Ocelová křídla motýla přehled

Ocelová křídla motýla
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516007/bmid_ocelova-kridla-motyla-6454d3b4cafa4.jpg 4 36 36

Pod vrstvami pevné, těžko proniknutelné oceli je mé pravé já. Mladý dramatik Kryštof napsal divadelní hru o pilotovi, který dal světu Malého prince. Tohle měl být jeho velký den, jenže když světla zhasnou a opona se rozestoupí, Kryštof pozná, jaké to je sedět úplně sám v divadle plném lidí… Protože Šimon už tady není. Novinářka Kaira tráví osamělé večery se svým leguánem. Hledá spřízněnou duši, jenže jak ji má najít, když cesta k ní vede přes její třináctou komnatu, kterou už raději neotvírá? Překladatel Jan prožil většinu života za psacím strojem, nad francouzskými romány. A jeho nemluvná sestra Eva, těžko pochopitelná duše, má spočítané všechny trpaslíky na jejich zahradě. Přesuňte třeba jen jednoho; Eva to na první pohled pozná. Kolik podob má lidská osamělost, a kdy přijde Pavouk? Ocelová křídla motýla jsou výletem do lidských duší, který se občas vydává i pod práh reality a vlastního vědomí. Jsou příběhem lidí, kteří ukážou své pravé já jen tomu, kdo nepoláme křehká motýlí křídla, ukrytá pod silnou vrstvou oceli.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ocelová křídla motýla. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (9)

Snílek1980
22.06.2024 5 z 5

Trvalo mi překvapivě dlouho, než jsem se do této knížky pustila. Překvapivě proto, že jinak queer témata preferuji. Nevím proč jsem byla přesvědčená, že půjde o značně depresivní příběh. Nemohla jsem se víc mýlit. Ocelová křídla motýla jsou něžným, citlivým a často i dojemným vhledem do životů několika queer osob, jejichž osudy jsou navzájem propojené. Knížka mě opravdu oslovila a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Určitě ji doporučuju všem, kteří se o dané téma zajímají, nebo je prostě baví přečíst si o láskách i strastech několika zdánlivě obyčejných lidí.

Nuttelka
15.06.2024 audiokniha 4 z 5

Moc hezky načtená kniha, všichni interpreti vdechli postavám tu správnou energii a náladu, že jsem se do nich dokázala i vcítit.. nejvíce mě zasáhla linka s Evou a jejími trpaslíky, Evin bratr Jan úžasná postava.. Líbilo se mi, jak se postupně všechny postavy svým způsobem prolnuly, všechny osudy a vlivy na své okolí.. Je to opravdu povedené dílko, doporučuji..


Pája.151
12.06.2024 audiokniha 4 z 5

Měl jsem obavy, že se pouštím do čtení /poslechu mimo mojí komfortní zónu, ale opak byl pravdou. Byl jsem příjemně překvapený, jaký příběh autorka vytvořila a jak hezky ho odvyprávěla.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Ocelová křídla motýla v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených51x
ve Čtenářské výzvě6x
v Doporučených1x
v Knihotéce43x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

LGBT, queer, LGBT+

Autorovy další knížky

Petra Kubašková
česká, 1978
2019  86%Čarodějky malostranské
2017  83%Síť snů
2020  91%Tajemství stříbrné čarodějky
2021  89%Čarodějka a zlatý elixír
2023  86%Ocelová křídla motýla