vekovo mne bližšia, takže som sa s ňou vedela lepšie stotožniť - stala žiarivá semetrika, ktorá, keď sa niekde náhodou dozvedela o Alexovi to či ono, tvrdila, že je to strašný hajzel, ktorý sa zahráva s citmi žien a ako ho strašne nenávidí, avšak nemala problém s ním prakticky pri každej možnej príležitosti skočiť do postele. A tieto nenávidenia a opätovné návidenia sa opakovali až do konca čo, musíte uznať, je už vcelku únavné a čitateľ dúfa, že sa konečne stane niečo, čo celému deju dodá stratený šmrnc.

Každopádne, pokiaľ sa do tejto knižky chcete pustiť s tým, že to znie romanticky a tak podobne, nerobte si veľké nádeje, pretože vzťah Mel a Alexa sa tu rieši nie veľmi do hĺbky, skôr iba tak na pozadí sveta internetových zoznamiek a internetu všeobecne, kde sú ľudia vystavovaní rizikám toho, že, stručne a jasne napísané, im v správach pristane nevyžiadaná fotka nahého prirodzenia a toho, že z jednej fotky nie sme schopní poznať, čo za človeka sa za ňou skrýva.

Za mňa je toto dielo opäť zaradené medzi ostatné, ktoré neurazia, avšak ani nenadchnú. No ako oddychové čítanie sa to zvládnuť dá.

Janulkaxxx
04.12.2022 2 z 5

Pro me kniha ktera nicim nezaujme takze si ji prectete jednou a taky naposled.

petra5588
28.11.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka, sice s poněkud předvídatelným koncem, ale zato s různorodými postavami a dej občas dokázal i zajímavě překvapit. Jak už tu někdo psal - ideální čtení k zubaři (sama jsem začala číst v čekárně :D) nebo do vlaku.

yvett239
16.10.2022 4 z 5

Zvažovala jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Dávám 4, i když přiznávám, že moje hodnocení je citově zabarvené.
Byla to první knížka, kterou jsem četla po rozchodu. Sáhla jsem po ní jako po oddychovce, u které se zasměju. Trefa do černého, výborně jsem se bavila.
Mel a její kamarádky mají velký smysl pro humor a moc se mi líbilo, jak drží spolu. Přesně takhle mě držely moje kamarádky, takže jsem se v Mel i trochu viděla. Všechny Meliny eskapády včetně #PeroVeTme byly popsány tak vtipně, že hrozí reálné nebezpečí hlasitého smíchu v MHD. Vyzkoušeno za vás.
Pravda, není to žádný literární klenot, na 5 hvěždiček to nemá. Čtivé, děj odsejpal, výborné hlášky, správně ztřeštěná skupina kamarádek v popředí. Kniha pomůže i v období po rozchodu. Doporučuji.

Hana62
24.06.2022 3 z 5

Nečekané, prostředí IT pro mě naprosto neznámé. I tak srozumitelné, zajímavé a pohodové čtení. Vhodné do čekárny k zubaři.

knizni.taurus
07.05.2022 3 z 5

Kdo by v dnešní době neznal nebo nezkusil online seznamování. A tak tahle romantická oddechovka představuje zase o něco reálnější příběh, se kterým se dokážete ztotožnit. Děj plyne velmi rychle a kniha nešetří zápletkami, které se netýkají pouze hlavní hrdinky Mel, ale také jejich kamarádek (které mi dost připomínaly ženy ze Sexu ve městě).

Kromě klasické romantiky Vám kniha nabídne i možnost nahlédnout do světa IT a start-upů, tedy jak mohou vznikat nové aplikace, včetně toho, jak se v této sféře daří ženám.

Z romantické linky jsem byla ze začátku dost na vážkách (asi jsem byla stejně podezřívavá jako Mel no :D), ale jinak byla popsána hezky, pomalu se rozvíjela a uvěřitelná. Velké plus bylo i to, že konec nebyl jen samé klišé.

Není to nejlepší kniha svého žánru, ale určitě Vám dokáže zpříjemnit jedno či dvě odpoledne a dokonce se u ní i zasmějete! Takže za mě ji můžu doporučit.

Za knihu k recenzi děkuji Knihám Dobrovský :)

hrabalikoval
08.02.2022 3 z 5

Klasická oddechová knížka, která se dobře čte. Bavila mě to propojení IT scény, protože jsem na podobný děj ještě nenarazila. Knížku jsem si přečetla náhodou a jsem za to ráda.

Ana72154
30.12.2021 3 z 5

Kniha se četla prakticky sama. Vadilo mi celkem chování zaměstnanců v IT firmě.

wendulka321
29.12.2021

Dala jsem tomu sto stránek a tím končím.

Haduwig
08.12.2021 4 z 5

Knihu hodnotím v rámci své kategorie romatických oddychových příběhů, a rozhodně je z té lepší poloviny. Na rozdíl od některých ostatních čtenářek mi postavy sympatické byly, bavilo mě poměrně neokoukané prostředí "chlapského" IT, četlo se to rychle a dobře to dopadlo.

Samozřejmě je třeba nenechat se vyvést z míry určitou schematičností příběhu a spoustou skvělých "náhod" (jako zaměstnání a záliby všech kamarádek). Ale to k těmto knihám patří, takže přivírám oko.

Jen ještě jedna poznámka na konec - z představy Hnízda jakožto pracoviště mi bylo docela úzko, tak nějak jsem si myslela, že v NY jsou na korektnost pracovního prostředí opravdu zaměření (možná až moc) a ono to vypadá, že jsem se mýlila. Nezbývá, než jen doufat, že se nám všem povede podobným kolegům a šéfům vyhnout.

v.michlickova
10.11.2021 4 z 5

Od této knihy jsem nečekala moc. A dostala jsem mnoho. Na první pohled nevýrazný román vás překvapí, dožene k slzám, ale i k úsměvu. Díky knize se vám taky dostane porozumění některým těm složitostem co nás v životě a hlavně ve vztazích potkávají. Rozhodně stojí za přečtení. Bohužel jsem si z ní teda nesedla na zadek, tak jako z jiných knih a proto je mé hodnocení takové jaké je.

Belanna
25.09.2021 3 z 5

Nenáročné, oddychové čtení pro chvíle, kdy nechcete zaměstnávat mozek. Zajímavé prostředí, Mel s Alexem jsou sympatičtí. Líbilo se mi to.

Madelisi
15.09.2021 3 z 5

Pěkná oddychovka, která se četla úplně sama. Ženy v IT je neotřelé téma, více mě bavily části, které se týkaly tohoto oboru. Volný čas hrdinek se nijak nelišil od volného času hrdinek jiných knížek.

Veve721
23.08.2021 2 z 5

Autorčiným cílem očividně bylo poukázat na to, jak je pro ženu v IT oboru těžké se prosadit. Hlavní hrdinka Mel po negativních zkušenostech s randěním přes online seznamky vytvoří aplikaci, kde ženy můžou anonymně varovat ostatní před nevhodným chováním mužů. Bohužel, nápad zní zajímavěji než výsledek. Příběh byl plný romantických absurdit, jako například moment, kdy se hlavní hrdinka cítí nažhavená dřív, než si vůbec uvědomí přítomnost svého idola Alexe. Její buňky mají očividně magické schopnosti a bez jejího přičinění pravidelně skenujou místnost, jestli se v ní náhodou nenachází sexy chlap... Spousta pro děj nepodstatných vycpávek pouze natahovala čtenáře, aby se k vyústění zápletky nedostal tak rychle. První polovina se nepříjemně vlekla a nesympatická hlavní hrdinka mě vyloženě iritovala. Neustále oplzle komentovala každý chlapský zadek, přitom ale vyčítala chlapům jejich sexistické chování. Sama se mohla přetrhnout, když s ní Alex flirtoval, ale když kamarádku balil číšník, okamžitě obracela oči v sloup. A tyhle kámošky byly samostatná kapitola - krásné, chytré, úspěšné... Nechápu, kdy všechny své pracovní úspěchy stíhaly, když byly každý jeden večer totálně zlité na nějaké párty.

Hlavní dějová linka týkající se vývojářství byla zajímavá, jenže se ztrácela v ustavičném zahořklém kňourání hlavní hrdinky. Očividná snaha autorky o IT feminismus vyšel nazmar právě kvůli povaze Mel a podsouvání myšlenky, že všichni chlapi jsou šovinistické hovada. (Až na dokonalého Alexe samozřejmě.) Neříkám, že se to absolutně nedalo číst, protože kapitoly věnované rozvíjení nové aplikace byly zajímavé a i se závěrem jsem byla vcelku spokojená. Ke knize se už ale neplánuju znovu vracet. Myslím si, že se téma dalo zpracovat i lépe.

Sasha001
11.08.2021 4 z 5

Super oddechovka do práce. Za mě celkem fajn čtení.

LucySmile
06.08.2021 5 z 5

Do této knihy jsem moc velké naděje nevkládala a zase jsem se spletla. Příběh byl moc pěkný, měl spád a knížka se hezky četla. Mel je přesně ten člověk, kým byvh chtěla být (jen ne v oblasti IT). Zde je vidět, jak důležité je mít dobré přátele.

Štítky knihy

láska sociální sítě IT - informační technologie seznamování

Autorovy knížky

2020  67%Jak hacknout zlomené srdce