pogmanka pogmanka komentáře u knih

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Tohle byla už moje čtvrtá knížka od autorky a znova a znova mi ukazuje, že od ní prostě chci číst další věci. Příběh ze života, který znovu otevírá důležité otázky a předstírá před nás další zajímavé osudy. Musím říct, že jsem si příběh užila, chvílemi bylo smutno, chvíli jsem byla dojatá a na konci šťastná, že všechno dopadlo tak jak dopadnout mělo. Autorka zde vykresluje dvě kamarádky, které jsou jako oheň a voda a právě proto se skvěle doplňují. Moc jsme si to užila, určitě si přečtu zase ráda další knihu autorky.

05.11.2022 5 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Mám ráda romantické knížky, ale v téhle mi něco chybělo. Něco, co mě fakt chytí. Za mě spíše takový průměr, nebylo to špatné, taková průměrná oddechovka, která neurazí, ale také ve mně nevyvolá nějaký větší pocit. Přitom to téma a nápad je boží, jen škoda, že mě to prostě nechytilo. Nezaháčkovalo.

30.10.2022 3 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Suprově napsaná knížka, která vás chytí a už nepustí. Se zatajeným dechem čtete dál a chcete vědět, jak to teda bylo, kdo říkal pravdu a kdo mlžil. Kdo koho vlastně zničil, a kdo byl jen nevinná oběť toho všeho. Několikrát jsem si už myslela, že vím, ale pak mi tam zase autor něco hodil a já byla zase mimo. Každopádně mě to nutilo číst dál a dál, takže kniha přečtená za jeden den a jen můžu říct vau, bylo to skvělý. Autorova prvotina je velice zdařilá a já se nemůžu dočkat dalšího jeho literárního počinu.

30.10.2022 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Koupila jsem si knížku a přečetla jsem ji sice rychle, ale proti jiným romantickým knížkám, mě to prostě tak nechytlo, nebylo tam něco navíc, kvůli čemu bych chtěla číst dál. Nezanechalo to ve mně nějaký velký dojem. Takže bych to hodnotila jako oddychovku, která neurazí, ale také nenadchne.

28.10.2022 2 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Tak jsem si říkala, že si to přečtu, abych to měla komplet, protože příběh Lilky byl super a chytil mě za srdce, ale nepředpokládala jsem, že tohle bude lepší, ale světe div se, mě se tenhle díl líbil i o trošičku víc než ten LIlky, Lilky příběh byl silný to ano, už to téma to táhlo, ale tady mi to přišlo vyrovnanější a prostě jsem si užívala, jak se hrdinové dávali dohromady, svěřovali se se svými problémy a taky to, že jsem tam měla neustále na očích Lilku s Mattem. Prostě všechny, co jsem měla ráda, stále na jednom místě, za mě super.

08.10.2022 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Knížka od české autorky, která vás nenechá ani na chvíli vydechnout a vy čtete dál, abyste konečně přišli na to, co se stalo a jak se to stalo. Jak se jednotlivé osudy postav propojují. Příběh, od kterého se nedá odtrhnout, přečteno během dneška a ještě teď jsem z toho nadšená. Název je opravdu výstižný, protože se všechno propojilo přesně tak jak mělo. Moc doporučuju a těším se na další díla autorky.

01.10.2022 5 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Musím říct, že i tenhle díl byl jízda, bála jsem se, aby to nebylo zbytečné natahování, ale to se nestalo a já se znovu ponořila do příběhu Maddoxe a Anny a nemohla se odtrhnout. A jako ten konec? To prostě chce další díl. Každopádně mi trochu přišlo, že tam autorka nacpala, až moc věcí a vlastně původní důvod, proč Anna a Maddox měli problémy se najednou neřešil, jako kdyby nebyl. To mi přišlo trochu škoda. Myslela jsem, že se to bude víc řešit, vyřeší to spolu. Každopádně i tak to bylo super čtení, autorka píše čtivě a já prostě tyhle romány můžu hltat do nekonečna. Takže se těším i na další díl.

01.10.2022 5 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

I když byl první příběh pěkně uzavřený, stejně jsem ráda nakoukla do světa, který jsem si zamilovala ráda znova a nebyla jsem zklamaná. Ještě víc jsme poznali Temný Nav, dostali jsme zajímavý příběh a já si to moc užila už se známými hrdiny. Moc pěkně se to četlo a mít víc času slupla bych to za jeden den.

26.09.2022 5 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Bylo to krásné vzpomínání na knížky od Lenky Lanczové, které jsem milovala. Ani tady tomu nebylo jinak. Příběh jsem si moc užila, postavy si oblíbila a nasála atmosféru krásného a něžného dívčího románu. Od autorky si určitě přečtu ještě něco dalšího.

16.09.2022 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

U téhle knížky jsem si musela dát pár hodin na to, abych si usumírovala, jak to na mě působilo. Protože na začátku jsem měla trochu problém se začíst a zvyknout si na to, že příběh jednotlivé kapitolky má celkem krátké. Jenže zároveň, když jsem se začetla, četlo se to hrozně rychle a musím říct, že to na mě působilo, jako kdyby to vážně napsal někdo kdysi. Dýchalo to na mě atmosférou opravdu historického románu, jako kdyby to psala autorka v jiném století a to na mě působilo úplně vau efektem a vlastně po uležení, musím říct, že ve mně bude příběh ještě chvíli rezonovat.

20.08.2022 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Musím říct, že mě oslovila ze všech knížek Zapaty nejméně, možná kdybych ji četla jako první, měla bych z toho jiný pocit, ale takhle jsem doufala v něco trochu jiného a tolik mě to nebavilo. Ze začátku ano to to utíkalo, užívala jsem si prostředí koncertů a turné, ale ke konci mi přišlo, že se tam pořádně nic nedělo a ten závěr byl takový nijaký. Čtivost se ovšem Zapatě nedá vzít, zkrátka jsem měla jiné očekávání.

14.08.2022 3 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Krásný příběh, který mě chytil a už nepustil. Realistický román o ztrátách a nálezech, o lásce a hledání sama sebe. Moc se mi líbilo, jak hrdinka přicházela na to, co doopravdy chce, Liama jsem si oblíbila od prvních stránek a Olivie byla prostě takové zlatíčko. Hořkosladký příběh, který je doprovázen humorem. Ještě nějakou dobu ve mně bude doznívat.

28.07.2022 5 z 5

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Tohle dílko bylo oddechové a nečetlo se špatně, ale vlastně mě to příliš nechytlo a dočetla jsem to jen, abych měla dočteno. Druhá polovina už byla záživnější, ale přesto tam nebylo něco, co by mě nutilo chtít vědět konec.

27.07.2022 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

K téhle knížce jsem se dostala později než k předchozím, protože mě tak nějak Japonsko nelákalo a říkala jsem si, že to neocením. Každopádně nyní jsem to konečně zkusila a vyčítám si, že jsem tak dlouho váhala. Užila jsem si knihu stejně jako ostatní ze série a Japonsko mě okouzlilo víc než bych čekala. Postavy jsem si oblíbila, zejména Fionu, její radost z focení nepůsobila jen na Gabea ale i na mě. Moc pěkný příběh a celkově ta atmosféra byla úžasná.

24.07.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle bylo moje třetí setkání s autorkou a znovu mě nezklamala. Tenhle díl se mi snad líbil ještě víc než předchozí díly. Postavy jsem si oblíbila a fandila jim. Odsýpalo mi to. Už teď se těším, s čím autorka přijde příště.

23.07.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Tak za mě to byla parádní jízda, dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Příběh jsem si užívala společně s hlavními hrdiny a fandila jim. Líbilo se mi napětí mezi nimi, humor i hledání pravdy kolem nich. Už se těším na další díl. Za mě super příběh.

19.07.2022 5 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Knížka je oddechovka, člověk si u ní odpočine, ale pro mě v ní chybělo něco víc. Něco, co by mě nutilo chtít číst dál a dál. Četla jsem dál jen abych to prostě dočetla. Humor i styl byl prima, ale obsah mi prostě nesedl. Nebylo tam něco co by mě do toho vtáhlo. Beru to jako oddychovku, která ani neurazí, ani nepotěší.

02.07.2022 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moc pěkný romantický příběh, i když mě tolik nechytl jako jiná dílka od autorky, ale nebylo to špatné a po začtení mi to odsýpalo. Pak mi chvíli zase trvalo se začíst, ale konec byl super. Moc jsem jim přála, aby byli spolu. Těším se na další díl.

18.06.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

I tenhle díl jsem si užila a začetla jsem se lépe než do předchozího, líbilo se mi, jak se ukazovali rozdíly mezi jednotlivými postavami, a hlavní hrdince jsem od začátku fandila, oblíbila jsem si ji, už v díle s Ninou. Přála jsem jí tak, aby konečně byla šťastná.

08.06.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Knížka byla zase moc pěkná, poznávání nové země mělo atmosféru. Hrdiny jsem si oblíbila a přečteno bylo za chvilku. Přesto u mě zatím zůstává jako nejlepší díl z přečtených Cukrárna v Paříži. Uvidím, jak to bude dál.

08.06.2022 4 z 5