Síť snů

Monika, pětadvacetiletá ilustrátorka na volné noze a také tak trochu kartářka, si od návštěvy muzea slibovala víceméně rutinu. S čím určitě nepočítala, byla tajemná žena, která se ji snaží varovat před smrtícím zlem, avšak volí k tomu způsob, který Moniku doslova připraví o spánek. Navíc má zachránit někoho, jehož jméno do té doby ani neslyšela. Po nitkách se začíná rozplétat prastarý příběh o lásce a nenávisti, oddanosti a marné oběti. Nyní má zemřít někdo další – nebo už se tak stalo? Moničin život se začíná pomalu a nebezpečně zapřádat do klubka tajemných událostí a osud jí navíc postaví do cesty muže, který jí může ze všeho pomoci ven, nebo ji stáhnout mnohem hlouběji. Příběh dvou žen, které uměly mluvit se zemí, uvízne v zákeřné síti snů a pradávné zlo mezitím sílí a vyčkává; stačí jediná nesprávná myšlenka v tu nejméně vhodnou chvíli a celý svět je najednou proti vám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345855/sit-snu-sAK-345855.jpg 4.135
Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Kniha Síť snů

Vknihách

Príbeh ma veľmi bavil od začiatku. Skutočne,od prvých strán som sa začítala a hltala tento mysteriózny, duchársky, ezoterický, čiastočne aj krimi príbeh, v ktorom sa krásne vyvinula aj ľúbostná linka. Tiež tu máme rodinné tajomstvo a nie najlepšie vzťahy, ktoré Monike nahrádza silné priateľské puto s bratranca a kamarátky zo strednej školy. Príbeh krásne plynul,ani chvíľu som sa nenudila a autorka vyskladala náročné zápletky! Naozaj, klobúk dolu a isto po Kubaškovej knihách siahnem kedykoľvek bez zaváhania!

pogmanka

Kniha se mi vážně líbila, zejména, jak hezky byly propletené příběhy hlavní hrdinky s Nahu i s Varim, vše jsme se postupně dozvěděli a vše se také vyřešilo. Musím přiznat, že jsem se nejdřív nemohla začít, ale během pár kapitol se mi to povedlo a já to přelouskala během tří večerů. Takže za mě rozhodně zajímavá kniha.

danuska9402
04.08.2020

Tuto knihu jsem si vybrala především proto, že paní autorku sleduji na sociálních sítích už delší dobu, její názory jsou mi blízké, a zatoužila jsem po tom si od ní něco přečíst.

Předně je asi důležité říct, že tahle kniha je určena lidem, kteří mají tak trochu cit pro esoteriku a nadpřirozeno. Pokud vám vadí například vykládání z karet, pak je dost možné, že tahle kniha pro vás nebude úplně to pravé ořechové.

Kniha vypráví příběh Moniky, mladé ilustrátorky, která se svým bratrancem – spisovatelem Danem – dostane skvělý nápad, ze kterého by mohl vzejít bestseller. Vytvoří společně komiks o pravěku takovým způsobem, aby zaujal i dnešní děti. Vypraví se společně na návštěvu muzea, aby načerpali inspiraci, ale Monice se tahle návštěva stane osudnou – narazí totiž ve vitríně na pravěkou kostru ženy, která jako by ji k sobě přitahovala a snažila se k ní promlouvat. Když se pak v noci uloží ke spánku, ve snu se jí zjeví žena, která až příliš nápadně připomíná podobu, jakou si Monika v hlavě vytvořila ke kostře v muzeu. A tahle žena pro ni má důležitý úkol.

Tohle však není jediná dějová linka, kterou v knize sledujeme. Zároveň totiž dostaneme příležitost nahlédnout za oponu času při sledování příběhu Nahu, ženy z doby bronzové, která je první ženou náčelníka kmene. Náčelník však není jediný, který po Nahu touží, a ta tak musí vzdorovat nátlaku jiného muže, který by si ji rád přivlastnil.

Do knihy jsem se pouštěla s velkým nadšením. Po přečtení první kapitoly odehrávající se v pravěku jsem byla velmi mile překvapena – nečekejte nic ve stylu Lovců mamutů, naši pravěcí hrdinové jsou relativně civilizovaní lidé, schopni normální komunikace, s příjemným dobovým oblečením a zajímavými rituály.

Tato kniha vypráví příběh přátelství mezi věky, které dokáže překlenout tisícíletí. Vypráví také příběh křivdy, která se stala kdysi, ale přesto má vliv na současnost. Ukazuje nám, že pravěk pro nás nutně nemusí být tak vzdálený, jak se nám zdá.

V průběhu děje se setkáváme se spoustou obdivuhodných postav, které jsou pro Moniku více či méně studnicí vědění a poskytují jí pomoc při plnění jejího úkolu, a sice ochrany našeho současného světa před zlými silami z pravěku. Také Monice pomohou odhalit, že není tak docela obyčejná, jak si možná myslela, a že existuje důvod, proč si ta kostra v muzeu vybrala právě jí.

Kniha je psána velmi čtivě a poutavě, přelouskala jsem ji během tří dnů. Je logicky členěná do kapitol, nikdy jsem neměla pocit, že bych se v ději ztrácela. Dostaneme také moc pěknou romantickou linku mezi Monikou a jedním z dalších hrdinů knihy, kterou by mohl kdejaký milostný román závidět. Hlavní hrdinka je sympatická a člověk jí prostě od první chvíle fandí. Není to žádná namyšlená nána, ani naivka.

Konec knihy se mi moc líbil, i když musím říct, že jsem byla trochu smutná, že už je konec. Uvítala bych nějaké pokračování, i přesto, že vím, že je konec uzavřený.

Knizectvi
22.03.2020

Žánr této knihy by měl být Urban fantasy, já městské fantasy miluju a tohle mi nepřišlo, že by sem spadalo. Podle mě je to taková mysteriozní detektivka lomeno duchařina. Je to velmi napínavý příběh s několika velmi zajímavými zvraty. Monika je velmi senzitivní umělkyně a kartářka, které se po návštěvě muzea začne ve snu zjevovat duch ženy z doby bronzové a žádat jí aby pomohla někomu o kom v životě neslyšela. Prvnich sto stránek je takové to seznamování a odmítání faktu, že se děje neco nadpřirozeného atp.. Navíc mě neskutečně vytáčely, neustále používané zdrobněliny. Nevím jestli tak autorka sama mluví nebo to mělo dokreslit charakter hlavní hrdinky a její kamarádky ale číst v par větách za sebou slova jako ,,presíčko, kobereček, Jůlinka, židlička, houstička'' to bylo fakt něco neskutečně nervy drásajícího. Ale i to jsem zvládnul, protože jakmile se příběh rozběhl, nevnímal jsem nic z toho a jenom četl. Kniha byla stále více napínavá a ja ji už nemohl odložit, děj byl skvěle vymyšlený a taktéž zvraty. Z příběhu se taky dozvíte pár reálných zajímavostí třeba právě o době bronzové. Taky zde máme velmi zajímavě vystavěné malé rodinné,,drama,, a uvidíme, že silné přátelství může někdy být více, než stejná krev. Celkově se mi Síť snů velmi líbila a je to opět důkaz toho, že čeští autoři opravdu umí:) Nebýt velmi otravných zdrobnělin dal bych plný počet hvězd. Ale i tak samozřejmě doporučuju vsemi deseti

janyska13
17.12.2019

Tato kniha mne hodně zaujala svojí anotací a popravdě hlavně i nádhernou obálkou.. Bohužel strašně dlouho jsem se do ní nemohla začíst a čtení pro mne bylo ze začátku strašně náročné. Cca někde po 100 straně se to začalo konečně trochu rozjíždět, ale bylo to bohužel takové neslané nemastné. Naopak konec byl hodně odbitý a očekávala jsem asi něco trochu více propracovaného.
Nápad a celkově pojetí celého příběhu knihy se mi moc líbilo, bohužel nesplnilo to uplně moje očekávání...

roni24
30.04.2019

Krásná, čtivá, napínavá a ze začátku i malinko děsivá kniha. Každopádně je to krásné, odpočinkové čtení, ve kterém se prolínají dvě časové roviny, dva příběhy, ale nakonec do sebe všechno krásně zapadne. Rozhodně stojí za přečtení.

Lea
16.08.2018

I když to nebyl úplně žánr, který nejvíc čtu, kniha se mi četla dobře. Podle obalu jsem čekala, že se bude jednat spíš o prolínání současnosti s nějakým dávno zapomenutým indiánským kmenem, motiv klanu z Doby bronzové mě proto trochu překvapil. Ale v dobrém, protože se musím přiznat, jak málo jsem o této době věděla. Několik informací jsem si i ověřila, protože se mi to nezdálo, a ono všechno sedělo :) Znovu se ke knize vracet nebudu, nicméně v české literatuře se jedná o příjemně překvapující debut.

OldřichHanton
16.06.2019

Tuto knížku jsem koupil v rámci jakési slevové akce očekávajíce fantasy z doby bronzové. Bohužel pravěká dějová linka po pár desítkách stran skončí a zůstává jen docela slabý román pro ženy ze současnosti.
Podle mě se nejedná o městské fantasy, je zde sice jakési prastaré zlo a lidé se záhadnými schopnostmi, ale magický svět není nijak vysvětlen, ani důkladně popsán. Pouze se vše řeší prostřednictvím ezoteriky.
Postavy jsou všechny jednorozměrné a v průběhu děje neprodělají skoro žádný vývoj. Příběh je tak naivní, předvídatelný a plný klišé, že mě chvílemi napadlo, jestli se nejedná o parodii.
Chápu, že to primárně není kniha pro mě, ale myslím, že i v rámci žánru se najde mnoho a mnoho lepších příběhů.