pogmanka pogmanka komentáře u knih

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Od této autorky jsem četla všechno a stále mě nestačí překvapovat, že znovu a znovu přichází s něčím lepším a já si její knížky prostě hrozně užívám. Drahý Aarone byla další bomba, která mě hrozně bavila, oblíbila jsem si oba hrdiny a hrozně jim přála společný konec. A i když konverzace mě také bavily, nejvíc mě dostalo, když už konverzace skoro přestaly, u toho jsem se prostě rozplývala, asi stejně jako hlavní hrdinka .3 Prostě Aaron to je vysněný muž většiny žen. :3 Těším se na další knihu autorky!

07.04.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Od autorky jsem četla už dost knížek a nestačím obdivovat, jak neustále dokáže vymýšlet jiné a jiné nápady. Přesto mě tato knížka zatím chytla nejméně, možná to bylo i obdobím, kdy jsem to četla. Přišlo mi to takové dlouhé, rozvleklé, ale i tak se tomu nedá upřít čtivost a super nápad, který se bude líbit zejména těm, co píší a chtějí příběh ze spisovatelského prostředí. Takže rozhodně to nebylo zklamání, líbilo se mi to, ale nesedlo mi to tolik jako jiné příběhy od autorky.

05.04.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Na začátek musím říct, že jsem milovník humoru a najít opravdu dobrou humornou knížku je v dnešní době těžké, ale tady jsem si přišla naprosto na své. Celou dobu jsem se skvěle bavila, autorka píše humor, který mi naprosto sedí a já jsem nadšená, že se tu objevila autorka s takovým humorem. U mě má rozhodně stálého čtenáře. Pokud si tedy chcete užít pořádnou humornou čtecí cestu, doporučuju všemi deseti. Hlavní hrdinka mi sedla, s ničím se nemazala, ani s naším milým podvodníkem a chudákovi narušila jeho obvyklý model. A vůbec celá ta vesnička, která podvodníčka pořádně prohnala, byla skvělá. Určitě si přečtu i další knížky autorky.

04.03.2023 5 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Musím říct, že knížka ještě předčila moje očekávání. Což je hrozně super a nadchlo mě to. Hrozně se mi líbil autorkou vymyšlený svět a konečné rozuzlení, kde všechno začalo dávat smysl a zapadlo to do sebe. A samozřejmě jsem si nemohla neoblíbit sarkastickou hrdinku a hlavního hrdinu. Bylo to vážně úžasný a já musím jenom chválit. Přelouskala jsem to za jeden den! Doporučuju.

20.02.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Knížka mě ze začátku moc nechytila, nepřišlo mi to, že by to bylo napsané tak, aby mě to něčím nadchlo. Bylo to takové normální fantasy a nic extra, ale postupně, když se poznávali hlavní hrdinové a zachraňovali les, tak mě to chytilo a ke konci už jsem četla celkem rychle. Takže musím pochválit průběh, který se otočil o hodně stupnů a mě to fakt chytlo, ale začátek mi přišel takový nijaký.

19.02.2023 3 z 5

Dám ti noční nebe Dám ti noční nebe Sabina Zelená

Knížka byla pěkná oddechovka, kterou jsem přečetla celkem rychle. Je to hezky napsané, žádné zbytečné popisy, je to takovým milým stylem. Přesto mi přišlo, že se do toho nedokážu tak úplně ponořit, že to klouže až moc po povrchu. Kvůli tomu dávám hvězdičku dolů, ale jinak to byl opravdu pěkný romantický příběh. Od autorky si určitě přečtu něco dalšího.

17.02.2023 4 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Skvěle napsaná zpověď o závislosti, kdy si říkáte, že do toho přece někdo s rodinou a zázemím nemůže spadnout, ale opak je pravdou a pak už vidíte ten kolotoč, který se nedá zastavit a jen se modlíte, aby se to nakonec povedlo. Musím říct, že mít takového manžela je opravdu úžasné, protože se nevzdal a bojoval za svoji rodinu a manželku a přes všechno jim dával šanci, což je hrozně obdivuhodné. Opravdu skvělá kniha, kterou jsem přelouskala během jednoho dne. Určitě si od autorky přečtu i něco dalšího.

16.02.2023 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Druhá knížka od autorky a musím říct, že bych nevěřila o kolik lepší ještě může být. Autorka se vypsala a příběh nám dokazuje, že vždycky se dá posunout ještě výš. Příběh byl krásný a zároveň smutný, řešil těžká témata, ale i lásku a nalézání nových přátelství. Také nelehkou dobu ať už v přítomnosti nebo minulosti a vypořádání se s ní. Neustále jsem přemýšlela, jak to autorka propojí, dva zdánlivě odlišné světy, co bude ten vau moment a musím říct, že nezklamala, všechno do sebe krásně zapadlo. Kromě toho musím říct, že těžká nemoc tam byla zakomponovaná s citem, autorka se na ní nesnažila vyždímat co nejvíc, naopak se snažila čtenářům ukázat, jaký je život s takovou nemocí a vyrovnávání s ní. Moc pěkný příběh, který si budu ještě nějakou dobu pamatovat. A Joachima prostě nešlo nemilovat :3

16.02.2023 5 z 5

Chci tě slyšet Chci tě slyšet Alexandra Soldánová

Tohle je moje druhá knížka od autorky, a rozhodně mě nezklamala. Naopak dostala jsem krásný a dojemný příběh o dvou duších, které se našly, a které se potřebovaly. Moc jsem si oblíbila hlavní hrdinku, byla správné číslo :D i když mi jí občas až bylo líto s tou její smůlou třeba na eskalátorech nebo na konkurzu. Ale i hlavního hrdinu nešlo nemít rád. Takového chlapa by prostě každá z nás chtěla mít doma, co si budeme povídat. Krásná romantická knížka, které rozechvěje nejedno srdce, ale zároveň se tam objevují i vážná témata. Moc pěkné dílko!

13.02.2023 5 z 5

Příliv - Temné hlubiny Příliv - Temné hlubiny Lucie Schánělová

U druhého dílu jsem se trochu bála, jestli tam bude dostatečně dost věcí, aby to za druhý díl stálo a musím říct, že ano. Ač některé pasáže by se daly vynechat nebo zkrátit. Ale i tak se tam pořád něco dělo a ač se tam hodně řešil vztah hrdinů, nebylo to nic nudného a opakujícího. Stejně tak prostředí bylo stejně lákavé a stejně tak chemie mezi hlavními postavami pořád ukazovala, že je o co stát. Moc pěkná série od české autorky, pokud autorka napíše i něco dalšího, určitě si to přečtu.

12.02.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Znovu návrat k oblíbené autorce a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Spíš naopak, tohle zase bude jeden z nejoblíbenějších dílů od autorky. Já prostě miluju Skotsko a tady to mělo krásnou atmosféru. Užila jsem si to, oblíbila si hlavní hrdiny a záviděla jim, jak krásně se jim tam sjížděla rodina, přátelé a spřízněné duše. Moc pěkné.

11.02.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Musím říct, že tohle bylo pro mě jedno velké překvapení. Čekala jsem sice, že to bude dobrá detektivka, ale knížka předčila ještě všechna moje očekávání. Už dlouho jsem nečetla detektivku z českého prostředí, s českými postavami, která by si zbytečně na nic nehrála. Naopak jsem dostala zajímavé prostředí jedné české vesničky, kde je opravdu vystihující věta v anotaci, že případ smrdí bahnem, protože v průběhu vyšetřování vážně skoro začnete věřit na vodníky. Za mě to prostě mělo autentickou atmosféru české vesničky s jejími podivínskými obyvateli a skoro až děsivou přírodou okolo. Moc chválím a těším se na další počin autorky.

11.02.2023 5 z 5

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Příběh, ze kterého až mrazí. Je příšerné, že se něco takového děje a číst o tom je masakr. Obdivuju autorku, že byla tak silná, aby promluvila o svém příběhu.

28.01.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Další kniha od autorky a já jsem stejně nadšená jako z dalších dvou dílů. Mají opravdu hezkou atmosféru, čtou se dobře a člověk prostě nemůže těm dvěma nefandit. Příběh jsem si moc užila a doufám, že autorka ještě někdy něco napíše.

22.01.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Moc pěkný příběh, který pohladí po duši. Čtení jsem si užila, hrdinům jsem fandila a byla na ně hrdá, jak se v některých těžkých situacích zachovali. A atmosféra Green Valley byla prostě skvělá. Úplně bych se tam vypravila. Moc pěkné!

21.01.2023 5 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Na začátku jsem byla trochu nejistá, rychlost vztahu mi přišla až moc, ale postupem času převážila čtivost a zajímavost knížky. Je totiž neuvěřitelně čitelná a má zajímavé téma. Ukazuje vztah, který je pro jednu osobu zničující a ukazuje, že ani když to ví, nedokáže tomu uniknout právě kvůli tomu co cítí. Sexuální scény byly napsané opravdu dobře a já se těším na druhý díl.

31.12.2022 4 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Musím říct, že jsem se na knížku hrozně moc těšila, protože první díl mě naprosto uchvátil, Soňu jsem si opravdu oblíbila. Tady musím přiznat, že mi trvalo se začíst. S Ester jsem si úplně nesedla. Trvalo mi, než jsem chtěla vážně číst dál a dál, ale pak už jsem se neodtrhla a dočetla na první dobrou. Musím ocenit, jak autorka ukazuje události té doby, jak s tím pracuje a jak komplikuje postavám život. :D Běžně nečtu romány s těmito tématikami, ale od Barbory Linke si přečtu cokoli. Takže když to shrnu, znovu zajímavé téma i pokračování období našich dějin, jen mi holt trochu trvalo si zvyknout na Ester, ale to neberu ve výsledku jako chybu, každá postava nám nemůže hned přirůst k srdci, někdy je to pomalejší.

17.12.2022 5 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Tady jsem musela po dočtení si nechat trochu času, protože jsem musela pár věcí zpracovat. Zaprvé ale musím říct, že knížka se četla sama a já ji přelouskala za cestu autobusem a prostě bylo to takové pohlazení po duši. Zadruhé ale po většinu času jsem byla na prášky z hlavní hrdinky :D a vždycky jsem po ní něco chtěla, ale dělala něco jiného, chtěla jiného, než jsem chtěla já :D no prostě mě tyranizovala, až jsem na konci nevěděla s kým vlastně chci, aby byla. Takže to jsem musela chvíli zpracovávat, nějak jsem nevěděla, jak pak napsat hodnocení, ale teď prostě musím říct, že autorka to napsala skvěle, protože mi udělala zmatek v hlavě a to se jen tak nepovede a vlastně ukázala, jaká láska může být - komplikovaná. Takže se rozhodně těším na její další počiny.

17.12.2022 5 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Za mě úžasná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi prostředí Vietnamu a ráda jsem poznávala oba hrdiny, kteří mě neustále dokázali něčím překvapit, i když jsem si myslela, že už nic nepřijde. Hezky napsaný ženský román zasazený do prostředí ciziny. Jistě hrdinka mě někdy rozčilovala, no on i hrdina, ale to k tomu patřilo. Prostě takové milé oddechové čtení s naprosto nádhernou obálkou :3

03.12.2022 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Musím říct jenom vau, protože tohle byla vážně pecka. Čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Musím říct, že knížka má svoje kouzlo, místy na mě dýchla atmosféra jako z Malého prince, pak jsem zase byla ohromená vystavěným světem a postavami. Pak zase tím, co všechno se tam dělo. V půlce jsem si říkala, co tam teď asi bude, protože mi přišlo, že jsme tak nějak u konce, ale naopak to byl teprve začátek. Musím říct, že je to nádherná knížka, která má úžasnou atmosféru, je promyšlená a všechno, co se tam děje, má smysl. Klobouk dolů před autorkou, mě si naprosto omotala kolem prstu. Těším se na její další počin.

18.11.2022 5 z 5