Síť snů

Monika, pětadvacetiletá ilustrátorka na volné noze a také tak trochu kartářka, si od návštěvy muzea slibovala víceméně rutinu. S čím určitě nepočítala, byla tajemná žena, která se ji snaží varovat před smrtícím zlem, avšak volí k tomu způsob, který Moniku doslova připraví o spánek. Navíc má zachránit někoho, jehož jméno do té doby ani neslyšela. Po nitkách se začíná rozplétat prastarý příběh o lásce a nenávisti, oddanosti a marné oběti. Nyní má zemřít někdo další – nebo už se tak stalo? Moničin život se začíná pomalu a nebezpečně zapřádat do klubka tajemných událostí a osud jí navíc postaví do cesty muže, který jí může ze všeho pomoci ven, nebo ji stáhnout mnohem hlouběji. Příběh dvou žen, které uměly mluvit se zemí, uvízne v zákeřné síti snů a pradávné zlo mezitím sílí a vyčkává; stačí jediná nesprávná myšlenka v tu nejméně vhodnou chvíli a celý svět je najednou proti vám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345855/sit-snu-sAK-345855.jpg 4.215
Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

milunka21

Kniha mě naprosto nadchla. To prolínání minulosti s přítomností. Lehká, čtivá a napínavá. Rozhodně doporučuji. :-)

Majdusak

Kniha přečtená na doporučení. Hodnocení jsem si musela nechat chvíli rozležet v hlavě, abych napsala všechno, co chci. V první řadě mě Nahu od začátku "chytla za pačesy", její živelnost, spoutanost se zemí byla jaksi opojná. Líbily se mi pasáže přerodu dívky v ženu. Trochu jsem přemýšlela, jak se ty dvě - Nahu a Monika - vlastně propojí, no a při jejich "setkání", jestli se to tak dá nazvat, a vzpomínkách Nahu se mi stahovalo hrdlo. Je to prostě myslím příběh o hlubší moudrosti, intuici, mateřské lásce, sebeobětování - které je někdy pochopeno špatně nebo i vůbec, nebo možná jen nešikovně prezentováno. Věci prostě často nejsou takové, jak zvnějšku vypadají. Moničina kamarádka je teda dobře praštěná a chtěla bych ji mít za knihovnici, nebo určitě za kámošku. Moment, kdy Moniku navštíví matka, mi leccos připomněl... Někdy věci nejsou vůbec takové, jaké si myslíme. Někdy se zlobíme, ale důvod je hlubší. No a na konci plus za Dana :)

Bobina74

Tak tohle spíš ne. Barbaru Erskinovou to nepřipomíná ani náhodou, od ní mám přečtené vše co vydala a děj vás vtáhne natotata. Tady se ne a ne začíst. Když už jsem si říkala, že se to konečně rozjíždí, tak najednou bum a jste zpátky na zemi. Za sebe musím říci, že se mi líbila více dějová linka z pradávna. Možná kdyby byla knížka psaná pouze o Nahu bavila by mně lépe. A co mně drtilo nejvíce byla přemíra vyumělkovaného vtipu Moniky a spol. Zde opravdu platí pravidlo méně znamená více ( za každou cenu vymyslet vtípek na odlehčení - proč ?). Nedočetla jsem.....
P.s. : Autorka Petra Kubášková je mi jinak velmi sympatická a budu se těšit na její další počin....třeba to příště klapne :-)

Jarmila1977
03.12.2017

Autorčin styl psaní je pro mou čtenářskou duši jistě "pohlazením". Musím pochválit děj odehrávající se ve dvou časových liniích, který je plynulý a dobře na sebe navazuje a postupně se čtenáři otevírá.
Zkrátka skvělý příběh s trochou tajemna a historie, který se velmi dobře čte.

Phewell
05.10.2017

Kniha mi velmi připomínala mou oblíbenou Barbaru Erskinovou a její prolínání postav skrz historii. To já ráda :), ale zároveň nic překvapivého. A tak nějak mě místy okouzlila romantická část knihy, ale na druhou stranu to bylo místy zvláštně překombinované a nedotažené viz přesně komentář pod mým, ohledně vztahu hlavních hrdinů.

Supernova
09.07.2017

Prolínání časových rovin ne jednou, ale víckrát a z jiného pohledu - zvláště ten druhý návrat do časů Nahu mě hodně vzal za srdce. Sympatická kamarádka hlavní protagonistky - hned bych s ní šla na kafe! :)

Polariss
03.07.2017

Nejde ani tak o to, že to není městské fantasy. Nejde ani o to, že to je čistá duchařina s hromadou ezoteriky. Jde o to, že celý příběh je nemastný neslaný. Vcelku se mi líbil nápad s pravěkem, avšak pradávné zlo si představuji trochu jinak. Proč byl Vari posedlý zlým duchem? Na to, že měl být pradávné zlo dokázal akorát tak sejmout pár krav a napůl znásilnit jednu mladou holku. Náhle se z něj stává tisícileté zlo čekající na další oběť. Tou je naprosto nedůležitá mladá holka, kterou za CELOU dobu knihy nedokážou vypátrat, ačkoli mají její facebook. Vůbec chování hlavní "vyšetřovatelské" dvojice bylo po celou dobu přitažené za vlasy. Znají jméno... Ví kdo to je... Mohli by si vymyslet cokoli, aby se k té holce dostali. Místo toho po ní pátrají stylem sledování z 60. let. Další perla přichází při její záchraně. Holka se válí na zemi a oni řeší, zda vykopnout dveře, nebo ne. Představil jsem si sám sebe ve stejné situaci. Neváhal bych ani minutu a rozhodně neřešil "jak vyřešit vloupání do zahradního domku" policii, když je na zemi nemocný člověk. Další bod, který jsem nepochopil byl vztah protagonistky a média. Zničehonic se v půlce knihy pohádali a přešli do jakéhosi stavu odloučení. Vůbec nechápu co se tam stalo ani proč. Zcela zbytečná zápletka. Konečná bitva s démonem v celkem klišoidním stylu vzpomínek a flashbacků typu Harryho Pottera (scéna s vymítáním Voldemorta). Prostě si vzpomenu na dobré a všechno bude ok. Kdyby se např. přenesli do minulosti a Monika se postavila Varimu, bylo by to rozhodně zajímavější. Duch na mě nepůsobil hrozivě, byl prostě nedotažený. Místo prázdných řečí na diskotéce a v knihovně mohla autorka rozepsat právě tuto část příběhu. Alespoň bych tu a tam nepřeskakoval odstavce.

Jaruce
03.07.2017

Jsem ráda, že můžu být první kdo knihu ohodnotí. Úvodní anotace mě zaujala a rozhodovala se mezi dvěmi knihami nakonec tahle vyhrála a hned od začátku příběhu jsem byla ráda, že to byla správná volba. Autorka nás zavádí do dvou časových linií a protože je to česká autorka tak nám přiblíží i historii tisíce let z té naší. Je tam i tak trochu esoteriky ale na kvalitě a zajímavosti to vůbec není na škodu. Moc hezky a lehce se čte.